© Geißendörfer Pictures
© Geißendörfer Pictures

The Fox

  • Mein Fuchs (Tytuł roboczy)
Wszystkie tytuły (3)
film kinowy | 2021-2022 | dramat / obyczajowy, kostiumowy, wojenny | Austria, Niemcy
Aktor(ka)Nazwisko postaciAktor(ka) dubbingowa/lektor(ka)Stimme
Simon MorzéFranz Streitberger [RG]
Karl MarkovicsJosef Streitberger [RG]
Karola NiederhuberLiesl Streitberger [RD]
Marko KerezovicAnton Dillinger [RD]
Joseph StoisitsLeo [RD]
Pit BukowskiJockesch [RD]
Maximilian EchtingerDecker [RD]
Joshua BaderSanitäter Maier [RD]
Stan SteinbichlerMitteregger [RD]
Alexander BeyerHauptmann Glück [RD]
Adriane GradzielMarie [RD]
Cornelius ObonyaBauer [RD]
Raphael MuffFeldwebel Auer [RD]
Alduin GazquezGefreiter [RD]
Alexander LinhardtMönch [RD]
Felix AdamsFrench Soldier Jean [RE]
Jannik GörgerBrückenwache Erich Voltz [RE]
AktywnośćNazwiskoAdnotacja
Kontrola produkcji / rewident księgowyThomas Manzke
Head of Accounting/Finance Geißendörfer Pictures
Head of Accounting/Finance Geißendörfer Pictures
Administrator filmuBoris Dillen
Administratorka filmuSusanna Harrer
Asystentka administratora(-rki) filmuMartina Ployer
Asystentka administratora(-rki) filmuNatalie Rupp
Postprodukcja obrazu (koordynatorka)Daniela Strobl
Postprodukcja obrazu (koordynatorka)Ninette Botha
WeFadeToGrey GmbH
WeFadeToGrey GmbH
Supervisor VFXManfred Büttner
KolorystaSeverin Schultze
Dailies Colorist | 6 SD
Dailies Colorist | 6 SD
Główny charakteryzator (makeup i fryzury)Tim Scheidig
Head of Makeup (period WW2)
Head of Makeup (period WW2)
Główna charakteryzatorka (makeup i fryzury)Désirée Schober
Druga charakteryzatorkaLinda Knapp
Additional Makeup NRW
Additional Makeup NRW
Druga charakteryzatorkaIna Chochol
Zusatz NRW
Zusatz NRW
Druga charakteryzatorkaMarion Giggenbacher
Komparserie NRW
Komparserie NRW
Druga charakteryzatorkaMarina Arent
Drugi charakteryzatorRené Jordan
Zusatz NRW
Zusatz NRW
Współpraca charakteryzatorskaFranziska Röder
Crowd hist.
Crowd hist.
Efekty charakteryzatorskieTim Scheidig
Operator dźwięku na planieHerbert Verdino
Asystent operatora(-ki) dźwiękuAlbert Car
Asystent operatora(-ki) dźwiękuMarius Mertens
Druga asystentka operatora(-rki) dźwiękuKristin Schnöll
Nadzór efektów specjalnychPaul Brandhofer
ZbrojmistrzOliver Rasch
Koordynator kaskaderów(-rek)Katja Jerabek
Koordynator kaskaderów(-rek)Marc Sieger
KaskaderPaul Schneider
camcar PD
camcar PD
WózkarzFredel Baier
GripDaniel Schmid [1]
Operator kranuSven Häse
NRW
NRW
Pilot dronaMatthias Gihr
Drone Cinematography // aeroCircus.com
Drone Cinematography // aeroCircus.com
KostiumografkaAnnina Goldfuss
Historisch
Historisch
Druga kostiumografkaOlivia Alison Vossenkuhl
Druga kostiumografkaAlina Scheiler
Historical 1928/1940 Crowd
Historical 1928/1940 Crowd
GarderobianaAnna-Maria Haubner
GarderobianyAntal Büki
Zusatz
Zusatz
GarderobianaJulia Weyer
StylistkaCosima Durchlaub
Dodatkowa garderobianaHanna Senk
2 DT
2 DT
Dodatkowa garderobianaCarina Bülter
Dodatkowa garderobianaLeonie Olbort
1 DT
1 DT
Dodatkowa garderobianaJulia Stanglmayr
1 Woche Salzburg
1 Woche Salzburg
Dodatkowa garderobianaJohanna Hofbauer
Dodatkowa garderobianaJulia Kötz
Abwicklung münchen
Abwicklung münchen
Dodatkowa garderobianaJana Hellmuth
Dodatkowa garderobianaMaren Hegenberg
8 Tage Vorbereitung,
8 Tage Vorbereitung,
Dodatkowa garderobianaBelinda Fussenegger
1 Day
1 Day
Dodatkowa garderobianaJudith Samuel
14 DT
14 DT
Kostiumy - patynowanieFrédérique Guillard
+ färberei
+ färberei
MontażystaSimon Blasi
Asystentka montażysty(-ki)Margit Wiltschko
Mistrz oświetlenia / gafferJürgen Tomadini
Asystent mistrza(-yni) oświetlenia / I asystent gaffera d/s sprzętu oświetleniowegoDirk Henkel
Oświetlaczka / techniczka oświetleniaSandra Derwenskus
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetleniaMathias Stroers
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetleniaBernd Kremer
Dodatkowy elektryk oświetlaczChristian Schaub
Dodatkowy elektryk oświetlaczBenjamin Költringer
8 DT
8 DT
Asystent oświetlaczBastian Deitermann
Zusatz
Zusatz
Stażystka (pion oświetlenia)Lilly Plener
Reżyserka castinguAngelika Kropej
Autor zdjęć filmowychYoshi Heimrath
Operator - autor dodatkowych zdjęćPaul Sprinz
Operator dronaNiklas Solle
Luftaufnahmen // aeroCircus.com
Luftaufnahmen // aeroCircus.com
Operator steadicamuAlexander Pauckner
Pierwszy asystent kameryPhilipp Hoch
Pierwszy asystent kameryManuel Bader
Pierwszy asystent kameryTobias Rost
Druga asystentka operatora(-rki) kameryLaura Wilke
Drugi asystent operatora(-rki) kameryToni Ulbricht
Druga asystentka operatora(-rki) kameryJasmin Schwendinger
Asystent operatora(-rki) obrazu (DIT)Severin Schultze
Lab On Set | 2 x Alexa Mini | GER | Kickoff
Lab On Set | 2 x Alexa Mini | GER | Kickoff
Asystent operatora(-rki) obrazu (DIT)Tyzian Masik
2x ALEXA MINI - HDE Workflow / Dailies + Editorial / upload onset
2x ALEXA MINI - HDE Workflow / Dailies + Editorial / upload onset
Podgląd wideoLukas Pöttgen
ReżyserAdrian Goiginger
Drugi reżyserGeorg Mayrhofer
Asystent reżysera(-rki)Michel Dulisch
/ 2nd Unit Director / Germany
/ 2nd Unit Director / Germany
ScriptKaija Helweg
german / french
german / french
Coaching aktorski (dzieci)Christine Hartenthaler
Koordynacja (statyści)Jana Schumacher
Sound supervisor / reżyser dźwiękuCarsten Schuffert
UdźwiękowienieMarvin Keil
Edycja dialogówMarco Schnebel
Edycja postsynchronówTilo Ehmann
ADR Editor
ADR Editor
Montaż efektów synchronicznychVolker Armbruster
Operator dźwięku (efekty synchroniczne)Markus Rebholz
Imitator dźwiękuVolker Armbruster
ProducentkaHana Geißendörfer
ProducentMalte Can
ProducentTommy Pridnig
ProducentPeter Wirthensohn
ProducentGerrit Klein
ProducentAdrian Goiginger
ProducentPeter Wildling
ProducentMartin Pfeil [1]
KoproducentAlexander Glehr
KoproducentkaJohanna Scherz
Asystentka producenta(-tki)Christiane Krämer
Producent liniowyIsmael Feichtl
Koordynacja finansowa i rozliczeńAgnes Mandoki
Asystentka producenta(-tki) liniowego(-ej)Bernadette Wörner
Kierownik produkcji filmuBruno Wagner
Kierownik produkcji filmuBülent Nacaksiz
nur Vorbereitung
nur Vorbereitung
Koordynatorka produkcji/ II kier. prod.Daniela-Katrin Strobl
Koordynatorka produkcji/ II kier. prod.Claudia Schindler
Druga kierowniczka produkcjiClaudia Horst
Drugi kierownik produkcjiPhilipp Grandits
in Austria
in Austria
Location managerBenno Pastewka
Amrum North Germany
Amrum North Germany
Drugi kierownik produkcji ds. obiektówDennis Becker
NRW-Teil
NRW-Teil
Druga kierowniczka produkcji ds. obiektówIsabell Planer
Kierownik planuDirk Eberling
Kierownik planuBernd Morgenstern
Sekretarka produkcjiFabienne Segarek
Asystentka kierownika(-czki) zdjęćLisa Ena Ottenschläger
BlockerManfred Nowak
Verkehrssperrer § 97 Abs. 3 StVO 1960
Verkehrssperrer § 97 Abs. 3 StVO 1960
Kierowca grupy filmowejRené Schuhmann
Kierowca grupy filmowejHelmut Ribka
Kierowca grupy filmowejRalph Hundt
Kierowca grupy filmowejMichael Barritt
Kierowca grupy filmowejLuke Nienborg
Stażystka (dział produkcji)Justina Huber
GończyniJulia Krätz
GończyniIsabel Höger
GoniecJohannes Schied
Autor scenariusza / scenarzystaAdrian Goiginger
ScenografkaMaria Gruber
Asystentka scenografa(-ki)Antoinette Höring
ScenografSebastian Thanheiser
Dekorator wnętrzUli Tegetmeier
RekwizytorChristoph Pock-Charlsworth
RekwizytorkaStefanie Rasenberger
Rekwizytorka planowaNina Steinbach
Dekoracja wnętrzCölestine Engels
Dekoracja wnętrzDaniel Arnold [1]
Dekoracja wnętrzKatja Trambow
Asystentka pierwszego(-ej) rekwizytora(-ki)Anja Boeffel
Asystent dyżurnego(-ej) rekwizytora(-rki)Gabriel Scheib
Koordynator pojazdów grającychManfred Lutz
Koordynator pojazdów grającychJan Kubkowski
Asystentka dekoratora(-rki) wnętrzMarie Schäder
Location scout / asystent kierownika(-czki) planuFrank Meter
Additional location scout / drugi asystent kierownika(-czki) planuMarc Geimer
Budowa dekoracjiUli Langenberg
Budowa dekoracjiOlaf Beckert
Budowa dekoracjiAiko Steinbach
Brygadier scenyHarald Haimböck
Budowa dekoracji (malarz)Achim Reimann
Head Painter
Head Painter
Budowa dekoracji (malarka)Yolanda Palazuelo
Artysta-grafikSimon Hanzen
Artystka-graficzkaCosima Caspelherr
Kierowca (dekoracje)Stefan Wolf [1]
Transport rekwizytówStefan Wolf [1]
Set-Dec-Driver
Set-Dec-Driver
Transport rekwizytówDamien Bertin
Referencing error, please remove it
Referencing error, please remove it
Transport rekwizytówJulian Sittler
Transport rekwizytówJulian Hruska
KonsultantTom Stevic
KonsultantSönke Neitzel
Koordynatorka do spraw bezpieczeństwa i higienyCornelia Beuthner
Koordynator do spraw bezpieczeństwa i higienyDennis Faude
Trener muzycznyDominik Wallner
Treser zwierzątHerbert Pecher
Treserka zwierzątNicole Tauchner
Treserka zwierzątFränze Lüttich

Firmy dystrybucyjne

FirmaAdnotacja
Alamode Filmdistribution oHG [de]
Beta Cinema GmbH
World Sales
World Sales

Firma (usługi)

Obszar działalnościFirmaAdnotacja
Oświetlenie i akcesoriaZasa Lights GmbH | balloonlight systems
Balloonlights
Balloonlights
Doradztwo produkcyjneHans Laßek, Dipl.-Ing., Arbeitssicherheit
Obsługa finansowa, prawna, ubezpieczeniaadag Payroll Services GmbH
Komparsenabrechnung
Komparsenabrechnung
Production SupportAgence culturelle Grand Est - Bureau d'accueil des tournages
Transport, podróże i zakwaterowanieFunkmietwagen- u. Limousinen-Service H. Amlang
Transport, podróże i zakwaterowanieMEDIAS Reiseservice
Transport, podróże i zakwaterowanieOlaf Pultke Busunternehmen
Transport, podróże i zakwaterowanieRoad Rebel
Usługi produkcyjneBavaricus - Die Dienstleister für Film, Fernsehen & Werbung
Umsetzungen Köln-Salzburg, Hofstetten, Großarl, MUC, Neuss, Berlin, Helping Hands
Umsetzungen Köln-Salzburg, Hofstetten, Großarl, MUC, Neuss, Berlin, Helping Hands
Usługi produkcyjneCineblock Verkehrssicherung GmbH
Shuttle Service, HVZ, Blocking Service, Wachdienste, Leihmaterial
Shuttle Service, HVZ, Blocking Service, Wachdienste, Leihmaterial
Usługi produkcyjneCineblock Verkehrssicherung GmbH
Usługi produkcyjneMahl-Art-Catering
Usługi produkcyjneplan-b-services
Usługi produkcyjneQuixx24 Miettoiletten · Dietmar Krüger & Dirk Schiller & Mike Schiller GbR
Usługi produkcyjneREMONDIS GmbH & Co. KG
Usługi produkcyjneSanitax WC-Vermietung GmbH
Usługi produkcyjneVIP Rescue Service UG.
Ewolucje kaskaderskiePRODUCTION CONCEPT GmbH
Stunt-Support
Stunt-Support
Statyści / epizodyściProducer’s Friend GmbH [de]
NRW
NRW
Statyści / epizodyściSabine Weber Film Faces
KostiumyHero Collection [pl]
KostiumyKostümverleih Johann Vogl [de]
KostiumyLambert Hofer
KostiumySturm Handels GmbH
KB: Annina Goldfuss
KB: Annina Goldfuss
KostiumyTheaterkunst GmbH Kostümausstattung
Pojazdy i samolotyfilm-autos.com GbR
Prop vehicles
Prop vehicles
Pojazdy i samolotyMannis-Garage
Play vehicles including transport and support
Play vehicles including transport and support
Pojazdy i samolotyWEMA Filmrequisiten
Drivers and extras
Drivers and extras
RekwizytyGRAFIKWERK
WEBSHOP Artikel / Digitaldrucke
WEBSHOP Artikel / Digitaldrucke
RekwizytyPeinelt-Motors
Weapons master, advice, instruction, weapons, accessories, equipment via Filmdienst Vienna
Weapons master, advice, instruction, weapons, accessories, equipment via Filmdienst Vienna
RekwizytySturm Handels GmbH
Kamery i akcesoriaaeroCircus
Luftaufnahmen // aeroCircus.com
Luftaufnahmen // aeroCircus.com
Kamery i akcesoriaCine-Mobil GmbH
Kamery i akcesoriaLabOnSet
LabOnSet
LabOnSet
Dźwięk (postprodukcja)Soundkredenz OG
ADR Salzburg
ADR Salzburg

Nagrody

LaureatRokNagrodaKategoria 
Adrian Goiginger2022Tallinn Black Nights Film Festival (PÖFF) [ee]Competitionnominowany(-na)

Festiwale

RokKrajFestiwalAdnotacja
2022EstoniaBlack Nights Film FestivalOfficial Selection – Competition
RodzajKrajDataAdnotacja
Premiera kinowaNiemcyczwartek, 09.03.2023
Prapremieraniedziela, 20.11.2022PÖFF Tallinn