Strefa interesów | ©Gutek Film
©Gutek Film

Strefa interesów

  • The Zone of Interest Międzynarodowy tytuł angielski.
Wszystkie tytuły (6)
film kinowy | 2021-2023 | dramat / obyczajowy, historyczny, wojenny | Polska, USA, Wielka Brytania

Zwiastuny / materiały wideo

Plakat

Opis filmu

Film o codziennym życiu komendanta Auschwitz, Rudolfa Hössa, i jego rodziny. W całości nakręcony w Polsce, w miejscach, w których rozgrywa się jego akcja. [Gutek Film]

Obsada aktorska

Aktor(ka)Nazwisko postaciAktor(ka) dubbingowa/lektor(ka)Stimme
Sandra HüllerHedwig Höß [RG]
Christian FriedelRudolf Höß [RG]
Luis Noah WitteHans [RG]
Max BeckSchwarzer [RD]
Daniel HolzbergGerhard Maurer [RD]
Wolfgang LamplHans Burger [RD]
Johann KarthausClaus [RD]
Ralph HerforthOswald Pohl [RD]
Freya KreutzkamEleanor Pohl [RD]
Marie Rosa TietjenFreundin von Hedwig [RD]
Lilli FalkHeidetraud Höß [RD]
Stephanie PetrowitzSophie [RD]
Ralf ZillmannHerr Hoffmann [RD]
Medusa KnopfElfriede [RD]
Benjamin UtzerathFritz Sander [RD]
Rainer HausteinRichard Glücks [RD]
Matthias SchletteGerman Artist [RE]
Besnik GashiAnton Kaindl [RE]
Klaudiusz KaufmannKarl Bischoff
AktywnośćNazwiskoAdnotacja
1st ADMarc Wilson
Key 2nd ADAnna Bilicka
Key 2nd ADŁucja Dylewicz
asystentka reżysera biurowego
asystentka reżysera biurowego
Floor 2nd ADDaniel Burski
Floor 2nd ADDominik Watin
Floor 2nd ADMieszko Falana
3rd ADMax Orlewicz
Floor 3rd AD/PA
Floor 3rd AD/PA
Kontrola produkcji / rewident(ka) księgowy(-a)Łucja Kędzior-Samodulska
Kontrola produkcji / rewident księgowyJon Miller
Administratorka filmuAgnieszka Stanek
Postproduction supervisorRichard Lloyd
Postprodukcja obrazu (koordynatorka)Zofia Kielak
Supervisor VFXBodie Clare
Główny charakteryzatorWaldemar Pokromski
Druga charakteryzatorkaMira Wojtczak
FryzuryTomasz Sielecki
FryzuryJarosław Korniluk
Operator dźwięku na planieTarn Willers
Asystent operatora(-ki) dźwiękuMateusz Stasiak
mikrofoniarz
mikrofoniarz
Asystent dźwiękowca / drugi mikrofoniarzFilip Sulima
PirotechnikMaciej Bieńkowski
Szef wózkarzy / key gripTomasz Sternicki
Dolly gripRafał Kołodziej
Dolly gripMichał Kucharzewski
KostiumografkaMałgorzata Karpiuk
Konsultant (kostiumy)Marek Łukasik
Drugi kostiumografRobert Adamczyk
Druga kostiumografkaMagdalena Adamczyk
Asystentka kostiumografa(-fki)Marta Ornacka-Keping
Asystent kostiumografa(-fki)Ryszard Mańczak
Asystentka kostiumografa(-fki)Anna Łukasik
Asystent kostiumografa(-fki)Maciej Pakuła
MontażystaPaul Watts
Asystent montażysty(-ki)Andreas Nold
Asystent montażysty(-ki)Ludwik Sielicki
KompozytorMica Levi
Mistrz oświetlenia / gafferKonrad Pruski
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetleniaAdam Karczewski
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetleniaCezary Kulczyk Zagrodzki
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetleniaBartosz Modrak
Reżyserka castinguSimone Bär
Reżyserka castinguJacqueline Rietz
kids and young actors
kids and young actors
Asystentka reżysera castinguAlexandra Montag
Asystentka reżysera castinguDenise Hansen
Kinder und Jugendcasting (Rietz Casting)
Kinder und Jugendcasting (Rietz Casting)
Casting (statyści i epizodyści)Johanna Ragwitz
Polen
Polen
Autor zdjęć filmowychŁukasz Żal
Operator kameryBartosz Tobola
Operator kameryStanisław Cuske
main
main
Pierwszy(-sza) asystent(ka) kameryRadosław Kokot
focus puller
focus puller
Pierwszy asystent kameryMaciej Król
focus puller
focus puller
Pierwsza asystentka kameryKatarzyna Świetlikowska
focus puller
focus puller
Pierwszy asystent kameryŁukasz Skwara
focus puller
focus puller
Pierwsza asystentka kameryAnka Bogacz
focus puller
focus puller
Drugi asystent operatora(-rki) kameryIgnacy Ciszewski
Drugi asystent operatora(-rki) kameryBartosz Tobola
Drugi asystent operatora(-rki) kameryKarol Kleinschmidt
Drugi asystent operatora(-rki) kameryMarek Kita
Drugi asystent operatora(-rki) kameryKacper Mik
Drugi asystent operatora(-rki) kameryKarol Masiarz
Asystent operatora(-rki) obrazu (DIT)Krzysztof Zawieja
Asystent operatora(-rki) obrazu (DIT)Michał Matwij
Data wrangler / digital loaderMarcin Laskus
Data wrangler / digital loaderKatarzyna Woźniak
Podgląd wideoKonrad Kowalczyk
Podgląd wideoPatryk Łach
CCTV operator
CCTV operator
Podgląd wideoWincent Wiktorczyk
FotosistkaAgata Grzybowska [1]
ReżyserJonathan Glazer
ScriptMarzena Poplawska
Koordynacja (statyści)Jan Boehme
Crowd Coordinator
Crowd Coordinator
Koordynacja (statyści)Adam Kruk
UdźwiękowienieJohnnie Burn
Montaż efektów synchronicznychNatalia Lubowiecka
Montaż efektów synchronicznychKamil Kwiatkowski
Montaż efektów synchronicznychEwa Mazurkiewicz
Imitator dźwiękuDawid Konecki
ProducentJames Wilson
ProducentkaEwa Puszczyńska
KoproducentBartek Rainski
KoproducentBugs Hartley
Producentka liniowaMagdalena Malisz
Kierowniczka produkcjiMagalena Bereźnicka
Koordynatorka produkcji/ II kier. prod.Dominika Połomska
Koordynatorka produkcji/ II kier. prod.Aggi Stanek
Drugi kierownik produkcjiWitold Franczak
inscenizacja
inscenizacja
Drugi kierownik produkcji ds. obiektówMichał Śliwkiewicz
Transport (koordynacja)Maja Krężel
accommodation coordinator
accommodation coordinator
Kierownik planuPawel Zawierucha
Asystent drugiego(-giej) kierownika(-czki) produkcji ds. obiektówWojciech Żak
Autor scenariusza / scenarzystaJonathan Glazer
Pierwowzór literackiMartin Amis
ScenografkaJoanna Kuś
ScenografkaKatarzyna Sikora
ScenografChris Oddy
Asystent scenografa(-ki)Michał Hankiewicz
Asystentka scenografa(-ki)Agata Stokłosa
Supervising art directorJoanna Kuś
Druga scenografkaDominika Kobylińska
Scenograf planuKarol Growiński
Dekoratorka wnętrzJoanna Kuś
Dekoratorka wnętrzKatarzyna Sikora
Koordynatorka dekoracji wnętrzJagna Bocheńska
koordynatorka pionu scenograficznego
koordynatorka pionu scenograficznego
Kierownik budowyRyszard Idzik
RekwizytorPrzemysław Brzozowski
rekwizytor prowadzący
rekwizytor prowadzący
RekwizytorMarek Zagdanski
rekwizytor prowadzący
rekwizytor prowadzący
Rekwizytor planowyPawel Szleiermacher
Dekoracja wnętrzKatarzyna Olczak
druga dekoratorka
druga dekoratorka
Szefowa pionu scenograficznegoJadwiga Bochenska
Asystent rekwizytora(-ki)Adam Pawlak
Ogrodniczka (projektowanie ogrodów)Katarzyna Piwko
Graphic designerLudmiła Bubanowa
Marketing, PRCristina Partenza
Press office - Italy
Press office - Italy
Marketing, PRGiulia Martinez
Press office - Italy
Press office - Italy

Dystrybutorzy / agencje sprzedaży

FirmaAdnotacja
A24 Films [us]
Bad Unicorn [ro]
Dystrybucja filmów w Rumunii
Dystrybucja filmów w Rumunii
Cinéart [be]
Cinéart [nl]
Constantin Film [at]
Austria (theatrical)
Austria (theatrical)
Elastica Films [es]
Filmcoopi Zürich AG [ch]
Gutek Film [pl]
Polska
Polska
I Wonder Pictures
Leonine Studios
Germany (theatrical)
Germany (theatrical)
SF Studios [se/dk]
Spentzos Film [gr]
BAC Films [fr]
France (theatrical)
France (theatrical)

Firma (usługi)

Obszar działalnościFirmaAdnotacja
Production SupportInstytucja Filmowa Silesia Film / Silesia Film Commission
CastingMKM Studio [pl]
Polska
Polska
Statyści / epizodyściAgentur Filmgesichter
Poland
Poland
KostiumyTheaterkunst GmbH Kostümausstattung
KB - Małgorzata Karpiuk
KB - Małgorzata Karpiuk
Lokacje i studia filmoweStudio IP
Lokacje i studia filmoweStudio IP
Kamery i akcesoriaNon Stop Film Service

Nagrody

LaureatRokNagrodaKategoria 
Sandra Hüller2024BAFTA Film Awards [uk]
Najlepsza drugoplanowa rola kobieca
Najlepsza drugoplanowa rola kobiecanominowany(-na)
Jonathan Glazer2024Civis Media Prize [de]
Civis Cinema Award
Civis Cinema Awardwygrał(a)
Jonathan Glazer2024National Society of Film Critics [us]
Najlepsza reżyseria
Najlepsza reżyseriawygrał(a)
Jonathan Glazer2024Golden Globes [us]
Best non-English language film
Best non-English language filmnominowany(-na)
Jonathan Glazer2024BAFTA Film Awards [uk]
Outstanding British Film
Outstanding British Filmwygrał(a)
Jonathan Glazer2024BAFTA Film Awards [uk]
Best Film Not in the English Language
Best Film Not in the English Languagewygrał(a)
Jonathan Glazer2024BAFTA Film Awards [uk]
Najlepsza reżyseria
Najlepsza reżyserianominowany(-na)
Jonathan Glazer2024BAFTA Film Awards [uk]
Best Screenplay (adapted)
Best Screenplay (adapted)nominowany(-na)
Jonathan Glazer2024Nagroda Amerykańskiej Akademii Filmowej (Oscars) [us]
Directing
Directingnominowany(-na)
Jonathan Glazer2024Nagroda Amerykańskiej Akademii Filmowej (Oscars) [us]
Scenariusz adaptowany
Scenariusz adaptowanynominowany(-na)

Festiwale

RokKrajFestiwalAdnotacja
2024FrancjaFestival Premiers Plans d'Angers
Avant-Premičres
Avant-Premières
2023Wielka BrytaniaBFI London Film Festival
2023WłochyRome Film Fest
Special Screenings
Special Screenings
2023HiszpaniaSSIFF - Międzynarodowy Festiwal Filmowy w San Sebastián
Perlak
Perlak
2023NiemcyFilmkunstmesse Leipzig
2023PolskaMiędzynarodowy Festiwal Filmowy Camerimage
Konkurs główny
Konkurs główny
2023KanadaTIFF - Toronto Int. Film Festival
Special Presentations
Special Presentations
2023USANew York Film Festival [us]
Main Slate
Main Slate
2023FrancjaFestiwal Filmowy w Cannes
Official Selection - Competition
Official Selection - Competition

Emisja tv

RodzajKrajNadawcaData/godzinaAdnotacja
Pierwsza emisjaPolskaE-Kino Pod Baranami [pl]piątek, 21.06.2024

Premiery i prapremiery kinowe

RodzajKrajDataAdnotacja
Premiera kinowaPolskapiątek, 08.03.2024
Premiera kinowaNiemcyczwartek, 29.02.2024
Premiera kinowaAustriaczwartek, 29.02.2024
Premiera kinowaRumuniapiątek, 16.02.2024Pokaz przedpremierowy na FDCAB 2023 i od 4.02.2024 w kinach artystycznych
Premiera kinowaFrancjaśroda, 31.01.2024
Premiera kinowaWłochyczwartek, 18.01.2024
Premiera kinowaGrecjaczwartek, 14.12.2023
Premiera kinowaHiszpaniapiątek, 22.09.2023SSIFF - San Sebastián International Film Festival (Perlak)
Prapremierapiątek, 19.05.2023Festival de Cannes [fr]