Administrator filmu | Pit Bug | |
Asystentka administratora(-rki) filmu | Laura Rauscher | |
Producent VFX | Benedikt Laubenthal | |
Postproduction supervisor | Stephanie Hofmann bis März 2015 | bis März 2015 |
Supervisor VFX | John Nugent | |
Modeler 3D | Alexander Stania | |
Dyrektorka techniczna VFX | Carla Heinzel | |
2D artist | Roland Pfisterer Compositor - BigHugFX | Compositor - BigHugFX |
Główna charakteryzatorka (makeup i fryzury) | Tatjana Krauskopf | |
Druga charakteryzatorka | Verena Weißert | |
Współpraca charakteryzatorska | Jelka Hesse 12 Tage | 12 Tage |
Efekty charakteryzatorskie | Tommy Opatz Prosthetics für C.M.Herbst | Prosthetics für C.M.Herbst |
Operator dźwięku na planie | Michael Schlömer | |
Operator dźwięku na planie | Thorsten Bolzé | |
Asystent operatora(-ki) dźwięku | Sebastian Leukert | |
Nadzór efektów specjalnych | Phillip Braunschober Inzell und Soinsee | Inzell und Soinsee |
Technik SFX | Falk Wenzel für sfx-nrw.de Vorbau | für sfx-nrw.de Vorbau |
Asystent szefa(-owej) kaskaderów | Marc Sieger | |
Kaskader | Roland Leyer | |
Kaskader | Martin Cronebach | |
Kaskader | Felix Bartholomä Mittelalterlicher Passant | Mittelalterlicher Passant |
Kaskader | Bastian Volkmer Stunt Double | Stunt Double |
Kaskaderka | Tanja Pelster Double Eva Habermann | Double Eva Habermann |
Kaskader | Lucas Wilson Double Liefers/Herbst | Double Liefers/Herbst |
Kaskader | Petr Dvorak Stuntrolle Südgermane | Stuntrolle Südgermane |
Konstrukcje do ewolucji kaskaderskich | Bastian Volkmer | |
Konstrukcje do ewolucji kaskaderskich | Marcel Stefanski | |
Treserka koni | Mayura Wolla für Filmpferde.com | für Filmpferde.com |
Szef wózkarzy / key grip | Jürgen Wolf | |
Operator kranu | Jürgen Wolf | |
Kostiumografka | Janne Birck | |
Druga kostiumografka | Melanie Sachs teils historisch Wikingerzeit | teils historisch Wikingerzeit |
Garderobiana | Frauke Spessert teilweise hist. 9 Jhd. | teilweise hist. 9 Jhd. |
Dodatkowa garderobiana | Annette Braun | |
Stażystka (pracownia kostiumów) | Salie Hornig | |
Montażysta | Jochen Donauer | |
Asystentka montażysty(-ki) | Beatrice Festerling | |
Kompozytor | Andreas Lenz von Ungern-Sternberg | |
Kompozytor | Dominik Schuster | |
Mistrz oświetlenia / gaffer | Michael Koschorreck | |
Asystent mistrza(-yni) oświetlenia / I asystent gaffera d/s sprzętu oświetleniowego | Norbert Gaspar | |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Markus Wichmann | |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Dirk Oerter-Markgraf | |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Benjamin Menne | |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Mathias Kreuzer | |
Dodatkowy elektryk oświetlacz | Metehan 'Taffa' Karakus | |
Asystent oświetlacz | Paul Hübner | |
Reżyserka castingu | Daniela Tolkien | |
Autor zdjęć filmowych | Stephan Schuh | |
Autor zdjęć filmowych - II ekipa | Dario Jozic | |
Operator - autor dodatkowych zdjęć | Matthias 'Mattes' Boch Nachdreh & VFX Elements | Nachdreh & VFX Elements |
Operator kamery | Anian Bernrieder C-Cam, 2 DT Addition | C-Cam, 2 DT Addition |
Operator kamery highspeed | Daniel Grendel Visual Effects Elements / Fire | Visual Effects Elements / Fire |
Operator steadicamu | Martin Lippert | |
Pierwszy asystent kamery | Dario Jozic | |
Pierwszy asystent kamery | Thomas Schönbrunn B-Cam und Steadicam Assi ALEXA Plus | B-Cam und Steadicam Assi ALEXA Plus |
Pierwszy asystent kamery | Philipp Chudalla 2 DT Zusatz | 2 DT Zusatz |
Pierwszy asystent kamery | Anian Bernrieder B/C-Cam, 14DT replacement/addition, Arri AlexaXTPlus, | B/C-Cam, 14DT replacement/addition, Arri AlexaXTPlus, |
Drugi asystent operatora(-rki) kamery | Peter Rix Zusatz | Zusatz |
Drugi asystent operatora(-rki) kamery | Richard Neumann Alexa; 30 DT B-Fokus | Alexa; 30 DT B-Fokus |
Drugi asystent operatora(-rki) kamery | Alexander Volz 2 DT Zusatz | 2 DT Zusatz |
Drugi asystent operatora(-rki) kamery | Ruben Böttinger | |
Asystent operatora(-rki) obrazu (DIT) | Carsten Deinert ALEXA RAW 4x Alexa | ALEXA RAW 4x Alexa |
Asystent operatora steadicamu (ostrzyciel) | Anian Bernrieder B-Cam, 4DT replacement, Arri Alexa XTPlus | B-Cam, 4DT replacement, Arri Alexa XTPlus |
Data wrangler / digital loader | Janosch Feucht 3 DT Zusatz ArriRaw 4xAlexa | 3 DT Zusatz ArriRaw 4xAlexa |
Podgląd wideo | Mark Fesser | |
Fotosistka | Kerstin Stelter | |
Stażysta (pion operatorski) | Benedikt Schneider 3 DT Zusatz | 3 DT Zusatz |
Reżyser | Tommy Krappweis | |
Drugi reżyser | Michael Brown | |
Asystentka reżysera(-rki) | Sina Scheitler | |
Script continuity | Annie Großmann | |
Montaż efektów synchronicznych | Normann Büttner | |
Operator dźwięku (efekty synchroniczne) | Normann Büttner | |
Imitator dźwięku | Max Bauer | |
Producent | Christian Becker | |
Asystentka producenta(-tki) | Marina Schiller | |
Asystentka producenta(-tki) | Lena Weckelmann Assistenz des Produzenten | Assistenz des Produzenten |
Producent liniowy | Oliver Nommsen | |
Producentka liniowa | Uli Fauth | |
Asystent producenta(-tki) liniowego(-ej) | Tobias Zieziula | |
Kierownik produkcji filmu | Ismael Feichtl On Location Dreh und NB | On Location Dreh und NB |
Kierownik produkcji filmu | Sebastian Neitsch VB & Studiodreh | VB & Studiodreh |
Koordynatorka produkcji/ II kier. prod. | Cathrin Bauch | |
Koordynatorka produkcji/ II kier. prod. | Katharina Beckel | |
Druga kierowniczka produkcji | Anja Gießing | |
Drugi kierownik produkcji ds. obiektów | Oliver Cohn | |
Kierownik planu | Stefan Friese 2nd Unit | 2nd Unit |
Kierownik planu | René Kibrité | |
Asystent drugiego(-giej) kierownika(-czki) produkcji ds. obiektów | David C. Klein Bayern | Bayern |
Asystentka kierownika(-czki) zdjęć | Lisa Koppe ab 04.08.13 | ab 04.08.13 |
Asystentka kierownika(-czki) zdjęć | Maximiliane Prokop München; zeitweise 2nd Unit Set-AL | München; zeitweise 2nd Unit Set-AL |
Asystent kierownika(-czki) zdjęć | Stefan Friese | |
Blocker | Bayram Yildiz | |
Kierowca grupy filmowej | Dominik Leurs | |
Kierowca grupy filmowej | Moritz Deiseroth | |
Stażystka (dział produkcji) | Sophia Beukenhorst | |
Stażysta (dział produkcji) | Steffen Freckmann | |
Gończyni | Mareike Rückert | |
Goniec | Philipp Backes | |
Autor scenariusza / scenarzysta | Tommy Krappweis | |
Pierwowzór literacki | Tommy Krappweis | |
Konsultantka scenariuszowa | Sophia Kleinbongard | |
Tłumacz scenariusza | Collin McMahon | |
Scenograf | Albert Jupé Studioauten, Historische Bauten | Studioauten, Historische Bauten |
Asystent scenografa(-ki) | Thomas Neudorfer Art Director | Art Director |
Projektant plastyczny | Uwe Stanik | |
Rekwizytor | Tobias Zeislmeier | |
Asystentka pierwszego(-ej) rekwizytora(-ki) | Saskia Tegethoff | |
Rekwizytor planowy | Kersten Grossmann | |
Asystentka dyżurnego(-ej) rekwizytora(-rki) | Barbara Sabel | |
Budowa dekoracji | Helmuth Kuchinka Vorbau: Höhle Inzell / Büro Wiesinger | Vorbau: Höhle Inzell / Büro Wiesinger |
Budowa dekoracji (malarz) | Tassilo Sussmann | |
Rzeźbiarka | Marion Seul 4T Bau Studio Tropfsteinhöhle | 4T Bau Studio Tropfsteinhöhle |
Trenerka dialogów | Sophia Kleinbongard | |