Postprodukcja obrazu – producent | Roman Schneider WeFadeToGrey GmbH | WeFadeToGrey GmbH |
Postproduction supervisor | Tolke Palm | |
Postprodukcja obrazu (koordynatorka) | Ninette Botha WeFadeToGrey GmbH | WeFadeToGrey GmbH |
Kolorysta | Dirk Meier | |
Kolorysta | Alexander Suer Dailies | Dailies |
DI Digital Intermediate supervisor | Jan Pfitzner | |
Druga charakteryzatorka | Stefanie Gredig 1996 | 1996 |
Druga charakteryzatorka | Pia Karlotta Paprzik Historisch 90er Jahre | Historisch 90er Jahre |
Współpraca charakteryzatorska | Friederike Harder | |
Operator dźwięku na planie | Patrick Veigel | |
Asystent operatora(-ki) dźwięku | Hans Jörg Bramm | |
Drugi asystent operatora(-rki) dźwięku | Bal-Aton Bori | |
Szef wózkarzy / key grip | Beniamino Casagrande | |
Grip | Jean Malte Brühl Drehtag 34-45 NRW | Drehtag 34-45 NRW |
Grip | Arne Müller Hamburg | Hamburg |
Kostiumograf | Christian Roehrs 90er Jahre | 90er Jahre |
Konsultantka (kostiumy) | Anna Klein | |
Garderobiana | Barbara Sydow | |
Garderobiana | Nici Lancaster historisch 1996 | historisch 1996 |
Garderobiana | Nicole Ebben historisch 1996 | historisch 1996 |
Dodatkowa garderobiana | Olga Delgado-Lopez | |
Montażysta | Hansjörg Weißbrich | |
Asystent montażysty(-ki) | David Maria Vogel | |
Kompozytor | Andreas 'Andi' Haberl The Notwist | The Notwist |
Kompozytor | Markus Acher The Notwist | The Notwist |
Kompozytor | Micha Acher The Notwist | The Notwist |
Mistrzyni oświetlenia / gafferka | Lisa Maria Müller | |
Asystent mistrza(-yni) oświetlenia / I asystent gaffera d/s sprzętu oświetleniowego | Jan Peltzer | |
Dodatkowa elektryczka oświetlaczka | Rike Malottke | |
Asystentka oświetlaczka | Fanny Burkhardt | |
Asystent oświetlacz | Kianosh Momo Kinz | |
Stażysta (pion oświetlenia) | Jons Beucher | |
Reżyserka castingu | Suse Marquardt | |
Reżyserka castingu | Jacqueline Rietz jugendliche Haupt- und Nebenrollen | jugendliche Haupt- und Nebenrollen |
Casting associate | Maren Friedrich | |
Autor zdjęć filmowych | Julian Krubasik | |
Operatorka kamery | Lotta Kilian 8 DT | 8 DT |
Pierwszy asystent kamery | Felix Laicher | |
Pierwszy asystent kamery | Jonas Wache A-Cam + B-Cam 10DT, Sony Venice/Rialto | A-Cam + B-Cam 10DT, Sony Venice/Rialto |
Pierwszy asystent kamery | Frederik Tegethoff 14 DT A und B Cam | 14 DT A und B Cam |
Drugi asystent operatora(-rki) kamery | Louis Bürk Venice | Venice |
Asystent operatora(-rki) obrazu (DIT) | Alexander Suer OnSet-Lab Venice | OnSet-Lab Venice |
Podgląd wideo | Béla König | |
Reżyser | Hans-Christian Schmid | |
Druga reżyserka | Levke Palm | |
Asystentka reżysera(-rki) | Nele Wesselow + Komparsencasting (HH) | + Komparsencasting (HH) |
Continuity / script supervisor | Rene Bemmann | |
Coaching aktorski (dzieci) | Simone Heinrich [1] Preparation accompaniment role Johann Scheerer | Preparation accompaniment role Johann Scheerer |
Koordynacja (statyści) | Carolin Scheder | |
Realizator zgrania dźwięku | Gregor Bonse | |
Asystent realizatora(-rki) zgrania dźwięku | Marcel Fink | |
Udźwiękowienie | Jan Petzold | |
Montaż efektów synchronicznych | Firman Sukarja Kartiwa Foley Editor Steps | Foley Editor Steps |
Producentka | Britta Knöller | |
Producent | Hans-Christian Schmid | |
Kierowniczka produkcji | Dorissa Berninger | |
Koordynatorka produkcji/ II kier. prod. | Anna-Maria Thönelt | |
Druga kierowniczka produkcji | Laura Einmahl | |
Drugi kierownik produkcji ds. obiektów | Robert Seemann | |
Koordynatorka ds. sanitarnych (Covid) | Selina Wepf | |
Koordynator ds. sanitarnych (Covid) | Lóránd-Manuel Barabás | |
Kierownik planu | Sven Rosenkranz | |
Asystentka kierownika(-czki) zdjęć | Melanie Weber | |
Kierowca grupy filmowej | Dieter Weinreis Produktionsfahrer | Produktionsfahrer |
Kierowca grupy filmowej | Malte Harder | |
Kierowca grupy filmowej | Jörg Pakusch Tech recce | Tech recce |
Stażystka (dział produkcji) | Nele Thumser | |
Goniec | Lars Möller | |
Autor scenariusza / scenarzysta | Michael Gutmann | |
Autor scenariusza / scenarzysta | Hans-Christian Schmid | |
Pierwowzór literacki | Johann Scheerer | |
Konsultantka scenariuszowa | Juliane A. Ahrens | |
Scenografka | Zazie Knepper | |
Asystentka scenografa(-ki) | Claudia Fard-Yazdani | |
Art director | Henning Jördens | |
Dekoratorka wnętrz | Patricia Heymer 'House Scheerer' | 'House Scheerer' |
Rekwizytorka | Steffi Lehmkul historisch 1996 | historisch 1996 |
Asystentka pierwszego(-ej) rekwizytora(-ki) | Lena Rössger historisch 1996 | historisch 1996 |
Rekwizytorka planowa | Stephanie Moldrings | |
Dekoracja wnętrz | Daria Schira Unterstützung | Unterstützung |
Asystentka dyżurnego(-ej) rekwizytora(-rki) | Laura Kluth | |
Location scout / asystent kierownika(-czki) planu | Manuel Stülten | |
Location scout / asystent kierownika(-czki) planu | Frank Meter NRW | NRW |
Location scout / asystent kierownika(-czki) planu | Maik Fickelscheer Zusatz / Autobahn | Zusatz / Autobahn |
Artystka-graficzka | Sabine Zimmermann-Niebuhr | |
Transport rekwizytów | Martin Mainz | |
Redaktor | Christian Granderath NDR | NDR |
Redaktorka | Sabine Holtgreve NDR | NDR |
Redaktorka | Claudia Simionescu BR | BR |
Redaktor | Andreas Schreitmüller arte | arte |
Redaktorka | Claudia Tronnier arte | arte |
Opiekunka dzieci na planie | Claudia Dreissigacker 3 Tage Claude Heinrich / plus Fahrer | 3 Tage Claude Heinrich / plus Fahrer |