Reżyseria | Christian Schwochow |
---|---|
Scenariusz | Ben Powers, Robert Harris (pierwowzór literacki) |
Produkcja | Turbine Studios GmbH, TS Services GmbH [de], Turbine Studios Ltd. [uk] |
Początek zdjęć | 12.10.2020 |
---|---|
Koniec zdjęć | 18.12.2020 |
Rejony, w których realizowano zdjęcia | Niemcy - Bawaria, Niemcy - Berlin |
Czas trwania | 2h 9min |
---|
Aktor(ka) | Nazwisko postaci | Aktor(ka) dubbingowa/lektor(ka)Stimme |
---|---|---|
George MacKay | Hugh Legat [RG] | |
Jannis Niewöhner | Paul von Hartmann [RG] | |
Jeremy Irons | Neville Chamberlain [RG] | |
Ulrich Matthes | Adolf Hitler [RG] | |
Oscar Hoppe | SS-Officer Schubert [RD] | |
Martin Kiefer | Heinrich Himmler [RD] | |
Marcel Kowalewski | Alexander [RD] | |
Jeremy Mockridge | Richard [RD] | |
Hannes Wegener | Erich Kordt [RD] | |
John Julian | Sir Herbert William Malkin [RD] | |
Marc Limpach | Dr. Paul Schmidt [RD] | |
Leni Erceg | Inga [RD] | |
Liv Lisa Fries | Lenya [RD] | |
Sandra Hüller | Helen Winter [RD] | |
Robert Bathurst | Sir Nevile Henderson [RD] | |
Jessica Brown-Findlay | Pamela Legat [RD] | |
August Diehl | Franz Sauer [RD] | |
Erin Doherty | n.n. [RD] | |
Alex Jennings | Sir Horace Wilson [RD] | |
Martin Wuttke | n.n. [RD] | |
Ole Xylander | Inn-goers [RE] | |
Christo Klahr | Brotstandverkäufer [RE] | |
Jakob Spieler | Drummer [RE] | |
Antonije Stankovic | n.n [RE] | |
Jan Geburtig | HJ Youth [RE] | |
Fernando Nagore | Spezialkomparse Soldat [RE] | |
Andrea Alexander Gabrin | SS-officer [RE] | |
Rainer Sellien | Hans Oster | |
Max von Zimmer | Hermann Göring | |
Ryan Wichert | British Service Employee |
Aktywność | Nazwisko | Adnotacja |
---|---|---|
1st AD | Isabel Paul Covid Nachdreh | Covid Nachdreh |
1st AD | Finn McGrath | |
Key 2nd AD | Lynsey Muir | |
Crowd 2nd AD | Lisa Hauss | |
3rd AD | Ben Bischof Reshoot | Reshoot |
3rd AD | Philipp Kramer | |
AD Trainee | Maya Bartetzko und Researcher | und Researcher |
3rd AD Crowd | Tobias Asam | |
3rd AD Crowd | Jan Boehme | |
3rd AD Crowd | Johannes Rhein Add. AD | Add. AD |
Key AD PA | Phoebe Jardine | |
AD PA | Mirijam Olbrich | |
AD PA | Franziska Willgart Crowd | Crowd |
Crowd Marshall | Nina Buzalka | |
Crowd Marshall | Jannis Alexander Kiefer | |
Crowd Marshall | Mario Ziemkendorf 2 DT Komparsenbetreuer | 2 DT Komparsenbetreuer |
Crowd Marshall | Marius Staubach 9 DT | 9 DT |
Crowd Marshall | Christian Theisinger | |
Kontrola produkcji / rewident księgowy | Johann Frank | |
Kontrola produkcji / rewident księgowy | Spencer Pawson | |
Administratorka filmu | Ursula Gaida | |
Administrator filmu | Fabian Flesch | |
Administrator filmu | Volker Beyer | |
Asystent administratora produkcji | Asil Epik | |
Hair/makeup designer | Astrid Weber | |
Hair/makeup designer | Hannah Fischleder | |
Druga charakteryzatorka | Skadi Lesske Cast | Cast |
Druga charakteryzatorka | Verena Heller Zusatzmaske | Zusatzmaske |
Druga charakteryzatorka | Manuela Halligan Crowd, historical 30s (Berlin & Munich) | Crowd, historical 30s (Berlin & Munich) |
Druga charakteryzatorka | Judith Kröher Falch supervisor crowd 30er | supervisor crowd 30er |
Druga charakteryzatorka | Marie Öttl Hair & Make up Artist Crowd 30s | Hair & Make up Artist Crowd 30s |
Druga charakteryzatorka | Laura Moormann Berlin, München Team Crowd 30er Jahre | Berlin, München Team Crowd 30er Jahre |
Druga charakteryzatorka | Anne Wenzel 2nd Hair & Makeup Supervisor Crowd 30s | 2nd Hair & Makeup Supervisor Crowd 30s |
Współpraca charakteryzatorska | Stefanie Dimitrow | |
Współpraca charakteryzatorska | Hanna Scharmann-Klein crowd | crowd |
Współpraca charakteryzatorska | Daniel Riedl | |
Współpraca charakteryzatorska | Antje Bockeloh Cast | Cast |
Współpraca charakteryzatorska | Verena Morocutti | |
Współpraca charakteryzatorska | Susanne Glöckner | |
Współpraca charakteryzatorska | Niciy Axt | |
Współpraca charakteryzatorska | Tanja Holznagel | |
Współpraca charakteryzatorska | Ina Charanza | |
Współpraca charakteryzatorska | Lara Flanders | |
Współpraca charakteryzatorska | Gerda Ziegler Fittings & Dreh Crowd | Fittings & Dreh Crowd |
Współpraca charakteryzatorska | Stephanie Hanf hist. 30er | hist. 30er |
Współpraca charakteryzatorska | Susann Kotte Crowd 30th | Crowd 30th |
Współpraca charakteryzatorska | Anna Freund historisch 30er | historisch 30er |
Współpraca charakteryzatorska | Rebekka Schwark | |
Stażystka (pion charakteryzacji) | Lone Anders Crowd | Crowd |
Operator dźwięku na planie | Gunther Lebbe 2nd Unit Flugzeug, Bahn | 2nd Unit Flugzeug, Bahn |
Operator dźwięku na planie | Jörg Kidrowski | |
Asystent operatora(-ki) dźwięku | Oliver Göbel | |
Asystent operatora(-ki) dźwięku | Alexander Muss 2nd boom operator Germany | 2nd boom operator Germany |
Asystent operatora(-ki) dźwięku | Robin Hörrmann Zusatz 1DT , Berlin Gendarmenmarkt | Zusatz 1DT , Berlin Gendarmenmarkt |
Nadzór efektów specjalnych | Martin Goeres | |
Koordynator efektów specjalnych | Johara Raukamp | |
Technik SFX | Leon Mark | |
Technik SFX | Alexander Nardini | |
Technik SFX | Jerremy O'Brian | |
Technik SFX | Jannis Lippisch Trainee | Trainee |
Technik SFX | Lion David Bogus | |
Zbrojmistrz | Vincent Obermeier | |
Koordynator kaskaderów(-rek) | Antje 'Angie' Rau | |
Koordynator kaskaderów(-rek) | Martin Goeres 1 day (MG Action) | 1 day (MG Action) |
Kaskader | Jan Boehme | |
Kaskader | Enzo Leonardo Mandara | |
Kaskaderka | Hannah Spreitzenbarth stunts | stunts |
Ratowniczka wodna (zabezpieczenie nurkowania) | Tanja Pelster | |
Szef wózkarzy / key grip | Francisco Ochoa-Wagner Key Grip | Key Grip |
Szef wózkarzy / key grip | Daniel Horn | |
Grip | Benedikt Spelleken | |
Grip | Felix Witte | |
Grip | Sebastian Volkholz 2 DT. Kran, Techno 30, Panther Foxy | 2 DT. Kran, Techno 30, Panther Foxy |
Grip | Lars Philippen B cam | B cam |
Operator kranu | Markus Pluta | |
Operator kranu | Till Treutler | |
Technik głowicy zdalnie sterowanej | Christoph Sobisch | |
Pilot drona | Matthias Gihr Drone Cinematography // aeroCircus | Drone Cinematography // aeroCircus |
Kostiumografka | Frauke Firl | |
Costume supervisor | Tobias Noventa | |
Druga kostiumografka | Charlotte Grewer Junior Assistant | Junior Assistant |
Druga kostiumografka | Eugenia Giesbrecht historisch, 1938 | historisch, 1938 |
Drugi kostiumograf | Dominik Schmitt period 1938 | period 1938 |
Nadzór kostiumograficzny (statyści) | Martha Hunger | |
Key costumer | Rachel Vogelheim | |
Asystent kostiumografa(-fki) | Ronni Schwenk Crowd + Cast | Crowd + Cast |
Garderobiana | Ina Mirimanian Zusatzgarderobe München | Zusatzgarderobe München |
Garderobiana | Rachel Vogelheim Key Costumer | Key Costumer |
Garderobiany | Silvestre Sanchez Strattner extras prep and fittings | extras prep and fittings |
Garderobiana | Gabriella Ferrante Crowd Costume | Crowd Costume |
Garderobiana | Lena Schwingenheuer Main Cast | Main Cast |
Garderobiana | Natalia Riede Cast Truck, CD Frauke Fierl | Cast Truck, CD Frauke Fierl |
Crowd fitter | Annett Schneider Militär | Militär |
Dodatkowa garderobiana | Melanie Flath-Meier Fittings und Zusatzgarderobiere (1938) | Fittings und Zusatzgarderobiere (1938) |
Dodatkowa garderobiana | Olivia Andrione | |
Dodatkowa garderobiana | Isa Fritsch + refurbishing historical headwear | + refurbishing historical headwear |
Dodatkowa garderobiana | Franka Eisenhardt historisch: 30 er Jahre, | historisch: 30 er Jahre, |
Dodatkowa garderobiana | Manuela Bönecke Fittings + Dreh | Fittings + Dreh |
Dodatkowa garderobiana | Lena Wellhöfer | |
Krawcowa | Regina Warncke München | München |
Transport kostiumów | Florian Nessel | |
Farbowanie kostiumów | Lisa Laurén Key Breakdown Artist. Costume designer, Frauke Firl | Key Breakdown Artist. Costume designer, Frauke Firl |
Kostiumy - patynowanie | Annett Schneider | |
Montażysta | Jens Klüber | |
Montażystka | Svenja Baumgärtner | |
Asystentka montażysty(-ki) | Silke Zirnité | |
Mistrz oświetlenia / gaffer | Lars Petersen | |
Asystent mistrza(-yni) oświetlenia / I asystent gaffera d/s sprzętu oświetleniowego | Felix Bünsche | |
Asystent mistrza(-yni) oświetlenia / I asystent gaffera d/s sprzętu oświetleniowego | Tobias Gehlfuß Best Boy Rigging | Best Boy Rigging |
Drugi gaffer (okablowanie i podłączenia) | Jens Mackeldey Germany | Germany |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Diego C. Sapienza Additional - Rigging Unit | Additional - Rigging Unit |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Tom Sperling Rigging | Rigging |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Henry Frenzel + Driver [7,5t] and [12t] | + Driver [7,5t] and [12t] |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Richard Rippinger | |
Dodatkowy elektryk oświetlacz | David Heaven | |
Dodatkowy elektryk oświetlacz | Julian Fried 3DT Rigging, Set Germany | 3DT Rigging, Set Germany |
Dodatkowy elektryk oświetlacz | Lessing Swanepoel Zusatzt | Zusatzt |
Dodatkowy elektryk oświetlacz | Jonathan Abelmann | |
Dodatkowa elektryczka oświetlaczka | Katharina Maar 16.11.-22.11. (München) | 16.11.-22.11. (München) |
Asystent oświetlacz | Valentin Spengemann Rigging Unit | Rigging Unit |
Reżyserka castingu | Anja Dihrberg-Siebler | |
Asystentka reżysera castingu | Andrea Rodríguez | |
Casting (statyści i epizodyści) | Inna Resner | |
Casting (statyści i epizodyści) | Lisa M. Böttcher 3 Wochen Berlin | 3 Wochen Berlin |
Casting (statyści i epizodyści) | Sascha Grüb | |
Casting (statyści i epizodyści) | Karla Stöhr Berlin | Berlin |
Autor zdjęć filmowych | Frank Lamm | |
Autor zdjęć filmowych | Stephan Burchardt 2nd Unit / Air Unit | 2nd Unit / Air Unit |
Autor zdjęć filmowych - II ekipa | Niv Abootalebi Car Plate Unit | Car Plate Unit |
Operator drona | Niklas Solle Drone Cinematography // aeroCircus | Drone Cinematography // aeroCircus |
Operator kamery | Niv Abootalebi | |
Operator kamery | Alex Bloom C-Cam /// Zusatz Techno Mini LF | C-Cam /// Zusatz Techno Mini LF |
Asystent operatora(-rki) drona | Jonas Michael Heinrich Hoffmann Drone Cinematography // aeroCircus | Drone Cinematography // aeroCircus |
Operator steadicamu | Niv Abootalebi | |
Operator zdjęć lotniczych | Christian Bernutz | |
Pierwszy asystent kamery | Christian Graf A-CAM | A-CAM |
Pierwsza asystentka kamery | Yvonne Geiler B-Cam | B-Cam |
Pierwszy asystent kamery | Florian Schwarz C-Cam | C-Cam |
Pierwszy asystent kamery | Norwin Hatschbach Air Unit | Air Unit |
Pierwszy asystent kamery | Valentin Hoepner C Cam | C Cam |
Pierwszy asystent kamery | Jonas Bendner Car Plate Unit | Car Plate Unit |
Drugi asystent operatora(-rki) kamery | Hannes Engler | |
Drugi asystent operatora(-rki) kamery | Henry Lais A cam | A cam |
Drugi asystent operatora(-rki) kamery | Nicolas Unger C-Cam, Air Unit, Train Unit | C-Cam, Air Unit, Train Unit |
Asystent operatora(-rki) obrazu (DIT) | Markus Kreuzwirth | |
Asystent operatora(-rki) obrazu (DIT) | Jonas Louis Meyer Additional DIT | Additional DIT |
Data wrangler / digital loader | Jonas Mika + assistant to DIT | + assistant to DIT |
Podgląd wideo | Roy Fochtman QTAKE - 4 Shooting Days Berlin | QTAKE - 4 Shooting Days Berlin |
Podgląd wideo - asystent | Andreas Finger Qtake | Qtake |
Podgląd wideo - asystentka | Eleonora Esau QTAKE 7 DT | QTAKE 7 DT |
Podgląd wideo - asystentka | Elisabeth Caic QTAKE | QTAKE |
Operator Qtake | Julian Hopff | |
Fotosista | Frederic Batier | |
Stażystka (pion operatorski) | Eleonora Esau ARRI Alexa Mini LF | ARRI Alexa Mini LF |
Reżyser | Christian Schwochow | |
Osobista asystentka reżysera(-rki) | Maja Bresink | |
Continuity / script supervisor | Lucia Mostowicz | |
Storyboardzista | Edward Filkin | |
Asystent (koordynacja statystów) | Luciano Garabello 5 DT | 5 DT |
Koordynacja (statyści) | Anna Villinger 3 Days | 3 Days |
Koordynacja (statyści) | Konstantin Kieselbach 1 SD | 1 SD |
Koordynacja (statyści) | Elisa Mussa | |
Udźwiękowienie | Corinna Fleig | |
Montaż efektów dźwiękowych | Frederik Thomsen | |
Producent | Andrew Eaton | |
Producent wykonawczy | Daniel Hetzer | |
Koproducent | Robert How | |
Producentka towarzysząca | Katharina Haase | |
Producent liniowy | Jakob Neuhäusser Entire/Supervising | Entire/Supervising |
Producent nadzorujący | Daniel Rillmann Production Supervisor till SD#10 due to illness | Production Supervisor till SD#10 due to illness |
Koordynatorka produkcji/ II kier. prod. | Belinda Notz | |
Koordynatorka bezpieczeństwa i higieny pracy | Alva Gamula Covid Supervisor | Covid Supervisor |
Asystent kierownika(-czki) produkcji | Justus Haug | |
Asystent kierownika(-czki) produkcji | Maximilian Wuttge | |
Asystentka kierownika(-czki) produkcji | Tamara Eder Production Secretary | Production Secretary |
Asystent(ka) kierownika(-czki) produkcji | Sanny Schulte Covid Production Assistant | Covid Production Assistant |
Drugi kierownik produkcji | Oliver Pusch Nachdreh Plates - Bayern - März | Nachdreh Plates - Bayern - März |
Drugi kierownik produkcji | Timo Dobbert Unit Manager | Unit Manager |
Location manager | Anton Heidrich Germany | Germany |
Location manager | Pierre Eisenhut Supervising Location Manager | Supervising Location Manager |
Drugi kierownik produkcji ds. obiektów | Steffen Wenzel | |
Koordynatorka ds. sanitarnych (Covid) | Alva Gamula | |
Koordynator wyjazdów | Norwén Bodner | |
Drugi kierownik produkcji | Bart Przybys Location Approval procurement / processing | Location Approval procurement / processing |
Koordynacja (przerzuty ekipy) | Jan Zingler | |
Szef kierowców | Leo Schützsack | |
Szef transportu | René Janicke | |
Asystent drugiego(-giej) kierownika(-czki) produkcji ds. obiektów | Martin Eikenbusch | |
Asystent drugiego(-giej) kierownika(-czki) produkcji ds. obiektów | Hendrik Piwinger Assistant Location Manager | Assistant Location Manager |
Asystent drugiego(-giej) kierownika(-czki) produkcji ds. obiektów | Martin Moch Additional 1 week | Additional 1 week |
Asystent kierownika(-czki) produkcji | Jan Hemayatkar-Fink Key Set PA | Key Set PA |
Asystent kierownika(-czki) zdjęć | Ben Sheppard 1st Asst. Set Manager/ Floor Manager | 1st Asst. Set Manager/ Floor Manager |
Asystent kierownika(-czki) zdjęć | Philipp Puchert | |
Asystentka koordynatora(-ki) ds. sanitarnych (Covid) | Rosa Münzing | |
Kierowca grupy filmowej | Karl Kallenbach | |
Kierowca grupy filmowej | René Gruél | |
Kierowczyni grupy filmowej | Annabelle Oppermann | |
Kierowca grupy filmowej | Danielo Gallone | |
Kierowca grupy filmowej | Christian Kaiserberger | |
Kierowca grupy filmowej | Tony Leyva Puig | |
Kierowczyni grupy filmowej | Sarah Paar | |
Kierowca grupy filmowej | Albrecht Müller | |
Stażysta(-ka) (dział produkcji) | Caspar von Platen | |
Goniec | Pinio Grabbe Set Runner der Aufnahmeleitung. Unter Nils Brillat und Ben Sheppard | Set Runner der Aufnahmeleitung. Unter Nils Brillat und Ben Sheppard |
Gończyni | Tara Dirala | |
Autor scenariusza / scenarzysta | Ben Powers | |
Pierwowzór literacki | Robert Harris | |
Scenograf | Tim Pannen | |
Asystentka scenografa(-ki) | Iris Schilhab | |
Asystentka scenografa(-ki) | Laura Groß Visual artist assistant | Visual artist assistant |
Art director | Laura Lessnick | |
Art director | Susanne Abel deutscher Teil | deutscher Teil |
Dekoratorka wnętrz | Julia Roeske Supervising SetDec (30er) | Supervising SetDec (30er) |
Asystentka dekoratora(-rki) wnętrz | Julie Sabel (vormals Morlot) | |
Dekoracja wnętrz – zaopatrzenie | Julien Weizenhöfer | |
Rekwizytor | Marko Kaiser setdec buyer additional | setdec buyer additional |
Rekwizyty – zaopatrzenie | Tatiana Bastos | |
Asystent pierwszego(-ej) rekwizytora(-ki) | Michael Kadow historisch 30er | historisch 30er |
Rekwizytor planowy | Jan Feil | |
Kierownik w dziale dekoracji wnętrz | Ron Büttner | |
Dekoracja wnętrz | Friederike Berthold | |
Dekoracja wnętrz | Nicole Heilmann Zusatz Berlin | Zusatz Berlin |
Dekoracja wnętrz | Grete Gehrke | |
Dekoracja wnętrz | Johanna Zey additional | additional |
Dekoracja wnętrz | Florian Radloff | |
Dekoracja wnętrz | Johanna Rüggen Addition, 1 motif | Addition, 1 motif |
Dekoracja wnętrz | Hannes Früh | |
Dekoracja wnętrz | Annabella Fortmann | |
Dekoracja wnętrz | Nuria Manzaneda Additional Berlin | Additional Berlin |
Dekoracja wnętrz | Solveigh Sprengel | |
Dekoracja wnętrz | Stefan Burischek | |
Szefowa pionu scenograficznego | Margaret Metz | |
Asystentka dyżurnego(-ej) rekwizytora(-rki) | Sladjana Pecnik | |
Pojazdy grające (opieka) | Emanuel Less Spielfahrzeugtransport München | Spielfahrzeugtransport München |
Location scout / asystent kierownika(-czki) planu | Roland Gerhardt Germany | Germany |
Location scout / asystent kierownika(-czki) planu | Michael von Hohenberg Railway scouting franconia | Railway scouting franconia |
Budowa dekoracji | Frank Noack buk | buk |
Budowa dekoracji | Alexis Kunze (BUK Filmbau) | (BUK Filmbau) |
Budowa dekoracji | Titus Kunze buk Filmbau | buk Filmbau |
Kreślarka | Federica Felisatti Draughtsperson | Draughtsperson |
Budowa dekoracji (malarz) | Thomas Dellapenna Munich Residenz, Musikhochschule in Munich | Munich Residenz, Musikhochschule in Munich |
Budowa dekoracji (malarka) | Susanna Schnibbe | |
Budowa dekoracji (malarz) | Andreas Bräunsdorf Painting/ Patina Berlin | Painting/ Patina Berlin |
Budowa dekoracji (malarka) | Gabriele Winzen head-pt. | head-pt. |
Artystka-graficzka | Lina Stindt Schein Berlin // Graphic Props & SetDec | Schein Berlin // Graphic Props & SetDec |
Artystka-graficzka | Lea Gabler (Schein Berlin) - Grafische Requisite/Set Dec | (Schein Berlin) - Grafische Requisite/Set Dec |
Artystka-graficzka | Felicitas Püls (Schein Berlin) - Graphic Prop/Set Dec - hist. 30s | (Schein Berlin) - Graphic Prop/Set Dec - hist. 30s |
Młodsza dekoratorka | Isabella Schvartzman additional Berlin | additional Berlin |
Kierowca (dekoracje) | Merlin Pressel Zusatz München | Zusatz München |
Stażystka (dział scenografii) | Mila Horst | |
Stażysta (dział scenografii) | Jakob Kneip | |
Choreograf | Florian Klein [2] Choreographer/Dance coordinator | Choreographer/Dance coordinator |
Clearing praw | Ingo Fischer [1] Rights and Clearances | Rights and Clearances |
Dubler | Christian Theisinger | |
Koordynatorka do spraw bezpieczeństwa i higieny | Franziska Adam Covid Set Assistant | Covid Set Assistant |
Koordynatorka do spraw bezpieczeństwa i higieny | Marie Habermann | |
Koordynatorka do spraw bezpieczeństwa i higieny | Kyra von Carlowitz Covid Set Assistant | Covid Set Assistant |
Firma | Adnotacja |
---|---|
TS Services GmbH [de] | |
Turbine Studios GmbH | |
Turbine Studios Ltd. [uk] |
Obszar działalności | Firma | Adnotacja |
---|---|---|
Oświetlenie i akcesoria | CINEGATE GmbH | |
Oświetlenie i akcesoria | Lautundhell GmbH XXL GreenScreens | XXL GreenScreens |
Doradztwo produkcyjne | Mil-Consulting - Sascha Brachwitz Historical and military expert advice - 16 DT | Historical and military expert advice - 16 DT |
Production Support | Film Commission Bayern | |
Usługi produkcyjne | bloc inc filmservice GmbH +Aggregat & Equipment | +Aggregat & Equipment |
Usługi produkcyjne | BloXX Absperrung, Halteverbote, Blocken von Straßen und Plätzen | Absperrung, Halteverbote, Blocken von Straßen und Plätzen |
Usługi produkcyjne | Kipper Filmservice GmbH | |
Usługi produkcyjne | Mobilespace | |
Usługi produkcyjne | S.N.A.P.-Berlin UG - Medical Safety Agency Set-Medic & Corona-Tester | Set-Medic & Corona-Tester |
Usługi produkcyjne | Star's Dinner Express GmbH Catering Berlin + Dresden | Catering Berlin + Dresden |
Usługi produkcyjne | The Cooking Brothers Gödecke OHG | |
Statyści / epizodyści | Agentur Filmgesichter Berlin und Dresden | Berlin und Dresden |
Statyści / epizodyści | Agentur PRODUCER'S FRIEND Bayern | Bayern |
Dekoracje | Stoffwerke Marion Herdle Anfertigung Textile Dekorationen | Anfertigung Textile Dekorationen |
Efekty specjalne | MG Action FULL ACTION SERVICE - Stunts, SFX, Weapons | FULL ACTION SERVICE - Stunts, SFX, Weapons |
Kostiumy | Dietlind Ruge Kostümgestaltung KB Frauke Firl, for Theaterkunst Berlin GmbH | KB Frauke Firl, for Theaterkunst Berlin GmbH |
Kostiumy | Kostümfundus Babelsberg GmbH KB: Frauke Firl | KB: Frauke Firl |
Kostiumy | Kostümverleih Johann Vogl [de] KB: Frauke Firl | KB: Frauke Firl |
Kostiumy | Theaterkunst GmbH Kostümausstattung KB: Frauke Firl | KB: Frauke Firl |
Pojazdy i samoloty | film-autos.com GbR Prop vehicles | Prop vehicles |
Pojazdy i samoloty | Filmfahrzeuge- & Setbetreuung Christian Schulz Spielfahrzeuge Drehort Dresden | Spielfahrzeuge Drehort Dresden |
Pojazdy i samoloty | Fritz Rössler Spielfahrzeug München | Spielfahrzeug München |
Pojazdy i samoloty | Mirus Filmservice | |
Pojazdy i samoloty | ReBornClassics Movies & Events Spielfahrzeuge Berlin | Spielfahrzeuge Berlin |
Rekwizyty | Delikatessen Requisiten Fundus Berlin oHG Furniture, lighting, art, historical technology, decorative items | Furniture, lighting, art, historical technology, decorative items |
Rekwizyty | FTA Film- und Theater-Ausstattung GmbH alle Bereiche, Berlin | alle Bereiche, Berlin |
Rekwizyty | Imitat div. dummies | div. dummies |
Rekwizyty | Schein Berlin Graphic Props & Set Dec | Graphic Props & Set Dec |
Kamery i akcesoria | CINEGATE GmbH | |
Kamery i akcesoria | Filmklappen.de | |
Grip | aeroCircus Drone Cinematography | Drone Cinematography |
Grip | CINEGATE GmbH |
Laureat | Rok | Nagroda | Kategoria | |
---|---|---|---|---|
Christian Schwochow | 2022 | Jupiter Award [de] Best Film (TV, Streaming) - national | Best Film (TV, Streaming) - national | nominowany(-na) |
Jannis Niewöhner | 2022 | Jupiter Award [de] Best Actor (cinema, TV, streaming) - national | Best Actor (cinema, TV, streaming) - national | nominowany(-na) |
Rodzaj | Kraj | Nadawca | Data/godzina | Adnotacja |
---|---|---|---|---|
Pierwsza emisja | Polska | Netflix | sobota, 22.01.2022 | |
Pierwsza emisja | Francja | Netflix | piątek, 21.01.2022 | |
Pierwsza emisja | Niemcy | Netflix | piątek, 21.01.2022 |
Rodzaj | Kraj | Data | Adnotacja |
---|---|---|---|
Premiera kinowa | Niemcy | czwartek, 06.01.2022 |