Reżyseria | Bora Dagtekin |
---|---|
Scenariusz | Bora Dagtekin |
Produkcja | Constantin Film [de] |
Dystrybucja | Constantin Film [at], Constantin Film [de] |
Początek zdjęć | 01.03.2023 |
---|---|
Koniec zdjęć | 26.04.2023 |
Lokacje zdjęciowe | Hyperbowl Virtual Studio Penzing (Bavaria) & Prague |
Rejony, w których realizowano zdjęcia | Czechy, Niemcy - Bawaria |
Aktor(ka) | Nazwisko postaci | Aktor(ka) dubbingowa/lektor(ka)Stimme |
---|---|---|
Jella Haase | Chantal Ackermann [RG] | |
Gizem Emre | Zeynep Tezel [RG] | |
Mido Kotaini | Aladin [RG] | |
Max von der Groeben | Prinz Bosco von Sprengel [RG] | |
Maria Ehrich | Prinzessin 'Erbsi' Amalia von Kannstein [RD] | |
Cooper Dillon | König Wilderich [RD] | |
Elena Uhlig | Kurgunde von Sprengel [RD] | |
Nora Tschirner | Hexe Sansara [RD] | |
Maria Happel | Fee Funkelchen [RD] | |
Frederick Lau | Ritter Artolf [RD] | |
Ben Felipe | Knappe Lorenz [RD] | |
Alexandra Maria Lara | Königin [RD] | |
Elyas M'Barek | Zeki Müller [RD] | |
Leni Stjarna K. | Celine Ackermann [RD] | |
Phiphi Sarah | Alice [RD] | |
Jasmin Tabatabai | Djinnin [RD] | |
Daniela Reichert | Zwillingszofe [RD] | |
Melanie Reichert | Zwillingszofe [RD] | |
Nico Stank | Royal Scribe [RD] | |
Milena Tscharntke | Rotkäppchen [RD] | |
Paula Kober | Alwina [RD] | |
Jasmin Shakeri | DjinninSozialarbeiterin Arzu [RD] | |
Jannik Schümann | Prinz Bechtold [RD] | |
Nikeata Thompson | Agentin [RD] | |
Gudrun Gerster (voice) [RD] | Katja Riemann | |
Alan Hasso | Amir [RD] | |
Gabriele Schulze | Enchanted witch [RD] | |
Diana Krueger | Witch Rahe [RD] | |
Arndt Schwering-Sohnrey | Königlicher Diener [RD] | |
Kristin Heinrich | Chantals Mutter [RD] | |
Miri Sommer | Gretel [RE] | |
Christina Baumer | Flohmarktbesucherin Christina [RE] | |
Stefanie von Poser | Mutter auf dem Flohmarkt [RE] | |
Magic Mirror (voice) [RE] | Florian David Fitz | |
Stone creature (voice) [RE] | Benno Fürmann | |
David Zimmerschied | Diener [RE] | |
Armin Makumbo | Umzugshelfer [RE] | |
Juliana Stürmer | Cinderella [RE] | |
Sven Serah | Prinz Charming [RE] | |
David Steiner | Hänsel [RE] | |
Lara Johanna Grunwald | Mädchen auf dem Flohmarkt [RE] | |
Can Cinar | Junge auf dem Flohmarkt [RE] | |
Pola Jane O´Mara | Edeldame auf dem Marktplatz [RE] | |
Chiara Kitsopoulou | Karina [RE] | |
Lucia Mária Lukačková | Edeldame auf dem Marktplatz [RE] | |
Baz Lau | Artolf (jung) [RE] | |
Frida Uhlig | Kurgunde (jung) [RE] | |
Richard Cwiertnia | Gast auf Ball [RE] |
Aktywność | Nazwisko | Adnotacja |
---|---|---|
1st AD | Laura Mihartescu Supervising 1st AD | Supervising 1st AD |
1st AD | Stephan Busch 2nd Unit / 12 DT / GER & CZ | 2nd Unit / 12 DT / GER & CZ |
1st AD | Raimond Schultheis Prep & Deutschlandteil bis DT | Prep & Deutschlandteil bis DT |
Key 2nd AD | Jacek Gluszko Penzing, München | Penzing, München |
2nd AD | Tobias Asam Supervising 2nd AD | Supervising 2nd AD |
2nd AD | Jan Gregor | |
2nd AD | Stephan Busch Co-2nd AD / GER | Co-2nd AD / GER |
Crowd 2nd AD | Kathrin Löbach Czech Republic | Czech Republic |
Crowd 2nd AD | Christiane Weigand | |
Floor 2nd AD | Jens Perlick Prep & GER | Prep & GER |
Base 3rd AD | Vera Schmidt Czech Republic | Czech Republic |
Administrator filmu | Tobias Lauterberg | |
Administratorka filmu | Ursula Gaida | |
Postproduction supervisor | Marko Krinke | |
Supervisor VFX | Nicolas Leu | |
Supervisor VFX | Dirk Riesenfeld | |
Supervisor VFX | Dominik Trimborn | |
Supervisor VFX | Tobias Moenninger | |
Supervisor VFX | Denis Krez | |
Supervisor VFX | Michael Honisch [1] | |
Supervisor VFX | Jan-Hilmar Petersen | |
Dailies operator | Lisa Kinsvater | |
Koordynatorka VFX | Yelyzaveta Davydenko (uncredited) | (uncredited) |
Druga charakteryzatorka | Ruth Ute Wagner H + Mup Design München + Prag | H + Mup Design München + Prag |
Druga charakteryzatorka | Sonia Salazar-Delgado | |
Drugi charakteryzator | Philipp Verheyen | |
Druga charakteryzatorka | Anne Wendt key hair and make up artist | key hair and make up artist |
Druga charakteryzatorka | Yvonne Franz | |
Druga charakteryzatorka | Monika Knauf | |
Drugi charakteryzator | Richard Niermann Cast / Crowd Supervisor Hair and Make-up | Cast / Crowd Supervisor Hair and Make-up |
Druga charakteryzatorka | Silke Dotzauer Key Hair and Make up artist | Key Hair and Make up artist |
Druga charakteryzatorka | Anna Kunz Prep | Prep |
Druga charakteryzatorka | Katharina von Wechmar | |
Drugi charakteryzator | Daniel Krämer Crowd Supervisor Tschechien (Historisch) | Crowd Supervisor Tschechien (Historisch) |
Druga charakteryzatorka | Sylvia Niehues Co - Design Preparation | Co - Design Preparation |
Współpraca charakteryzatorska | Nadezhda Agriiants | |
Współpraca charakteryzatorska | Sabeth Kelwing Jimenez | |
Współpraca charakteryzatorska | Selina Schardt | |
Efekty charakteryzatorskie | Martin Schäper | |
Efekty charakteryzatorskie | Birger Laube | |
Stażystka (pion charakteryzacji) | Hanna Stiewitt | |
Operator dźwięku na planie | Roman Schwartz | |
Asystent operatora(-ki) dźwięku | Angelo Hopfer | |
Asystent operatora(-ki) dźwięku | Peter Brücklmair | |
Drugi asystent operatora(-rki) dźwięku | Philipp Schwab [1] 2nd Unit Sound Mixer | 2nd Unit Sound Mixer |
Nadzór efektów specjalnych | Sebastian Bulst | |
Technik SFX | Helmut Neudorfer | |
Projektowanie postaci | Schwerthelm Ziehfreund SFX Creature builder | SFX Creature builder |
Koordynator kaskaderów(-rek) | Billy Buff | |
Koordynatorka grupy kaskaderskiej | Viola Winghart | |
Kaskaderka | Denise Treffler Stuntdouble Nora Tschirner | Stuntdouble Nora Tschirner |
Kaskader | Stefan Knappe für Buff Connection | für Buff Connection |
Kaskader | Lukas Hunecker Stuntplayer Palastwache | Stuntplayer Palastwache |
Kaskader | Joe Tödtling Stunt Player | Stunt Player |
Kaskader | Raffael Armbruster Stunt Player Knight | Stunt Player Knight |
Kaskader | Matthias Schmidt [5] Stunt Player | Stunt Player |
Kaskader | Steffen Jung Stunt Player | Stunt Player |
Kaskader | Christian Petersson Previs | Previs |
Kaskader | Patrick Richter [2] Stuntplayer Ritter | Stuntplayer Ritter |
Kaskader | Marten Baum | |
Stunt head rigger | Niklas Kinzel | |
Konstrukcje do ewolucji kaskaderskich | Marten Baum | |
Technik konstrukcji kaskaderskich | Alexander Mack | |
Technik konstrukcji kaskaderskich | Joe Tödtling | |
Technik konstrukcji kaskaderskich | Steffen Jung | |
Szef wózkarzy / key grip | Michal Houzvicka | |
Szef wózkarzy / key grip | Luca Stengel Second Unit 1DT | Second Unit 1DT |
Pierwszy asystent szefa(-owej) wózkarzy | Milan Novak | |
Grip | Adam Snajberk | |
Technik głowicy zdalnie sterowanej | Stefan Hummel Maximus M7 | Maximus M7 |
Kostiumografka | Esther Walz Fairy tale/ Phantasy | Fairy tale/ Phantasy |
Drugi kostiumograf | Michael Hekmat | |
Druga kostiumografka | Dina Kemmerling | |
Druga kostiumografka | Katrin Hoffmann Vorbereitung | Vorbereitung |
Garderobiana | Laura Konrad-Heibei | |
Garderobiana | Marie Braband | |
Garderobiana | Julia Kronwitter Wardrobe SV | Wardrobe SV |
Garderobiana | Lena Wellhöfer Key Costumer/ personal J.H | Key Costumer/ personal J.H |
Garderobiana | Teresa Kimstedt Intern to ACD's (Prep) + Jr. Set Costumer (during Shooting) | Intern to ACD's (Prep) + Jr. Set Costumer (during Shooting) |
Krawcowa | Barbara Mangelsen Main cast | Main cast |
Montażystka | Sabine Panek | |
Montażysta | Robert Kummer | |
Montażysta | Constantin von Seld | |
Montażysta | Claus Wehlisch | |
Asystentka montażysty(-ki) | Anne Wagner Arais Dias | |
Montaż (efekty VFX) | Andrea Pugner | |
Montaż (efekty VFX) | Sebastian Riezler | |
Montaż (efekty VFX) | Sarah Birnbaum | |
Kompozytor | Nicolas Neidhardt | |
Kompozytorka | Eímear Noone | |
Kompozytor | Konstantin Scherer | |
Kompozytor | Vincent Stein | |
Nadzór muzyczny | Anja Figiel-Borowiak | |
Nadzór muzyczny | Ulrike Kleppi | |
Mistrz oświetlenia / gaffer | Timm Brückner | |
Mistrz oświetlenia / gaffer | Mathias 'Seitz' Feldmeier 2nd.U/Riggin Gaff | 2nd.U/Riggin Gaff |
Asystent mistrza(-yni) oświetlenia / I asystent gaffera d/s sprzętu oświetleniowego | Dominik Bretscher Rigging Unit | Rigging Unit |
Asystent mistrza(-yni) oświetlenia / I asystent gaffera d/s sprzętu oświetleniowego | Thijs-Johannes Wagelaar | |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Roman von Seherr-Thoss Rigging Unit | Rigging Unit |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Christof Grunz | |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Benjamin Mayr | |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Philipp Lange Setbeleuchter (Blackout) | Setbeleuchter (Blackout) |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Arian Uting Prag | Prag |
Reżyserka castingu | Jacqueline Rietz Kinder und Jugendliche | Kinder und Jugendliche |
Reżyserka castingu | Iris Baumüller | |
Asystentka reżysera castingu | Emily Macrander | |
Asystentka reżysera castingu | Katharina Göttsche | |
Asystentka reżysera castingu | Anni Salander | |
Autor zdjęć filmowych | Christian Rein | |
Autor zdjęć filmowych - III ekipa | Jonathan Heidrich 1DT Re-shoot green screen / Alexa 35 | 1DT Re-shoot green screen / Alexa 35 |
Operatorka - autorka dodatkowych zdjęć | Rebecca Hoeft | |
Operator kamery | Thomas Schiller 1 DT Vertretung | 1 DT Vertretung |
Operator kamery | Matthias Biber | |
Operator steadicamu | Stefan Sosna | |
Operator steadicamu | Matthias Biber main unit | main unit |
Operator Arri Trinity | Matthias Biber | |
Pierwsza asystentka kamery | Yvonne Geiler A-Cam | A-Cam |
Pierwsza asystentka kamery | Laura Gehrke Zusätzliche Kamera | Zusätzliche Kamera |
Pierwszy asystent kamery | David Lux 1 Day Reshoot green screen | 1 Day Reshoot green screen |
Pierwszy asystent kamery | Felix Schwarz lens & screen test on stage | lens & screen test on stage |
Pierwszy asystent kamery | Ramón Seeliger 2nd Unit & C Cam CZ | 2nd Unit & C Cam CZ |
Pierwszy asystent kamery | Alexander Seidl Nachdreh Freddy Lau | Nachdreh Freddy Lau |
Pierwszy asystent kamery | Michael Schneider 2nd Unit | 2nd Unit |
Pierwszy asystent kamery | Christian Clarenz Additional 2nd Unit 10 DT | Additional 2nd Unit 10 DT |
Drugi asystent operatora(-rki) kamery | Joel Girmazion A cam | A cam |
Drugi asystent operatora(-rki) kamery | Paul Kadic B-CAM 43DT Bayern | B-CAM 43DT Bayern |
Druga asystentka operatora(-rki) kamery | Louisa Bläsius 3DT A-Cam (Bayern) / Additional 2nd-Unit 5 DT | 3DT A-Cam (Bayern) / Additional 2nd-Unit 5 DT |
Drugi asystent operatora(-rki) kamery | Emil Härdtlein B-Cam 1DT Nachdreh | B-Cam 1DT Nachdreh |
Druga asystentka operatora(-rki) kamery | Jana Sander 8DT A Cam Bayern | 8DT A Cam Bayern |
Druga asystentka operatora(-rki) kamery | Nicoletta Lange 2nd Unit (1SD) | 2nd Unit (1SD) |
Druga asystentka operatora(-rki) kamery | Tatjana Hafenbraedl 2nd Unit | 2nd Unit |
Asystent operatora steadicamu (ostrzyciel) | Armin Karahasanovic B-Cam 1.AC | B-Cam 1.AC |
Podgląd wideo | Milan Hoppe 4 days 2nd Unit | 4 days 2nd Unit |
Operator Qtake | Nikolas Hoose Main Unit | Main Unit |
Operator Qtake | Florian Bingold 4DT main unit, 1DT 2nd unit | 4DT main unit, 1DT 2nd unit |
Operator Qtake | Maximilian Benjamin 7DT Sickness cover | 7DT Sickness cover |
Operator Qtake | Eric Zimmermann 5 SD Main Unit | 5 SD Main Unit |
Operatorka Qtake | Julia Rahde 2nd Unit (Munich+Prague) | 2nd Unit (Munich+Prague) |
Fotosista | Marc Reimann Fotovorproduktion | Fotovorproduktion |
Fotosista | Gordon A. Timpen Incl. gallery shoot | Incl. gallery shoot |
Stażysta (pion operatorski) | Julian Weißer | |
Reżyser | Bora Dagtekin | |
Continuity / script supervisor | Barbara Krieger | |
Script continuity | Wouter Wirth 2nd Unit | 2nd Unit |
Script continuity | Katja Ballatré 2nd Unit GER + CZ | 2nd Unit GER + CZ |
Storyboardzista | Benjamin Kniebe | |
Realizator zgrania dźwięku | Hubert Bartholomae | |
Udźwiękowienie | Clemens Becker | |
Udźwiękowienie | Philipp Sellier | |
Producentka | Lena Schömann | |
Producent wykonawczy | Oliver Berben | |
Producent wykonawczy | Martin Moszkowicz | |
Producer | Anika Julien | |
Producer | Nicole Springstubbe | |
Production executive (wytwórnia/stacja tv) | Christine Rothe | |
Assistant-/ junior producer | Selin Sapmaz | |
Obsługa prawna i finansowa | Philipp Wohlfrom | |
Asystentka producenta(-tki) | Theresa Kanitz | |
Asystentka producenta(-tki) | Katja Stein Post Production | Post Production |
Producent liniowy | Gilbert Möhler | |
Producent liniowy | Bernhard Thür | |
Asystentka producenta(-tki) liniowego(-ej) | Pauline Nier | |
Asystentka producenta(-tki) liniowego(-ej) | Andrea Schmitt Assistant to Production Executive | Assistant to Production Executive |
Asystentka producenta(-tki) liniowego(-ej) | Salome Tomasek Vorbereitung | Vorbereitung |
Kierowniczka produkcji | Kathrin Krückeberg | |
Producentka nadzorujący | Katharina Gapski Supervising Production Coordinator | Supervising Production Coordinator |
Koordynatorka produkcji/ II kier. prod. | Hanna Holland | |
Asystentka kierownika(-czki) produkcji | Nina Greger Vorbereitung | Vorbereitung |
Asystentka kierownika(-czki) produkcji | Katja Ballatré | |
Unit manager | Tim Beyerlein | |
Location manager | Oliver Pusch HOD from 29.03.2023 | HOD from 29.03.2023 |
Drugi kierownik produkcji ds. obiektów | David C. Klein 15.01 bis 28.03 | 15.01 bis 28.03 |
Koordynatorka wyjazdów | Vera Molitor | |
Szef kierowców | Tobias Caninenberg DT 38,39 | DT 38,39 |
Szef kierowców | Christoph Siegert | |
Kierownik planu | Hans-Peter Abts | |
Asystent drugiego(-giej) kierownika(-czki) produkcji ds. obiektów | Georg Prahmann | |
Asystentka kierownika(-czki) zdjęć | Chantal Hopp | |
Asystent kierownika(-czki) zdjęć | Lucius 'Luke' Brombeis | |
Kierowca grupy filmowej | Vincent Springel | |
Kierowczyni grupy filmowej | Marie Konle | |
Kierowca grupy filmowej | Frederic Wagner | |
Kierowca grupy filmowej | Florian Huber [2] | |
Kierowczyni grupy filmowej | Irina Lohmann | |
Kierowca grupy filmowej | Tobias Caninenberg | |
Kierowca grupy filmowej | Thomas Bartsch | |
Kierowca grupy filmowej | Marco Pirkl | |
Kierowca grupy filmowej | Frank 'Fuxi' Fuchs | |
Kierowczyni grupy filmowej | Maria Hanelotxomphou | |
Stażystka (dział produkcji) | Mirjam Pischel | |
Gończyni | Romina Susmita Denk | |
Gończyni | Louise Körber | |
Goniec | Fabrizio Caputo | |
Autor scenariusza / scenarzysta | Bora Dagtekin | |
Dokumentacja archiwalna | Tatjana Bonnet | |
Scenograf | Christoph Kanter | |
Asystentka scenografa(-ki) | Yumi Kimoto | |
Art director | Christine Caspari 14.11.22 - 13.1.23 | 14.11.22 - 13.1.23 |
Art director | Tanja Erdmann Bayern 01.02.-15.05.23 | Bayern 01.02.-15.05.23 |
Druga scenografka | Katharina Kern | |
Dekorator wnętrz | Johannes Slapa | |
Dekoratorka wnętrz | Simone Pelz | |
Dekorator wnętrz | Hans Wagner | |
Dekoratorka wnętrz | Sarah Gerg | |
Asystent dekoratora(-rki) wnętrz | Linda Pritzkow | |
Set decoration store manager | Jana Arni | |
Projektant plastyczny | Axel Eichhorst | |
Rekwizytor | Tobias Zeislmeier | |
Rekwizytorka | Mira Schindler 2. Außenrequisite | 2. Außenrequisite |
Rekwizyty – zaopatrzenie | Stephanie Medi May Deutschland | Deutschland |
Rekwizytorka planowa | Mira Schindler | |
Rekwizytor planowy | Wolfgang Küchler 2nd unit | 2nd unit |
Dekoracja wnętrz | Alexandra Meixner | |
Dekoracja wnętrz | Laura Zimmek | |
Asystent rekwizytora(-ki) | Jonas Renner | |
Asystentka dyżurnego(-ej) rekwizytora(-rki) | Annalena Schwarz | |
Location scout / asystent kierownika(-czki) planu | Carlos Loza | |
Budowa dekoracji | Stefan Stüdlein | |
Budowa dekoracji | Thomas Wimmer 20.02. - 12.05. GER | 20.02. - 12.05. GER |
Budowa dekoracji (malarka) | Sabine BB König | |
Budowa dekoracji (malarka) | Anja Wehland Scenic Head Painrter | Scenic Head Painrter |
Budowa dekoracji (malarz) | Rolf Koppenhöfer | |
Malarka (rekwizyty) | Anna Sette 2 Wochen | 2 Wochen |
Artysta-grafik | Stefan Hollekamp Computer & Handy App Programmierung/Design | Computer & Handy App Programmierung/Design |
Artystka-graficzka | Stefanie Butscheidt | |
Rekwizyty (współpraca) | Mirjam Pischel | |
Choreografka | Julia Fidel | |
Clearing praw | Tatjana Bonnet | |
Opiekunka dzieci na planie | Magdalena Braun 1 day (Producer's Friend) | 1 day (Producer's Friend) |
Osobisty asystent | Mika Engelhardt Personal Assistant to the Director | Personal Assistant to the Director |
Research / dokumentacja | Tatjana Bonnet | |
Specjalista ds. bezpieczeństwa pracy | Martin Cronebach |
Firma | Adnotacja |
---|---|
Constantin Film [de] |
Firma | Adnotacja |
---|---|
Constantin Film [at] Austria (theatrical) | Austria (theatrical) |
Constantin Film [de] Germany (theatrical) | Germany (theatrical) |
Obszar działalności | Firma | Adnotacja |
---|---|---|
Oświetlenie i akcesoria | MBS Equipment Germany GmbH | |
Production Support | Film Commission Bayern | |
Production Support | Film Commission Bayern | |
Transport, podróże i zakwaterowanie | Upper Level Travel GmbH | |
Usługi produkcyjne | Constantin Film Production Services GmbH [de] | |
Usługi produkcyjne | CP/Sicherheit Setwache | Setwache |
Usługi produkcyjne | filmobil mobile Toiletten, Teamaufenthalts-Trailer, Frisch-Abwasser-Trailer | mobile Toiletten, Teamaufenthalts-Trailer, Frisch-Abwasser-Trailer |
Statyści / epizodyści | Agentur PRODUCER'S FRIEND Bayern | Bayern |
Dekoracje | Grizzly Filmbau GmbH | |
Dekoracje | Stoffl Fundus GmbH Verleih von Textilien & Verkauf historische Tapeten & Stoffen | Verleih von Textilien & Verkauf historische Tapeten & Stoffen |
Efekty specjalne | Magic FX | |
Kostiumy | PERIS Costumes KB - Esther Walz | KB - Esther Walz |
Kostiumy | Theaterkunst GmbH Kostümausstattung KB - Esther Walz | KB - Esther Walz |
Lokacje i studia filmowe | FGV Schmidle GmbH | |
Lokacje i studia filmowe | Hyperbowl GmbH | |
Rekwizyty | FTA Film- und Theater-Ausstattung GmbH | |
Montaż obrazu | Scanwerk GmbH Editing Suites Rental | Editing Suites Rental |
Napisy / audiodeskrypcja | Datamatix Datensysteme GmbH |
Rodzaj | Kraj | Data | Adnotacja |
---|---|---|---|
Premiera kinowa | Austria | czwartek, 28.03.2024 | |
Premiera kinowa | Niemcy | czwartek, 28.03.2024 |