Reżyseria | Patrick Winczewski, Michael Wenning, Daniel Helfer, Daniel Anderson, Christoph Eichhorn, Gero Weinreuter |
---|---|
Scenariusz | Axel Bold, Colin Zech, Gregor Eisenbeiß |
Produkcja | Bavaria Fiction GmbH |
Początek zdjęć | 17.02.2015 |
---|---|
Koniec zdjęć | 26.11.2015 |
Lokacje zdjęciowe | Stuttgart und Umbgebung |
Rejony, w których realizowano zdjęcia | Niemcy Południowe |
Odcinki od/do | 146-170 |
---|
Aktor(ka) | Nazwisko postaci | Aktor(ka) dubbingowa/lektor(ka)Stimme |
---|---|---|
Astrid M. Fünderich | KHK Martina Seiffert [GS] | |
Benjamin Strecker | Rico Sander [GS] | |
Peter Ketnath | Jo Stoll [GS] | |
Karl Kranzkowski | Michael Kaiser [GS] | |
Yve Burbach | Selma Kirsch [GS] | |
Lara Mandoki | Isa Neumann (Folge: Am See) [GS] | |
Mike Zaka Sommerfeldt | Jan Arnaud [GS] | |
Josephin Busch | Jasmin Scheuerle [RG] | |
Timo Jacobs | Daniel Zimmermann [RG] | |
Lucia Schlör | Melissa Kühn (F: Mord mit Stil) [RD] | |
Tina Amon Amonsen | Loretta Heinze [GO] | |
Björn Bugri | Theo Sturm [GO] | |
Robin Czerny | Ronny Schröder [GO] | |
Dagny Dewath | Petra Meiser [GO] | |
Tim Ehlert | Henning Merkle [GO] | |
Janina Elkin | Fanny Frey [GO] | |
Julius Forster | Tim Bauer [GO] | |
Peter Franke | Walter Wirsching [GO] | |
Karim Günes | Erik Thiel [GO] | |
Paula Hans | Jeanine Ritter [GO] | |
Julika Jenkins | Ester Becker [GO] | |
Nils Julius | Roman Wolf [GO] | |
Bela Klentze | Alex (F: Das Gesetz der Straße) [GO] | |
Jessica Kosmalla | Helene Ochs [GO] | |
Julia-Maria Köhler | Ina Timm [GO] | |
Lara Joy Körner | Tilly Brönner [GO] | |
Naomi Krauss | n.b. [GO] | |
Constantin Lücke | Boris Weiß [GO] | |
Livia Matthes | Hannah Weinmeier [GO] | |
Lena Meckel | Rita Schwarz [GO] | |
Marian Meder | Kaspar Horwitz [GO] | |
Patrick Mölleken | Kevin Scheuerle [GO] | |
Dietmar Mössmer | Gernot Müller [GO] | |
Michael Pink | Jens Fink [GO] | |
Urs Remond | Daniel Karlsfeld [GO] | |
Kim Riedle | Hanna Müller [GO] | |
Tamara Rohloff | Kathrin Wellmann [GO] | |
Nic Romm | Levi Horwitz [GO] | |
Florian Rummel | Dennis Pflüger [GO] | |
Thomas Schmuckert | Heiner Erler [GO] | |
Ilona Schulz | Frederike Krauser (F: Ausgebremst) [GO] | |
Chiara von Galli | Silke Stadler [GO] | |
Elisabeth von Koch | Constanze Weiller [GO] | |
Matthias Walter | Fabian Bach [GO] | |
Alexander Becht | Josh Knopp [GO] | |
Peter Fieseler | Henry Maurer [GO] | |
Patrick Heinrich | Mike Ketche [GO] | |
Martin Kaps | Thomas "Bo" Bollmann [GO] | |
Anna Kubin | Melanie Träsch [GO] | |
Ferdinand Lehmann | Mirko Brunner [GO] | |
Susan Hoecke | Leonie Franzen [GO] | |
Maximilian Laprell | Kai Wagner [GO] | |
Robinson Reichel | Hannes Wittek [GO] | |
Kristin Meyer | Barbara Schmidt-Schelling [GO] | |
Denise Gorzelanny | Jutta Merkle [GO] | |
Anna Bullard | Cordula Seiffert [GS] | |
Michael Gaedt | Schrotti [GS] | |
Anne Werner | Paula Voss [GS] | |
Tatjana Clasing | Gundula Krause [RD] | |
Mathias Harrebye Brandt | Leon Timm [RD] | |
Alessija Lause | Beate Jacobi [RD] | |
Cecilia Mueller-Stahl | Major Mimi [RD] | |
Silvia Juliane Reichert | Annika Merkle [RD] | |
Anke Sonnentag | junge Frau [RD] | |
Lea Fassbender | n.n. [RD] | |
Wilfried Klaus | Gottlieb Hermann [RD] | |
Lukas Ullrich | Steve Schöttle [RD] | |
Neil Malik Abdullah | Antonio Schmidt [RD] | |
Orlando Klaus | Miro Hauser [RD] | |
Felix von Manteuffel | Rolf Ochs [RD] | |
Guntbert Warns | Norbert Weiss [RD] | |
Joachim Paul Assböck | Holger Knopp [DO] | |
Bianca Benjamin | Lizzy [DO] | |
Verena Buss | Ärztin [DO] | |
Merle Collet | Fiona Müller [DO] | |
Michael Glantschnig | Felix Butscher [DO] | |
Martin Halm | Georg Vanderlo [DO] | |
Dominik Klingberg | Olaf Kerner [DO] | |
Leander Lichti | Marc Roeder [DO] | |
Tara Linke | Kundin [DO] | |
Florian Reiners | Karsten Reinhardt [DO] | |
Mirjam Woggon | Silke [DO] | |
Antonio Lallo | Urs Linner [DO] | |
Max Woelky | Torben Leipold [DO] | |
Charlotte Bohning | Barbara Herbst [DO] | |
Emilio De Marchi | Jakub Stehlik [DO] | |
Maren Gilzer | Evelyn Schöllhammer (F: Soko Stuttgart) [DO] | |
Jonas Matthes | Constantin Jung [DO] | |
Marisa Bartholomae | Elena Bakkara [DO] | |
Dorothea Förster | Sandra Bellmann [RE] | |
Vera Maria Göpfert | Anja Schafmeister |
Aktywność | Nazwisko | Adnotacja |
---|---|---|
Administratorka filmu | Lilian Marx | |
Asystent administratora produkcji | Patrick Brunner | |
Kolorysta | Laurent Desmetz | |
Druga charakteryzatorka | Andrea Otterbach | |
Druga charakteryzatorka | Anja Mohr 4 Folgen | 4 Folgen |
Współpraca charakteryzatorska | Annette Kolb | |
Asystentka charakteryzatora(-ki) | Meike Schönfeld Block 40,41 | Block 40,41 |
Asystentka charakteryzatora(-ki) | Angela Wisotzki Block 36,37,38,39,41 | Block 36,37,38,39,41 |
Operator dźwięku na planie | Torsten Lenk 8 Folgen | 8 Folgen |
Operator dźwięku na planie | Julian Peuker 8 Folgen | 8 Folgen |
Operator dźwięku na planie | Steffen Graubaum Folgen 146 - 150, 155 - 158 | Folgen 146 - 150, 155 - 158 |
Asystent operatora(-ki) dźwięku | Damian Thomann Folgen 163 - 170 | Folgen 163 - 170 |
Asystent operatora(-ki) dźwięku | Frank Klement | |
Nadzór efektów specjalnych | Stephan Vogt | |
Technik SFX | Martin Vukovic | |
Koordynator kaskaderów(-rek) | Ferdinand Fischer Via slamartist.com | Via slamartist.com |
Kaskader | Alexander Mack | |
Kaskader | Mike Möller Block 37, Folge 154 | Block 37, Folge 154 |
Kierowca precyzyjny | Alexander Mack | |
Szef wózkarzy / key grip | Sascha Reinhardt 1 DT Magnum Dolly, B-Kamera | 1 DT Magnum Dolly, B-Kamera |
Szef wózkarzy / key grip | Dominik Mohr Block 37 + 38 + 39 + 40 | Block 37 + 38 + 39 + 40 |
Grip | Johannes Grashorn Block 39 + 40 + 41 | Block 39 + 40 + 41 |
Pilot drona | Jochen Riehm Max Eyth See | Max Eyth See |
Kostiumografka | Claudia Unger regie: daniel anderson | regie: daniel anderson |
Kostiumografka | Charlotte Graf und Regie: C. Eichhorn, P. Winczewski | und Regie: C. Eichhorn, P. Winczewski |
Kostiumografka | Ulrike Kiss-Ruddies Block 40+41 Daniel Helfer, Gero Weinreut | Block 40+41 Daniel Helfer, Gero Weinreut |
Druga kostiumografka | Patricia Coklica 2 Wochen in Vorbereitung, Folgen 163-170 | 2 Wochen in Vorbereitung, Folgen 163-170 |
Druga kostiumografka | Tini Fetscher Block 36 & 37 | Block 36 & 37 |
Druga kostiumografka | Karin Faltlhauser | |
Druga kostiumografka | Nina Fanderl | |
Druga kostiumografka | Gabriele Bahmer Kostümbild: Claudia Unger | Kostümbild: Claudia Unger |
Garderobiana | Meral Sezgin | |
Garderobiana | Patricia Coklica | |
Garderobiana | Gordana Rosic Folge 155-158 | Folge 155-158 |
Garderobiana | Olesja Jenny Schäfer Bock 40 & 41 Gero Weinreuter, Daniel Hel | Bock 40 & 41 Gero Weinreuter, Daniel Hel |
Garderobiana | Julia Huebener Folgen 146 - 154 | Folgen 146 - 154 |
Dodatkowa garderobiana | Patricia Coklica Block 36 | Block 36 |
Dodatkowa garderobiana | Kornelia Wawryszyn Maßschneiderarbeiten, Block 41 | Maßschneiderarbeiten, Block 41 |
Montażystka | Sylvia Seuboth-Radtke 4 Folgen | 4 Folgen |
Montażystka | Melanie Werwie Block 37+39 / Fo. 151 - 154 + 159 - 162 | Block 37+39 / Fo. 151 - 154 + 159 - 162 |
Montażystka | Sabine Mahr-Haigis Folge 141-150 ;154-157;162-165 | Folge 141-150 ;154-157;162-165 |
Asystent montażysty(-ki) | Alexander Schönecker Block 40/41 (Folgen 163-170) | Block 40/41 (Folgen 163-170) |
Asystentka montażysty(-ki) | Kira König | |
Mistrz oświetlenia / gaffer | Peter Schöllhorn | |
Mistrz oświetlenia / gaffer | Bernhard Haug Block 40 | Block 40 |
Mistrz oświetlenia / gaffer | Stefan Bodenhaupt 8 Folgen | 8 Folgen |
Asystent mistrza(-yni) oświetlenia / I asystent gaffera d/s sprzętu oświetleniowego | Jonathan Heidrich Block 37 | Block 37 |
Asystent mistrza(-yni) oświetlenia / I asystent gaffera d/s sprzętu oświetleniowego | Felix Kienzler | |
Asystent mistrza(-yni) oświetlenia / I asystent gaffera d/s sprzętu oświetleniowego | Patrizio Guerra | |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Jörn Kloos Zusatz, Block 41, DT 10 | Zusatz, Block 41, DT 10 |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Bernhard Haug | |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Matthias Allner Block 37, Block 38 (14Tage) | Block 37, Block 38 (14Tage) |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Felix Kienzler | |
Obsługa światła balonowego | Moritz Schreiner 12kw HQI | 12kw HQI |
Asystent oświetlacz | Michael Heinrich Block 40, 4 Tage | Block 40, 4 Tage |
Asystent oświetlacz | Mahra Özdogan | |
Asystentka oświetlaczka | Moana Ziegler Block 36 | Block 36 |
Asystent oświetlacz | Anselm Hannemann Folge 151 - 158 | Folge 151 - 158 |
Autor zdjęć filmowych | Notker Mahr Folgen 155-158 / ARRI Alexa | Folgen 155-158 / ARRI Alexa |
Autor zdjęć filmowych | Thomas Ch. Weber 4 Folgen | 4 Folgen |
Autor zdjęć filmowych | Heiko Merten 5 Folgen | 5 Folgen |
Autor zdjęć filmowych | Marko Massinger 2nd Unit DP | 2nd Unit DP |
Autor zdjęć filmowych | Matthias Papenmeier 4 Folgen | 4 Folgen |
Autor zdjęć filmowych - II ekipa | Patrizio Guerra | |
Operator drona | Michael Schaidler | |
Operator steadicamu | Alexander Volz | |
Operator zdjęć lotniczych | Jochen Riehm | |
Pierwsza asystentka kamery | Sintija Kern 1DT 2nd Unit, Block 41 | 1DT 2nd Unit, Block 41 |
Pierwszy asystent kamery | Michael Schaidler ARRI Alexa Plus, Kamera A, 4 Folgen | ARRI Alexa Plus, Kamera A, 4 Folgen |
Pierwszy asystent kamery | Florian Partikel 4 Folgen | 4 Folgen |
Pierwsza asystentka kamery | Annette Reichmann Block 41 | Block 41 |
Pierwszy asystent kamery | Frederik Schulz Alexa Plus, Block 36, Folgen: 146-150 | Alexa Plus, Block 36, Folgen: 146-150 |
Pierwszy asystent kamery | Nils Gabelgaard 1 DT, Block 36 | 1 DT, Block 36 |
Pierwszy asystent kamery | Matthäus Michon Block 37 | Block 37 |
Pierwszy asystent kamery | Johannes Neumann [1] A-Cam | A-Cam |
Druga asystentka operatora(-rki) kamery | Christine Wetzel | |
Drugi asystent operatora(-rki) kamery | Benedikt Schneider Data Wrangler Alexa Plus Block 41 | Data Wrangler Alexa Plus Block 41 |
Drugi asystent operatora(-rki) kamery | Makito Kumazawa Block 37 & Block 40 | Block 37 & Block 40 |
Drugi asystent operatora(-rki) kamery | Hagen Ulbrich Alexa Plus, Block 36 | Alexa Plus, Block 36 |
Drugi asystent operatora(-rki) kamery | Alexander Volz | |
Drugi asystent operatora(-rki) kamery | Adrian Huber Alexa + Data Wrangler // Block 39 | Alexa + Data Wrangler // Block 39 |
Podgląd wideo | Johannes Bischof Vertretung 27.10.2015 | Vertretung 27.10.2015 |
Podgląd wideo | Birgit Klung | |
Podgląd wideo | Arkadiy Statsenko Alexa (Folge 159 bis 166) | Alexa (Folge 159 bis 166) |
Fotosista | Markus Fenchel | |
Stażysta (pion operatorski) | Cyrill Gundlach Block 36, Folgen: 146-150 | Block 36, Folgen: 146-150 |
Reżyser | Daniel Anderson | |
Reżyser | Daniel Helfer | |
Reżyser | Gero Weinreuter 4 Folgen | 4 Folgen |
Reżyser | Michael Wenning 5 Folgen | 5 Folgen |
Reżyser | Christoph Eichhorn | |
Reżyser | Patrick Winczewski | |
Druga reżyserka | Susanne Förg Michael Wenning | Michael Wenning |
Drugi reżyser | Daniel Atzorn Block 39 | Block 39 |
Drugi reżyser | Alexander Haas | |
Druga reżyserka | Kersten Köhn | |
Drugi reżyser | Gero von Wedel bei Christoph Eichhorn | bei Christoph Eichhorn |
Drugi reżyser | Till Martinsen Folgen 163 - 166 | Folgen 163 - 166 |
Asystentka reżysera(-rki) | Âni Võ Folge 142-145 | Folge 142-145 |
Asystent reżysera(-rki) | Julian Dieterich | |
Script continuity | Christian Thébaud Folge 151-154 | Folge 151-154 |
Script continuity | Mandy Szokol 8 episodes | 8 episodes |
Script continuity | Nataly Dietz Block 39 / P. Winczewski | Block 39 / P. Winczewski |
Script continuity | Kristina Gerasimova Block 36 | Block 36 |
Stażysta (pion reżyserii) | Julian Dieterich | |
Stażystka (script) | Tetiana Trofusha | |
Realizator zgrania dźwięku | Oliver Roggow except 151-154 | except 151-154 |
Realizatorka zgrania dźwięku | Elisabeth Bodenseh Folge 151-152 | Folge 151-152 |
Realizator zgrania dźwięku | Andreas Knüpfer 12 Folgen | 12 Folgen |
Realizator zgrania dźwięku | Thomas Rother Folge 153-154 | Folge 153-154 |
Udźwiękowienie | Steffen Flach F147, 148, 156, 158, 162 u 166 | F147, 148, 156, 158, 162 u 166 |
Udźwiękowienie | Andreas Knüpfer 5 Folgen / IT 25 Folgen | 5 Folgen / IT 25 Folgen |
Producent | Oliver Vogel | |
Producer | Torsten Lenkeit | |
Asystentka producenta(-tki) | Stefanie Raubold | |
Kierownik produkcji filmu | Rolf B. Steinacker | |
Asystentka kierownika(-czki) produkcji | Georgia Hodacs | |
Drugi kierownik produkcji | Boris Bugla Folgen 159-162 | Folgen 159-162 |
Druga kierowniczka produkcji | Sissy Thoms Blöcke 36-41 / Folgen 146-170 | Blöcke 36-41 / Folgen 146-170 |
Asystent kierownika(-czki) produkcji | Felix Ruple | |
Asystent kierownika(-czki) produkcji | Chris Hasselwander Block 40 + 41 (Folge 163 - 170) | Block 40 + 41 (Folge 163 - 170) |
Druga kierowniczka produkcji ds. obiektów | Ellen Sammet Folgen 151-154 | Folgen 151-154 |
Drugi kierownik produkcji ds. obiektów | Roman Günther | |
Kierowniczka planu | Jasmin Riedel | |
Kierowniczka planu | Moana Ziegler Block 38 | Block 38 |
Kierowniczka planu | Ute Scharffenberg Folge 163-166 | Folge 163-166 |
Kierowniczka planu | Ellen Sammet Folgen 151-154 | Folgen 151-154 |
Asystent kierownika(-czki) produkcji | Alexander Tuntukas | |
Asystentka kierownika(-czki) zdjęć | Antonija Rotim BLOCK 39, 41 | BLOCK 39, 41 |
Asystent kierownika(-czki) zdjęć | Michael Heinrich Block 37+38 | Block 37+38 |
Asystent kierownika(-czki) zdjęć | Luis Tonhäuser Block 40 | Block 40 |
Asystent kierownika(-czki) zdjęć | Dennis Dembeck Fg. 146-150 | Fg. 146-150 |
Kierowca grupy filmowej | Basil Roth | |
Kierowca grupy filmowej | Horst Tröder Block 36. 40. 41 | Block 36. 40. 41 |
Stażysta (dział produkcji) | Martin Zell Block 39, 40, 41 | Block 39, 40, 41 |
Autor scenariusza / scenarzysta | Axel Bold | |
Autor scenariusza / scenarzysta | Gregor Eisenbeiß Folge 157 und Folge 166 | Folge 157 und Folge 166 |
Autor scenariusza / scenarzysta | Colin Zech Folge 159 "Sein letzter Pfiff" | Folge 159 "Sein letzter Pfiff" |
Scenografka | Stephanie Strecker Block 38 und 39 | Block 38 und 39 |
Scenograf | Thomas Stromberger | |
Scenografka | Ina Küfner Block 37 | Block 37 |
Scenograf | Dominik Hauschild | |
Asystentka scenografa(-ki) | Nuria Narro Block 41 | Block 41 |
Asystentka scenografa(-ki) | Nora Martin Folgen 151-154 Block 37 | Folgen 151-154 Block 37 |
Asystentka scenografa(-ki) | Anna Weinkamm Folge 159-162 | Folge 159-162 |
Rekwizytorka | Panja Gawlitzek Block 37 | Block 37 |
Rekwizytor | Michael Summ Block 38 | Block 38 |
Rekwizytor | Mustafa Shirin Block 36+40,Folge:146-150,163-166 | Block 36+40,Folge:146-150,163-166 |
Rekwizytorka | Stephanie Medi May Block 39 | Block 39 |
Rekwizytorka | Miriam Westhäusser Block 41 Folge 167-170 | Block 41 Folge 167-170 |
Asystent pierwszego(-ej) rekwizytora(-ki) | Philipp Wiynck | |
Asystent pierwszego(-ej) rekwizytora(-ki) | Markus Rapp Block 36 & 37 | Block 36 & 37 |
Rekwizytorka planowa | Sarah Schindler Block 41, Folge 167-170 | Block 41, Folge 167-170 |
Rekwizytor planowy | Markus Rapp Block 41 | Block 41 |
Rekwizytorka planowa | Sandra (Sunny) Gräber Block 38/39 | Block 38/39 |
Rekwizytorka planowa | Miriam Gröber | |
Rekwizytorka planowa | Franziska Stanger | |
Computer/video playback supervisor | Robin Blischke Computerzuspielung on set, Verleih Zusatztechnik/techn. Requisiten | Computerzuspielung on set, Verleih Zusatztechnik/techn. Requisiten |
Asystentka dyżurnego(-ej) rekwizytora(-rki) | Franziska Stanger | |
Asystentka dyżurnego(-ej) rekwizytora(-rki) | Rimma Starodubzeva | |
Budowa dekoracji | Gerold Franke | |
Budowa dekoracji (malarka) | Rosemarie Flohr | |
Artysta-grafik | Johannes Renz + Computer-Oberflächen/ VFX | + Computer-Oberflächen/ VFX |
Transport rekwizytów | Ralf Schmidt | |
Asystent dźwięku | Frank Klement April bis August | April bis August |
Redaktorka | Nina Manhercz | |
Redaktor | Stephan Wiesehöfer | |
Redaktor | Wolfgang Witt | |
Treserka zwierząt | Petra Geier Dackel | Dackel |
Promocja (media społecznościowe) | Moritz Brucker |
Firma | Adnotacja |
---|---|
Bavaria Fiction GmbH |
Obszar działalności | Firma | Adnotacja |
---|---|---|
Transport, podróże i zakwaterowanie | CMS - Car Motion Service GmbH | |
Usługi produkcyjne | Media Sue Blocking, Equipment, | Blocking, Equipment, |
Usługi produkcyjne | SFF | Services Film Fernsehen Blocking & Service | Blocking & Service |
Usługi produkcyjne | Tischlein deck ich GmbH Vollcatering | Vollcatering |
Zwierzęta przed kamerą | AnimalCasting, Lisa Winter Blutegel, Hase, Hund | Blutegel, Hase, Hund |
Efekty specjalne | SAV pyrotechnik | |
Kostiumy | PATIN-A SHOP GmbH Kostümequipment | Kostümequipment |
Kostiumy | polizeiteam.de Uniformen | Uniformen |
Rekwizyty | Der Findus, Requisiten- und Kostümverleih | |
Obróbka filmu, transfery | D-Facto Motion GmbH |
Rodzaj | Kraj | Nadawca | Data/godzina | Adnotacja |
---|---|---|---|---|
Pierwsza emisja | Niemcy | ZDF [de] | czwartek, 12.11.2009 |