Lokacje zdjęciowe | Berlin, Dresden |
---|---|
Rejony, w których realizowano zdjęcia | Niemcy - Berlin, Niemcy - Saksonia |
Źródła finansowania | |
---|---|
Czas trwania | 2h 38min |
Aktor(ka) | Nazwisko postaci | Aktor(ka) dubbingowa/lektor(ka)Stimme |
---|---|---|
Cate Blanchett | Lydia Tár [RG] | |
Noémie Merlant | Francesca Lentini [RD] | |
Nina Hoss | Sharon Goodnow [RD] | |
Mark Strong | Elliot Kaplan [RD] | |
Julian Glover | Andris Davis [RD] | |
Diana Krueger | Dancer [RD] | |
Murali Perumal | Livery Driver Rajesh [RD] | |
André Röhner | Lawyer [RD] | |
Frank Röth | Tár's personal physician [RD] | |
Lydia Schamschula | Lina Greff [RD] | |
Christoph Tomanek | Anna's husband [RD] | |
Lucie Pohl | Shannon Jones [RD] | |
Rosa Enskat | Heike [RD] | |
Isabel Lamers | Family Member [RD] | |
Johann von Bülow | Male Board Member [RD] | |
Alma Löhr | Johanna [RD] | |
Theres Eglinski | Lawyer [RE] | |
Sibel Angeline Limbird | Friend of Johanna [RE] | |
Sally Cowdin | Dancer |
Aktywność | Nazwisko | Adnotacja |
---|---|---|
2nd AD | Maria Mehnert | |
Crowd 2nd AD | Ann Sophie Heier | |
3rd AD | Tobias Asam | |
3rd AD Crowd | Michelle von der Burg | |
Floor 3rd AD | Inna Resner Southeast Asia Unit | Southeast Asia Unit |
AD PA | Laura Käding | |
AD PA | Phillip Klimek | |
AD PA | Esther Aillaud | |
AD PA | Andreas Matt | |
Crowd Marshall | John Adams 8 DT | 8 DT |
Crowd Marshall | Paul Kupetz 3 SD | 3 SD |
Crowd Marshall | Felix Florian Seyfert 1 DT | 1 DT |
Crowd Marshall | Paulina Maria Ochmann Berlin unit | Berlin unit |
Crowd Marshall | Tanja Wassiljev 2 DT | 2 DT |
Crowd Marshall | Romina Andriuzzi | |
Crowd Marshall | Christian Much 2 SD | 2 SD |
Administrator filmu | Paul Meyer-Gerlt | |
Asystent administratora produkcji | Volker Kellner Payrollaccountant /Admin DPO, 1st Asst. until FEB 2022 | Payrollaccountant /Admin DPO, 1st Asst. until FEB 2022 |
Asystent administratora produkcji | Kay Wiedemann A/P Accountant | A/P Accountant |
Asystentka administratora(-rki) filmu | Sebnem Simsek | |
Dailies operator | Lukas Neff | |
Kolorysta | Roland Murrer Dailies Colorist + QC | Dailies Colorist + QC |
Hair/makeup designer | Annett Schulze | |
Druga charakteryzatorka | Dorothea Wiedermann | |
Druga charakteryzatorka | Tanja Adams | |
Druga charakteryzatorka | Jekaterina Oertel personal hair Ms.Blanchett | personal hair Ms.Blanchett |
Druga charakteryzatorka | Doreen Kindler Hair & Make-up Artist | Hair & Make-up Artist |
Druga charakteryzatorka | Pauline Späte Zusatzmaskenbildnerin | Zusatzmaskenbildnerin |
Druga charakteryzatorka | Ines Ransch Crowd Hair and Make up Supervi | Crowd Hair and Make up Supervi |
Druga charakteryzatorka | Powla Baginski Extras~38DT | Extras~38DT |
Współpraca charakteryzatorska | Susann Weihrauch | |
Współpraca charakteryzatorska | Katharina Rebecca Thieme | |
Współpraca charakteryzatorska | Stephanie Hanf | |
Współpraca charakteryzatorska | Katja Melches 21 DT | 21 DT |
Współpraca charakteryzatorska | Elise Tillmann | |
Makeup i fryzury - nadzór (statyści) | Ines Ransch | |
Operator dźwięku na planie | Roland Winke | |
Operator dźwięku na planie | Kai Lüde-Martens Thailand crew 5 DT | Thailand crew 5 DT |
Asystent operatora(-ki) dźwięku | Thomas Wallis | |
Drugi asystent operatora(-rki) dźwięku | Tim Müller [2] | |
Nadzór efektów specjalnych | Claudius Rauch | |
Koordynator grupy kaskaderskiej | Joshua Domnick | |
Koordynatorka grupy kaskaderskiej | Viola Winghart | |
Kaskader | Matthias Schmidt [5] Stunt Double Mark Strong | Stunt Double Mark Strong |
Kaskader | Michael Bornhütter Stunt-Performer | Stunt-Performer |
Kaskaderka | Janine Theisen Stuntdouble Cate Blanchett | Stuntdouble Cate Blanchett |
Kierowca precyzyjny | Eric Ford | |
Kierowca precyzyjny | Jan Boehme | |
Szef wózkarzy / key grip | Bernd Mayer | |
Grip | Felix Lohmann Best Boy / B-Cam Dolly Grip | Best Boy / B-Cam Dolly Grip |
Grip | Nicolas Hüdepohl 16 DT | 16 DT |
Grip | Sven Müller [2] | |
Grip | Lessing Swanepoel 2 dni próbna praca tokarki (Volume Studio Berlin) | 2 dni próbna praca tokarki (Volume Studio Berlin) |
Kostiumografka | Bina Daigeler | |
Costume coordinator | Susanne Stroh Costume Supervisor | Costume Supervisor |
Drugi kostiumograf | David Werer | |
Druga kostiumografka | Daniela Backes | |
Druga kostiumografka | Birgit Hofbauer Crowd | Crowd |
Key costumer | Natalia Riede KB Bina Daigeler | KB Bina Daigeler |
Asystent kostiumografa(-fki) | Lutz Erkens Cast | Cast |
Garderobiana | Carolina Inoue Adtl | Adtl |
Garderobiana | Svea Poestges Cast Zusatz / 15 DT | Cast Zusatz / 15 DT |
Garderobiana | Alexandra Stähle Cate Blanchett / KB: Bina Daigeler | Cate Blanchett / KB: Bina Daigeler |
Costume interpreter | Christina Budniewski Cosplaykostüme externes Atelier | Cosplaykostüme externes Atelier |
Costume interpreter | Rebekka Grimm Costume Making Cast | Costume Making Cast |
Dodatkowa garderobiana | Julia Suris | |
Dodatkowa garderobiana | Nele Brand | |
Dodatkowa garderobiana | Adèle Catelain | |
Dodatkowa garderobiana | Carolina Inoue | |
Dodatkowa garderobiana | Narod Aghakhanian 2 days | 2 days |
Dodatkowa garderobiana | Lydia Popp | |
Dodatkowa garderobiana | Pauline Malack | |
Dodatkowa garderobiana | Claudia Blumenauer | |
Dodatkowa garderobiana | Liz Kreyenberg Crowd | Crowd |
Dodatkowa garderobiana | Esther Helin Bienroth 2DT | 2DT |
Krawcowa | Barbara Mangelsen External studio scene with cosplay costumes | External studio scene with cosplay costumes |
Zaopatrzenie (kostiumy) | Anastasia Klering | |
Zaopatrzenie (kostiumy) | Danja Swindall 2. costume buyer | 2. costume buyer |
Farbowanie kostiumów | Sonia Inés Rocha Daily | Daily |
Stażystka (pracownia kostiumów) | Han Lai | |
Montażystka | Monika Willi | |
Asystentka montażysty(-ki) | Andrea Unterweger | |
Kompozytorka | Hildur Guðnadóttir | |
Mistrz oświetlenia / gaffer | Florian Kronenberger | |
Asystent mistrza(-yni) oświetlenia / I asystent gaffera d/s sprzętu oświetleniowego | Sascha Görlich | |
Asystent mistrza(-yni) oświetlenia / I asystent gaffera d/s sprzętu oświetleniowego | Holger Lehnau Rigging | Rigging |
Drugi gaffer (okablowanie i podłączenia) | Dietmar Haupt | |
Drugi gaffer (okablowanie i podłączenia) | Michael Koschorreck Airplane | Airplane |
Operator / obsługa konsoli sterującej oświetleniem | Tobias Fricke 2 DT | 2 DT |
Oświetlaczka / techniczka oświetlenia | Charly Chahwan Additional electrician | Additional electrician |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Lion Futh Rigging Unit | Rigging Unit |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Alexander Zeihn | |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Timo Musar | |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Tobias Dorffner | |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Xaver Hoffmann 2 DT Splinter Unit | 2 DT Splinter Unit |
Dodatkowy elektryk oświetlacz | Valentin Spengemann 1 DT Green Screen Unit | 1 DT Green Screen Unit |
Dodatkowy elektryk oświetlacz | Jonathan Beck additional electrician | additional electrician |
Dodatkowy elektryk oświetlacz | Florian Geiss | |
Asystentka oświetlaczka | Jana Milena Peuckmann | |
Reżyserka castingu | Simone Bär | |
Reżyserka castingu | Avy Kaufman | |
Reżyser castingu | Jeremy Zimmermann | |
Casting (statyści i epizodyści) | Joana Müller | |
Casting (statyści i epizodyści) | Maya Bartetzko | |
Autor zdjęć filmowych | Florian Hoffmeister | |
Autor zdjęć filmowych - II ekipa | Ralph Kaechele 2nd Unit DoP, B-Cam Operator | 2nd Unit DoP, B-Cam Operator |
Operator kamery | Michael Ole Nielsen C- Cam und LED Cave | C- Cam und LED Cave |
Operatorka kamery | Isabelle Arnold b-cam Dresden | b-cam Dresden |
Operator kamery | Daniel Bishop | |
Operator kamery highspeed | Paulo Münchrath | |
Pierwszy asystent kamery | Alexis Kostudis a-cam Germany/Southeast Asia | a-cam Germany/Southeast Asia |
Pierwszy asystent kamery | Gökhan Balseven b-cam | b-cam |
Pierwszy asystent kamery | Max Egner Daily | Daily |
Pierwszy asystent kamery | Daniel Erb additional; C -Cam | additional; C -Cam |
Pierwszy asystent kamery | Marc Remmert 3 DT D-Cam Dresden | 3 DT D-Cam Dresden |
Pierwszy asystent kamery | Carl Evers C-Cam (1DT) | C-Cam (1DT) |
Pierwszy asystent kamery | Fabio Seyding C-Cam // 22 Days | C-Cam // 22 Days |
Pierwszy asystent kamery | Vernon Dolan B cam Arri LF substitute | B cam Arri LF substitute |
Druga asystentka operatora(-rki) kamery | Nadine Reichert A-Camera | A-Camera |
Drugi asystent operatora(-rki) kamery | Matej Zet C CAM / additional (4 DT) | C CAM / additional (4 DT) |
Druga asystentka operatora(-rki) kamery | Josefin Porstner | |
Druga asystentka operatora(-rki) kamery | Carolin Obitz C-Cam | C-Cam |
Druga asystentka operatora(-rki) kamery | Sarah Alisch B Cam / Central loader | B Cam / Central loader |
Druga asystentka operatora(-rki) kamery | Christin Jahrmärker C-Cam (6 days) | C-Cam (6 days) |
Asystent operatora(-rki) obrazu (DIT) | Lorenzo Zama | |
Data wrangler / digital loader | Alexandr Razgon | |
Podgląd wideo | Luisa Knight | |
Podgląd wideo - asystentka | Eleonora Esau Zusatz 6 DT | Zusatz 6 DT |
Podgląd wideo - asystentka | Vanessa Mihali 2 days, 2nd Unit | 2 days, 2nd Unit |
Operatorka Qtake | Elisabeth Caic additional | additional |
Operator Qtake | Jonas Karg Main Unit | Main Unit |
Operator Qtake | Julian Hopff / Main Unit | / Main Unit |
Stażystka (pion operatorski) | Hannah Marie Lorenz 1 DT | 1 DT |
Stażystka (pion operatorski) | Ines Marquardt | |
Stażysta (pion operatorski) | Jonas Hümbs camera trainee main unit | camera trainee main unit |
Reżyser | Todd Field | |
Osobista asystentka reżysera(-rki) | Inna Resner | |
Drugi reżyser | Tobias Asam 1st AD - 5DT | 1st AD - 5DT |
Continuity / script supervisor | Björn S. Berger Add. Script Supervisor - Dayplayer | Add. Script Supervisor - Dayplayer |
Koordynacja (statyści) | Dominik Dierich | |
Producent | Dieter Horres | |
Producentka | Alexandra Milchan | |
Producent | Scott Lambert | |
Producent | Todd Field | |
Postprodukcja obrazu – producent | Torsten Giewat Dailies Producer ARRI Media | Dailies Producer ARRI Media |
Asystentka producenta(-tki) | Chantal Suhling | |
Producent liniowy | Marc Grewe UPM | UPM |
Koordynacja finansowa i rozliczeń | Kristina Stelter | |
Asystent producenta(-tki) liniowego(-ej) | Niklas Schmidt Assistant to UPM / UM | Assistant to UPM / UM |
Asystentka producenta(-tki) liniowego(-ej) | Pia Schlipphak Asst. to Line Prod. / Cast Coordination | Asst. to Line Prod. / Cast Coordination |
Asystent producenta(-tki) liniowego(-ej) | Nicholas Mario Kirchner | |
Koordynatorka produkcji/ II kier. prod. | Regine Otto | |
Koordynatorka bezpieczeństwa i higieny pracy | Grit Belitz | |
Asystentka kierownika(-czki) produkcji | Philine Jo Hammon | |
Koordynacja obsady aktorskiej | Pia Schlipphak Asst. to Line Prod. / Cast Coordination | Asst. to Line Prod. / Cast Coordination |
Unit manager | Timo Dobbert 1. Aufnahmeleiter | 1. Aufnahmeleiter |
Koordynator ds. sanitarnych (Covid) | Guy Etzion COVID Testing Coordinator | COVID Testing Coordinator |
Asystentka koordynatora(-rki) produkcji / asystent II kier. produkcji | Mascha Breuker | |
Koordynacja noclegów | Nele Plaß | |
Koordynator wyjazdów | Linda Pritzkow | |
Druga kierowniczka produkcji | Anna Lisa Kunkel | |
Transport (koordynacja) | René Janicke | |
Szef kierowców | Karl Kallenbach | |
Szef transportu | Leo Schützsack | |
Kierownik planu | Kristian Riebesel C19 Unit | C19 Unit |
Kierownik planu | Jan-Ole Kuhfuß 5 DT Dresden | 5 DT Dresden |
Kierownik planu | Leonard Hadrich Set Manager | Set Manager |
Sekretarka produkcji | Kübra Aybasti | |
Asystent drugiego(-giej) kierownika(-czki) produkcji ds. obiektów | Steffen Schweizer | |
Asystent kierownika(-czki) produkcji | Rajiv Kunaratnasamy sept-dec | sept-dec |
Asystent kierownika(-czki) produkcji | Veli Berke Babayigit Nov. | Nov. |
Asystentka kierownika(-czki) produkcji | Dalma Rákóczi Office Production Assistant | Office Production Assistant |
Asystent kierownika(-czki) zdjęć | Daniel Hanel C19 Unit | C19 Unit |
Asystentka kierownika(-czki) zdjęć | Lena Anderle | |
Asystent kierownika(-czki) zdjęć | Jan-Ole Kuhfuß | |
Asystentka kierownika(-czki) zdjęć | Nicola Herrmann | |
Asystentka kierownika(-czki) zdjęć | Letícia da Rosa Additional team C19 Unit | Additional team C19 Unit |
Asystent kierownika(-czki) zdjęć | Lennart Eickfeld Base Manager | Base Manager |
Asystentka koordynatora(-ki) ds. sanitarnych (Covid) | Meike Bangert | |
Kierowca grupy filmowej | Vincent Ruth | |
Kierowczyni grupy filmowej | Sarah Paar | |
Kierowca grupy filmowej | Tony Leyva Puig | |
Kierowca grupy filmowej | Richard Klipp | |
Kierowczyni grupy filmowej | Annabelle Oppermann | |
Kierowczyni grupy filmowej | Anna Franca Fortuna | |
Kierowca grupy filmowej | Danielo Gallone | |
Kierowca grupy filmowej | Juergen Schmitz | |
Kierowca grupy filmowej | René Gruél | |
Kierowca grupy filmowej | Michael Sittner | |
Osobisty kierowca | Tommy Smolinski Personal driver to Cate Blanchett | Personal driver to Cate Blanchett |
Stażysta (dział produkcji) | Nicolai Brodhuhn Assets Manager | Assets Manager |
Asystentka kierownika(-czki) produkcji (biuro) | Annika Kubiak C19 Office PA | C19 Office PA |
Goniec | Nils Morgel | |
Goniec | Floris Steinbach | |
Gończyni | Sarah Schilling + 11 DT Vertretung Set AL Assistenz | + 11 DT Vertretung Set AL Assistenz |
Gończyni | Jennifer Melmer Set PA (additional) | Set PA (additional) |
Goniec | Philip Neumüller Set PA additional | Set PA additional |
Autor scenariusza / scenarzysta | Todd Field | |
Copywriter | Paul Black Digital Content Creator (Writer) | Digital Content Creator (Writer) |
Scenograf | Marco Bittner Rosser | |
Art director | Patrick Herzberg | |
Art director | Petra Ringleb | |
Art director | Steffen Geitner | |
Drugi scenograf | Nikolas Kouidis Set Designer / Assist. Art Director | Set Designer / Assist. Art Director |
Dekoratorka wnętrz | Ernestine Hipper | |
Koordynatorka dekoracji wnętrz | Katja Fischer 16.8.- 8.10. | 16.8.- 8.10. |
Koordynatorka dekoracji wnętrz | Adrienne Dahme Coordinator for the last 5 weeks | Coordinator for the last 5 weeks |
Asystentka dekoratora(-rki) wnętrz | Marese Müller | |
Dekoracja wnętrz – zaopatrzenie | Nicole Emrich Set Decorator: Ernestine Hipper 6Wochen | Set Decorator: Ernestine Hipper 6Wochen |
Dekoracja wnętrz – zaopatrzenie | Iris Schilhab zusatz 6wochen | zusatz 6wochen |
Dekoracja wnętrz – zaopatrzenie | Alexis Teller | |
Dekoracja wnętrz – zaopatrzenie | Florian Wagner | |
Organizacja budowy dekoracji | Remo Stecher Motiv: Makati Street | Motiv: Makati Street |
Rekwizytor | Martin Schultz Prop Master | Prop Master |
Rekwizyty – zaopatrzenie | Fritz Jürgens | |
Asystentka pierwszego(-ej) rekwizytora(-ki) | Magdalena Swiatek | |
Kierownik w dziale dekoracji wnętrz | Ron Büttner | |
Dekoracja wnętrz | Christoph Sieber | |
Dekoracja wnętrz | Josep Martínez | |
Dekoracja wnętrz | Annabella Fortmann | |
Dekoracja wnętrz | Jochen Schütz | |
Dekoracja wnętrz | Nele Richter | |
Dekoracja wnętrz | Florian Radloff | |
Dekoracja wnętrz | Sebastian Schulz | |
Dekoracja wnętrz | Friederike Berthold | |
Szefowa pionu scenograficznego | Jennie Konrad | |
Asystentka rekwizytora(-ki) | Julia Große-Heitmeyer Addition 2 weeks preparation | Addition 2 weeks preparation |
Asystentka dyżurnego(-ej) rekwizytora(-rki) | Anna Belvedere | |
Elektryk (scenografia) | Karsten Tietz | |
Location scout / asystent kierownika(-czki) planu | Christian Meinecke | |
Artystka malarka | Annette Fritze | |
Budowa dekoracji (malarka) | Eva-Maria Müller | |
Budowa dekoracji (malarka) | Macarena Zúñiga Infante | |
Rekwizyty (projekt i wykonanie) | Robert Wiesner elevator panels/buttons | elevator panels/buttons |
Artystka-graficzka | Tatiana Bastos | |
Artystka-graficzka | Sophia Burkardt | |
Artystka-graficzka | Kobita Syed Verschiedene Handschriften, Imitation Signatur | Verschiedene Handschriften, Imitation Signatur |
Artystka-graficzka | Stefanie Butscheidt | |
Artystka-graficzka | Nele-Tabea Reineke | |
Artysta-grafik | Henning Brehm | |
Artysta-grafik | Stefan Hollekamp Computer & Handy App Programmierung/Design | Computer & Handy App Programmierung/Design |
Kierowca (dekoracje) | Markus Sommer | |
Kierowca(-czyni) (dekoracje) | Mokaa Bautz | |
Stażysta (dział scenografii) | Lucas Job Set-Dec Helping Hand | Set-Dec Helping Hand |
Stażystka (dział scenografii) | Vivienne Berger | |
Catering (kucharz na planie) | Michael Wittler | |
Choreografka | Julia Fidel | |
Choreograf | Chris Jäger Choreograph | Choreograph |
Clearing praw | Nicole Häussermann | |
Instruktor tańca | Björn Kohler Dance Coordinator under the direction of the choreographers | Dance Coordinator under the direction of the choreographers |
Konsultantka | Silvia Lindner Immigration Consultant | Immigration Consultant |
Koordynator do spraw bezpieczeństwa i higieny | Marcel Bang Postproduction | Postproduction |
Trenerka dialogów | Franziska Roth-Dent dialect coach german for Cate Blanchett | dialect coach german for Cate Blanchett |
Trenerka językowy / trenerka dialektów | Inna Resner Russian Dialect Coach | Russian Dialect Coach |
Firma | Adnotacja |
---|---|
Emjag Productions [us] | |
Standard Film Company [us] | |
X Filme Creative Pool GmbH |
Firma | Adnotacja |
---|---|
Focus Features [us] | |
United International Pictures (UIP) [pl] Polska | Polska |
Universal Pictures International Germany GmbH [de] Germany (theatrical) | Germany (theatrical) |
Universal Pictures International Italy [it] |
Obszar działalności | Firma | Adnotacja |
---|---|---|
Oświetlenie i akcesoria | LichtHaus Gruppe | |
Obsługa finansowa, prawna, ubezpieczenia | adag Payroll Services GmbH | |
Usługi produkcyjne | André's Filmcatering Crewcatering Leipzig, Berlin | Crewcatering Leipzig, Berlin |
Usługi produkcyjne | JOLA-Rent | |
Usługi produkcyjne | RMD RescYou GbR Dresden, Germany | Dresden, Germany |
Usługi produkcyjne | S.N.A.P.-Berlin UG - Medical Safety Agency Set-Medic and Corona Tester | Set-Medic and Corona Tester |
Statyści / epizodyści | Agentur Filmgesichter | |
Statyści / epizodyści | Agentur filmissimo Inh. Antje Mews Komparsen, Specials Dresden | Komparsen, Specials Dresden |
Statyści / epizodyści | Berlin City Cops Police | Police |
Charakteryzacja i perukarstwo | JOLA-Rent | |
Dekoracje | Movie Construction | |
Dekoracje | Stoffwerke Marion Herdle Anfertigung Textile Dekorationen | Anfertigung Textile Dekorationen |
Dekoracje | Vorfilm Motiv: Makati Street | Motiv: Makati Street |
Kostiumy | COMME des COSTUMES KB: Bina Daigeler | KB: Bina Daigeler |
Kostiumy | COMME des COSTUMES | |
Kostiumy | JOLA-Rent | |
Kostiumy | Kostümfundus Babelsberg GmbH KB: Bina Daigeler | KB: Bina Daigeler |
Kostiumy | Theaterkunst GmbH Kostümausstattung KB: Bina Daigeler | KB: Bina Daigeler |
Kostiumy | Was ihr wollt costume design - Bina Daigeler | costume design - Bina Daigeler |
Kostiumy | Wellenstein zeitgenössische Kostüme GmbH Bina Daigeler | Bina Daigeler |
Lokacje i studia filmowe | Jofa GmbH Berlin | Berlin |
Lokacje i studia filmowe | LichtHaus Gruppe | |
Pojazdy i samoloty | film-autos.com GbR Prop vehicles | Prop vehicles |
Pojazdy i samoloty | movie vehicles Sven Fielitz | |
Pojazdy i samoloty | OCC Oldies & Classic Cars GmbH Vehicles & Transport (multiple) | Vehicles & Transport (multiple) |
Pojazdy i samoloty | Pit Crew GmbH | |
Pojazdy i samoloty | ReBornClassics Movies & Events Spielfahrzeug Berlin | Spielfahrzeug Berlin |
Pojazdy i samoloty | Silent Running Catering Double cabin | Double cabin |
Rekwizyty | Adlershofer Fundus | |
Rekwizyty | Adlershofer Fundus | |
Rekwizyty | Aller-Leih | |
Rekwizyty | Delikatessen Requisiten Fundus Berlin oHG | |
Rekwizyty | FTA Film- und Theater-Ausstattung GmbH | |
Rekwizyty | Hahn-Grafix Graphic Artist | Graphic Artist |
Kamery i akcesoria | ARRI Rental Deutschland GmbH | |
Kamery i akcesoria | filmklappen.de | |
Grip | DIGICOPTER® Drone Alexa Mini LF, Berlin Cityshots | Drone Alexa Mini LF, Berlin Cityshots |
Grip | Maier Bros. GmbH | |
Obróbka filmu, transfery | Media Services GmbH - Pharos The Post Group Dailies | Dailies |
Laureat | Rok | Nagroda | Kategoria | |
---|---|---|---|---|
Roland Winke | 2023 | BAFTA Film Awards [uk] Najlepszy dźwięk | Najlepszy dźwięk | nominowany(-na) |
Florian Hoffmeister | 2023 | Independent Spirit Awards [us] Najlepsze zdjęcia | Najlepsze zdjęcia | wygrał(a) |
Florian Hoffmeister | 2023 | Nagroda Amerykańskiej Akademii Filmowej (Oscars) [us] Cinematography | Cinematography | nominowany(-na) |
Monika Willi | 2023 | Nagroda Amerykańskiej Akademii Filmowej (Oscars) [us] Film Editing | Film Editing | nominowany(-na) |
Cate Blanchett | 2023 | Nagroda Amerykańskiej Akademii Filmowej (Oscars) [us] Actress in a Leading Role | Actress in a Leading Role | nominowany(-na) |
Cate Blanchett | 2023 | Golden Globes [us] Najlepsza aktorka - dramat filmowy | Najlepsza aktorka - dramat filmowy | wygrał(a) |
Cate Blanchett | 2023 | Jupiter Awards [de] Best Actress international | Best Actress international | nominowany(-na) |
Cate Blanchett | 2023 | Screen Actors Guild Awards (SAG) [us] Outstanding Performance by a Female Actor in a Leading Role | Outstanding Performance by a Female Actor in a Leading Role | nominowany(-na) |
Cate Blanchett | 2023 | Critics' Choice Movie Awards [us] Najlepsza aktorka | Najlepsza aktorka | wygrał(a) |
Cate Blanchett | 2023 | BAFTA Film Awards [uk] Najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca | Najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca | wygrał(a) |
Emjag Productions [us] | 2023 | Jupiter Awards [de] Best Feature Film (Cinema) international | Best Feature Film (Cinema) international | nominowany(-na) |
Hildur Guðnadóttir | 2023 | Critics' Choice Movie Awards [us] Najlepsza muzyka | Najlepsza muzyka | wygrał(a) |
Todd Field | 2023 | Nagroda Amerykańskiej Akademii Filmowej (Oscars) [us] Najlepszy film | Najlepszy film | nominowany(-na) |
Todd Field | 2023 | Nagroda Amerykańskiej Akademii Filmowej (Oscars) [us] Scenariusz originalny | Scenariusz originalny | nominowany(-na) |
Todd Field | 2023 | Golden Globes [us] Najlepszy scenariusz filmowy | Najlepszy scenariusz filmowy | nominowany(-na) |
Todd Field | 2023 | Directors Guild of America Award [us] Outstanding Directorial Achievement in Theatrical Feature Film | Outstanding Directorial Achievement in Theatrical Feature Film | nominowany(-na) |
Todd Field | 2023 | BAFTA Film Awards [uk] Najlepszy film | Najlepszy film | nominowany(-na) |
Todd Field | 2023 | BAFTA Film Awards [uk] Najlepsza reżyseria | Najlepsza reżyseria | nominowany(-na) |
Todd Field | 2023 | BAFTA Film Awards [uk] Best Screenplay (Original) | Best Screenplay (Original) | nominowany(-na) |
Alexandra Milchan | 2023 | Nagroda Amerykańskiej Akademii Filmowej (Oscars) [us] Najlepszy film | Najlepszy film | nominowany(-na) |
Alexandra Milchan | 2023 | Golden Globes [us] Najlepszy film - dramat | Najlepszy film - dramat | nominowany(-na) |
Alexandra Milchan | 2023 | BAFTA Film Awards [uk] Najlepszy film | Najlepszy film | nominowany(-na) |
Scott Lambert | 2023 | Nagroda Amerykańskiej Akademii Filmowej (Oscars) [us] Najlepszy film | Najlepszy film | nominowany(-na) |
Scott Lambert | 2023 | Golden Globes [us] Najlepszy film - dramat | Najlepszy film - dramat | nominowany(-na) |
Scott Lambert | 2023 | BAFTA Film Awards [uk] Najlepszy film | Najlepszy film | nominowany(-na) |
Florian Hoffmeister | 2022 | Camerimage Festival [pl] Złota Żaba za najlepsze zdjęcia (Konkurs Główny) | Złota Żaba za najlepsze zdjęcia (Konkurs Główny) | wygrał(a) |
Nina Hoss | 2022 | The Gotham Awards [us] Outstanding Supporting Performance | Outstanding Supporting Performance | nominowany(-na) |
Cate Blanchett | 2022 | Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji [it] Volpi Cup for Best Actress | Volpi Cup for Best Actress | wygrał(a) |
Cate Blanchett | 2022 | The Gotham Awards [us] Outstanding Lead Performance | Outstanding Lead Performance | nominowany(-na) |
Noémie Merlant | 2022 | The Gotham Awards [us] Outstanding Supporting Performance | Outstanding Supporting Performance | nominowany(-na) |
Todd Field | 2022 | The Gotham Awards [us] Best Feature | Best Feature | nominowany(-na) |
Todd Field | 2022 | The Gotham Awards [us] Best Screenplay | Best Screenplay | wygrał(a) |
Todd Field | 2022 | Venice International Film Festival [it] Złoty Lew za najlepszy film | Złoty Lew za najlepszy film | nominowany(-na) |
Todd Field | 2022 | Nagroda Amerykańskiej Akademii Filmowej (Oscars) [us] Najlepsza reżyseria | Najlepsza reżyseria | nominowany(-na) |
Rok | Kraj | Festiwal | Adnotacja |
---|---|---|---|
2023 | Niemcy | Międzynarodowy Festiwal Filmowy (Berlinale) Berlinale Special | Berlinale Special |
2022 | Polska | Camerimage Festival Konkurs główny | Konkurs główny |
2022 | Włochy | Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji Competition | Competition |
Rodzaj | Kraj | Data | Adnotacja |
---|---|---|---|
Premiera kinowa | Niemcy | czwartek, 02.03.2023 | |
Premiera kinowa | Polska | piątek, 24.02.2023 | |
Premiera kinowa | Włochy | czwartek, 09.02.2023 | |
Premiera kinowa | Francja | środa, 25.01.2023 | |
Premiera kinowa | USA | piątek, 07.10.2022 | |
Prapremiera | czwartek, 01.09.2022 | Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji [it] |