W ciemnosci | ©Schmidtz Katze Filmkollektiv
©Schmidtz Katze Filmkollektiv

W ciemności

  • Hidden (Tytuł roboczy)
Wszystkie tytuły (3)
film kinowy | 2010-2011 | dramat | Kanada, Niemcy, Polska

Opis filmu

IN DARKNESS erzählt die wahre Geschichte des Leopold Soha, der sein Leben riskiert, um ein Dutzend Menschen vor dem Tod zu bewahren. Der zunächst nur auf Eigennutz bedachte Dieb und Einbrecher versteckt vierzehn Monate lang jüdische Flüchtlinge in der Kanalisation der von den Nazis besetzten Stadt Lvov (Lemberg).(http://www.schmidtzkatze.eu/)
Aktor(ka)Nazwisko postaciAktor(ka) dubbingowa/lektor(ka)Stimme
Robert WięckiewiczLeopold Socha [RG]
Benno FürmannMundek Margulies [RG]
Agnieszka GrochowskaKlara Keller [RG]
Herbert KnaupIgnacy Chiger [RG]
Kinga PreisWanda Socha [RG]
Maria SchraderPaulina Chiger [RG]
Joachim Paul Assböck
Novak [RD]
Milla BankowiczKrystyna Chiger [RD]
Benjamin HöppnerGestapo Officer [RD]
Jeremias KoschorzYoung SS Soldier [RD]
Kai RoloffRefugee [RD]
Oliwer StanczakPawel Chiger [RD]
Benedikt CrisandDaniel
AktywnośćNazwiskoAdnotacja
KolorystaGoran MikicDigital Dailies
KolorystaSebastian Göhs
Druga charakteryzatorkaMandula HilfMaske
Główny charakteryzator (makeup i fryzury)Janusz Kaleja
Nadzór efektów specjalnychJens Doeldissen
Technik SFXHelge Talkenberger
Technik SFXStefan Dotterweich
Technik SFXDarius Cicenas
ZbrojmistrzRainer Metz
ModelarzTobias Schroetermodel kanalisation
Koordynator kaskaderów(-rek)Dani Stein
Koordynator kaskaderów(-rek)René Layfür LayStunts
KaskaderUwe Manßhardt
KaskaderKristoffer FussDoubel Benno Fürmann
Konstrukcje do ewolucji kaskaderskichJason Oettlé
Konstrukcje do ewolucji kaskaderskichFred Hady
Główna kostiumografkaKatarzyna Lewińska
Główny kostiumografJagna Janicka
Asystentka kostiumografa(-ki)Mo Jordanals KA Zusatz Leipzig
Asystentka kostiumografa(-ki)Nadine KremeierHistorisch 40iger Jahre
MontażystaMichał Czarnecki
MontażystaMartin MenzelRohschnitt
Montaż on-lineMatthias Albrecht
Asystent montażysty(-ki)Alexander Schönauer
Asystent montażysty(-ki)Xavier Agudo
KompozytorAntoni Komasa-Łazarkiewicz
Mistrz oświetlenia / gafferJerzy Grzywacz
Asystent mistrza(-yni) oświetlenia / I asystent gaffera d/s sprzętu oświetleniowegoBenjamin Hirlinger
Dodatkowy elektryk oświetlaczAndré Bartsch
Dodatkowy elektryk oświetlaczHenryk Olk3x
Dodatkowy elektryk oświetlaczMichael Wähner
Dodatkowy elektryk oświetlaczChristian Müller
Reżyserka castinguHeta Mantscheff
Reżyser castinguJohn Buchan
Reżyser castinguJason Knight
Reżyserka castinguWeronika Migoń
StatystkaKatharina Krischker
Autorka zdjęć filmowychJolanta Dylewska
Operator zdjęć podwodnychJens Winkler
Pierwszy asystent kameryTobias Sebastian KownatzkiB-Kamera
Drugi asystent operatora(-rki) kameryDaniel Goldmann2nd Unit Leipzig
Druga asystentka operatora(-rki) kameryKatharina SpuidaNachdreh
Asystent operatora(-rki) obrazu (DIT)Julian Krause
Asystent wizji/dźwięku w wozie transmisyjnymRené JugoldEPK Leipzig
FotosistkaJasmin Marla Dichant
Stażystka (pion operatorski)Esther Strehlow
ReżyserkaAgnieszka Holland
Drugi reżyserDaniel Murphy
Druga reżyserkaOlga Chajdas
Asystent reżysera(-rki)David Forsyth
Drugi asystentka reżysera(-rki)Roksana Kotulla2nd Unit: 2nd AD
UdźwiękowienieDaniel Pellerin
ProducentMarc-Daniel Dichant
ProducentSteffen Reuter
ProducentPatrick Knippel
ProducentLeander Carell
ProducentEric Jordan
ProducentPaul Stephens
ProducentJuliusz Machulski
ProducentWojciech Danowski
Asystentka producenta(-tki)Elnas Isrusch
Kierowniczka produkcjiLeila Kessler
Kierownik produkcji filmuMartin Cichy
Koordynatorka produkcji/ II kier. prod.Elnas Isrusch
Druga kierowniczka produkcjiLena Bretschneider
Drugi kierownik produkcji ds. obiektówSören von der HeydeLeipzig,Halle
Kierownik planuStefan Hübert
Kierownik planuTobias Hofmann
Asystentka kierownika(-czki) zdjęćClaudia Anton
BlockerBurkhart HofmannLeipzig
Kierowca grupy filmowejSiegmar 'Siggi' Freiberg
Kierowca grupy filmowejAndreas PietschmannZusatz (Deutschland)
Kierowca grupy filmowejPhilipp Assilinfür den Drehzeitraum in Berlin
Kierowca grupy filmowejTom StrelowRecce/ berlin shoot
Kierowca grupy filmowejRainer MichalekTech Umsetzungen
Kierowca grupy filmowejBurkhart Hofmanndiverse Fahrten in Leipzig
Autor scenariusza / scenarzystaDavid F. Shamoon
ScenografErwin W. PribOSCAR nominee Best Foreign Language Film
ScenografJoris Hamannsupervising
ScenografkaKatarzyna Sobańska
ScenografMarcel Sławiński
ScenografNiels Müller
Dekorator wnętrzMark RosinskiSet Decorator - Nominiert Academy Awards
Asystentka dekoratora wnętrzBritta Alberthistorisch polen 1943-1945
Rekwizytor planowyBenjamin D. Seumel2nd Unit
Rekwizytorka planowaSina WelleZusatz Leipzig
Rekwizytor planowyDavid Thummererhistorisch 1943
Dekoracja wnętrzUlrike Eversmeier
Dekoracja wnętrzAttila KrüziuFirst Dresser
Asystent pierwszego(-ej) rekwizytora(-ki)Torsten ScholzBerlin Leipzig
Location scout / asystent kierownika(-czki) planuMatthias BraunBerlin / Brandenburg
Location scout / asystent kierownika(-czki) planuNick Hertwig
Location scout / asystent kierownika(-czki) planuChristian MeineckeBerlin
Location scout / asystent kierownika(-czki) planuSören von der HeydeLeipzig,Halle
Budowa dekoracjiMatthias Prange
KreślarzFrank HerzogSet Designer
Budowa dekoracji (malarz)Dirk WunderlichSet-Wohnung-Kanalisation-Leipz
Budowa dekoracji (malarz)Wolfgang WredeHead Painter
Budowa dekoracji (malarz)Eddi Konkoll
Budowa dekoracji (malarz)Dominik ReindlSudioLeipzig/ Lodz plastisch, malerisch
RzeźbiarzTobias Schroetersupervising sculptor set Leipzig
Transport rekwizytówMalte Mann

Firma (usługi)

Obszar działalnościFirmaAdnotacja
Obsługa finansowa, prawna, ubezpieczeniaMecon Media Concept Ltd. [de]Gagenabrechnung (Komparsen)
Transport, podróże i zakwaterowanieCMS - Car Motion Service GmbH
Usługi produkcyjneNovus Media - Medien- & FilmserviceUnit Move`s (Licht & Bühne)
Usługi produkcyjneFilmdienstleistungen Sören von der HeydeLeipzig:Blocker.Beschilderg.Verkehrsplan
Usługi produkcyjnefilmissimo CateringServiceproduktion+Catering+Cast.+Komp.)
Usługi produkcyjneFilmSecurity.de … safer sets only. by Danny FreibergSicherheitsdienst
Usługi produkcyjneMoviecateringWohnmobile, A-Bus
DekoracjeHolzbau Knut Greiner
DekoracjeMovie Construction
DekoracjeUnternehmen SchönHistorisches Holzleitergerüst
Efekty specjalnefilm-effects (formerly Effective GmbH)
KostiumyPATIN-A SHOP GmbHKostümequipment
KostiumyTheaterkunst GmbH KostümausstattungKB: K.Lewinska
Lokacje i studia filmoweLocation Networx [de]
Lokacje i studia filmoweMedia City Atelier (MCA) GmbHStudiolocation, Ausstattung

Nagrody

LaureatRokNagrodaKategoria 
Jolanta Dylewska2011Camerimage - Golden FrogBest Cinematographywygrał(a)
Agnieszka Holland2012Polish Film AwardsBest Directornominowany(-na)
Agnieszka Holland2012Polish Film Festival - Golden LionBest Filmwygrał(a)
Agnieszka Holland2012St. Louis International Film FestivalAudience Choice Awardwygrał(a)
Agnieszka Holland2012Academy Awards (Oscar) [us]Foreign Language Filmnominowany(-na)
Agnieszka Holland2012European Film AcademyPeople's Choice Awardnominowany(-na)
Jolanta Dylewska2012Polnischer FilmpreisBeste Kamerawygrał(a)
Erwin W. Prib2012Polnischer FilmpreisBestes Szenenbildnominowany(-na)
Antoni Komasa-Łazarkiewicz2012Polish Film AwardsBest Film Scorenominowany(-na)
David F. Shamoon2012Polish Film AwardsBest Screenplaynominowany(-na)

Emisja tv

RodzajKrajNadawcaData/godzinaAdnotacja
PowtórkaPolskaPolsat [pl]poniedziałek, 19.04.2021, godz. 01.05
RodzajKrajDataAdnotacja
Premiera kinowaNiemcyczwartek, 09.02.2012