Opis filmu

Wampir, który nie może znieść widoku krwi. Skrzydlata wróżka, która boi się latać. Wilkołak z alergią na zwierzęcą sierść.
Poznajcie trójkę wyjątkowych uczniów najsłynniejszej na świecie szkoły magii. Nie są oni najbardziej pilnymi w nauce, lecz to właśnie oni stworzą Wilczy gang.
Nasi bohaterowie muszą połączyć swe siły aby uratować istnienie miasta, w którym mieszkają najróżniejsze magiczne istoty : wróżki, czarownice, trolle, krasnoludy i wampiry.
Czas na najbardziej magiczną przygodę tego lata!
Aktor(ka)Nazwisko postaciAktor(ka) dubbingowa/lektor(ka)Stimme
Aaron KissiovVlad [RG]
Arsseni BultmannWolf [RG]
Johanna SchramlFaye [RG]
Rick KavanianBarnabas [RG]
Sonja Gerhardt
Frau Circemeyer [RG]
Christian BerkelLouis Ziffer [RG]
Julia KoschitzJulia [SU]
Butz Ulrich BuseSteuereintreiber [RD]
Arved FrieseMichael „Hackfresse“ [RD]
Nicole HeestersDirektorin Penner [RD]
Waldemar KobusBrückentroll [RD]
Valentin OppermannJürgen „Pickelgesicht“ [RD]
Sofie PekárSchülerin [RD]
Sanne Schnapp
Frau Wermann [RD]
Hilmi SözerWachtmeister Schnappauf [RD]
Axel SteinHannappel [RD]
Hans-Jochen WagnerHerr Wermann [RD]
Cassian-Bent WegnerOliver „Schweinebacke“ [RD]
Thorsten KavurDr. Frankenberg [RE]
ErzählerOtto Mellies
Shirley FeuringDouble Faye
Lutz JahrLehrer
Claudia NierlichFayes Mother and othersFranziska Beyer
AktywnośćNazwiskoAdnotacja
Administrator filmuPit Bug
Administratorka filmuIlse EdlFörderabrechnungen
Asystentka administratora(-rki) filmuPetra Renner-Neubrand
KolorystkaFabiana Cardalda
Druga charakteryzatorkaAnne-Marie Walther
Druga charakteryzatorkaJennifer Brünn
Główny charakteryzator (makeup i fryzury)Georg Korpás
Współpraca charakteryzatorskaAlisza Pfeifer
Współpraca charakteryzatorskaFranziska RöderKomparsenfittings
Współpraca charakteryzatorskaLissy Possekel6 DT
Współpraca charakteryzatorskaJuliane Hübner
Współpraca charakteryzatorskaAnna Freund
Współpraca charakteryzatorskaPetra Herzler-Grossmann
Efekty charakteryzatorskieStuart Szymanski
Stażysta (pion charakteryzacji)Iselin Brockes
Operator dźwięku na planieMichael Busch
Asystent operatora(-ki) dźwiękuRon Jäger
Asystent operatora(-ki) dźwiękuMarius Kuchenbecker
Stażysta (dział dźwięku)Paul Ziesche
Nadzór efektów specjalnychDirk Lange
Technik SFXFelix BartholomäNebel, Wind, Plates
Technik SFXHelmut NeudorferNebel
Technik SFXBastian Volkmer
Koordynator kaskaderów(-rek)Torsten Jerabek
KaskaderIgor TjumenzevStunt-double / assistant stunt rigger
KaskaderPetr DvorakStuntdouble Barnabas/Stuntrigger
KaskaderMartin Cronebach
Konstrukcje do ewolucji kaskaderskichTanja Pelster
Konstrukcje do ewolucji kaskaderskichMarcel Stefanski
WózkarzJürgen Zarda
Grip - asystentMario MaticBest Boy Grip
Grip - asystentMichal-Jakim Ottmar02.10. - 12.10.2018
Grip - asystentJulius v. Schnurbein
Operator kranuMichal-Jakim Ottmar25.09. + 27.09.2018
Stażysta (grip)Angelo Davide Lo Bello01.09.-30.09.
Główna kostiumografkaStephanie Fürst
Główna kostiumografkaKatharina Schnelting
Asystentka kostiumografa(-ki)Rachel Vogelheim+ Garderobiere Cast ab Dreh
GarderobianaAlexandra von Jutzenka
GarderobianaJulia Weismann
Dodatkowa garderobianaMo JordanIn Marburg - 1,5 Wochen
MontażystaMarco Pav D'Auria
Montaż dodatkowyBernhard Eschenbach
Asystent montażysty(-ki)Bernhard Eschenbach
Montaż (efekty VFX)Bernhard Eschenbach
Montaż (zwiastun)Bernhard Eschenbach
KompozytorAndreas Weidinger
Mistrz oświetlenia / gafferBjörn-Lennart Hübscher
Asystent mistrza(-yni) oświetlenia / I asystent gaffera d/s sprzętu oświetleniowegoJonas BuerschaperCa. 5 Wochen
Operatorka / obsługa konsoli sterującej oświetleniemKatharina Zieglers60, s360 via GrandMA2
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetleniaGustavo Nagel
Dodatkowy elektryk oświetlaczJ. Paul FahleStudio Vorbau
Dodatkowy elektryk oświetlaczTimon DangelStudio Vorbau
Dodatkowy elektryk oświetlaczMax Smeaton
Dodatkowy elektryk oświetlaczMichal-Jakim Ottmar12.09.2018
Dodatkowy elektryk oświetlaczChristopher Sälzer
Asystent oświetlaczMahir Dogan
Reżyserka castinguDaniela Tolkien
Reżyserka castingu (dzieci)Jacqueline Rietz
Asystentka reżysera castinguRebecca Wenzl
Autor zdjęć filmowychFelix Poplawsky
Operator kameryMarco Lisicki (vormals Dreckmann)B Kamera /Steadicam /2nd Unit
Operator steadicamuAlexander Volz4 DT Steadicam
Pierwszy asystent kameryJulian Taro HitomiB-Cam
Pierwszy asystent kameryArmin KarahasanovicA-Cam
Drugi asystent operatora(-rki) kameryFriedemann RöseA-Cam
Druga asystentka operatora(-rki) kameryAurelia NataliniB CAM
Asystent operatora(-rki) obrazu (DIT)Clemens WolfartOn-Set Grading, In-Camera LUTs
Podgląd wideoJulia Rahde
Podgląd wideoPatrick Heidekorn2 Drehtage
Podgląd wideoHamza Alli Malik1. DT
FotosistkaVeronika Bielinski
FotosistkaCarolin Ubl
ReżyserTim Trageser
Reżyseria (dubbing)Felix Auer
Druga reżyserkaAndie (Andrea) Kapeller
Asystent reżysera(-rki)Fabian Goetz
ScriptAlisa Leptihn
Script continuitySophie AverkampVertretung 3 DT
StoryboardzistaUlrich Zeidler
Koordynacja (statyści)Ramona Englisch18 Drehtage
Realizator zgrania dźwiękuTobias Fleig
UdźwiękowienieCorinna Fleig
Edycja dialogówImmo Trümpelmannauch ADR- & Ensemble Supervising
Edycja postsynchronówTilo Ehmann
Montaż efektów dźwiękowychTilo EhmannAT
Montaż efektów synchronicznychVolker Armbruster
Postsynchrony (nagranie i edycja postsynchronów/dubbingu)Florian KontnyADR Tübingen
Postsynchrony (nagranie i edycja postsynchronów/dubbingu)Tilo Ehmann
Operator dźwięku (efekty synchroniczne)Markus Rebholz
Operator dźwięku (efekty synchroniczne)Marco Schnebel
Imitator dźwiękuVolker Armbruster
Imitator dźwiękuLuis Schöffend
ProducentChristian Becker
Producent liniowyOliver Nommsen
Producent liniowySteffen Müller [1]
Asystentka producenta(-tki) liniowego(-ej)Antonia Heinrichs
Kierownik produkcji filmuMax Frauenknechtund Producer
Koordynatorka produkcji/ II kier. prod.Tabea Chadalakian Kurzvor Drehbeginn
Koordynatorka produkcji/ II kier. prod.Claudia Schindler
Asystentka kierownika(-czki) produkcjiMarlene Zeitler
Drugi kierownik produkcjiThomas Mendler
Druga kierowniczka produkcji ds. obiektówLisa Niederauer
Kierownik planuDirk Eberling
Asystent kierownika(-czki) zdjęćFlorian Weißhuhn
GoniecSimon Pietsch
GończyniAileen Schönhaber
GoniecTobias Sybel
Kierowca grupy filmowejMartin Bäcker
Kierowca grupy filmowejJens Ziesche
Kierowca grupy filmowejPeter Götz
Stażystka (dział produkcji)Nina Barth
Autor scenariusza / scenarzystaMarc Hillefeld
Pierwowzór literackiWolfgang Hohlbein
ScenografFrank Bollinger
Asystentka scenografa(-ki)Alexa Klett
ScenografHolger Sebastian Müller+ Spezialrequisiten
Dekoratorka wnętrzEllen Somnitz
Asystentka dekoratora(-rki) wnętrzSvenja Scholz
RekwizytorDavid Ostertag
Rekwizytor planowyTolga Özkol
Dekoracja wnętrzStephen Davenport
Dekoracja wnętrzMaik HörnigAlsfeld
Szefowa działu dekoracjiAnja Stöppler
Location scout / asystentka kierownika(-czki) planuAnja Stöppler
Budowa dekoracjiAchim Memmler
Budowa dekoracjiRüdiger Retzel
Budowa dekoracjiDaniel Peeck
Budowa dekoracjiFelix Klose
Budowa dekoracjiJürgen HennConstruction management
ślusarzchristian stattmann
KreślarkaFiona Gornik
StolarzRene Römert
StolarzLuca Hahn [1]
StolarzPaul Preußer
Szef stolarniGötz Pastor
Szef stolarniBen Appy
Budowa dekoracji (malarka)Melanie Tomic
Budowa dekoracji (malarz)Clemens Heidolf
Budowa dekoracji (malarz)Nico Kiese
Budowa dekoracji (malarz)Rolf Koppenhöfer
Główny malarz (dekoracje)Felix Maurice Manchon
RzeźbiarzAdam Wieczorek
RzeźbiarkaKatharina Schönbach
RzeźbiarzFrancis Clerc
RzeźbiarkaNicole Mann
RzeźbiarzArmin Hecht
RzeźbiarkaKatharina Friedrich
RzeźbiarzChristian Piwelleg
Główny modelatorAli Brambilla
Rekwizyty (projekt i wykonanie)Axel Scholz [1]
Rekwizyty (projekt i wykonanie)Schwerthelm ZiehfreundSFX Requisiten
Transport rekwizytówOliver Odenthal
Opiekunka dzieci na planieSilvia Willmy
Trenerka dialogówBeate Maes
Trener dialogówBernhard Klampfl

Firma (usługi)

Obszar działalnościFirmaAdnotacja
Transport, podróże i zakwaterowanieHoffmann Handel und DienstleistungenVermittlung Fahrzeugtransport "Leichenwagen"
Transport, podróże i zakwaterowanieHoffmann Handel und DienstleistungenLKW
Transport, podróże i zakwaterowanieHoffmann Handel und DienstleistungenMaterial-Shuttle Lauterbach (LKW Pritsche)
Usługi produkcyjneFriendz GmbHZeltverleih
Usługi produkcyjneHoffmann Handel und DienstleistungenVermietung
Usługi produkcyjneHoffmann Handel und DienstleistungenAufräum- u. Reinigungsarbeiten Innen- und Außenbereich Villa Hannappel, Lauterbach
Usługi produkcyjneLockit Network Services (ehem. easySCOTT Metadata Services)
Usługi produkcyjneLockit Network Services (ehem. easySCOTT Metadata Services)
Ewolucje kaskaderskieface off GmbH
Statyści / epizodyściProducer’s Friend GmbH [de]Hessen
Zwierzęta przed kamerąFilmtierhof Elsässer - Katja ElsässerWolf
Charakteryzacja i perukarstwoManufakturPerücken R. Kavanian, S. Gerhardt
DekoracjeHoffmann Handel und DienstleistungenWald Rauischholzhausen Rückbau an Brücke: Entsorgung, Koordination Container
DekoracjeHoffmann Handel und DienstleistungenAufräumarbeiten, Rückbau, Unterstützung Baubühne Wald Rauischholzhausen
Efekty specjalneLange special effects
KostiumyKostümfundus Babelsberg GmbHKB: Stephanie Fürst
KostiumyKostümverleih Johann VoglSchnelting & Fürst
KostiumyPATIN-A SHOP GmbHCostume supplies
KostiumyTheaterkunst GmbH KostümausstattungKB: Stephanie Fürst
Lokacje i studia filmoweAEON Verlag & Studio GmbH & Co. KG
Pojazdy i samolotyCars for MoviesHauptspielauto
GripStefan Visse-Hövels FahraufnahmenKamerawagen, A-Frame

Nagrody

LaureatRokNagrodaKategoria 
Tim Trageser2020Hofer Kinderfilmfest [de]Publikumspreiswygrał(a)
RodzajKrajDataAdnotacja
Premiera kinowaPolskapiątek, 30.07.2021
Premiera kinowaNiemcyczwartek, 23.01.2020
Prapremieraniedziela, 12.01.2020Kinopolis Main-Taunus Sulzbach