Reżyseria | Anton Corbijn |
---|---|
Scenariusz | Andrew Bovell, John Le Carré (pierwowzór literacki) |
Produkcja | A Most Wanted Man Produktion UG [de], Amusement Park Film GmbH |
Dystrybucja | Senator Film Verleih [de] |
Początek zdjęć | 24.09.2012 |
---|---|
Koniec zdjęć | 20.11.2012 |
Dni zdjęciowe | 40 |
Rejony, w których realizowano zdjęcia | Północne Niemcy |
Aktor(ka) | Nazwisko postaci | Aktor(ka) dubbingowa/lektor(ka)Stimme |
---|---|---|
Philip Seymour Hoffman | Günther Bachmann [RG] | |
Rachel McAdams | Annabel Richter [RG] | |
Willem Dafoe | Thomas Brue [RG] | |
Grigory Dobrygin | Issa Karpov [RD] | |
Robin Wright | Martha Sullivan [RD] | Marianne Graffam |
Homayoun Ershadi | Dr. Faisal Abdullah [RD] | |
Nina Hoss | Irna Frey [RD] | |
Daniel Brühl | Maximilian [RD] | |
Herbert Grönemeyer | Michael Axelrod [RD] | |
Mehdi Dehbi | Jamal Abdullah [RD] | |
Rainer Bock | Dieter Mohr [RD] | |
Vicky Krieps | Niki [RD] | |
Kostja Ullmann | Rasheed [RD] | |
Franz Hartwig | Karl [RD] | |
Martin Wuttke | The Admiral [RD] | |
Derya Alabora | Leyla Oktay [RD] | |
Tamer Yigit | Melik Oktay [RD] | |
Max Volkert Martens | Otto Burgdorf [RD] | |
Imke Büchel | Frau Elli [RE] | |
Neil Malik Abdullah | Bodyguard [RE] | |
Uwe Dag Berlin | tatooed man [RE] | |
Dennis Schäfer | Barkeeper [RE] | |
Frank Knoche | Banker [RE] | |
Corinna Kropiunig | Dancing Woman [RE] |
Aktywność | Nazwisko | Adnotacja |
---|---|---|
1st AD | Scott Kirby | |
1st AD | Laura Mihartescu Additional 1st AD | Additional 1st AD |
2nd AD | Heiko Becker Nachdreh Mai 2013 | Nachdreh Mai 2013 |
2nd AD | Corinne Le Hong Add'l | Add'l |
AD Trainee | Julia Mierzwa | |
Asystent administratora produkcji | Thomas Wolff Additional Payroll Accountant | Additional Payroll Accountant |
Asystent administratora produkcji | Dennis Grobecker | |
Kasjerka | Beate Carlino | |
Postproduction supervisor | Rebekka Garrido | |
Supervisor VFX | Urs Franzen PIXOMONDO DIVISION MUC | PIXOMONDO DIVISION MUC |
Druga charakteryzatorka | Julia Böhm Reshoot Cast | Reshoot Cast |
Druga charakteryzatorka | Sharon Martin | |
Druga charakteryzatorka | Valeska Schitthelm | |
Druga charakteryzatorka | Jenna Smith | |
Współpraca charakteryzatorska | Nica Faas 12 Drehtage Extra Department | 12 Drehtage Extra Department |
Współpraca charakteryzatorska | Lisa Edelmann | |
Współpraca charakteryzatorska | Bettina Stähle | |
Współpraca charakteryzatorska | Andrea Gotowtschikow ,hair artist Berlin | ,hair artist Berlin |
Efekty charakteryzatorskie | Lisa Edelmann | |
Operator dźwięku na planie | Manfred Banach DT 1-10 | DT 1-10 |
Koordynator kaskaderów(-rek) | Ronnie Paul | |
Kaskader | Uwe Manßhardt | |
Kaskaderka | Dori Horvath | |
Kaskader | Martin Winter Stuntperformer | Stuntperformer |
Kaskader | Georg Ebinal | |
Kaskader | Mike Möller | |
Kaskader | René Lay für Double Action Hamburg | für Double Action Hamburg |
Kaskader | Mike Luft | |
Kaskader | Nils Rohde | |
Kaskader | Jürgen Klein | |
Kaskader | Toni Varvasoudis Stuntdriver / Stuntplayer | Stuntdriver / Stuntplayer |
Kaskader | Daniel Stockhorst | |
Kaskader | Thomas Hacikoglu | |
Kaskader | Marcel Stefanski | |
Kierowca precyzyjny | Uwe Manßhardt | |
Szef wózkarzy / key grip | Max Mönig Dolly Grip | Dolly Grip |
Szef wózkarzy / key grip | Tom Witt | |
Grip | Sarah Wetzstein Kran | Kran |
Operator kranu | Heiko Matting add. Grip GF 16 | add. Grip GF 16 |
Kierowca precyzyjny | Matthias Gelhausen | |
Kierowca precyzyjny | Mathieu Rech | |
Kostiumografka | Nicole Fischnaller | |
Druga kostiumografka | Michaela Rinker | |
Garderobiana | Jasmine Geckle | |
Garderobiana | Susanne Armbruster | |
Garderobiana | Dorothee Klaaßen dritte Garderobiere / Garderobenhilfe | dritte Garderobiere / Garderobenhilfe |
Dodatkowa garderobiana | Nicola Hoffmann | |
Dodatkowa garderobiana | Anna Wübber | |
Dodatkowa garderobiana | Sabrina Kandler | |
Dodatkowa garderobiana | Pauline Hüners | |
Dodatkowa garderobiana | Helen Stein | |
Dodatkowa garderobiana | Judith Stryczek | |
Dodatkowa garderobiana | Frederike Wyrwol | |
Dodatkowa garderobiana | Ada Oehrlein | |
Dodatkowa garderobiana | Yvonne Lehmann | |
Dodatkowa garderobiana | Ilka Stoye | |
Montażystka | Claire Simpson | |
Montażysta (system Avid) | Maximilian Benjamin AVID technical support | AVID technical support |
Mistrz oświetlenia / gaffer | Florian Kronenberger | |
Asystent mistrza(-yni) oświetlenia / I asystent gaffera d/s sprzętu oświetleniowego | Sascha Görlich | |
Drugi gaffer (okablowanie i podłączenia) | Steffen Birker | |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Armin Sieghart Rigging Unit | Rigging Unit |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Georg Simmendinger | |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Thorben Hviid Rigging Unit | Rigging Unit |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Hans Kötter Rigging | Rigging |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Christian Hitzler | |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Felix Weddige | |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Golo Jahn Berlin | Berlin |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Niko Wunder | |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Florian Birch Nachdreh | Nachdreh |
Dodatkowy elektryk oświetlacz | Sebastian Behrens Berlin Rigging | Berlin Rigging |
Dodatkowy elektryk oświetlacz | Stefan Diercks • OB epk / interviews | • OB epk / interviews |
Dodatkowy elektryk oświetlacz | Alexander Zeihn Berlin Rigging | Berlin Rigging |
Dodatkowy elektryk oświetlacz | Ronald Deter Berlin | Berlin |
Asystent oświetlacz | Alexander Ehlers | |
Asystent oświetlacz | Boris Lohmeyer Rigging Unit | Rigging Unit |
Asystent oświetlacz | Matthias Emmrich 1 DT | 1 DT |
Asystent oświetlacz | Philipp Barth | |
Asystent oświetlacz | Stefan Giesel 2 DT | 2 DT |
Asystent oświetlacz | Björn Lingner 1 DT | 1 DT |
Asystent oświetlacz | Ben Rahf Nachdreh 1 DT | Nachdreh 1 DT |
Asystent oświetlacz | Max Becker Zusatz | Zusatz |
Autor zdjęć filmowych | Benoît Delhomme | |
Operatorka kamery | Isabelle Arnold b-cam | b-cam |
Operator steadicamu | Yoshua Berkowitz Alexa Plus - 3 Tage | Alexa Plus - 3 Tage |
Pierwsza asystentka kamery | Birgit Bebe Dierken | |
Pierwszy asystent kamery | Matthias Kapinos B-Cam | B-Cam |
Drugi asystent operatora(-rki) kamery | Marjan Grünewald Add 2nd AC Reshoot - ALEXA | Add 2nd AC Reshoot - ALEXA |
Drugi asystent operatora(-rki) kamery | Jan Grunwald a-cam | a-cam |
Drugi asystent operatora(-rki) kamery | Philip Jestädt B-Kam | B-Kam |
Drugi asystent operatora(-rki) kamery | Alexander Probst Reshoot | Reshoot |
Asystent operatora(-rki) obrazu (DIT) | Tobias Semmelmann | |
Asystent operatora(-rki) obrazu (DIT) | Yoshua Berkowitz Alexa M - Arri RAW - Codex | Alexa M - Arri RAW - Codex |
Asystent DIT | Jan Kremzow Drehtag 39 & 40 | Drehtag 39 & 40 |
Data wrangler / digital loader | Tobias Semmelmann | |
Data wrangler / digital loader | Daniel Eberhard 2nd DIT/ Codex Operator/ Ab DT 31 | 2nd DIT/ Codex Operator/ Ab DT 31 |
Stażystka (pion operatorski) | Caroline Malecha Vertretung für Christian Saure | Vertretung für Christian Saure |
Stażysta (pion operatorski) | Christian Saure Arri Alexa mit Codex | Arri Alexa mit Codex |
Reżyser | Anton Corbijn | |
Drugi asystentka reżysera(-rki) | Anne Thieme Daily Crowd AD | Daily Crowd AD |
Drugi asystent reżysera(-rki) | Florian Schwombeck Daily Crowd AD | Daily Crowd AD |
Continuity / script supervisor | Silke Engelhardt Nachdreh in HH im Mai 2013 | Nachdreh in HH im Mai 2013 |
Koordynacja (statyści) | Imke Hingst über Extra Faces | über Extra Faces |
Koordynacja (statyści) | Sophie Fritz-Jenik 4 DT | 4 DT |
Koordynacja (statyści) | Florian Schwombeck über Extra Faces | über Extra Faces |
Script | Ulrike Franz Zusatz, 2 DT | Zusatz, 2 DT |
Asystent realizatora(-rki) zgrania dźwięku | Thomas Kalbér | |
Postsynchrony (nagranie i edycja postsynchronów/dubbingu) | Alessandro Mongardini ADR Supervisor | ADR Supervisor |
Producent | Malte Grunert | |
Obsługa finansowa | Felix Eisele Amusement Park Film | Amusement Park Film |
Asystentka producenta(-tki) | Jelena Goldbach | |
Producent liniowy | Arno Neubauer | |
Kierownik produkcji filmu | Jan Brandt | |
Koordynatorka produkcji/ II kier. prod. | Grit Belitz | |
Asystentka kierownika(-czki) produkcji | Judica Schrammeck | |
Asystent kierownika(-czki) produkcji | Michael Belitz Zusatz | Zusatz |
Drugi kierownik produkcji ds. obiektów | Nic Diedrich + Scouting | + Scouting |
Drugi kierownik produkcji | Lars Buscher | |
Koordynacja (przerzuty ekipy) | Olly Stück | |
Transport (koordynacja) | Dörte Brodesser | |
Kierownik planu | Ingo Stroot Zusatz-Dreh HH | Zusatz-Dreh HH |
Asystent drugiego(-giej) kierownika(-czki) produkcji ds. obiektów | Bastian Rabe Berlin | Berlin |
Asystent drugiego(-giej) kierownika(-czki) produkcji ds. obiektów | Benjamin Ackermann + Scouting | + Scouting |
Asystentka kierownika(-czki) zdjęć | Ilka Müller-Waack Nachdreh 05 / 2013 | Nachdreh 05 / 2013 |
Asystent kierownika(-czki) zdjęć | Semjon Wolf | |
Blocker | Ricardo Bastian | |
Kierowca grupy filmowej | Michael Ziegler Anton Corbijn | Anton Corbijn |
Kierowczyni grupy filmowej | Ann-Kristin Bardi Car Captain | Car Captain |
Kierowca grupy filmowej | Jens Jensen | |
Kierowca grupy filmowej | Rolf Neuring | |
Kierowca grupy filmowej | Mirko Mayer | |
Kierowca grupy filmowej | Simon-Philipp Samuelsdorff | |
Kierowca grupy filmowej | Michael Fischer Zusatz | Zusatz |
Kierowca grupy filmowej | Nico Viets | |
Kierowca grupy filmowej | Jan Müller-Jeppsson | |
Kierowczyni grupy filmowej | Phuong Thao Nguyen Vorbereitungswoche | Vorbereitungswoche |
Kierowca grupy filmowej | Matthias Kühl Hamburg | Hamburg |
Goniec | Patrick Gläsel | |
Autor scenariusza / scenarzysta | Andrew Bovell | |
Pierwowzór literacki | John Le Carré | |
Script reader | Stefanie Wöhl | |
Scenograf | Sebastian Krawinkel | |
Art director | Sabine Engelberg Supervising Art Director | Supervising Art Director |
Druga scenografka | Esther Schreiner | |
Dekoratorka wnętrz | Yesim Zolan | |
Asystentka dekoratora(-rki) wnętrz | Sabine Kasch Set Decoration Buyer | Set Decoration Buyer |
Rekwizytor | David Hoffmann Prop Master | Prop Master |
Asystentka pierwszego(-ej) rekwizytora(-ki) | Steffi Lehmkul / Assistant Propmaster | / Assistant Propmaster |
Rekwizytor planowy | Oliver Kuhlmann Lead stand by props 1st unit | Lead stand by props 1st unit |
Dekoracja wnętrz | Jan Mueller von der Haegen | |
Dekoracja wnętrz | Thomas Christians 1 Woche Hamburg | 1 Woche Hamburg |
Dekoracja wnętrz | Karola Soos 2 Wochen Hamburg | 2 Wochen Hamburg |
Dekoracja wnętrz | Jens Gaube Additional | Additional |
Dekoracja wnętrz | Jeannie Ulrich & Propsbuyer / Production Design Sebastian Krawinkel | & Propsbuyer / Production Design Sebastian Krawinkel |
Dekoracja wnętrz | Manuel Hess Support | Support |
Asystentka rekwizytora(-ki) | Jeannie Ulrich Props Buyer. Production DesignSebastian Krawinkel | Props Buyer. Production DesignSebastian Krawinkel |
Asystent rekwizytora(-ki) | Tim Tamke Props Buyer / Add. | Props Buyer / Add. |
Asystentka dyżurnego(-ej) rekwizytora(-rki) | Christina Degenhardt | |
Asystentka dyżurnego(-ej) rekwizytora(-rki) | Susanne Lingens SB: Sebastian Krawinkel, 4 Tage Zusatz | SB: Sebastian Krawinkel, 4 Tage Zusatz |
Location scout / asystent kierownika(-czki) planu | Thomas Lauterkorn Berlin | Berlin |
Location scout / asystent kierownika(-czki) planu | Nic Diedrich | |
Budowa dekoracji | Michael Timmermann Set Dresser | Set Dresser |
Budowa dekoracji | Lars Dicht | |
Kreślarka | Stefanie Übelhör als Art Department Trainee | als Art Department Trainee |
Budowa dekoracji (malarka) | Eva-Maria Müller brainnail | brainnail |
Budowa dekoracji (malarka) | Johanna-Marie Wimmer | |
Artysta-grafik | Henning Brehm | |
Rekwizyty (współpraca) | Benjamin Peper Set Dec. Trainee | Set Dec. Trainee |
Transport rekwizytów | André Wolf | |
Transport rekwizytów | Nima Nadaf Requisitenfahrer in HH | Requisitenfahrer in HH |
Firma | Adnotacja |
---|---|
A Most Wanted Man Produktion UG [de] | |
Amusement Park Film GmbH |
Firma | Adnotacja |
---|---|
Senator Film Verleih [de] |
Obszar działalności | Firma | Adnotacja |
---|---|---|
Obsługa finansowa, prawna, ubezpieczenia | Catlin Europe SE E&O Versicherung | E&O Versicherung |
Obsługa finansowa, prawna, ubezpieczenia | DFG - Deutsche FilmversicherungsGemeinschaft Filmversicherung | Filmversicherung |
Obsługa finansowa, prawna, ubezpieczenia | Dragonfly paper clip Cashier | Cashier |
Obsługa finansowa, prawna, ubezpieczenia | Marsh GmbH | |
Transport, podróże i zakwaterowanie | Cars for Movies Move Department | Move Department |
Transport, podróże i zakwaterowanie | CMS - Car Motion Service GmbH AP: S. Eppinger | AP: S. Eppinger |
Transport, podróże i zakwaterowanie | Teamfest requisitenhelfer | requisitenhelfer |
Transport, podróże i zakwaterowanie | Tour Atlantica Lufthansa City Center | |
Usługi produkcyjne | Filmdienst-Berlin Aufenthaltsbus m. WC | Aufenthaltsbus m. WC |
Usługi produkcyjne | Mama-Filmcatering GmbH | |
Usługi produkcyjne | safer set GmbH Sperrungen, HVZ | Sperrungen, HVZ |
Usługi produkcyjne | sani for set | |
Usługi produkcyjne | SECOR SECURITY GROUP SET Sicherheit | SET Sicherheit |
Usługi produkcyjne | SM-Filmdienst Filmfahrzeuge Aufenth.Bus/Aggregat | Aufenth.Bus/Aggregat |
Usługi produkcyjne | vorsprung UG (haftungsbeschränkt) | |
Statyści / epizodyści | Agentur Filmgesichter Berlin | Berlin |
Statyści / epizodyści | Extra Faces Hamburg | Katrin Poppelbaum | |
Dekoracje | Brainnail All set constructions Hamburg | All set constructions Hamburg |
Dekoracje | Deko-Service Freelance activities /Set Dresser in the team equipment | Freelance activities /Set Dresser in the team equipment |
Kostiumy | PATIN-A SHOP GmbH Kostümequipment | Kostümequipment |
Kostiumy | Theaterkunst GmbH Kostümausstattung KB: N. Fischnaller | KB: N. Fischnaller |
Pojazdy i samoloty | SpielMobil Spielfahrzeuge | Spielfahrzeuge |
Rekwizyty | augenfischer MEDIENDESIGN | Sabine Zimmermann-Niebuhr Grafische Arbeiten | Grafische Arbeiten |
Rekwizyty | Film Ambulanz Hamburg Medizin. Ausstattung | Medizin. Ausstattung |
Grip | CamCruiser Hamburg | |
Grip | CCP Camera Car Platforms CCP Mathieu Rech | CCP Mathieu Rech |
Grip | Cineflight GmbH [de] Helicopter Super-G | Helicopter Super-G |
Laureat | Rok | Nagroda | Kategoria | |
---|---|---|---|---|
Anton Corbijn | 2015 | CIVIS Kinopreis Publikumspreis | Publikumspreis | nominowany(-na) |
Anton Corbijn | 2015 | Jupiter Award Bester Film International | Bester Film International | nominowany(-na) |
Malte Grunert | 2015 | CIVIS Kinopreis Publikumspreis | Publikumspreis | nominowany(-na) |
Philip Seymour Hoffman | 2015 | Jupiter Award Bester Darsteller (International) | Bester Darsteller (International) | nominowany(-na) |
Anton Corbijn | 2014 | Hessischer Film- und Kinopreis Beste internationale Literaturverfilmung | Beste internationale Literaturverfilmung | wygrał(a) |
Rodzaj | Kraj | Nadawca | Data/godzina | Adnotacja |
---|---|---|---|---|
Powtórka | Francja | arte | środa, 10.04.2019, godz. 20.55 | |
Powtórka | Niemcy | arte | środa, 10.04.2019, godz. 20.15 |
Rodzaj | Kraj | Data | Adnotacja |
---|---|---|---|
Premiera kinowa | Niemcy | czwartek, 11.09.2014 |