Reżyseria | Franziska Meyer Price |
---|---|
Scenariusz | David Ungureit, Rainer Ewerrien, Kristof Magnusson (pierwowzór literacki) |
Produkcja | Die Film GmbH |
Dystrybucja | Constantin Film [de] |
Początek zdjęć | 05.09.2013 |
---|---|
Koniec zdjęć | 25.10.2013 |
Lokacje zdjęciowe | Frankfurt und Umgebung |
Rejony, w których realizowano zdjęcia | Zachodnie Niemcy |
Źródła finansowania | |
---|---|
Czas trwania | 98 min. |
Format obrazu | Cinemascope (1 : 2,39) |
Aktor(ka) | Nazwisko postaci | Aktor(ka) dubbingowa/lektor(ka)Stimme |
---|---|---|
Elyas M'Barek | Eroll [RG] | |
Christoph Maria Herbst | Lars [RG] | |
Detlev Buck | Helmut [RG] | |
Serkan Cetinkaya | Aykut [RG] | |
Cosma Shiva Hagen | Connie /Light-Double [RG] | Magdalena Matos |
Lisa Maria Potthoff | Anne [RG] | |
Jasmin Schwiers | Marion [RG] | |
Christian Furrer | Vater [RD] | |
Roman Kanonik | Maler 2 [RD] | |
Annabelle Mandeng | Racheengel mit Staubsauger [RD] | |
Norbert Stankiewicz Hinzmann | Maler 1 [RD] | |
Morten Gröning | Nachbar [RD] | |
Michael Gwisdek | Mann in Strickjacke [RD] | |
Florian Mania | Abschleppwagenfahrer [RE] | |
Ildiko Preszly | Parfümverkäuferin [RE] | |
Antonio Putignano | Pizzabäcker [RE] | |
Patrick Sass | Banker [RE] | |
Paul Schlase | Connies Neuer [RE] | |
Lucy Gee | Business-Frau [RE] | |
Marc Oliver Schulze | Schuhverkäufer [RE] | |
Francesca Franzke | Frau Müller [RE] | |
Rochus Weiser | Maler 3 |
Aktywność | Nazwisko | Adnotacja |
---|---|---|
Administratorka filmu | Ina Stahnsdorf-Novotny | |
Główna księgowa | Ilse Edl Hauptbuchh. inkl. Förderabrechnung | Hauptbuchh. inkl. Förderabrechnung |
Postprodukcja obrazu – producent | Marko Krinke HD Producer | HD Producer |
Screen designer | Alexander Deß Computereinspieler | Computereinspieler |
Digital compositor / compositing artist | Jens Liebscher | |
Kolorysta | Heiko Schweizer Digital Dailies | Digital Dailies |
Druga charakteryzatorka | Jeannette Tripodi Chefmaskenbildnerin | Chefmaskenbildnerin |
Druga charakteryzatorka | Regine Frohberg | |
Współpraca charakteryzatorska | Talisa Lara Schmid | |
Współpraca charakteryzatorska | Heidi Debbah 1DT | 1DT |
Operator dźwięku na planie | Michael Busch | |
Asystent operatora(-ki) dźwięku | Michael Eckert | |
Asystent operatora(-ki) dźwięku | Jörg Kaiser Tonmeister: Michael Busch | Tonmeister: Michael Busch |
Nadzór efektów specjalnych | Niklas Voigt | |
Koordynator kaskaderów(-rek) | Robert Becker 1 Drehtag | 1 Drehtag |
Kaskader | Daniel Stockhorst | |
Kaskader | Paul Schneider precision driver (Quad) | precision driver (Quad) |
Kaskaderka | Teresa Henn | |
Szef wózkarzy / key grip | Hagen Raeder Key Grip | Key Grip |
Grip | Jacob Engel | |
Grip | Torsten Melchior | |
Kostiumografka | Katharina Schnelting | |
Druga kostiumografka | Stephanie Fürst | |
Garderobiana | Angela Hölzle | |
Garderobiana | Tina Schellmann | |
Montażysta | Stefan Essl | |
Montażysta | Zaz Montana | |
Montażysta | Guido Krajewski | |
Asystentka montażysty(-ki) | Sarah Birnbaum Abwicklung | Abwicklung |
Kompozytor | Christoph Zirngibl | |
Mistrz oświetlenia / gaffer | Matthias Reisser | |
Asystent mistrza(-yni) oświetlenia / I asystent gaffera d/s sprzętu oświetleniowego | Tilman Hautsch | |
Drugi gaffer (okablowanie i podłączenia) | Tobias Brekle | |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | J. Paul Fahle | |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Markus Bleier | |
Dodatkowy elektryk oświetlacz | Christian Buhlert Rigging | Rigging |
Dodatkowy elektryk oświetlacz | Thomas Kyriases | |
Dodatkowy elektryk oświetlacz | Tobias Gehlfuß Studiovorbau | Studiovorbau |
Dodatkowy elektryk oświetlacz | Julian Matzath | |
Dodatkowa elektryczka oświetlaczka | Annegret Luitjens | |
Asystent oświetlacz | Alexander Martin | |
Reżyser castingu | Emrah Ertem | |
Casting (statyści i epizodyści) | Claudia Ferse | |
Casting (statyści i epizodyści) | Sarah Wangler | |
Autor zdjęć filmowych | Bernhard Jasper | |
Operator kamery (wóz transmisyjny) | Maximilian Rabe EPK/Making-Of | EPK/Making-Of |
Autor zdjęć filmowych - II ekipa | Holger Jungnickel 1 DT / Timelapse | 1 DT / Timelapse |
Autor zdjęć filmowych - II ekipa | Thorge Horstmann | |
Operator kamery | Matthias Reisser 14 Drehtage | 14 Drehtage |
Operator steadicamu | Benjamin Treplin MK-V AR - dailies | MK-V AR - dailies |
Operator zdjęć lotniczych | Lukas Rubach 2.Kameraassi B-unit | 2.Kameraassi B-unit |
Pierwszy asystent kamery | Daniel Grendel B-Cam, Alexa Studio, Hawk 2.0 | B-Cam, Alexa Studio, Hawk 2.0 |
Pierwszy asystent kamery | Moritz Müller a-cam | a-cam |
Pierwszy asystent kamery | Armin Karahasanovic 2nd Unit B-Cam Focus | 2nd Unit B-Cam Focus |
Druga asystentka operatora(-rki) kamery | Saskia Streußel & Videooperator/ PSU 3 | & Videooperator/ PSU 3 |
Drugi asystent operatora(-rki) kamery | Thomas Käthe Keller Alexa Studio anamorph 8 DT | Alexa Studio anamorph 8 DT |
Drugi asystent operatora(-rki) kamery | Niklas Fischer Alexa Studio anamorph | Alexa Studio anamorph |
Druga asystentka operatora(-rki) kamery | Celine Lardon Alexa Studio anamorph 15 Tage Vertretung | Alexa Studio anamorph 15 Tage Vertretung |
Drugi asystent operatora(-rki) kamery | Martin Poll Vertretung 2x Arri Alexa (Studio und XT) | Vertretung 2x Arri Alexa (Studio und XT) |
Asystent operatora(-rki) obrazu (DIT) | Fabio Spitzenberg | |
Fotosista | Marco Nagel | |
Reżyserka | Franziska Meyer Price | |
Drugi reżyser | Jens Höhne | |
Asystentka reżysera(-rki) | Anna von Estorff | |
Continuity / script supervisor | Alisa Leptihn | |
Koordynacja (statyści) | Annemarie Falk | |
Stażysta (pion reżyserii) | Leonard Hadrich | |
Realizator zgrania dźwięku | Heiko Müller | |
Udźwiękowienie | Mario Hubert | |
Udźwiękowienie | Heiko Müller | |
Montaż efektów synchronicznych | Uwe Zillner | |
Operator dźwięku (efekty synchroniczne) | Uwe Zillner | |
Imitator dźwięku | Roland Platz | |
Producent | Uli Aselmann | |
Producent wykonawczy | Martin Moszkowicz | |
Producent wykonawczy | Oliver Berben | |
Producer | Sophia Aldenhoven | |
Assistant-/ junior producer | Ben Zerhau | |
Asystentka producenta(-tki) | Margret Mackuth Oliver Berben | Oliver Berben |
Producent liniowy | Andreas Ch. Tönnessen | |
Kierownik produkcji filmu | Dirk Engelhard | |
Asystentka kierownika(-czki) produkcji | Julia Devaureix | |
Drugi kierownik produkcji | Dietmar Hochberger | |
Drugi kierownik produkcji ds. obiektów | Jörg Isenhardt | |
Druga kierowniczka produkcji ds. obiektów | Sibylle Follmer Vorbereitung | Vorbereitung |
Drugi kierownik produkcji ds. obiektów | Robert Hertel | |
Druga kierowniczka produkcji ds. obiektów | Julie Kubbillun | |
Kierownik planu | Dirk Eberling | |
Kierownik planu | Niklas Schulz 2nd Unit | 2nd Unit |
Asystent kierownika(-czki) zdjęć | Wolfram Els | |
Asystent kierownika(-czki) zdjęć | Matthias Rosenkranz 2nd Unit | 2nd Unit |
Kierowca grupy filmowej | Peter Götz | |
Kierowca grupy filmowej | Martin Bäcker | |
Kierowca grupy filmowej | Christoph Siegert Frankfurt am Main | Frankfurt am Main |
Kierowca grupy filmowej | Detlev Nocke Frankfurt und Umgebung | Frankfurt und Umgebung |
Gończyni | Daniela Maria Routa | |
Autor scenariusza / scenarzysta | David Ungureit | |
Autor scenariusza / scenarzysta | Rainer Ewerrien | |
Pierwowzór literacki | Kristof Magnusson | |
Scenograf | Patrick Steve Müller | |
Asystentka scenografa(-ki) | Fabienne Niedlich | |
Dekoratorka wnętrz | Tatjana Büchner | |
Organizacja budowy dekoracji | Michael Däumler | |
Rekwizytor | Holger Sebastian Müller | |
Rekwizytor planowy | Tolga Özkol | |
Location scout / asystent kierownika(-czki) planu | Ben Zerhau | |
Location scout / asystentka kierownika(-czki) planu | Yvonne Wassong | |
Location scout / asystentka kierownika(-czki) planu | Pia Esten NRW | NRW |
Budowa dekoracji | Ali Brambilla | |
Budowa dekoracji | Steffen Leinweber | |
Budowa dekoracji | Kai Finnigan | |
Budowa dekoracji | Jürgen Henn | |
Artysta-grafik | Peter Knoblich PC-Zuspieler | PC-Zuspieler |
Transport rekwizytów | David Ostertag Zusatz | Zusatz |
Producent materiału making of / filmowego materiału promocyjnego | Fritzi Schrader Drehbegleitung, Making Of, Interviews, EPK (inkl. Postproduktion) | Drehbegleitung, Making Of, Interviews, EPK (inkl. Postproduktion) |
Marketing, PR | Matthias Pasler |
Firma | Adnotacja |
---|---|
Die Film GmbH |
Firma | Adnotacja |
---|---|
Constantin Film [de] |
Obszar działalności | Firma | Adnotacja |
---|---|---|
Obsługa finansowa, prawna, ubezpieczenia | adag Payroll Services GmbH Komparsenabrechnung | Komparsenabrechnung |
Transport, podróże i zakwaterowanie | Aborigines Filmservice e.K. Technik & Basefahrzeuge Überführungen | Technik & Basefahrzeuge Überführungen |
Transport, podróże i zakwaterowanie | CMS - Car Motion Service GmbH x | x |
Usługi produkcyjne | Aborigines Filmservice e.K. Mobile | Mobile |
Usługi produkcyjne | C.I.A. - cooks in action Film & Event Catering CIA Teamcatering | CIA Teamcatering |
Usługi produkcyjne | Friendz GmbH Blocker, Funk, SetWache, | Blocker, Funk, SetWache, |
Usługi produkcyjne | Lockit Network Services (ehem. easySCOTT Metadata Services) | |
Usługi produkcyjne | Onkel Toms Hütte Catering Frankfurt | Catering Frankfurt |
Usługi produkcyjne | Tischlein deck ich GmbH Vollcatering | Vollcatering |
Usługi produkcyjne | Wendum Espresso Service GmbH Kaffeeservice | Kaffeeservice |
Ewolucje kaskaderskie | Becker Stunts [de] | |
Ewolucje kaskaderskie | PRODUCTION CONCEPT GmbH | |
Statyści / epizodyści | agentur wanted Frankfurt/M & Berlin | Frankfurt/M & Berlin |
Dekoracje | Däumler Filmbau GmbH Ausführende Firma | Ausführende Firma |
Efekty specjalne | Aborigines Filmservice e.K. Wet down | Wet down |
Efekty specjalne | CFX Spezialeffekte GmbH | |
Kostiumy | PATIN-A SHOP GmbH Kostümequipment | Kostümequipment |
Rekwizyty | Sonnewald Requisiten | Requisiten |
Kamery i akcesoria | Vantage Film GmbH | |
Grip | Stefan Visse-Hövels Fahraufnahmen Trailer, Kamerawagen | Trailer, Kamerawagen |
Dźwięk (postprodukcja) | Wavefront Studios GmbH |
Rodzaj | Kraj | Data | Adnotacja |
---|---|---|---|
Premiera kinowa | Niemcy | czwartek, 02.10.2014 |
Strony www | |
---|---|
Website | http://www.maennerhort-film.de/ |