Reżyseria | Heinz Dietz, Britta Keils, Stefan Bühling |
---|---|
Scenariusz | Lorenz Lau-Uhle (scenarzysta wiodący), Lorenz Lau-Uhle, Linus Foerster |
Produkcja | Sony Pictures Film und Fernseh Produktions GmbH [de] |
Początek zdjęć | 01.08.2018 |
---|---|
Koniec zdjęć | 17.12.2018 |
Dni zdjęciowe | 90 |
Lokacje zdjęciowe | Köln / Bochum und Umgebung |
Rejony, w których realizowano zdjęcia | Zachodnie Niemcy |
Czas trwania odcinka | 43 |
---|---|
Odcinki od/do | 85-96 |
Format obrazu | 16:9 (1 : 1,78) |
Format akwizycji obrazu | ARRI RAW |
Format dystrybucyjny | HD Stream 4:2:2 |
Format dźwięku | Stereo |
Aktor(ka) | Nazwisko postaci | Aktor(ka) dubbingowa/lektor(ka)Stimme |
---|---|---|
Kai Schumann | Nikolas Heldt [GS] | |
Janine Kunze | Ellen Bannenberg [GS] | |
Angelika Bartsch | Dr. Holle [GS] | |
Lotte Becker | Melanie Brahms [GO] | |
Jörg Bundschuh | Frank Schneider [GO] | |
Kerem Can | Erol Yildiz [GO] | |
André Dietz | Ralf Klose [GO] | |
Christoph Hagen Dittmann | Ulf Becker [GO] | |
Alvar Julian Goetze | Konstantin [GO] | |
Timo Jacobs | Olli Dominic [GO] | |
Nadine Kösters | Mekks [GO] | |
Kai Lentrodt | Marco Sobottka [GO] | |
Julia Malik | Nathalie Wenger [GO] | |
Sarah Mangione | Claire Collani [GO] | |
Altamasch Noor | Sanjay Kapoor [GO] | |
Peter Nottmeier | Erwin König [GO] | |
Neda Rahmanian | Derja Afridi [GO] | |
Anke Retzlaff | Rike Neumann [GO] | |
Thomas Rudnick | Manfred Neuhaus [GO] | |
Dennis Schigiol | Dr. Martin Winke [GO] | |
Hannah Schiller | Lucia Sobottka [GO] | |
Markus Tomczyk | Thore Brehm (E: Gehackt) [GO] | |
Alexander Weise | Björn Seibert [GO] | |
Petra Zieser | Frau Kruhkamp [GO] | |
Katrin Jaehne | Antonia Lange [GO] | |
Tanja Lanäus | n.n. [GO] | |
Bianca Nawrath | Lucia Sobottka [GO] | |
Jan Viethen | Der echte Mayerhofer [GO] | |
Alexander Beyer | Toto Emmerling [GO] | |
Giuseppe Bonvissuto | Leon Schlosser [GO] | |
Johanna Hens | Leonie Meinerzhagen [GO] | |
Matthias Kelle | Mirko Schalkowski [GO] | |
Johannes Suhm | Stephan Wenger [GO] | |
Yunus Cumartpay | Achmed [GS] | |
Caroline Pharo | Coco [GS] | |
Irina Platon | Ludmila Lebedew (F. Pflegeleicht) [GS] | |
Vita Tepel | Linda Montgomery [GS] | |
Sabine Pfeifer | Carlotta [GS] | |
Lili Budach | Emily [GS] | |
David Halina | Danylo Hoxha [RD] | |
Dagmar Leesch | Judith Brahms [RD] | |
Peter Miklusz | Marius Dahl [RD] | |
Mario Neumann | Tobias Brand [RD] | |
Linus Schütz | Dirk Freeh [RD] | |
Uta-Maria Schütze | Alberta Schmäle [RD] | |
Karyn von Ostholt | Ältere Dame [RD] | |
Manfred Münichsdorfer | Helge [RD] | |
Lena Vogt | Anni Kirschbaum [RD] | |
Maria Mittler | Ruhrpott Oma [RD] | |
Moritz Bäckerling | Tom Schalkowski [DO] | |
Marcel Becker-Neu | David Klein [DO] | |
Jean-Luc Bubert | Felix Osterloh [DO] | |
Philip Butz | Kurt [DO] | |
Christian Dücker | Michael Brock [DO] | |
Jonas Gruber | Dr. Jochen Keller [DO] | |
Yannick Hommers | Bernd [DO] | |
Steffen C. Jürgens | Uwe Zeckowski [DO] | |
Oskar Keymer | Nikolas Heldt (jung) [DO] | |
Jens Münchow | Luca Wollenhagen [DO] | |
Johannes Schedl | Pfandleiher [DO] | |
Denis Schmidt | Harry Meyer [DO] | |
Hannes Schumacher | Kalle Höfer [DO] | |
Anna Karolin Berger | Ute Bader [DO] | |
Bejo Dohmen | Andreas Probst [DO] | |
Daniel Breitfelder | Miroslav Wosch [RE] | |
Luis Lüps | Dietrich Maiberg [RE] | |
Isabella Nagy | Alleinerziehende Mutter [RE] | |
Valerie Gorris | Alleinerziehende Mutter [RE] | |
Teresa Harder | Pauline Hieber | |
Christoph Bautz | Georg Schmäle |
Aktywność | Nazwisko | Adnotacja |
---|---|---|
Administratorka filmu | Sandra Sänger | |
Kolorysta | Kai Klassen Resolve, Staffel 7, 12 Folgen SDR + HDR | Resolve, Staffel 7, 12 Folgen SDR + HDR |
Druga charakteryzatorka | Katrin Silbernagl-Huber | |
Druga charakteryzatorka | Nadja Hussein | |
Druga charakteryzatorka | Selina Weiershäuser | |
Operator dźwięku na planie | Klaus Oesterwind | |
Asystent operatora(-ki) dźwięku | Alexander Muss 1SD representation | 1SD representation |
Asystent operatora(-ki) dźwięku | Dennis Kottke | |
Asystent operatora(-ki) dźwięku | Till A. von Reumont | |
Koordynator kaskaderów(-rek) | Nikolai Mohr | |
Asystent szefa(-owej) kaskaderów | Nikolai Mohr | |
Kaskader | Hendrik Mohr | |
Szef wózkarzy / key grip | Markus Loy 8 DT Vertretung | 8 DT Vertretung |
Szef wózkarzy / key grip | Markus Nuss | |
Grip | Markus Loy | |
Kostiumografka | Marion Boegel | |
Druga kostiumografka | Birte Krieg | |
Garderobiana | Victoria von Hundt | |
Montażystka | Carolin Heinz 4 x 45 Min. | 4 x 45 Min. |
Montażystka | Daniela Beauvais | |
Asystent montażysty(-ki) | Jonas Thoma | |
Mistrz oświetlenia / gaffer | Sebastian Daszkiewicz-Meijer | |
Asystent mistrza(-yni) oświetlenia / I asystent gaffera d/s sprzętu oświetleniowego | Heiko Halbreiter Block III | Block III |
Asystent oświetlacz | Eric Cabutí Zusatz | Zusatz |
Asystent oświetlacz | Hong Sim Zusatz | Zusatz |
Asystent oświetlacz | Robin Schumacher | |
Asystent oświetlacz | Alexander Schmitt Zusatz 2DT | Zusatz 2DT |
Reżyserka castingu | Bärbel Bodeux | |
Autor zdjęć filmowych | Michael Clayton 8 Folgen / 4 Folgen REGIE:Stefan Bühling | 8 Folgen / 4 Folgen REGIE:Stefan Bühling |
Autor zdjęć filmowych | Markus Schott | |
Operatorka kamery | Anne Lindemann B-Kamera 7DT | B-Kamera 7DT |
Operator kamery | Toralf Bruns B Cam, Block 3 | B Cam, Block 3 |
Pierwszy asystent kamery | Michael Schallon Block 2 | Block 2 |
Pierwszy asystent kamery | Nicolas Altmaier DOP Michael Clayton Block 1 | DOP Michael Clayton Block 1 |
Pierwszy asystent kamery | Caspar Müllers A-Cam 3.Block | A-Cam 3.Block |
Pierwszy asystent kamery | Benedikt Rüchel | |
Pierwszy asystent kamery | Kris Kraffert | |
Pierwszy asystent kamery | Mathis Hanspach Zusatz, div. Tage | Zusatz, div. Tage |
Druga asystentka operatora(-rki) kamery | Laura Christina Neu Vertretung | Vertretung |
Drugi asystent operatora(-rki) kamery | Niclas Oppermann | |
Druga asystentka operatora(-rki) kamery | Heike Groß 2. Block | 2. Block |
Drugi asystent operatora(-rki) kamery | Patrick Sieben Vertretung | Vertretung |
Fotosista | Frank Dicks | |
Fotosista | Kai Schulz Vertretung | Vertretung |
Reżyser | Heinz Dietz 4 Folgen | 4 Folgen |
Reżyser | Stefan Bühling | |
Reżyserka | Britta Keils | |
Druga reżyserka | Chiara Karampataki Block 1+ Block 3 | Block 1+ Block 3 |
Druga reżyserka | Monika Goose 2. Block/ Regie: Britta Keils | 2. Block/ Regie: Britta Keils |
Continuity / script supervisor | Nadine Dunst Komplette Staffel | Komplette Staffel |
Producentka wykonawcza | Carina Hackemann | |
Producer | Wiebke Mercier | |
Producent liniowy | Aurel Beck 12 Folgen | 12 Folgen |
Kierownik produkcji filmu | Maximilian Helm 8 Folgen (Block 1+2) | 8 Folgen (Block 1+2) |
Kierowniczka produkcji | Susanne Pfeiffer 7. Staffel / Folgen 9-12 | 7. Staffel / Folgen 9-12 |
Koordynatorka produkcji/ II kier. prod. | Anna Mohrhenn | |
Asystentka kierownika(-czki) produkcji | Kimberley Mielke | |
Drugi kierownik produkcji | David Küpper | |
Drugi kierownik produkcji ds. obiektów | Robin Uhlmann | |
Kierownik planu | Peter Corovic 4 Tage Set-AL Vertretung und zwei Tage Regieassistenz | 4 Tage Set-AL Vertretung und zwei Tage Regieassistenz |
Kierownik planu | Marvin Albracht 2. Block | 2. Block |
Kierownik planu | Denis Küper | |
Kierownik planu | David Richter Block III | Block III |
Asystent drugiego(-giej) kierownika(-czki) produkcji ds. obiektów | Roman Siep | |
Asystent drugiego(-giej) kierownika(-czki) produkcji ds. obiektów | Dennis Becker Staffel 7 // Block 3 | Staffel 7 // Block 3 |
Asystentka kierownika(-czki) zdjęć | Jennifer Cassel 1. Block | 1. Block |
Kierowca grupy filmowej | Maurice Daubenberger SONY Headquarter | SONY Headquarter |
Kierowca grupy filmowej | Guido Stein | |
Kierowca grupy filmowej | Philipp Rempesz | |
Goniec | Martin J. Lorenz Praktikum 31.07.-15.10.18 | Praktikum 31.07.-15.10.18 |
Scenarzysta wiodący | Lorenz Lau-Uhle | |
Autor scenariusza / scenarzysta | Lorenz Lau-Uhle | |
Autor scenariusza / scenarzysta | Linus Foerster Folge "Ransomware" | Folge "Ransomware" |
Scenografka | Silvia Masur | |
Scenografka | Melanie Opitz Block 1 | Block 1 |
Scenografka | Christina Freye-Fickelscheer 8 Folgen (88-96) | 8 Folgen (88-96) |
Asystentka scenografa(-ki) | Saskia Grebenstein | |
Rekwizytor | Dirk Breitenborn | |
Rekwizytorka planowa | Larissa Theiss | |
Location scout / asystent kierownika(-czki) planu | Dennis Becker c/o Production Concept (Block 2) | c/o Production Concept (Block 2) |
Location scout / asystent kierownika(-czki) planu | Maik Fickelscheer | |
Artysta-grafik | Benjamin Renes | |
Transport rekwizytów | Dominik Thiele | |
Stażystka (dział scenografii) | Franziska Doll 1 Monat 2. Block 7. Staffel | 1 Monat 2. Block 7. Staffel |
Firma | Adnotacja |
---|---|
Sony Pictures Film und Fernseh Produktions GmbH [de] |
Obszar działalności | Firma | Adnotacja |
---|---|---|
Obsługa finansowa, prawna, ubezpieczenia | adag Payroll Services GmbH Komparsenabrechnung | Komparsenabrechnung |
Usługi produkcyjne | Cut & Dine Voll-Catering | Voll-Catering |
Usługi produkcyjne | Dacarte Filmcatering | |
Usługi produkcyjne | Filmservice Andermann HVZ & Blocker | HVZ & Blocker |
Usługi produkcyjne | Fire and Rescue Service GmbH & Co. KG | |
Usługi produkcyjne | Ginzel Security Services GmbH (formerly CrossLine-Security Block and More) | |
Usługi produkcyjne | Ginzel Security Services GmbH (formerly CrossLine-Security Block and More) | |
Usługi produkcyjne | Meal-Company Filmcatering KW 38 39 40 | KW 38 39 40 |
Usługi produkcyjne | plan-b-services div. Reinigungen | div. Reinigungen |
Statyści / epizodyści | Fire and Rescue Service GmbH & Co. KG | |
Dekoracje | GRAFIKWERK Grafik / Druck / App | Grafik / Druck / App |
Efekty specjalne | PRODUCTION CONCEPT GmbH SFX | SFX |
Pojazdy i samoloty | Filmauto Markus Zimmermann und Vincent Luxen Autos als Spilefahrzeuge | Autos als Spilefahrzeuge |
Pojazdy i samoloty | Mannis-Garage Taxi Achmed | Taxi Achmed |
Pojazdy i samoloty | Setlounge GmbH Magamo Aufenthalts mobil WC Wasseranhäng | Magamo Aufenthalts mobil WC Wasseranhäng |
Rekwizyty | Herz Medical GmbH Med. Requisiten | Med. Requisiten |
Kamery i akcesoria | CAMCAR Filmgeräteverleih OHG Kamera / Licht /Grip | Kamera / Licht /Grip |