Reżyseria | Patricia Frey, Nico Zavelberg, Heinz Dietz |
---|---|
Scenariusz | Antoine Dengler, René Förder, Stephan Pächer |
Produkcja | Sony Pictures Film und Fernseh Produktions GmbH [de] |
Początek zdjęć | 25.07.2019 |
---|---|
Koniec zdjęć | 11.12.2019 |
Lokacje zdjęciowe | Köln, Bochum & Umgebung |
Rejony, w których realizowano zdjęcia | Niemcy - Nadrenia Północna-Westfalia |
Czas trwania odcinka | 43 Min. |
---|---|
Odcinki od/do | 97-108 |
Aktor(ka) | Nazwisko postaci | Aktor(ka) dubbingowa/lektor(ka)Stimme |
---|---|---|
Kai Schumann | Nicolas Heldt [GS] | |
Janine Kunze | Ellen Bannenberg [GS] | |
Timo Dierkes | Kommissar Grün [GS] | |
Yunus Cumartpay | Achmed [GS] | |
Angelika Bartsch | Dr. Holle [GS] | |
Robert Meller | Carsten Redder [GS] | |
Steffen Will | Mario Korthals [GS] | |
Karen Böhne | Susanne [GO] | |
Katrin Bühring | Laura Schmitz [GO] | |
Jutta Dolle | Lana Osterloh [GO] | |
Josephine Gey | Mira Trost [GO] | |
Thomas Goritzki | Franz [GO] | |
Raphael Christoph Grosch | Stefan Grotte [GO] | |
Frederic Heidorn | Mike Stankowski [GO] | |
Timo Hübsch | Hannes Niegert [GO] | |
Rouven Israel | n.n. [GO] | |
Daniel Noah | Michael Bergmann [GO] | |
Ronny Miersch | Felix Unger [GO] | |
Laura Osswald | Tatjana Klug [GO] | |
Ludger Pistor | Prof Thalberg [GO] | |
Sybille J. Schedwill | Frau Herzl, die Fränkin [GO] | |
Isabella Schmid | Anna Könicke [GO] | |
Axel Schreiber | John Kuhl/Moritz Binke (F: Flug des Todes) [GO] | |
Juri Senft | Alex [GO] | |
Paul Sundheim | Vinzenz Kastner [GO] | |
Sebastian Tessenow | Boris Schöpp (E: Der Flug des Todes) [GO] | |
Atef Vogel | Florian Lichter [GO] | |
Nika Weckler | Tina Hagen [GO] | |
Hanne Wolharn | Inge Fellsiek [GO] | |
Frank Casali | Henning Marquardt [GO] | |
Gisa Flake | Doro Laus [GO] | |
Penelope Frego | Sabrina Bergmann [GO] | |
Tom Hoßbach | Marius Preuss [GO] | |
Carolyn Genzkow | Sammy [GO] | |
Vita Tepel | Linda Montgomery [GS] | |
Sabine Pfeifer | Carlotta [GS] | |
Lili Budach | Emily [GS] | |
Nora Boeckler | Friederike Wilms [RD] | |
Christian Furrer | THEO WILLICH [RD] | |
Michael Meichßner | Dr. Müller [RD] | |
Jürgen Mikol | Eugen Merkenroth [RD] | |
Dirk Ossig | Herr Kerner [RD] | |
Robert Schupp | Mark Groller [RD] | |
Pierre Siegenthaler | Gerhard Kaiser [RD] | |
Picco von Groote | Nina Giezelski [RD] | |
Edvard Lammervo | Kalle Lisander [RD] | |
Arian Wegener | Tobias Gerber [RD] | |
Ben Bela Böhm | Benedikt Brunner [DO] | |
Miguel Abrantes Ostrowski | Hannes Beer [DO] | |
Erol Afsin | Haias Al-Omar [DO] | |
Andreas Berg | Markus Mehrling [DO] | |
Dominique Chiout | Carmen Emmelin [DO] | |
Uwe Fellensiek | Roland Dombrowski [DO] | |
Daniel Fritz | Marvin Röschhoff [DO] | |
Antje Heinrich | Sabine Weber [DO] | |
Johannes Langolf | Benny [DO] | |
Liliom Lewald | Dominik Klein [DO] | |
Anastasia Papadopoulou | Dr. Ava Nasrim [DO] | |
Julia Schmitt | Oberschwester Gudrun Preuß [DO] | |
Philip Noah Schwarz | Adam Krämer [DO] | |
Lydia Stäubli | Frau Groller [DO] | |
Pia Stutzenstein | Detektivin Sina Cohrs [DO] | |
Emma Konstandina Helm | Hannah Giezelski [DO] | |
Laura Schwickerath | Irina Ehlers [DO] | |
Madieu Ulbrich | Falk Lückow [DO] | |
Thorsten-Kai Botenbender | Arne Dehnitz [DO] | |
Roman Haubner | Frederick Räunig [DO] | |
Lucian Gilka | Herr Schwalbe [DO] | |
Serhat Cokgezen | Ibrahim Al Shaar [DO] | |
George Baumgartl | Police Consultant [DO] | |
Stephanie Meisenzahl | Mutter [RE] | |
Francesco Oscar Schramm | Nico [RE] | |
Dennis Scholz | Frans [RE] | |
Christopher Köberlein | Geldeintreiber [RE] | |
Naila Schuberth | Natasia [RE] | |
Irina Schneider | Frau Brunner [RE] | |
Christoph Bernhard | Bruno Krawehl |
Aktywność | Nazwisko | Adnotacja |
---|---|---|
Administratorka filmu | Sandra Sänger | |
Kolorysta | Kai Klassen Resolve, Staffel 8, 11 Folgen SDR + HDR | Resolve, Staffel 8, 11 Folgen SDR + HDR |
Druga charakteryzatorka | Sabrina Stroers 4 Folgen | 4 Folgen |
Druga charakteryzatorka | Katrin Silbernagl-Huber | |
Druga charakteryzatorka | Nadja Hussein 12 Folgen 2019 | 12 Folgen 2019 |
Współpraca charakteryzatorska | Silke Weiß | |
Operator dźwięku na planie | Klaus Oesterwind | |
Asystent operatora(-ki) dźwięku | Christian Starzak 1 1/2 Blöcke | 1 1/2 Blöcke |
Asystent operatora(-ki) dźwięku | Till A. von Reumont | |
Koordynator kaskaderów(-rek) | Jürgen Klein über Michael Mohr | über Michael Mohr |
Asystent szefa(-owej) kaskaderów | Nikolai Mohr | |
Kaskaderka | Denise Treffler stuntdouble | stuntdouble |
Kaskader | Nikolai Mohr | |
Kaskader | Jürgen Klein | |
Kaskader | Hendrik Mohr | |
Kierowca precyzyjny | Marcel Stefanski | |
Konstrukcje do ewolucji kaskaderskich | Benjamin Nippe Absicherung Dach Darsteller | Absicherung Dach Darsteller |
Szef wózkarzy / key grip | Sascha Ossendorf Substitution | Substitution |
Szef wózkarzy / key grip | Markus Nuss | |
Szef wózkarzy / key grip | Felix Lohmann Krankheitsvertretung 4 DT | Krankheitsvertretung 4 DT |
Szef wózkarzy / key grip | Stefan Sollich 3 DT Vertretung Kamera Thomas Schinz | 3 DT Vertretung Kamera Thomas Schinz |
Grip | Matthias Schröter [1] Block 2 + 5DT Block 1 | Block 2 + 5DT Block 1 |
Grip | Markus Loy 10DT | 10DT |
Grip | Miguel Angel Trinidad | |
Kostiumografka | Marion Boegel | |
Druga kostiumografka | Birte Krieg | |
Garderobiana | Victoria von Hundt | |
Garderobiana | Annika Frentzen Junior-Garderobiere | Junior-Garderobiere |
Garderobiana | Aileen Richmann 3DT Vertretung | 3DT Vertretung |
Montażysta | Steffen Wimmers | |
Montażystka | Lena (Helena) Bieniek director: Nico Zavelberg | director: Nico Zavelberg |
Asystent montażysty(-ki) | Jonas Thoma | |
Mistrz oświetlenia / gaffer | Sebastian Daszkiewicz-Meijer | |
Asystent mistrza(-yni) oświetlenia / I asystent gaffera d/s sprzętu oświetleniowego | Heiko Halbreiter Block II und III | Block II und III |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Paul Hübner | |
Asystent oświetlacz | Hong Sim Zusatz | Zusatz |
Asystent oświetlacz | Eric Cabutí | |
Reżyserka castingu | Bärbel Bodeux | |
Autor zdjęć filmowych | Thomas Schinz 2. Block (4 Folgen) | 2. Block (4 Folgen) |
Autor zdjęć filmowych | Tobias Platow | |
Autor zdjęć filmowych | Michael Clayton 4 Folgen | 4 Folgen |
Operator kamery | Toralf Bruns B Cam, Block 1 | B Cam, Block 1 |
Operatorka kamery | Claire Jahn | |
Pierwszy asystent kamery | Nicolas Altmaier DOP Michael Clayton Block 1 | DOP Michael Clayton Block 1 |
Pierwsza asystentka kamery | Johanna Wenzel 10DT | 10DT |
Pierwszy asystent kamery | Stephan Schruff | |
Pierwszy asystent kamery | Tobias Sturm // B-Cam, div. Tage | // B-Cam, div. Tage |
Pierwszy asystent kamery | Matthias Edler B Cam | B Cam |
Drugi asystent operatora(-rki) kamery | Niclas Oppermann additive | additive |
Drugi asystent operatora(-rki) kamery | Marco Müller [2] 1. Block | 1. Block |
Drugi asystent operatora(-rki) kamery | Timm Jost | |
Podgląd wideo | Melissa Sadowski | |
Fotosista | Frank Dicks | |
Reżyserka | Patricia Frey | |
Reżyser | Nico Zavelberg | |
Reżyser | Heinz Dietz | |
Druga reżyserka | Anne Schmidt [1] Regie: Patricia Frey | Regie: Patricia Frey |
Drugi reżyser | Torben de Vries | |
Druga reżyserka | Chiara Karampataki Block 3 | Block 3 |
Continuity / script supervisor | Nicole Dillinger Folge 6, 7, 8, 11 | Folge 6, 7, 8, 11 |
Continuity / script supervisor | Nadine Dunst 4 Folgen | 4 Folgen |
Script continuity | Patrick Piepiorka 4 Folgen: 1,2,3&5 | 4 Folgen: 1,2,3&5 |
Script continuity | Andrea Wiedenfeld Vertretung 4 DT | Vertretung 4 DT |
Udźwiękowienie | Eugen Sarazinski | |
Producentka wykonawcza | Carina Hackemann | |
Producer | Wiebke Mercier | |
Assistant-/ junior producer | Claudio Franke Junior Producer | Junior Producer |
Producent liniowy | Aurel Beck 12 episodes | 12 episodes |
Kierowniczka produkcji | Susanne Pfeiffer 8. Staffel / Folgen 1-12 | 8. Staffel / Folgen 1-12 |
Koordynatorka produkcji/ II kier. prod. | Anna Mohrhenn | |
Asystentka kierownika(-czki) produkcji | Tania Barbosa in der HL - 6 Monate | in der HL - 6 Monate |
Asystentka kierownika(-czki) produkcji | Kimberley Mielke 2. Produktionsassistentin | 2. Produktionsassistentin |
Asystentka kierownika(-czki) produkcji | Alina Kienbaum | |
Drugi kierownik produkcji | David Küpper | |
Druga kierowniczka produkcji ds. obiektów | Maite Hundt | |
Druga kierowniczka produkcji ds. obiektów | Julia Pris 8. Staffel, 2 Block | 8. Staffel, 2 Block |
Druga kierowniczka produkcji ds. obiektów | Maria Ansel 8. Staffel, Block 1 | 8. Staffel, Block 1 |
Kierownik planu | Marvin Albracht komplette Staffel | komplette Staffel |
Kierownik planu | Leon Lamprecht | |
Asystentka drugiego(-giej) kierownika(-czki) produkcji ds. obiektów | Julia Pris 8. Staffel, 3.Block | 8. Staffel, 3.Block |
Asystent kierownika(-czki) zdjęć | Frederic Hüls | |
Asystent kierownika(-czki) zdjęć | Noah Selig | |
Kierowca grupy filmowej | Maurice Daubenberger SONY HauptHaus | SONY HauptHaus |
Kierowca grupy filmowej | Guido Stein | |
Kierowca grupy filmowej | Philipp Rempesz | |
Goniec | Sven Müller [2] 10 DT | 10 DT |
Autor scenariusza / scenarzysta | René Förder | |
Autor scenariusza / scenarzysta | Stephan Pächer | |
Autor scenariusza / scenarzysta | Antoine Dengler | |
Scenograf | Uwe Radicke | |
Scenografka | Melanie Opitz 8 Folgen | 8 Folgen |
Asystent scenografa(-ki) | Jochen Born 12 Folgen | 12 Folgen |
Rekwizytorka | Jay Mlinaric | |
Asystentka pierwszego(-ej) rekwizytora(-ki) | Melanie Tüchler | |
Asystentka pierwszego(-ej) rekwizytora(-ki) | Hannah Jünger | |
Rekwizytorka planowa | Larissa Theiss | |
Rekwizytorka planowa | Sarah Pauls | |
Rekwizytorka planowa | Katharina Witsch-Diestel | |
Asystentka dyżurnego(-ej) rekwizytora(-rki) | Christina Kania | |
Location scout / asystent kierownika(-czki) planu | Marc Geimer | |
Location scout / asystentka kierownika(-czki) planu | Katharina Fortmann do Rego | |
Artysta-grafik | Benjamin Renes | |
Transport rekwizytów | Dominik Thiele | |
Transport rekwizytów | Kevin Reismann | |
Transport rekwizytów | Yann Stephant | |
Catering (na planie) | Lioubomir Garvanov |
Firma | Adnotacja |
---|---|
Sony Pictures Film und Fernseh Produktions GmbH [de] |
Obszar działalności | Firma | Adnotacja |
---|---|---|
Obsługa finansowa, prawna, ubezpieczenia | adag Payroll Services GmbH Komparsenabrechnung | Komparsenabrechnung |
Usługi produkcyjne | BPS Dienstleistungen und Services GmbH | |
Usługi produkcyjne | Cineblock Verkehrssicherung GmbH HVZ, Blocking Service, Wachdienste, Leihmaterial | HVZ, Blocking Service, Wachdienste, Leihmaterial |
Usługi produkcyjne | Cut & Dine Voll-Catering | Voll-Catering |
Usługi produkcyjne | plan-b-services Set-, Motiv-, Büro-, Glas- und Sonderreinigungen | Set-, Motiv-, Büro-, Glas- und Sonderreinigungen |
Ewolucje kaskaderskie | PRODUCTION CONCEPT GmbH Stunt-Support | Stunt-Support |
Zwierzęta przed kamerą | B4animals Dog "Terror" (8/3) | Dog "Terror" (8/3) |
Zwierzęta przed kamerą | Filmpfoten Filmtierschule Filmhund Tom Tom | Filmhund Tom Tom |
Kostiumy | PATIN-A SHOP GmbH Costume supplies | Costume supplies |
Pojazdy i samoloty | Filmauto Markus Zimmermann und Vincent Luxen Autos, Lieferwagen und Oldtimer als Spielfahrzeuge | Autos, Lieferwagen und Oldtimer als Spielfahrzeuge |
Pojazdy i samoloty | Mannis-Garage Spielfahrzeuge | Spielfahrzeuge |
Pojazdy i samoloty | MG Cops & Cars, Inh. Deborah Borrett Taxi Ahmed | Taxi Ahmed |
Pojazdy i samoloty | Setlounge GmbH Basis Komplett | Basis Komplett |
Kamery i akcesoria | CAMCAR Filmgeräteverleih OHG Kamera / Licht /Grip | Kamera / Licht /Grip |