Reżyseria | Maximilian Erlenwein, Soleen Yusef |
---|---|
Scenariusz | Dennis Schanz (scenarzysta wiodący), Oliver Karan, Ole Lohmann, Kim Zimmermann, Arne Ahrens |
Produkcja | Komplizen Serien GmbH, StickUp Filmproduktion GmbH & Co. KG [de] |
Początek zdjęć | 29.11.2018 |
---|---|
Koniec zdjęć | 08.03.2019 |
Lokacje zdjęciowe | Frankfurt, Berlin |
Rejony, w których realizowano zdjęcia | Niemcy - Berlin, Niemcy - Hesja |
Czas trwania odcinka | ca. 50' |
---|---|
Odcinki od/do | 1-6 |
Aktor(ka) | Nazwisko postaci | Aktor(ka) dubbingowa/lektor(ka)Stimme |
---|---|---|
Edin Hasanovic | Jinn [GS] | |
Peri Baumeister | Sara [GS] | |
Murathan Muslu | Kalifa [GS] | |
Erdal Yildiz | Ardan [GS] | |
Richy Müller | Raimund [GS] | |
Anna Herrmann | Lily [GS] | |
Sahin Eryilmaz | Semir [GS] | |
Carol Schuler | Zilan [GS] | |
Tim Wilde | n.n. [GO] | |
Yasemin Cetinkaya | Mina [GS] | |
Zejhun Demirov | Pezo [GS] | |
Slavko Popadic | Dejan [GS] | |
Ilir Rexhepi | Juli [GS] | |
Kim Riedle | Sonja [GS] | |
Farba Dieng | Bobby [GS] | |
Charles Booz Jakob | Momo [GS] | |
Adrienne McQueen | Head of Sales [GS] | |
Tamer Yigit | Cengiz [GS] | |
Sandra Borgmann | Dagmar [GS] | |
Ben Heinrich | Dabitsch [RD] | |
Charles Lemming | Kommissionsvertreter [RD] | |
Henry Morales | DJ RAZ [RD] | |
Cornelia Werner | Kommissionsvertreterin [RD] | |
Jasmin Minz | Tasha [RD] | |
Jolie Finster | Zeyna [RD] | |
Michael Stöwsand | Hafenarbeiter [DO] | |
Doris Conrad | Frau Tirelli [RE] | |
Ferhat Keskin | Hairdresser [RE] | |
Onur Koc | Gast albanisches kaffe (stuntplayer) [RE] | |
Friederike Ott | Bafin Mitarbeiterin [RE] | |
Amer El-Erwadi | Gangster [RE] | |
Levi Meinhardt | Postbote [RE] | |
Olivia Burkhart | Julia | |
Kristin Alia Hunold | Claire | |
Christopher Köberlein | Türsteher / Schlägerei (Stuntperformer) |
Aktywność | Nazwisko | Adnotacja |
---|---|---|
Administrator filmu | Christos Papaioannou extainia Folge 1-6 | extainia Folge 1-6 |
Główna księgowa | Andrea Göpfert | |
Asystentka administratora(-rki) filmu | Sylvia Jorde | |
Postproduction supervisor | Dominik Bollen | |
Assistant to postprod. supervisor | Raphael Tostlebe | |
Asystent postprodukcji | Richard Gersch | |
DI Digital Intermediate supervisor | Sebastian Hermann Eclair Berlin | Eclair Berlin |
Druga charakteryzatorka | Nicole Durovic HoD | HoD |
Druga charakteryzatorka | Marcela Barreto | |
Współpraca charakteryzatorska | Dana Schumacher | |
Współpraca charakteryzatorska | Lena Brendle 17 DT Crowd + Cast (2018/19) | 17 DT Crowd + Cast (2018/19) |
Współpraca charakteryzatorska | Eva Schubert | |
Operator dźwięku na planie | Dirk Krecker 2nd Unit | 2nd Unit |
Operator dźwięku na planie | Christoph Schilling | |
Operator dźwięku na planie | Veit Norek Nachdreh | Nachdreh |
Operator dźwięku na planie | Michael Busch 2.unit, 4 days | 2.unit, 4 days |
Asystent operatora(-ki) dźwięku | Steffen Müller | |
Drugi asystent operatora(-rki) dźwięku | Dirk Krecker | |
Drugi asystent operatora(-rki) dźwięku | Marius Kuchenbecker 3 days | 3 days |
Technik SFX | Hans Seck | |
Kaskader | Lukas Hunecker Stuntperformer | Stuntperformer |
Kaskader | Thomas Buckley Stunt Player | Stunt Player |
Szef wózkarzy / key grip | Kai Finnigan | |
Szef wózkarzy / key grip | Julius v. Schnurbein | |
Szef wózkarzy / key grip | Elmar Suska Key Grip Berlin Ronin2 Operator | Key Grip Berlin Ronin2 Operator |
Szef wózkarzy / key grip | Kai Finnigan | |
Grip | Thomas "Thommy" Hofmann 6 DT Vertretung | 6 DT Vertretung |
Grip | Felix Harjans | |
Grip | Eleonora Esau 1 DT Berlin, Vertretung | 1 DT Berlin, Vertretung |
Kierowca precyzyjny | Stefan Hase Mein Ranger + Tower + MōVI XL | Mein Ranger + Tower + MōVI XL |
Pilot drona | Maximilian Raschke | |
Kostiumografka | Svenja Gassen | |
Druga kostiumografka | Andrea Baran Oktober bis Anfang Januar | Oktober bis Anfang Januar |
Druga kostiumografka | Holle Schlickmann Januar - März | Januar - März |
Druga kostiumografka | Anna Philippa Müller 2nd assistance costume design / costume design extras - January - March | 2nd assistance costume design / costume design extras - January - March |
Garderobiana | Xenia Gauss Hauptgarderobiere | Hauptgarderobiere |
Garderobiana | Valentina Dolce | |
Dodatkowa garderobiana | Sally Seifert 23.02.19 | 23.02.19 |
Dodatkowa garderobiana | Ina Conrad | |
Stażystka (pracownia kostiumów) | Anna Philippa Müller October to beginning of January | October to beginning of January |
Montażysta | Sven Budelmann | |
Montażystka | Yvonne Tetzlaff Folge 4-6 | Folge 4-6 |
Montażysta | Robert Kummer | |
Montaż dodatkowy | Ilka Risse | |
Asystentka montażysty(-ki) | Silke Zirnité | |
Kompozytor | David Menke | |
Kompozytor | Boris Rogowski | |
Kompozytor | Benjamin Bazzazian | |
Mistrz oświetlenia / gaffer | Heiko Grund 1 Woche Vertretung | 1 Woche Vertretung |
Asystent mistrza(-yni) oświetlenia / I asystent gaffera d/s sprzętu oświetleniowego | Holger Ohlhus | |
Oświetlaczka / techniczka oświetlenia | Angelina Hild Berlin | Berlin |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Matthias Franz | |
Dodatkowy elektryk oświetlacz | Gustavo Nagel | |
Dodatkowy elektryk oświetlacz | Christian Buhlert 2nd Unit | 2nd Unit |
Asystent oświetlacz | Simon Kramer | |
Asystent oświetlacz | Nils Tischer Berlin | Berlin |
Reżyser castingu | Emrah Ertem | |
Casting (statyści i epizodyści) | Emil Stege | |
Autor zdjęć filmowych | Julian Hohndorf | |
Autor zdjęć filmowych | Stephan Burchardt | |
Operator drona | Robert Thürmann | |
Operator gimbala | Elmar Suska | |
Operator steadicamu | Max Zaher Frankfurt | Frankfurt |
Pierwszy asystent kamery | Tobias M. Bartl 2nd Unit; B-Cam | 2nd Unit; B-Cam |
Pierwsza asystentka kamery | Nicole Smith 2nd Unit | 2nd Unit |
Pierwszy asystent kamery | Armin Karahasanovic B-Cam Frankfurt | B-Cam Frankfurt |
Pierwszy asystent kamery | Florian Schwarz B-Cam Zusatz | B-Cam Zusatz |
Pierwsza asystentka kamery | Ricarda Hibbeln | |
Pierwszy asystent kamery | Carl Evers B-Cam (1DT) | B-Cam (1DT) |
Pierwszy asystent kamery | Thomas Ammann 2nd Unit 1DT | 2nd Unit 1DT |
Pierwszy asystent kamery | Johannes Päch A-Cam 1st Unit | A-Cam 1st Unit |
Drugi asystent operatora(-rki) kamery | Marian Knoop 3 DT, B Cam | 3 DT, B Cam |
Drugi asystent operatora(-rki) kamery | Devin Wahls B-Cam & 2nd Unit (1DT) | B-Cam & 2nd Unit (1DT) |
Druga asystentka operatora(-rki) kamery | Melanie Vetter | |
Druga asystentka operatora(-rki) kamery | Madeleine Roggatz | |
Druga asystentka operatora(-rki) kamery | Elisa-Christin Knüpfer A-Cam , Folgen 4-6 | A-Cam , Folgen 4-6 |
Podgląd wideo | Elias Wolf Berlin | Berlin |
Podgląd wideo | Nicklas Horn Frankfurt | Frankfurt |
Fotosista | Nik Konietzny Berlin part of shooting | Berlin part of shooting |
Fotosista | Christian Lüdeke | |
Fotosista | Christian Lüdeke Frankfurt | Frankfurt |
Reżyser | Maximilian Erlenwein Ep. 1-3 | Ep. 1-3 |
Reżyserka | Soleen Yusef Ep. 4-6 | Ep. 4-6 |
Reżyser (II ekipa) | Daniel 'Danny' Rosness | |
Drugi reżyser | Roy Luchterhand | |
Drugi reżyser | Daniel 'Danny' Rosness PL: K. Kapsalos / 1st AD | PL: K. Kapsalos / 1st AD |
Asystentka reżysera(-rki) | Luisa Leopold | |
Drugi asystentka reżysera(-rki) | Rosa Münzing | |
Drugi asystent reżysera(-rki) | Niklas Nissen Zusatz, 6 DT, 2019 | Zusatz, 6 DT, 2019 |
Script continuity | Rosa Schein | |
Coaching aktorski | Jens Roth Rollenvorber. E.Hasanovic, P.Baumeister | Rollenvorber. E.Hasanovic, P.Baumeister |
Koordynacja (statyści) | Stefan Wendel | |
Sound supervisor / reżyser dźwięku | Linus Nickl | |
Realizator zgrania dźwięku | Linus Nickl | |
Udźwiękowienie | Christoph Walter | |
Producentka | Maren Ade Komplizen Film | Komplizen Film |
Producentka | Janine Jackowski Komplizen Film | Komplizen Film |
Producent | Jonas Dornbach Komplizen Film | Komplizen Film |
Producent | David Keitsch Komplizen Film | Komplizen Film |
Koproducent | Luis Singer StickUp Filmproduktion | StickUp Filmproduktion |
Koproducent | Dennis Schanz StickUp Filmproduktion | StickUp Filmproduktion |
Asystentka producenta(-tki) | Julia M. Müller | |
Asystentka producenta(-tki) | Claudia Jubeh | |
Producent liniowy | Ben von Dobeneck | |
Asystentka producenta(-tki) liniowego(-ej) | Janina Schafft | |
Kierownik produkcji filmu | Konstantinos Kapsalos | |
Kierowniczka studia | Laureen Mauß Berliner Union Film GmbH & Co. KG | Berliner Union Film GmbH & Co. KG |
Koordynatorka produkcji/ II kier. prod. | Selina Meinhardt | |
Asystent kierownika(-czki) produkcji | Henning Wagner | |
Drugi kierownik produkcji | Jacek Gluszko Berlin und Frankfurt | Berlin und Frankfurt |
Druga kierowniczka produkcji | Sabine Reiboldt Folgen 1-3/2nd unit-Folgen 3-6 1. AL | Folgen 1-3/2nd unit-Folgen 3-6 1. AL |
Drugi kierownik produkcji ds. obiektów | Robert Hertel | |
Drugi kierownik produkcji ds. obiektów | Florian Müßener Berlin | Berlin |
Koordynator wyjazdów | Norwén Bodner | |
Kierownik planu | Dirk Eberling 1.Block 2018/19 | 1.Block 2018/19 |
Kierownik planu | Kevin Krow Zusatz 1 DT | Zusatz 1 DT |
Kierownik planu | Benjamin Benjo Lange | |
Asystentka drugiego(-giej) kierownika(-czki) produkcji ds. obiektów | Amelie Kessler Frankfurt | Frankfurt |
Asystentka kierownika(-czki) zdjęć | Leoni Rützel 2. Block | 2. Block |
Asystent kierownika(-czki) zdjęć | Florian Weißhuhn | |
Kierowca grupy filmowej | Mike Schmalley Berlin Block | Berlin Block |
Kierowca grupy filmowej | Andreas Stanik Zusatz 4 DT Frankfurt | Zusatz 4 DT Frankfurt |
Kierowca grupy filmowej | Stefan Förg + Motivtour Berlin | + Motivtour Berlin |
Kierowca grupy filmowej | Mario Rempp | |
Gończyni | Clara Jäschke | |
Gończyni | Florentine Schwedes | |
Gończyni | Leoni Rützel 1. Block | 1. Block |
Gończyni | Eleonora Esau | |
Showrunner / producent serialu | Dennis Schanz | |
Scenarzysta wiodący | Dennis Schanz | |
Asystent scenarzysty(stki) wiodącego(-cej) | Lorenz Friedrich Reck | |
Autor scenariusza / scenarzysta | Ole Lohmann | |
Autorka scenariusza / scenarzystka | Kim Zimmermann | |
Autor scenariusza / scenarzysta | Oliver Karan | |
Autor scenariusza / scenarzysta | Arne Ahrens | |
Dokumentacja archiwalna | Tatjana Bonnet | |
Scenograf | Erwin W. Prib | |
Art director | Nadine Schmidt | |
Dekoratorka wnętrz | Vanessa Locke Berlin | Berlin |
Dekoratorka wnętrz | Cara Maeno Frankfurt (2018-2019) | Frankfurt (2018-2019) |
Asystent dekoratora(-rki) wnętrz | René Helfrich Drehblock Berlin | Drehblock Berlin |
Asystentka dekoratora wnętrz | Anouk Comploi Frankfurt (2018-2019) | Frankfurt (2018-2019) |
Rekwizytor | David Peichl | |
Asystent pierwszego(-ej) rekwizytora(-ki) | Karsten Junghans Berlin Block & Fahrer | Berlin Block & Fahrer |
Asystentka pierwszego(-ej) rekwizytora(-ki) | Nicole Adis | |
Rekwizytor planowy | David Thummerer Berlin | Berlin |
Rekwizytorka planowa | Jutta Saas Frankfurt Teil januar bis märz | Frankfurt Teil januar bis märz |
Dekoracja wnętrz | Hannah Roolf | |
Dekoracja wnętrz | Stephen Davenport | |
Dekoracja wnętrz | Sandra Pfeil | |
Dekoracja wnętrz | Marten Bauer | |
Dekoracja wnętrz | Tilman Brandl | |
Asystentka dyżurnego(-ej) rekwizytora(-rki) | Hanna Klumpp | |
Asystent dyżurnego(-ej) rekwizytora(-rki) | Niklas Nissen Krankheitsvertretung, 3 DT | Krankheitsvertretung, 3 DT |
Location scout / asystent kierownika(-czki) planu | Gernot Zeglien Berlin | Berlin |
Location scout / asystentka kierownika(-czki) planu | Yvonne Wassong Frankfurt | Frankfurt |
Location scout / asystent kierownika(-czki) planu | Johannes Eppinger Frankfurt | Frankfurt |
Budowa dekoracji (malarka) | Fee Doßmann | |
Budowa dekoracji (malarka) | Macarena Zúñiga Infante | |
Artystka-graficzka | Jenny Döhren | |
Artysta-grafik | Marc Boden-Buga screendesign | screendesign |
Artystka-graficzka | Sabine Steinhof | |
Transport rekwizytów | Sebastian Woerner Set Dec FFM | Set Dec FFM |
Clearing praw | Tatjana Bonnet | |
Clearing praw | Lorenz Friedrich Reck |
Firma | Adnotacja |
---|---|
Komplizen Serien GmbH | |
StickUp Filmproduktion GmbH & Co. KG [de] co-production | co-production |
Obszar działalności | Firma | Adnotacja |
---|---|---|
Obsługa finansowa, prawna, ubezpieczenia | adag Payroll Services GmbH Komparsenabrechnung | Komparsenabrechnung |
Obsługa finansowa, prawna, ubezpieczenia | Extainia UG | |
Obsługa finansowa, prawna, ubezpieczenia | Teamwork-Filmservice GmbH | |
Transport, podróże i zakwaterowanie | Road Rebel | |
Usługi produkcyjne | Annette & Lena Seggert Filmcateringservice GbR Nachdreh Berlin | Nachdreh Berlin |
Usługi produkcyjne | catering by donatas | |
Usługi produkcyjne | Cinecat Filmcatering Nachdreh Berlin | Nachdreh Berlin |
Usługi produkcyjne | Friendz GmbH Fahrzeugumsetzung, Clean-up, Sec., Blocken, Verleih | Fahrzeugumsetzung, Clean-up, Sec., Blocken, Verleih |
Usługi produkcyjne | Küchenkutsche GmbH | |
Ewolucje kaskaderskie | PRODUCTION CONCEPT GmbH Stunt-Support | Stunt-Support |
Charakteryzacja i perukarstwo | Twilight Creations Tattoo Supply | Tattoo Supply |
Dekoracje | Movie Construction | |
Dekoracje | Movie Construction Studiobau | Studiobau |
Efekty specjalne | PRODUCTION CONCEPT GmbH SFX | SFX |
Efekty specjalne | PRODUCTION CONCEPT GmbH SFX | SFX |
Kostiumy | COMME des COSTUMES KB: Svenja Gassen | KB: Svenja Gassen |
Kostiumy | Theaterkunst GmbH Kostümausstattung KB: Svenja Gassen | KB: Svenja Gassen |
Kostiumy | Was ihr wollt KB: Svenja Gassen | KB: Svenja Gassen |
Lokacje i studia filmowe | Berliner Union-Film GmbH & Co.KG | |
Pojazdy i samoloty | Hoffmann Handel und Dienstleistungen Frankfurt: Audi A4 Thorsten + Dublette, BMW 5er, inkl. Transport/Setbetreuung | Frankfurt: Audi A4 Thorsten + Dublette, BMW 5er, inkl. Transport/Setbetreuung |
Pojazdy i samoloty | OCC Oldies & Classic Cars GmbH Spielfahrzeug Berlin | Spielfahrzeug Berlin |
Pojazdy i samoloty | polizeiteam.de Unipkws, Unipolis, SEKler | Unipkws, Unipolis, SEKler |
Rekwizyty | FTA Film- und Theater-Ausstattung GmbH alle Bereiche | alle Bereiche |
Kamery i akcesoria | upup.berlin Red Monstro 8K | Red Monstro 8K |
Grip | Grip & More | |
Grip | Stefan Visse-Hövels Fahraufnahmen Trailer | Trailer |
Laureat | Rok | Nagroda | Kategoria | |
---|---|---|---|---|
Komplizen Film GmbH | 2020 | Grimme-Preis [de] Spezial | Spezial | wygrał(a) |
Carol Schuler | 2020 | Deutscher Schauspielpreis [de] Actress in a supporting role | Actress in a supporting role | wygrał(a) |
Carol Schuler | 2020 | Grimme-Preis [de] Wettbewerb Fiktion - Darstellung | Wettbewerb Fiktion - Darstellung | wygrał(a) |
Edin Hasanovic | 2020 | Deutscher Schauspielpreis [de] actor in a leading role | actor in a leading role | nominowany(-na) |
Edin Hasanovic | 2020 | Grimme-Preis [de] Wettbewerb Fiktion - Darstellung | Wettbewerb Fiktion - Darstellung | wygrał(a) |
Dennis Schanz | 2020 | Grimme-Preis [de] Wettbewerb Fiktion - Showrunner | Wettbewerb Fiktion - Showrunner | wygrał(a) |
StickUp Filmproduktion GmbH & Co. KG [de] | 2020 | Grimme Preis Beste Serie | Beste Serie | wygrał(a) |
Benjamin Bazzazian | 2020 | Grimme-Preis [de] Wettbewerb Fiktion - Musik | Wettbewerb Fiktion - Musik | wygrał(a) |
Rodzaj | Kraj | Nadawca | Data/godzina | Adnotacja |
---|---|---|---|---|
Pierwsza emisja | Niemcy | Netflix | piątek, 27.09.2019 | Worldwide |