Zwei Zu Eins | © X Verleih
© X Verleih

Two to One

  • 2:1 (Tytuł roboczy)
Wszystkie tytuły (3)
film kinowy | 2023-2024 | komedia, miłosny, przyjaźń | Niemcy

Obsada aktorska

Aktor(ka)Nazwisko postaciAktor(ka) dubbingowa/lektor(ka)Stimme
Sandra HüllerMaren [RG]
Max RiemeltRobert [RG]
Ronald ZehrfeldVolker [RG]
Ursula WernerKäte [RG]
Peter KurthMarkowski [RG]
Anselm HadererJannik [RG]
Martin BrambachLunkewitz [RD]
Kathrin WehlischJanette [RD]
Olli DittrichAgent Meier [RD]
Tom KeuneComrade ABV [RD]
Uwe PreussDieter Kulitzka [RD]
Meikel EngelmannSeller [RD]
Yorck DippeHerbert Bahlow [RD]
Robert HöllerUwe Matthes [RD]
Tilla KratochwilAndrea Fiedow [RD]
Hilmar EichhornHans-Dietrich Genscher [RD]
Lotte Shirin Keilingn.n. [RD]
AktywnośćNazwiskoAdnotacja
Postprodukcja obrazu – producentSimon Sturzenegger
for Rotor Film (as Workflow Specialist)
for Rotor Film (as Workflow Specialist)
Postprodukcja obrazu – producentRoman Schneider
WeFadeToGrey GmbH
WeFadeToGrey GmbH
KolorystaFelix Hüsken
HDR
HDR
Digital intermediate engineerMelissa Jorga
Druga charakteryzatorkaChristina Baier
Druga charakteryzatorkaNadine Vieker
Zusatzmaskenbildnerin Extras Fittings und 1 DT historisch
Zusatzmaskenbildnerin Extras Fittings und 1 DT historisch
Druga charakteryzatorkaDiana Badalova
HOD historical 80'/90‘
HOD historical 80'/90‘
Druga charakteryzatorkaAlla Leonova
historisch
historisch
Współpraca charakteryzatorskaSandy Hänsel
Współpraca charakteryzatorskaAnne Beyersdorfer
Współpraca charakteryzatorskaMarika Knappe
Operator dźwięku na planieJohannes Hampel
Asystent operatora(-ki) dźwiękuSebastian Leukert
Drugi asystent operatora(-rki) dźwiękuNils Ettwein
2 DT Vertretung
2 DT Vertretung
Drugi asystent operatora(-rki) dźwiękuTim Ratajczyk
Koordynator kaskaderów(-rek)Oliver Juhrs
Szef wózkarzy / key gripKim Mikkelsen
GripRobin Gerhard
Operator kranuStefan Odenthal
Pilot dronaFlorian Felix Reeh
aerials // [FlyHigh]
aerials // [FlyHigh]
KostiumografkaAnne-Gret Oehme
Druga kostiumografkaClara-Maria Kirchhoff
GarderobianaJoy Braun
GarderobianaAnna Biskaborn
GarderobianaKatrin Berthold
MontażystaRamin Sabeti
Montaż on-lineJan Schepmann
Asystent montażysty(-ki)Jason George
KompozytorkaHannah von Hübbenet
KompozytorAmaury Bernier
Konsultantka muzycznaAnnette Gentz
Original Score
Original Score
Mistrz oświetlenia / gafferHorst Mann
Asystent mistrza(-yni) oświetlenia / I asystent gaffera d/s sprzętu oświetleniowegoBernd Kremer
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetleniaNicolas Leonard Meyer
1x add.
1x add.
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetleniaAlexander Damaschke
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetleniaTobias Blankenburg
Extra
Extra
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetleniaGeorge Bozkurt
Reżyserka castinguSusanne Ritter
Casting (statyści i epizodyści)Angel Pinar
NRW Teil
NRW Teil
Autor zdjęć filmowychMartin Langer
Autor zdjęć filmowych - II ekipaConrad Lobst
DP/DIR Combo
DP/DIR Combo
Operator dronaFabio Spitzenberg
Operator kameryConrad Lobst
B-Cam + Gimbal R2
B-Cam + Gimbal R2
Operator steadicamuFlorian Schwarz
Pierwszy asystent kameryDennis Kühnel
B Cam / 30 DT / Mini LF / Cooke FF Anamorphics
B Cam / 30 DT / Mini LF / Cooke FF Anamorphics
Pierwszy asystent kameryJohannes Neumann [1]
B-Cam, replacement for 2 SD
B-Cam, replacement for 2 SD
Pierwszy asystent kameryFabio Seyding
A-Cam
A-Cam
Druga asystentka operatora(-rki) kameryLilly Tholl
B-Cam
B-Cam
Drugi asystent operatora(-rki) kameryDavid Schwier
A Cam
A Cam
Drugi asystent operatora(-rki) kameryXaver Hoffmann
Zusatz
Zusatz
Asystent operatora(-rki) obrazu (DIT)Christoph Kube
Operatorka tylnej projekcjiAnnika Bischoff
Plate Operator
Plate Operator
Operator QtakeChristopher Haug
FotosistaPeter Hartwig
auch Plakat
auch Plakat
ReżyserkaNatja Brunckhorst
Reżyser (II ekipa)Conrad Lobst
chase sequence w/ Oliver Juhrs
chase sequence w/ Oliver Juhrs
Drugi reżyserShawn Bäumer
Asystent reżysera(-rki)Philipp Puchert
Continuity / script supervisorSebastian Meister
Koordynacja (statyści)Sabine Voltmann
2 DT
2 DT
Koordynacja (statyści)Henri Päffgen
6 SD
6 SD
Koordynacja (statyści)Julius Müller
2 DT
2 DT
Koordynacja (statyści)Lisa Marie Rothe
2 DT
2 DT
Imitator dźwiękuLuis Schöffend
Kierownik produkcji filmuOle Nicolaisen
Asystentka kierownika(-czki) produkcjiPatricia Langenhan
- Thuringia, Saxony, North Rhine-Westphalia & Berlin
- Thuringia, Saxony, North Rhine-Westphalia & Berlin
Asystentka kierownika(-czki) produkcjiLiana Henz
Accomodation
Accomodation
Druga kierowniczka produkcjiLaura Einmahl
Drugi kierownik produkcji ds. obiektówChristopher Scheichen-Ost
Kierowca grupy filmowejDieter Weinreis
Produktionsfahrer(Thüringen, NRW, Saschen Anhalt, Berlin und Brandenburg
Produktionsfahrer(Thüringen, NRW, Saschen Anhalt, Berlin und Brandenburg
Kierowca grupy filmowejWilly Necke
Kierowca grupy filmowejMarius Hähnel
Kierowca grupy filmowejMichael Höhne
Cast
Cast
GoniecFelix Hübler
GończyniNicki Höft
Autorka scenariusza / scenarzystkaNatja Brunckhorst
ScenografFlorian Kaposi
ScenografkaJenny Roesler
Asystentka scenografa(-ki)Tania Kaposi
Dekoratorka wnętrzFelicity Good
Asystent dekoratora(-rki) wnętrzJacob Schulze
Asystentka dekoratora(-rki) wnętrzLina Mayer
RekwizytorMaik Gießler
Asystent pierwszego(-ej) rekwizytora(-ki)Soheil Teymoori
Asystentka pierwszego(-ej) rekwizytora(-ki)Petra Popangelova
Rekwizytorka planowaBabett Pönisch
Rekwizytor planowyMarc Wadewitz
Kierowniczka w dziale dekoracji wnętrzDaniela Grömke
Dekoracja wnętrzNicole Ophei
NRW
NRW
Dekoracja wnętrzDavid Thummerer
Dekoracja wnętrzNaranbat Batzorig
Dekoracja wnętrzDaniel Peeck
Dekoracja wnętrzSimone Mertz
Dekoracja wnętrzAndreas Wendt
Dekoracja wnętrzMaria Nickol
historical, GDR, MDM
historical, GDR, MDM
Asystent dyżurnego(-ej) rekwizytora(-rki)Ronny Giehm
Location scout / asystentka kierownika(-czki) planuPia Esten
NRW
NRW
Location scout / asystentka kierownika(-czki) planuMarion Gerhardt
Location scout / asystentka kierownika(-czki) planuIris Czak
Berlin
Berlin
Location scout / asystent kierownika(-czki) planuAbi Roos
NRW
NRW
Budowa dekoracjiDaniel Buchert
Budowa dekoracjiMatthias Tyralla
Budowa dekoracjiWolfgang Gosberg
Budowa dekoracjiChristoph Klose
Budowa dekoracjiMatthias Tyralla
Główny malarz (dekoracje)Felix Maurice Manchon
Budowa dekoracji (malarka)Andrea Lomsché-Manchon
Budowa dekoracji (malarz)Jörg Geipel
Graphic designerDennis Hahn
Artystka-graficzkaKati Linke
Kierowca (dekoracje)Anton Hirschmann
Transport rekwizytówAndreas 'Pino' Schmidt
zzgl.Baubühne/Setdress
zzgl.Baubühne/Setdress
Konsultant ds. zrównoważonej produkcji filmowejIngo Ehrlich
Lekarz na planieSarah Zeising
Obsługa twórców, gości i VIP-ówNicki Höft
Opiekun dzieci na planieLuca Meyer
2 DT
2 DT
Opiekunka dzieci na planieJulia Füchsel

Dystrybutorzy / agencje sprzedaży

FirmaAdnotacja
Filmladen Filmverleih GmbH [at]
Austria (theatrical)
Austria (theatrical)
X Verleih AG
Germany (theatrical)
Germany (theatrical)
KMBO [fr]
France (theatrical)
France (theatrical)
Warner Bros. Pictures Germany [de]
Distribution (Germany)
Distribution (Germany)

Firma (usługi)

Obszar działalnościFirmaAdnotacja
SprzętSound Equipment Hampel [de]
Oświetlenie i akcesoriaLudwig Kameraverleih GmbH
PR / prasaMedia Office GbR
Transport, podróże i zakwaterowanieBPS Dienstleistungen und Services GmbH
Transport, podróże i zakwaterowanieFilmschatten UG
LKW-Umsetzung
LKW-Umsetzung
Usługi produkcyjneBPS Dienstleistungen und Services GmbH
Usługi produkcyjneDas Filmcatering
Usługi produkcyjneJOLA-Rent
kompletter Basisfuhrpark / Maske, Garderobe, div. Schauspieleraufenthalte, 80KVA Selbstfahrer Generator, Setsprinter inkl. Material und Zelten
kompletter Basisfuhrpark / Maske, Garderobe, div. Schauspieleraufenthalte, 80KVA Selbstfahrer Generator, Setsprinter inkl. Material und Zelten
TechnikaPRODUCTION CONCEPT GmbH
Car Plates with LED Wall
Car Plates with LED Wall
Statyści / epizodyściAgentur filmissimo Inh. Antje Mews
Efekty specjalneAris - Die Feuerteufel
SFX Effekte
SFX Effekte
Efekty specjalneSDL-SFX
Alle Filmwaffen und SFX-Pyrotechnik
Alle Filmwaffen und SFX-Pyrotechnik
KostiumyKostümfundus Babelsberg GmbH
KB Anne Gret Oehme
KB Anne Gret Oehme
Pojazdy i samolotyFilmfahrzeuge- & Setbetreuung Christian Schulz
Spielfahrzeug Barkas KB
Spielfahrzeug Barkas KB
Pojazdy i samolotymovie vehicles Sven Fielitz
Pojazdy i samolotySetlounge GmbH
Set All Lkw 7,5t Wasser Logistik WC Anhänger Autark Diverse Anhänger Shuttle Service Bewachung Wochenende Parkplatz
Set All Lkw 7,5t Wasser Logistik WC Anhänger Autark Diverse Anhänger Shuttle Service Bewachung Wochenende Parkplatz
RekwizytyAdlershofer Fundus
RekwizytyFTA Film- und Theater-Ausstattung GmbH
RekwizytyHahn-Grafix
Graphic Artist
Graphic Artist
Kamery i akcesoriaFilmklappen.de
Slates
Slates
Kamery i akcesoriaLudwig Kameraverleih GmbH
Alexa Mini LF, Cooke FF Anamorphic
Alexa Mini LF, Cooke FF Anamorphic
Kamery i akcesoriaMoonrocketfilms
On Set Lab // DIT // Equipment
On Set Lab // DIT // Equipment
Grip[FlyHigh] . aerials
Drone
Drone
Dźwięk (postprodukcja)Metrix Media
Ensemble Recording
Ensemble Recording
Obróbka filmu, transferywefadetogrey GmbH
TytułFilmgraphik

Nagrody

LaureatRokNagrodaKategoria 
Natja Brunckhorst2024Munich Int. Film Festival [de]
Förderpreis Neues Deutsches Kino - Regie
Förderpreis Neues Deutsches Kino - Regienominowany(-na)
Anselm Haderer2024Munich Int. Film Festival [de]
Förderpreis Neues Deutsches Kino - Schauspielerische Leistung
Förderpreis Neues Deutsches Kino - Schauspielerische Leistungnominowany(-na)
Lotte Shirin Keiling2024Munich Int. Film Festival [de]
Förderpreis Neues Deutsches Kino - Schauspielerische Leistung
Förderpreis Neues Deutsches Kino - Schauspielerische Leistungnominowany(-na)

Festiwale

RokKrajFestiwalAdnotacja
2024NiemcyFilmfest München

Premiery i prapremiery kinowe

RodzajKrajDataAdnotacja
Premiera kinowaFrancjaśroda, 04.09.2024
Premiera kinowaAustriaczwartek, 25.07.2024
Premiera kinowaNiemcyczwartek, 25.07.2024
Prapremierasobota, 29.06.2024Filmfest München