Reżyseria | Vanessa Jopp |
---|---|
Scenariusz | Jane Ainscough |
Produkcja | UFA Cinema GmbH [de] |
Początek zdjęć | 26.07.2011 |
---|---|
Koniec zdjęć | 03.09.2011 |
Lokacje zdjęciowe | Köln, Hamburg |
Rejony, w których realizowano zdjęcia | Północne Niemcy, Zachodnie Niemcy |
Aktor(ka) | Nazwisko postaci | Aktor(ka) dubbingowa/lektor(ka)Stimme |
---|---|---|
Benno Fürmann | Ulf [RG] | |
Jördis Triebel | Anni [RG] | |
Louis Hofmann | Aaron [RG] | |
Martin Brambach | Norbert Henssler [RG] | |
Ross Antony | Justin [RG] | |
Collien Ulmen-Fernandes | Suzie von Plauen [RD] | |
Maria Happel | Doris [RD] | |
Thomas Balou Martin | Dr. Darsow [RD] | |
Max Herbrechter | Dr. Peters [RD] | |
Sybille J. Schedwill | Schuldirektorin [RD] | |
Florian Schmidt-Gahlen | Boris [RD] | |
Harald Schrott | Gustav [RD] | |
Claudia Fritzsche | Margit [RD] | |
Justin Salowsky | Waveboard Fahrer [RD] | |
Afra Amadi | Studentin [RD] | |
Uwe Bohm | Prof. Reimers [RD] | |
Margritt Dalldorf | Krankenschwester Nina [RD] | |
Karsten Kaie | Producer [RD] | |
Patrick Berg | Schlangen-Typ [RE] | |
Detlef Scholzen | Adoptivvater [RE] | |
Thomas Born | Metzgermeister [RE] | |
Christiane Braunschweig | Nana [RE] | |
Waltraud Ross | Pensionärin [RE] | |
Shirin Soraya | Karen [RE] |
Aktywność | Nazwisko | Adnotacja |
---|---|---|
Administrator filmu | Oliver Rebling | |
Administratorka filmu | Ute Schneider ab 29.08.11 + Abwicklung | ab 29.08.11 + Abwicklung |
Administratorka filmu | Bea Neubert KV 07.07.-02.08.11 | KV 07.07.-02.08.11 |
Administrator filmu | Michael Vogt | |
Postproduction supervisor | Sandra Thimm | |
Supervisor VFX | Denis Behnke | |
Koordynator VFX | Andreas Wieland [2] Scanline VFX | Scanline VFX |
Kolorystka | Fabiana Cardalda | |
Druga charakteryzatorka | Kitty Kratschke | |
Druga charakteryzatorka | Mirjam Himmelsberger | |
Operator dźwięku na planie | Joern Martens Köln, Hamburg | Köln, Hamburg |
Asystent operatora(-ki) dźwięku | Marco Krüger | |
Asystent operatora(-ki) dźwięku | Markus Rechlin | |
Koordynator kaskaderów(-rek) | Michael Mohr | |
Koordynator kaskaderów(-rek) | Jürgen Klein | |
Kaskader | Jürgen Klein Stuntplayer | Stuntplayer |
Kaskader | Andreas Mayer | |
Szef wózkarzy / key grip | Harald Reindl | |
Grip | Umut Bektas | |
Kostiumografka | Katrin Aschendorf | |
Druga kostiumografka | Stephanie Fürst | |
Garderobiana | Paulina Połom | |
Garderobiana | Natalie Winkel | |
Dodatkowa garderobiana | Inga Cuypers | |
Dodatkowa garderobiana | Nici Lancaster | |
Montaż on-line | Thomas Gieraths | |
Montaż dodatkowy | Tobias Haas | |
Asystentka montażysty(-ki) | Julia Dupuis Berlin | Berlin |
Asystent montażysty(-ki) | Victor Rosario Köln | Köln |
Montaż (efekty VFX) | Markus Hagemeier ScanlineVFX | ScanlineVFX |
Mistrz oświetlenia / gaffer | Peter Fritscher | |
Asystentka mistrza(-yni) oświetlenia / I asystentka gaffera d/s sprzętu oświetleniowego | Rebekka Schindele | |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Benjamin Taye | |
Asystentka oświetlaczka | Lisa Maria Müller | |
Casting (statyści i epizodyści) | Christos Giatagantzidis + Betreuung | + Betreuung |
Autorka zdjęć filmowych | Dixie Schmiedle | |
Autor zdjęć filmowych - II ekipa | Nicolay Gutscher | |
Operator kamery | Nicolay Gutscher B-Kamera + 2nd Unit DP | B-Kamera + 2nd Unit DP |
Operator steadicamu | Michael Ole Nielsen &2nd. Unit DoP | &2nd. Unit DoP |
Pierwszy asystent kamery | Frederik Tegethoff 2 DT B-Cam Alexa | 2 DT B-Cam Alexa |
Pierwszy asystent kamery | Tord Erhard ALEXA | ALEXA |
Pierwszy asystent kamery | Thorsten Alt 2 Dt Zusatz | 2 Dt Zusatz |
Druga asystentka operatora(-rki) kamery | Kerstin Fischer Zusatz, Alexa | Zusatz, Alexa |
Drugi asystent operatora(-rki) kamery | Borris Kehl 8 DT Fokus B-Kamera | 8 DT Fokus B-Kamera |
Druga asystentka operatora(-rki) kamery | Anne Lindemann 3 DT Zusatz & Hamburg Teil | 3 DT Zusatz & Hamburg Teil |
Fotosista | Frank Dicks | |
Reżyserka | Vanessa Jopp | |
Drugi reżyser | Schoko Okroy | |
Asystentka reżysera(-rki) | Silvia Stein Hamburg | Hamburg |
Asystentka reżysera(-rki) | Theresa Matkewitz | |
Script continuity | Caroline Krebsfänger | |
Producent | Nico Hofmann | |
Producent | Dr. Jürgen Schuster | |
Producer | Gesa Tönnesen | |
Producent liniowy | Sebastian Werninger | |
Kierownik produkcji filmu | Sascha Schwill | |
Koordynatorka produkcji/ II kier. prod. | Maria Haase | |
Druga kierowniczka produkcji | Janina Junk-Illigens | |
Druga kierowniczka produkcji ds. obiektów | Sara Heidelbach Köln & Hamburg | Köln & Hamburg |
Kierownik planu | Kai Hülsmann | |
Kierowniczka planu | Jasmin Hachenberg 2nd Unit | 2nd Unit |
Asystentka drugiego(-giej) kierownika(-czki) produkcji ds. obiektów | Maria Ansel | |
Asystent drugiego(-giej) kierownika(-czki) produkcji ds. obiektów | Christian Bauer [2] Vorbereitung & Dreh Hamburg | Vorbereitung & Dreh Hamburg |
Asystent kierownika(-czki) zdjęć | Stefan Neugebauer | |
Kierowca grupy filmowej | Axel Kirst Vorbereitung Berlin | Vorbereitung Berlin |
Kierowca grupy filmowej | Nico Viets Zusatz 2 DT HH | Zusatz 2 DT HH |
Kierowczyni grupy filmowej | Ann-Kristin Bardi Zusatz Hamburg | Zusatz Hamburg |
Kierowca grupy filmowej | Buddy Sebastian Schönfeld Zusatz Hamburg | Zusatz Hamburg |
Kierowca grupy filmowej | Ricardo Briz | |
Gończyni | Nina Kunze | |
Gończyni | Jasmin Hachenberg | |
Goniec | Eike Rotthoff | |
Goniec | Roland Kröger Zusatz für 2 Tage, Köln | Zusatz für 2 Tage, Köln |
Autorka scenariusza / scenarzystka | Jane Ainscough | |
Scenograf | Tommy Stark | |
Art director | Samuel Jaeger | |
Druga scenografka | Jule Marie Preis | |
Dekoratorka wnętrz | Felicity Good | |
Dekoratorka wnętrz | Desiree Peton Szenenbild Tommy Stark | Szenenbild Tommy Stark |
Rekwizytor | Fred Gutberg | |
Asystentka pierwszego(-ej) rekwizytora(-ki) | Vivien Cichos | |
Rekwizytorka planowa | Sabine Richter | |
Asystentka dyżurnego(-ej) rekwizytora(-rki) | Katharina Witsch-Diestel | |
Location scout / asystent kierownika(-czki) planu | Sven Weingand Hamburg & Umfeld | Hamburg & Umfeld |
Location scout / asystent kierownika(-czki) planu | Maik Lehmann Hamburg | Hamburg |
Location scout / asystent kierownika(-czki) planu | Mario Karl Hauptmotiv | Hauptmotiv |
Location scout / asystent kierownika(-czki) planu | Udo Wüllenweber | |
Location scout / asystentka kierownika(-czki) planu | Martina Bismark Hamburg Teil | Hamburg Teil |
Budowa dekoracji | Andre Makossa | |
Budowa dekoracji (malarka) | Pit Schnell NRW Bühnenmalerin | NRW Bühnenmalerin |
Budowa dekoracji (malarka) | Gabriele Winzen head-pt. nrw | head-pt. nrw |
Rekwizyty (projekt i wykonanie) | Gregor Winter Telefonanlage | Telefonanlage |
Transport rekwizytów | Jonas von Wassenberg | |
Transport rekwizytów | Thomas Juschka | |
Stażystka (dział scenografii) | Sandra Brühwiler | |
Konsultantka | Madeleine Remy Drehplan und Erstkalkulation | Drehplan und Erstkalkulation |
Firma | Adnotacja |
---|---|
UFA Cinema GmbH [de] |
Obszar działalności | Firma | Adnotacja |
---|---|---|
Sprzęt | Zeigermann-Schmahl GbR [de] | |
Obsługa finansowa, prawna, ubezpieczenia | Mecon Media Concept Ltd. [de] Gagenabrechnung (Komparsen) | Gagenabrechnung (Komparsen) |
Obsługa finansowa, prawna, ubezpieczenia | Media Assurances S.A. [lu] | |
Transport, podróże i zakwaterowanie | Carry Grand Limousinen+Shuttleservice CG Fahrservice | CG Fahrservice |
Transport, podróże i zakwaterowanie | Frank H. Scheller (formerly Pickup24 KurierService) | |
Usługi produkcyjne | Filmobil Maskenmobil, Garderobenmobil | Maskenmobil, Garderobenmobil |
Usługi produkcyjne | JOLA-Rent VIP WC Anhänger Köln | VIP WC Anhänger Köln |
Usługi produkcyjne | Mama-Filmcatering GmbH catering | catering |
Usługi produkcyjne | Onkel Toms Hütte catering | catering |
Usługi produkcyjne | Step GmbH auch LKW Transporte | auch LKW Transporte |
Usługi produkcyjne | Teamfest Setumsetzer LKWs HH | Setumsetzer LKWs HH |
Usługi produkcyjne | Woma-Service UG (haftungsbeschränkt) Motivreinigung | Motivreinigung |
Ewolucje kaskaderskie | Michael Mohr Stuntteam | |
Dekoracje | Baudekolon GmbH Dekorationbsbau | Dekorationbsbau |
Kostiumy | Augenweide Optik Sonnenbrille Mykita | Sonnenbrille Mykita |
Kostiumy | Theaterkunst GmbH Kostümausstattung KB:Katrin Aschendorf | KB:Katrin Aschendorf |
Lokacje i studia filmowe | MotivBuero, Karin Verbeek Loc_Vermittlung | Loc_Vermittlung |
Pojazdy i samoloty | sani for set med. Fachberatung | med. Fachberatung |
Rekwizyty | 1stProps Medienmarketing & Ausstattung | |
Rekwizyty | AXIS MUNDI Filmwelten / Boris Kohn | |
Rekwizyty | Film Ambulanz Hamburg Medizin. Ausstattung | Medizin. Ausstattung |
Rekwizyty | GRAFIKWERK Grafiken / Drucke / Plotts | Grafiken / Drucke / Plotts |
Kamery i akcesoria | Cine-Mobil GmbH Kamera; Licht; Bühne | Kamera; Licht; Bühne |
Grip | CamCruiser Hamburg Kamerafahrzeuge / Fahraufnahmen | Kamerafahrzeuge / Fahraufnahmen |
Dźwięk (postprodukcja) | Dubdolls TC Transcript | TC Transcript |
Laureat | Rok | Nagroda | Kategoria | |
---|---|---|---|---|
Nico Hofmann | 2011 | Hoffnungsschimmer | nominowany(-na) | |
Dr. Jürgen Schuster | 2011 | Hoffnungsschimmer | nominowany(-na) |
Rodzaj | Kraj | Nadawca | Data/godzina | Adnotacja |
---|---|---|---|---|
Pierwsza emisja | Niemcy | ARD [de] | piątek, 29.01.2016 |
Rodzaj | Kraj | Data | Adnotacja |
---|---|---|---|
Premiera kinowa | Niemcy | czwartek, 24.10.2013 |