Reżyseria | Steven Quale |
---|---|
Scenariusz | Luc Besson, Richard Wenk |
Produkcja | EuropaCorp [fr], Dreiunddreissigste Babelsberg Film GmbH [de], Studio Babelsberg AG |
Dystrybucja | EuropaCorp USA [us], Leonine Studios, Relativity EuropaCorp Distribution (RED), VVS Films Canada |
Początek zdjęć | 27.04.2015 |
---|---|
Koniec zdjęć | 28.08.2015 |
Dni zdjęciowe | 73 |
Lokacje zdjęciowe | Berlin, Brandenburg, Kroatien, Malta |
Rejony, w których realizowano zdjęcia | Północne Niemcy |
Budżet | ca. 40 Millionen € |
---|---|
Źródła finansowania | |
Format obrazu | Cinemascope (1 : 2,39) |
Format akwizycji obrazu | ARRI RAW |
Aktor(ka) | Nazwisko postaci | Aktor(ka) dubbingowa/lektor(ka)Stimme |
---|---|---|
Sullivan Stapleton | Matt Barnes [RG] | |
J. K. Simmons | Levin [RG] | |
Sylvia Hoeks | Lara [RG] | |
Charlie Bewley | Stanton Baker [RG] | |
Diarmaid Murtagh | Kurt Duffy [RG] | Michael Pink |
Clemens Schick | Petrovic [RG] | |
Joshua Henry | Ben Moran [RG] | |
Dimitri Leonidas | Jackson Porter [RG] | |
Kai Ivo Baulitz | Nazi Lieutenant [RD] | |
Karim Cherif | Milenko [RD] | |
Alain Blazevic | Boris [RD] | |
Peter Davor | General Dusan Milic [RD] | |
Artjom Gilz | Levin's PFC [RD] | |
Sven Waasner | Nazi Colonel [RD] | |
Ewen Bremner | Lance Corporal Jim Rainey [RD] | |
Mahamadou Coulibaly | Detroit Thunder Turner [RD] | |
David Lehmann | Nelson [RD] | |
Marko Cindric | Peter the Bartender [RE] | |
Jeffrey Mittleman | Clerk [RE] | |
Patrick Pinheiro | Loadmaster [RE] | |
David Masterson | Supply Clerk [RE] | |
Marc Hodapp | Nato Guard Seargent Cosme [RE] |
Aktywność | Nazwisko | Adnotacja |
---|---|---|
1st AD | Scott Kirby 2nd Unit | 2nd Unit |
1st AD | Eliot Mathews | |
2nd AD | Tobias Asam 2nd Unit | 2nd Unit |
3rd AD | Kai Siggelkow | |
3rd AD | Philipp Kramer 3rd AD 2nd Unit | 3rd AD 2nd Unit |
3rd AD | Jan Boehme Crowd-Germany | Crowd-Germany |
3rd AD | Katharina Dietl CAST GER & CRO | CAST GER & CRO |
AD PA | Sibel Koyuncu /AD PA - Germany | /AD PA - Germany |
AD PA | Stephan Ryll Germany | Germany |
Kontrola produkcji / rewident księgowy | Paul Meyer-Gerlt | |
Kontrola produkcji / rewident księgowy | Bernhard Speck | |
Administrator filmu | Konstantin Geisel Payroll Accountant | Payroll Accountant |
Administrator filmu | Kay Wiedemann | |
Główna księgowa | Ulrike Winkler Costume Accountant | Costume Accountant |
Asystentka administratora(-rki) filmu | Petra Lattemann Asst. Payroll Accountant | Asst. Payroll Accountant |
Asystentka administratora(-rki) filmu | Ulrike Winkler für die Abwicklung | für die Abwicklung |
Supervisor VFX | Joachim Grüninger | |
Computer graphics supervisor | Nando Stille RISE | Visual Effects Studios | RISE | Visual Effects Studios |
Koordynator VFX | Philipp Weinrich RISE FX | RISE FX |
Dyrektor techniczny VFX | Philipp Wibisono | |
3D artist | Dirk Mauche 3d Modeller | 3d Modeller |
Digital compositor / compositing artist | Daniel Hartlehnert | |
Główna charakteryzatorka (makeup i fryzury) | Valeska Schitthelm | |
Druga charakteryzatorka | Lisa Becker Crowd Supervisor Croatia | Crowd Supervisor Croatia |
Druga charakteryzatorka | Andrea Gotowtschikow | |
Drugi charakteryzator | Jan Kempkens-Odemski | |
Druga charakteryzatorka | Topsy Liane Schreiber 2nd Unit Crowd | 2nd Unit Crowd |
Druga charakteryzatorka | Irina Tübbecke Crowd Supervisor D-Land,2nd unit HoD Cro | Crowd Supervisor D-Land,2nd unit HoD Cro |
Współpraca charakteryzatorska | Dana Bieler | |
Współpraca charakteryzatorska | Julia Lechner | |
Współpraca charakteryzatorska | Lisa Lampas | |
Współpraca charakteryzatorska | Jenna Smith Zusatzmaskenbildnerin | Zusatzmaskenbildnerin |
Współpraca charakteryzatorska | Monika Lienig | |
Współpraca charakteryzatorska | Ines Ransch | |
Współpraca charakteryzatorska | Andrea Lange hist. 90er | hist. 90er |
Współpraca charakteryzatorska | Wolfgang Lienig | |
Współpraca charakteryzatorska | Karla Meirer | |
Operator dźwięku na planie | Patrick Veigel | |
Operator dźwięku na planie | Andreas Turnwald 2nd Unit Kroatien | 2nd Unit Kroatien |
Asystent operatora(-ki) dźwięku | Hans Jörg Bramm | |
Drugi asystent operatora(-rki) dźwięku | Martin Gerigk Germany | Germany |
Technik SFX | Thomas Thiele [1] | |
Techniczka SFX | Cindy Schnitter | |
Zbrojmistrz | Michael Apling Weapons Coordinator | Weapons Coordinator |
Koordynator kaskaderów(-rek) | Wanja Götz | |
Koordynator kaskaderów(-rek) | Francois Doge Stunt Supervisor | Stunt Supervisor |
Choreografia scen walki | Wanja Götz | |
Koordynator grupy kaskaderskiej | Gregori Winkowski | |
Kaskader | Wanja Götz Stunt Player - Deutscher Soldat | Stunt Player - Deutscher Soldat |
Kaskader | Alexander Mack Palace Guard | Palace Guard |
Kaskaderka | Tanja Pelster Dive/Stunt Double Lara | Dive/Stunt Double Lara |
Kaskader | Daniel Stockhorst Boat & Car Driver | Boat & Car Driver |
Kaskader | Henrik Balzer Dive Double | Dive Double |
Kaskader | Wolfgang Lindner Double Rolle Ben | Double Rolle Ben |
Kaskader | Christian Salzwedel | |
Kaskader | Tolga Degirmen | |
Kaskader | Niklas Kinzel | |
Kaskader | Christian Petersson Dbl. Sullivan Stapleton | Dbl. Sullivan Stapleton |
Kaskader | Oliver Juhrs Ass.Fight Choreogr. (Pre-Prod) | Ass.Fight Choreogr. (Pre-Prod) |
Kaskader | Ulrik Bruchholz | |
Kaskader | Marco Albrecht stunt player | stunt player |
Kaskader | Piet Paes Serb.Millitary Veh. Driver 1 | Serb.Millitary Veh. Driver 1 |
Kaskader | Raffael Armbruster | |
Kaskader | Kristoffer Fuss Kroatien | Kroatien |
Kaskader | Ferdinand Fischer | |
Kaskader | Hannes Pastor | |
Kaskader | Matthias Schendel | |
Kaskader | René Lay Serb Boat Driver | Serb Boat Driver |
Kaskader | Michael Bornhütter Creep #2 | Creep #2 |
Kaskader | Jan Boehme | |
Kaskader | Alrik Kreemke | |
Kaskader | Steffen Jung | |
Kaskader | Asuka Tovazzi | |
Kierowca precyzyjny | Asuka Tovazzi | |
Kierowca precyzyjny | Ronnie Paul | |
Kierowca precyzyjny | Marcel Stefanski | |
Konstrukcje do ewolucji kaskaderskich | Sascha Girndt Head Stunt Rigger Unit: Kroatien | Head Stunt Rigger Unit: Kroatien |
Konstrukcje do ewolucji kaskaderskich | Ronny Horning | |
Konstrukcje do ewolucji kaskaderskich | Bernhard Häfner | |
Konstrukcje do ewolucji kaskaderskich | Marc Sieger | |
Konstrukcje do ewolucji kaskaderskich | Felix Bartholomä Skywalker Systems | Skywalker Systems |
Ratownik wodny (zabezpieczenie nurkowania) | René Lay für Cinecast GmbH | für Cinecast GmbH |
Szef wózkarzy / key grip | Markus Pluta | |
Szef wózkarzy / key grip | Hans Hellner Dolly Grip A Camera | Dolly Grip A Camera |
Szef wózkarzy / key grip | Jerome Lauer 2nd Unit - Dolly Grip | 2nd Unit - Dolly Grip |
Szef wózkarzy / key grip | Trevor Watkins 1st Unit Dolly Grip | 1st Unit Dolly Grip |
Szef wózkarzy / key grip | Klaus Witt | |
Szef wózkarzy / key grip | Karlo Barber 2nd Unit Croatia Special Grip | 2nd Unit Croatia Special Grip |
Szef wózkarzy / key grip | Alex Zielke 1st Unit Grip | 1st Unit Grip |
Grip | Adriano Baldelli | |
Grip | Heiko Kohl 18 DT Zusatz | 18 DT Zusatz |
Grip | Bat Gankhuyag | |
Grip | Jan Hagen Zusatz Berlin | Zusatz Berlin |
Grip | Rene Göttel Daily 13.05. - 31.05.15 --- 01.06. - 22.06.15 | Daily 13.05. - 31.05.15 --- 01.06. - 22.06.15 |
Technik głowicy zdalnie sterowanej | Markus Kuballa | |
Pilot drona | Martin Rinderknecht DIGICOPTER RED 6K | DIGICOPTER RED 6K |
Kostiumografka | Esther Walz 40er und 90er | 40er und 90er |
Costume supervisor | Juliana Stenzel Costume Supervisor | Costume Supervisor |
Costume supervisor | Tanja Jesek Crowd Militär 90er Jahre US FR E | Crowd Militär 90er Jahre US FR E |
Costume coordinator | Henning Paulmann | |
Druga kostiumografka | Gina Krauß | |
Druga kostiumografka | Capucine Landreau militär - 1990 | militär - 1990 |
Drugi kostiumograf | Christian Binz | |
Nadzór kostiumograficzny (statyści) | Tanja Jesek military 90s USA/France/England | military 90s USA/France/England |
Garderobiana | Alexandra Stähle Cast/90erKB: Esther Walz | Cast/90erKB: Esther Walz |
Garderobiana | Ramona Hirt Cast; 90er; KB: Esther Walz | Cast; 90er; KB: Esther Walz |
Garderobiana | Barbara Schramm Stunts, 2nd Unit | Stunts, 2nd Unit |
Garderobiana | Liz Kreyenberg Key Crowd Costumer | Key Crowd Costumer |
Garderobiany | Silvestre Sanchez Strattner Crowd + Stunt + Cast Costumer | Crowd + Stunt + Cast Costumer |
Garderobiana | Veronica Santos Ruiz Cast | Cast |
Garderobiana | Claudia Blumenauer Set Costumer Cast | Set Costumer Cast |
Dodatkowy garderobiany | David Werer | |
Dodatkowa garderobiana | Anja Lafin | |
Dodatkowa garderobiana | Bettina von Auw | |
Dodatkowa garderobiana | Julia Schädle | |
Krawiectwo męskie | Katrin Kobold Key Tailor | Key Tailor |
Farbowanie kostiumów | Sonia Inés Rocha KB Ester Walz | KB Ester Walz |
Księgowa ds. kostiumów | Luise Duppler-Hoffmann Zusatz Kostenstandsmanagement | Zusatz Kostenstandsmanagement |
Montażysta | Florent Vassault | |
Montażystka | Anita Roth | |
Asystent montażysty(-ki) | Daniel Scheimberg | |
Mistrz oświetlenia / gaffer | Ronald Schwarz | |
Mistrz oświetlenia / gaffer | Ron Rakowski 2nd Unit | 2nd Unit |
Asystent mistrza(-yni) oświetlenia / I asystent gaffera d/s sprzętu oświetleniowego | Michael Rieck Rigging | Rigging |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Markus Müller | |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Christian Schröter 1st unit Berlin | 1st unit Berlin |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Sebastian Beutler 2nd Unit | 2nd Unit |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Heiko Lehmann Rigging Unit | Rigging Unit |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Christian Schenk | |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Thomas Roßbach | |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Michael Rieck Best Boy Rigging | Best Boy Rigging |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Patrick Kubat | |
Dodatkowy elektryk oświetlacz | Arian Uting | |
Dodatkowy elektryk oświetlacz | Björn-Lennart Hübscher | |
Dodatkowy elektryk oświetlacz | Patrick Rosta | |
Obsługa światła balonowego | Christian Weber | |
Obsługa światła balonowego | Christian Saalfeld Balloonlight Supervisor | Balloonlight Supervisor |
Asystent(ka) oświetlacz(ka) | Anne Stubenrauch | |
Asystent oświetlacz | Ferdinand Fehlberg Rigging / 1st Unit Zusatz | Rigging / 1st Unit Zusatz |
Asystent oświetlacz | Matthias Emmrich Germany | Germany |
Reżyserka castingu | Cornelia von Braun German Cast | German Cast |
Reżyserka castingu | Mindy Marin | |
Reżyser castingu | Mladen Starcevic | |
Casting (statyści i epizodyści) | Patrick Winkler | |
Autor zdjęć filmowych | Brian Pearson | |
Operator kamery | Markus Eckert A Unit Vertretung / Zusatz | A Unit Vertretung / Zusatz |
Operator kamery | Klemens Becker | |
Operator kamery | Michael Praun 2. Unit A-Camera Operator/ 25 days | 2. Unit A-Camera Operator/ 25 days |
Operator kamery zdalnie sterowanej | Christian Bernutz 2nd Crane additional | 2nd Crane additional |
Operator steadicamu | Michael Praun 2. Unit/ A-Cam/ 26 shooting days | 2. Unit/ A-Cam/ 26 shooting days |
Pierwszy asystent kamery | Florian Seemann | |
Pierwszy asystent kamery | Karl Keil Daily Crew | Daily Crew |
Pierwszy asystent kamery | Rafael Jeneral B-Cam | B-Cam |
Pierwszy asystent kamery | Johnny Feurer 2nd Unit A-Cam | 2nd Unit A-Cam |
Pierwszy asystent kamery | Max Zaher A Kamera Main Unit | A Kamera Main Unit |
Drugi asystent operatora(-rki) kamery | Fabio Seyding Underwater Unit | Underwater Unit |
Druga asystentka operatora(-rki) kamery | Mira Hamza additional AC 1st Unit (A-Cam) | additional AC 1st Unit (A-Cam) |
Drugi asystent operatora(-rki) kamery | Paul Günther ALEXA-XT/ C-CAM/ 1 DT | ALEXA-XT/ C-CAM/ 1 DT |
Drugi asystent operatora(-rki) kamery | Uwe Zegnotat Underwater Unit | Underwater Unit |
Druga asystentka operatora(-rki) kamery | Laura Nathalie Naschlenas A-Cam Main Unit | A-Cam Main Unit |
Druga asystentka operatora(-rki) kamery | Carola Rodriguez Sanchez B - CAM MAIN UNIT | B - CAM MAIN UNIT |
Drugi asystent operatora(-rki) kamery | Christoph Kollmann Zusatz Underwater-Unit | Zusatz Underwater-Unit |
Druga asystentka operatora(-rki) kamery | Kaja Styczynska 2nd Unit | 2nd Unit |
Asystent operatora(-rki) obrazu (DIT) | Felix Rauch Dailies Colorist | Dailies Colorist |
Asystent operatora(-rki) obrazu (DIT) | Timo Andert | |
Asystent operatora(-rki) obrazu (DIT) | Stephan Kuch 2nd Unit On Set Dailies | 2nd Unit On Set Dailies |
Asystent operatora zdjęć podwodnych | Sascha Mieke | |
Data wrangler / digital loader | Nicholas Jackson Aerial Unit | Aerial Unit |
Data wrangler / digital loader | Stefan Baltz 2nd Unit Croatia // 3x SXT OG | 2nd Unit Croatia // 3x SXT OG |
Data wrangler / digital loader | Daniel Eberhard LTO | LTO |
Podgląd wideo | Samuel Andert 2. Unit Qtake up to 7 Cameras | 2. Unit Qtake up to 7 Cameras |
Podgląd wideo | Stefan Baltz Assistent 1st Unit Germany | Assistent 1st Unit Germany |
Podgląd wideo | Santiago Sartori 1st Unit QTake operator, 79DT | 1st Unit QTake operator, 79DT |
Fotosista | Reiner Bajo + Poster shooting | + Poster shooting |
Stażysta (pion operatorski) | Mirko Hans | |
Reżyser | Steven Quale | |
Reżyser (II ekipa) | Aaron Schneider | |
Osobista asystentka reżysera(-rki) | Anja Wernecke | |
Asystentka reżysera(-rki) | Rickie-Lee Roberts | |
Continuity / script supervisor | Sonja Zoe Simijonovic Main Unit/Germany, Malta, Croatia | Main Unit/Germany, Malta, Croatia |
Storyboardzista | Max Julian Otto | |
Koordynacja (statyści) | Mario Ziemkendorf 1 DT (Crowd Marshall) | 1 DT (Crowd Marshall) |
Asystent realizatora(-rki) zgrania dźwięku | Marcel Fink | |
Producent | Luc Besson | |
Producent | Christophe Lambert | |
Producer | Raphaël Benoliel | |
Producent towarzyszący | Christoph Fisser | |
Producent towarzyszący | Henning Molfenter | |
Producent towarzyszący | Charlie Woebcken | |
Producent liniowy | Michael Schwarz | |
Kierownik produkcji filmu | Mark Nolting | |
Koordynatorka produkcji/ II kier. prod. | Katrin Ewerlin Housing Coordinator | Housing Coordinator |
Koordynatorka produkcji/ II kier. prod. | Sabina Friedland Deutschland, Kroatien | Deutschland, Kroatien |
Koordynatorka bezpieczeństwa i higieny pracy | Grit Belitz Germany, Croatia | Germany, Croatia |
Asystent kierownika(-czki) produkcji | Sasa Bijelic Croatia | Croatia |
Drugi kierownik produkcji | Matteo Canalis Wandel Unit Manager Kroatien | Unit Manager Kroatien |
Drugi kierownik produkcji ds. obiektów | Matteo Canalis Wandel | |
Koordynatorka wyjazdów | Tina Milun Bakovic Travel & Housing Kroatien | Travel & Housing Kroatien |
Koordynatorka wyjazdów | Léa Germain | |
Transport (koordynacja) | Timo Dobbert Berlin Part | Berlin Part |
Szef transportu | Philipp von Bremen GER | GER |
Asystent koordynatora transportu | Robert James Napier GERMANY | GERMANY |
Kierownik planu | Sven Jenuwein Germany | Germany |
Sekretarka produkcji | Duška Malešević Malta | Malta |
Sekretarka produkcji | Anna Jürges | |
Asystentka drugiego(-giej) kierownika(-czki) produkcji ds. obiektów | Carolina Ronzino | |
Asystent drugiego(-giej) kierownika(-czki) produkcji ds. obiektów | Paul Dehn Ass. Loc. Manager / Betreuung Hauptmotiv | Ass. Loc. Manager / Betreuung Hauptmotiv |
Asystentka kierownika(-czki) zdjęć | Jenny Müller / Location PA | / Location PA |
Kierowca grupy filmowej | Andreas Bartel Produktionsfahrer / Cast | Produktionsfahrer / Cast |
Kierowca grupy filmowej | Jan Luo & Personal to J.K. Simmons | & Personal to J.K. Simmons |
Kierowca grupy filmowej | Benjamin Reil | |
Kierowca grupy filmowej | Peter Mett Truck Driver | Truck Driver |
Kierowczyni grupy filmowej | Melanie Bähring Cast & Crew | Cast & Crew |
Kierowca grupy filmowej | Norbert Leo Mentrop Cast & Crew | Cast & Crew |
Kierowca grupy filmowej | Eric von Mutius Cast & Crew | Cast & Crew |
Osobisty kierowca | David Flemming for Steven Quale (Director) | for Steven Quale (Director) |
Osobisty kierowca | Sebastian Gottschalk Sullivan Stapleton | Sullivan Stapleton |
Asystentka kierownika(-czki) produkcji (biuro) | Janne Meyermann | |
Goniec | Steffen Schweizer | |
Autor scenariusza / scenarzysta | Luc Besson | |
Autor scenariusza / scenarzysta | Richard Wenk | |
Tłumacz dialogów (wersja językowa) | Matthias Lange | |
Scenograf | Hugues Tissandier | |
Art director | Michael Fissneider | |
Druga scenografka | Adina Herbell | |
Koordynatorka dekoracji wnętrz | Meredith Rowe | |
Asystentka dekoratora(-rki) wnętrz | Nele Jordan | |
Dekoracja wnętrz – zaopatrzenie | Katrin Bellingen Krankheitsersatz für 2 Wochen | Krankheitsersatz für 2 Wochen |
Dekoracja wnętrz – zaopatrzenie | Alwara Thaler | |
Dekoracja wnętrz – zaopatrzenie | Sascha Strutz Aushilfe für 6 Wochen | Aushilfe für 6 Wochen |
Dekoracja wnętrz – zaopatrzenie | Joey Weber | |
Dekoracja wnętrz – zaopatrzenie | Marco Böhm >>> SetDecShopper<<< | >>> SetDecShopper<<< |
Set decoration store manager | Enchbaatar Dshamsran | |
Asystentka dekoratora wnętrz | Johanna Komander Set Dec PA | Set Dec PA |
Asystentka koordynatora(-ki) działu scenografii | Katharina Kluge | |
Rekwizytor | Alexander Liebenthron Prop Buyer | Prop Buyer |
Asystent pierwszego(-ej) rekwizytora(-ki) | Marko Kaiser | |
Asystent pierwszego(-ej) rekwizytora(-ki) | Sebastian Schulz Buyer | Buyer |
Rekwizytor planowy | Stefan Sellin Addtl. ST/BY Prop | Addtl. ST/BY Prop |
Rekwizytor planowy | Björn Holzhausen | |
Dekoracja wnętrz | Manuel Hess Lead-Dresser Kroatia | Lead-Dresser Kroatia |
Dekoracja wnętrz | Jens Gaube | |
Dekoracja wnętrz | Attila Krüziu Leadman Set Dresser | Leadman Set Dresser |
Dekoracja wnętrz | Tina Mursall Lara´s Apartment | Lara´s Apartment |
Dekoracja wnętrz | Helko Klünder | |
Dekoracja wnętrz | Ralf Churfürst | |
Dekoracja wnętrz | Franz Höfner | |
Dekoracja wnętrz | Daniel Plashues | |
Dekoracja wnętrz | Matthias Prange Swing Gang | Swing Gang |
Dekoracja wnętrz | David Thummerer | |
Koordynatorka obiektów zdjęciowych | Monika Ulrich | |
Szefowa pionu scenograficznego | Katja Fischer Art Dept. & Construction | Art Dept. & Construction |
Asystent dyżurnego(-ej) rekwizytora(-rki) | Henri Grund | |
Koordynatorka pojazdów grających | Sabrina Cordes Assistant | Assistant |
Location scout / asystent kierownika(-czki) planu | Christian Meinecke | |
Location scout / asystent kierownika(-czki) planu | Thomas Lauterkorn | |
Location scout / asystent kierownika(-czki) planu | Denis Sennefelder | |
Budowa dekoracji | Matthias Prange Set Dec | Set Dec |
Budowa dekoracji | Max Moormann Requisitenbau | Requisitenbau |
Budowa dekoracji | Roman Berger | |
Kreślarz | Michael Lieb Set Designer | Set Designer |
Budowa dekoracji (malarz) | Wolfgang Wrede setdec Painter | setdec Painter |
Budowa dekoracji (malarz) | Dominik Reindl Stand By Painter | Stand By Painter |
Budowa dekoracji (malarka) | Kadi Fast Set Dec Painter | Set Dec Painter |
Budowa dekoracji (malarka) | Tony Mack Picture Vehicles | Picture Vehicles |
Budowa dekoracji (malarka) | Eva Weymann Patina fine tune | Patina fine tune |
Rzeźbiarz | Markus 'Xaver' Steinberger | |
Rzeźbiarz | Alessandro Emilio La Rocca SFX - Malta | SFX - Malta |
Rekwizyty (projekt i wykonanie) | Simon Weisse | |
Rekwizyty (projekt i wykonanie) | Andre Kronberg 3 Monate mitarb.als Model-Maker | 3 Monate mitarb.als Model-Maker |
Rekwizyty (projekt i wykonanie) | Tobias Schroeter gold bars, various props | gold bars, various props |
Kierownik magazynu rekwizytów | Yves Boczek | |
Artystka-graficzka | Annika Nina Kiel Graphic Designer | Graphic Designer |
Artystka-graficzka | Bia Tetzlaff | |
Artystka-graficzka | Nele-Tabea Reineke | |
Transport rekwizytów | Alexander Schwarz [1] Set Dec Fahrer Abwicklung | Set Dec Fahrer Abwicklung |
Transport rekwizytów | Tim Lemke | |
Transport rekwizytów | Tom Kirsten Set Decoration | Set Decoration |
Transport rekwizytów | Ali Rüzgar Set Decoration Driver | Set Decoration Driver |
Transport rekwizytów | Helder Rölle | |
Transport rekwizytów | Malte Mann Zusatz | Zusatz |
Stażystka (dział scenografii) | Theresa Höfer | |
Catering (na planie) | Caroline Mertsching über Mundwerk Catering | über Mundwerk Catering |
Producentka materiału making of / filmowego materiału promocyjnego | Muriel Gérard for Hurwitz Creative | for Hurwitz Creative |
Trenerka językowy / trenerka dialektów | Sonja Zoe Simijonovic / Dialog Coach | / Dialog Coach |
Firma | Adnotacja |
---|---|
Dreiunddreissigste Babelsberg Film GmbH [de] | |
EuropaCorp [fr] | |
Studio Babelsberg AG |
Firma | Adnotacja |
---|---|
EuropaCorp USA [us] | |
Leonine Studios (as Universum Film GmbH) | (as Universum Film GmbH) |
Relativity EuropaCorp Distribution (RED) | |
VVS Films Canada |
Obszar działalności | Firma | Adnotacja |
---|---|---|
Oświetlenie i akcesoria | CINEGATE GmbH | |
Oświetlenie i akcesoria | Zasa Lights GmbH | balloonlight systems Clouds,Tubelights, | Clouds,Tubelights, |
Transport, podróże i zakwaterowanie | Carry Grand Limousinen+Shuttleservice CG Fahrservice | CG Fahrservice |
Transport, podróże i zakwaterowanie | CMS - Car Motion Service GmbH | |
Transport, podróże i zakwaterowanie | CNL Business Services e.K. Shipments for props, costume and other equipment wordwide | Shipments for props, costume and other equipment wordwide |
Transport, podróże i zakwaterowanie | Novus Media - Medien- & Filmservice | |
Transport, podróże i zakwaterowanie | Tour Atlantica Lufthansa City Center | |
Usługi produkcyjne | Berliner Kartonexpress Verpackungsmaterial | Verpackungsmaterial |
Usługi produkcyjne | Medical Movie Service Set Medic | Set Medic |
Usługi produkcyjne | Mundwerk Catering | |
Usługi produkcyjne | Nila - Service rund ums Wohnen Reinigung | Reinigung |
Usługi produkcyjne | SAG-Dienstleistung Sicherheit | Sicherheit |
Usługi produkcyjne | Translux Germany GmbH | |
Ewolucje kaskaderskie | Skywalker Systems GmbH | |
Statyści / epizodyści | Agentur Filmgesichter Deutschland | Deutschland |
Charakteryzacja i perukarstwo | Twilight Creations Special Make-up Effects, Prosthetics Studio Babelsberg + Europa Corp | Special Make-up Effects, Prosthetics Studio Babelsberg + Europa Corp |
Dekoracje | Art Department Studio Babelsberg GmbH | |
Dekoracje | Stoffwerke Marion Herdle textil Deko/Requisit | textil Deko/Requisit |
Kostiumy | COMME des COSTUMES KB: Esther Walz | KB: Esther Walz |
Kostiumy | Fakner Film Service Beratung,Uniform,Ausstattung,Set | Beratung,Uniform,Ausstattung,Set |
Kostiumy | JOLA-Rent Garderobenmobil | Garderobenmobil |
Kostiumy | Kostümfundus Babelsberg GmbH KB: Esther Walz | KB: Esther Walz |
Kostiumy | Kostümverleih Johann Vogl [de] KB: Esther Walz | KB: Esther Walz |
Kostiumy | PATIN-A SHOP GmbH Kostümequipment | Kostümequipment |
Kostiumy | Sturm Handels GmbH Uniformen | Uniformen |
Kostiumy | Theaterkunst GmbH Kostümausstattung KB: Esther Walz | KB: Esther Walz |
Kostiumy | Wellenstein zeitgenössische Kostüme GmbH KB: Esther Walz | KB: Esther Walz |
Pojazdy i samoloty | Pit Crew GmbH | |
Pojazdy i samoloty | pyro.labs Berlin Umbau Zivil- auf Militärhubschrauber | Umbau Zivil- auf Militärhubschrauber |
Rekwizyty | Biabia Grafik Grafische Requisiten | Grafische Requisiten |
Rekwizyty | LEON Actionteam Polizei Requisiten | Polizei Requisiten |
Rekwizyty | Sonnewald Requisiten | Requisiten |
Kamery i akcesoria | Panoptimo GmbH | |
Kamery i akcesoria | Vantage Film GmbH | |
Grip | ARRI Rental Deutschland GmbH | |
Grip | DIGICOPTER® DIGICOPTER RED 6K | DIGICOPTER RED 6K |
Animacje | ScanlineVFX GmbH [de] | |
Dźwięk (postprodukcja) | Rotor Film GmbH Dolby Atmos Mix | Dolby Atmos Mix |
Rodzaj | Kraj | Nadawca | Data/godzina | Adnotacja |
---|---|---|---|---|
Powtórka | Niemcy | RTL [de] | niedziela, 30.08.2020, godz. 22.15 | |
Pierwsza emisja | Francja | Canal+ [fr] | sobota, 29.06.2019, godz. 21.00 |
Rodzaj | Kraj | Data | Adnotacja |
---|---|---|---|
Premiera kinowa | Francja | środa, 29.08.2018 | |
Premiera kinowa | Niemcy | czwartek, 28.06.2018 |