© Młode Horyzonty
© Młode Horyzonty

Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka

  • Die Schule der magischen Tiere 2 - Voller Löcher (Tytuł roboczy)
Wszystkie tytuły (3)
film kinowy | 2021-2022 | dziecięcy, familijny, rozrywkowy, fantasy, komedia | Niemcy

Zwiastuny / materiały wideo

Opis filmu

Ida nie może odnaleźć się w nowej klasie. Jej wychowawczyni wie jednak jak sprawić, żeby „ta nowa” poczuła się lepiej w szkolnej ławce. Pomoże w tym nowy przyjaciel Benni oraz… odrobina magii. Ida zaprzyjaźnia się z mówiącym lisem, a kompanem nieśmiałego Benniego staje się leciwa żółwica. Zwierzęta są obdarzone niezwykłymi zdolnościami: mówią ludzkim głosem, wykonują sztuczki i są chętne do zabawy! Tymczasem na szkolnych korytarzach zaczyna dochodzić do tajemniczych kradzieży. Znakiem charakterystycznym ich sprawcy jest duży, żółty uśmiech. Ida, wraz z nowymi kolegami, próbuje ustalić, kim jest złodziej. Bez przyjaciół – także tych zwierzęcych – nie rozwiązałaby zagadki, a ustalenie winnego w pojedynkę byłoby czarną magią! Czy nowa przyjaźń przetrwa tę niełatwą próbę? [Młode Horyzonty]

Obsada aktorska

Aktor(ka)Nazwisko postaciAktor(ka) dubbingowa/lektor(ka)Stimme
Emilia MaierIda Kronenberg [RG]
Loris SichrovskyJo Wieland [RG]
Lillith JohnaAnna-Lena Zink [RG]
Leonard ConradsBenjamin Schubert [RG]
Emilia PieskeHelene May [RG]
Nadja UhlMiss Mary Cornfield [RG]
Justus von DohnányiSchuldirektor Siegmann [RG]
Marleen LohseFrau Kronenberg [RG]
Heiko PinkowskiHausmeister Wondraschek [RG]
Milan PeschelMister Mortimer Morrison [RG]
Simon PearceAren Kreuzer [RD]
Luzie NadjafiSibel [RD]
Thilo Fridolin MatthesMax [RD]
Noel DiopAnthony [RD]
Jakob WeingärtnerSchoki [RD]
Phillis Lara LauFinja Degenhardt [RD]
Charlotte HagenbucherKatinka Iwanow [RD]
Emmylou NenselRonja Jablonski [RD]
Juri BeckerSilas Sawatzki [RD]
Deniz AkyüzHatice Akay [RD]
Emil MascheckMatteo [RD]
Lauri KröckLothar Roggenthiel [RD]
Ivy UllrichLuna Nadolny [RD]
Margo SkibaEmma [RD]
Tristan SchreckEddie [RD]
Michaela CasparSchulrätin [RD]
Purnima GrätzLeonie Khamsong [RD]
Wolfram BrinckMortimer (Double) [RE]
Ronny SchusterJournalist [RE]
AktywnośćNazwiskoAdnotacja
Administrator filmuBernd Hein
Asystentka administratora(-rki) filmuAngelika Hein
Reżyser animacji 3DTomer Eshed
Producent VFXChristopher Lenke
outsourced VFX
outsourced VFX
Producent VFXRufin Wiesemann
Cine Chromatix
Cine Chromatix
Animatorka postaci 3DMichelle Oettinger
Animator postaci 3DKariem Saleh
Animatorka postaci 3DBridget Warrington
Animatorka postaci 3DDeborah Callenberg
Animatorka postaci 3DNoemi Rajczyba
Animatorka postaci 3DStefanie Scheil
Animator(-ka) postaci 3DJohn T. Coomey
Animator postaci 3DHendrik Rost [1]
Animator postaci 3DMax Stöhr
Postproduction supervisorDominik Bollen
Postprodukcja obrazu (koordynatorka)Alexandra Wiedner
Supervisor VFXFrank Kaminski
Supervisor VFXDennis Rettkowski
Supervisor VFXMarkus Frank
FX animatorDennis Schmidt [2]
FX animatorRico Dober
Kierowniczka produkcji VFXRasha El Sawly
Koordynator VFXStefan Kerbel
Dyrektor techniczny VFXMax Welscher
Projektant postaciMichael Herm
Lead Character Artist
Lead Character Artist
Motion graphics designerValentin Fuhlenbrok
Motion graphics designerNicole Tietze
3D artistSascha Gongola
CGI Artist
CGI Artist
3D artistTahar Mediahed
3D artistFelix Brosche
Lead 3D Artist
Lead 3D Artist
3D artistVictor Manske
3D artistTom Stempniersky
Compositing supervisorLeslie E. Renaud
Digital compositor / compositing artistAlessandro Marneli
Digital compositor / compositing artistKristin Feist
Digital compositor / compositing artistMartin Springer
Digital compositor / compositing artistPrashant Nair
Digital compositor / compositing artistDiego Camacho
Digital compositor / compositing artistDag Kjetsa
Digital compositor / compositing artistMaximilian Buske
Digital Mastering
Digital Mastering
Digital compositor / compositing artistAshwin Singh
Digital compositor / compositing artistBernd Mittelhockamp
Digital compositor / compositing artistLucas Menzel
Digital compositor / compositing artistMax Marvin Kuper
Digital compositor / compositing artistRalph Apfelbaum
Digital compositor / compositing artistCarlos Bohga
Digital compositor / compositing artistFrederik Grytzmann
Digital compositor / compositing artistBirger Schirrmeister
Lead Compositing Artist
Lead Compositing Artist
Digital compositor / compositing artistAlexander Marschner
Digital compositor / compositing artistRobert Masula
Digital compositor / compositing artistLieven Lobing
Digital Mastering
Digital Mastering
Digital compositor / compositing artistFlorian Margesin
Digital compositor / compositing artistMarcus Eich
Digital compositor / compositing artistMustafa Haideri
Digital compositor / compositing artistRicardo di Leo
Digital compositor / compositing artistDominique Breyvogel
Digital compositor / compositing artistChristina Kammermeier
Digital compositor / compositing artistNicole Nardone
Lead Compositing Artist
Lead Compositing Artist
Projektant czołówkiLutz Lemke
Projektant czołówkiAndré Gerhardt
Rollabspann
Rollabspann
Projektant czołówkiFranz Hoegl
Titelillustrationen
Titelillustrationen
Projektant czołówkiTobias Kummer
Rollabspann
Rollabspann
VFX lighting supervisorRobert Masula
Lighting Artist
Lighting Artist
VFX animation supervisorLars Krüger
KolorystaBernard Greiner
Digital matchmoverVincent Langer
Digital matchmoverJuan Cardenas
Digital matchmoverStefan Günther [2]
DI Digital Intermediate supervisorSven Hegen
Digital Intermediate assistantAlina Drescher
Dailies Quality Check
Dailies Quality Check
Digital Intermediate assistantMatthias Ricke
Datamanagement
Datamanagement
Digital Intermediate assistantMaurice Waskow
Datamanagement
Datamanagement
Stażysta (pion VFX)Jannis Eden
CGI Intern
CGI Intern
Stażysta (pion VFX)Anton Wempner
intern
intern
Główna charakteryzatorka (makeup i fryzury)Marika Knappe
Druga charakteryzatorkaDoreen Kindler
Druga charakteryzatorkaElise Tillmann
Współpraca charakteryzatorskaStephanie Hanf
Współpraca charakteryzatorskaDaniel Riedl
1 day of shooting
1 day of shooting
Współpraca charakteryzatorskaSusann Weber
Współpraca charakteryzatorskaDiana Eberl
Współpraca charakteryzatorskaAnne Fonfara
Crowd und Cast
Crowd und Cast
Współpraca charakteryzatorskaHeidi Wick
Współpraca charakteryzatorskaLisa Lampas
Współpraca charakteryzatorskaIsabel Kowol
Współpraca charakteryzatorskaSandy Hänsel
Operator dźwięku na planieRoman Schwartz
Asystent operatora(-ki) dźwiękuAngelo Hopfer
Asystent operatora(-ki) dźwiękuPeter Brücklmair
Asystent operatora(-ki) dźwiękuMartin Müller [2]
Playback (obsługa na planie)Max Lange
Nadzór efektów specjalnychSebastian Bulst
Nadzór efektów specjalnychJan Singh
Lead Compositing Artist
Lead Compositing Artist
Nadzór efektów specjalnychLouis Rösner
Nadzór efektów specjalnychHelmut Neudorfer
Nadzór efektów specjalnychHans Neurohr
Technik SFXPhillip Braunschober
Star-Effects Jan SIngh
Star-Effects Jan SIngh
Projekt i wykonanie lalekNiklas Hermansson
Koordynator kaskaderów(-rek)Torsten Jerabek
KaskaderBenjamin Nippe
Stuntdouble Milan Peschl
Stuntdouble Milan Peschl
KaskaderkaTanja Pelster
Konstrukcje do ewolucji kaskaderskichEnzo Leonardo Mandara
Konstrukcje do ewolucji kaskaderskichStefan Knappe
Assistent für Face Off
Assistent für Face Off
Konstrukcje do ewolucji kaskaderskichTanja Pelster
Technik konstrukcji kaskaderskichStefan Walther
Helping Hands
Helping Hands
Szef wózkarzy / key gripHagen Raeder
Key Grip
Key Grip
Szef wózkarzy / key gripJacob Engel
Szef wózkarzy / key gripDaniel Krause
Zusatz
Zusatz
GripNicolas Hüdepohl
GripManuel Fleischer
GripFlorian Hartzsch
GripCoby van Rooyen
GripMatthias Westphal
Zusatz
Zusatz
Pilot dronaClemens Wronski
Pilot Heavy Lift / Alexa Mini
Pilot Heavy Lift / Alexa Mini
KostiumografkaSonja Hesse
Konsultantka (kostiumy)Regina Tiedeken
Druga kostiumografkaAnke Kerstan
KB: Sonja Hesse
KB: Sonja Hesse
GarderobianaLydia Popp
GarderobianyDennis Schmidt [1]
GarderobianyMichael Wolf
GarderobianaSophie Stoewer
Dodatkowa garderobianaSarah Kehr
Dodatkowa garderobianaMaría Pozos
KB Sonja Hesse 3 DT
KB Sonja Hesse 3 DT
Dodatkowa garderobianaVanessa Khawam-Habib
Dodatkowa garderobianaClaudia Blumenauer
14 Drehtage
14 Drehtage
Dodatkowa garderobianaLinda Krause
KrawiecAlexander Harr
KrawcowaMandy Härtel
KrawcowaRita Sauerteig
Zaopatrzenie (kostiumy)Sylka Schädlich
MontażystkaSabine Maier
SFX Editor
SFX Editor
MontażystaZaz Montana
Montaż on-lineJan Wiechmann
Asystent montażysty(-ki)Enver Melis
QC
QC
Asystentka montażysty(-ki)Margit Wiltschko
Druga asystentka montażysty(-stki)Nicole Busse
QC
QC
Montaż (efekty VFX)Sven Hegen
Montaż (efekty VFX)Robin Jonasch
KompozytorRobin Kallenberger
KompozytorKonstantin Scherer
KompozytorYanek Stärk
KompozytorDominik Giesriegl
KompozytorRobin Haefs
Kompozytor(ka)Ali Zuckowski
Asystent kompozytora(-ki)Emanuel Fitz
Mistrz oświetlenia / gafferChristoph Steil
Asystent mistrza(-yni) oświetlenia / I asystent gaffera d/s sprzętu oświetleniowegoCornelius Köster
Drugi gaffer (okablowanie i podłączenia)Enrico Walther
Rigging Crew Bad Lobenstein
Rigging Crew Bad Lobenstein
Drugi gaffer (okablowanie i podłączenia)Andre Griesbach
Rigging Crew Bad Lobenstein
Rigging Crew Bad Lobenstein
Operator / obsługa konsoli sterującej oświetleniemLasse Kudlek
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetleniaChristof Stammberger
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetleniaLasse Kudlek
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetleniaDaniel Wiebusch
Beleuchter/ Elektrofachkraft Ersatz
Beleuchter/ Elektrofachkraft Ersatz
Dodatkowy elektryk oświetlaczTom Siegemund
Dodatkowa elektryczka oświetlaczkaPascalle Müller
Dodatkowy elektryk oświetlaczShane Carey
Assistenz
Assistenz
Dodatkowy elektryk oświetlaczRafael Cruz Koenigs
Dodatkowy elektryk oświetlaczOle Schmetzer
Dodatkowy elektryk oświetlaczSilvio Pohl
Assistenz
Assistenz
Dodatkowy elektryk oświetlaczLuca Scharfenberg
Dodatkowy elektryk oświetlaczSimon Schedel
Dodatkowy elektryk oświetlaczDavid Möller
Dodatkowy elektryk oświetlaczJens Schulze
Dodatkowy elektryk oświetlaczFelipe Engelke
Assistenz
Assistenz
Dodatkowy elektryk oświetlaczPhilipp Tobias Jacob
Assistenz
Assistenz
Dodatkowy elektryk oświetlaczSebastian Volkholz
Dodatkowy elektryk oświetlaczMichael Waldl
Dodatkowa elektryczka oświetlaczkaAlena Sternberg
Assistenz
Assistenz
Dodatkowy elektryk oświetlaczJacob Pertz
Dodatkowy elektryk oświetlaczThorge Bauer
Dodatkowy elektryk oświetlaczNiels Spoorman
Dodatkowy elektryk oświetlaczStefan Sporrer
Assistenz
Assistenz
Dodatkowy elektryk oświetlaczCan Köprülü
Dodatkowy elektryk oświetlaczReinhard Eggersdorfer
Dodatkowy elektryk oświetlaczFabian Stich
Asystent oświetlaczNils Schneider
Junior Beleuchter Ersatz
Junior Beleuchter Ersatz
Asystent oświetlaczMatthias Preuß
Junior Beleuchter Ersatz
Junior Beleuchter Ersatz
Asystent oświetlaczMalte Liebertz
Asystent(ka) oświetlacz(ka)Kira Lynn Gingerich
Lichthilfe
Lichthilfe
Reżyserka castinguNina Haun
Reżyserka castingu (dzieci)Jacqueline Rietz
Asystentka reżysera castinguAlrun Seifert
Autor zdjęć filmowychBernhard Jasper
Autor zdjęć filmowych - II ekipaLukas Schuler
1DT
1DT
Operator kameryMartin Lippert
B-Cam/ Steadicam Operator
B-Cam/ Steadicam Operator
Pierwszy asystent kameryMoritz Müller
a-cam
a-cam
Pierwszy asystent kameryJohannes Neumann [1]
B-Cam (43 SD)
B-Cam (43 SD)
Druga asystentka operatora(-rki) kameryLisa Wunderlich
B Cam
B Cam
Drugi asystent operatora(-rki) kameryRuben Killat
Asystent operatora(-rki) obrazu (DIT)Fabio Spitzenberg
Podgląd wideoLeonie Joppich
PSU 4
PSU 4
FotosistaFabio Spitzenberg
FotosistaNik Konietzny
Stażysta (pion operatorski)Johannes Neudert
ReżyserSven Unterwaldt
Drugi reżyserJeronimo Wald
Asystentka reżysera(-rki)Lea Schwetje
Drugi asystentka reżysera(-rki)Lili Bootmann
Drugi asystent reżysera(-rki)Johannes Prondzinsky
10 DT
10 DT
Continuity / script supervisorMartina Kasper
Script continuityMarina Herrmany
2nd Unit, 1 DT
2nd Unit, 1 DT
StoryboardzistaRaymond Boy
StoryboardzistaMilen Vitanov
StoryboardzistaNadav Faibish
StoryboardzistkaMarina Gonzalez
Coaching aktorski (dzieci)Yvette Dankou
Koordynacja (statyści)Judith Leiterer
1 DT
1 DT
Sound supervisor / reżyser dźwiękuAndreas Hintzsch
Sound supervisor / reżyser dźwiękuMiles Kann
Foley Supervisor
Foley Supervisor
Realizator zgrania dźwiękuWilly Löster
Realizator zgrania dźwiękuStefan Korte [2]
Asystent realizatora(-rki) zgrania dźwiękuJulian Müller-Scherz
Tonmeister Geräuschaufnahmen
Tonmeister Geräuschaufnahmen
Montażysta dźwiękuSamuele Zandron
Foley Editor
Foley Editor
Edycja dialogów i postsynchronów (nadzór)Andreas Hintzsch
Montaż efektów synchronicznych (nadzór)Charlotte Lewis
Foley Editor
Foley Editor
Imitator dźwiękuPeter Deininger
ProducentkaAlexandra Kordes
ProducentkaMeike Kordes
Producent wykonawczyFred Kogel
ProducerAnna Niebert
KoproducentKevin Anweiler
KoproducentkaCosima von Spreti
KoproducentChristian Henschel [1]
KoproducentUfuk Genç
Producentka liniowaMonika Praefke
Producent liniowyKlaus Spinnler
Asystentka producenta(-tki) liniowego(-ej)Alexandra Wiedner
Asystentka producenta(-tki) liniowego(-ej)Verena Hohmann
Kierowniczka produkcjiKatja Zaus
Postproduction managerPatricia Feldmann
Koordynatorka produkcji/ II kier. prod.Caroline Damianová
Koordynatorka bezpieczeństwa i higieny pracyLucie Lechner
Hygienebeauftragte Head of Department
Hygienebeauftragte Head of Department
Asystentka kierownika(-czki) produkcjiSilvia Willmy
Drugi kierownik produkcjiDaniel Defranceschi
Drugi kierownik produkcji ds. obiektówHermann Lämmel
2. Motivaufnahmeleitung
2. Motivaufnahmeleitung
Drugi kierownik produkcji ds. obiektówFlorian Gradmann
1 week additional (Erfurt)
1 week additional (Erfurt)
Drugi kierownik produkcji ds. obiektówJörn Günther
Kierownik planuAlexander Rutkowski
Sekretarka produkcjiJulia Biskupski
Asystentka drugiego(-giej) kierownika(-czki) produkcji ds. obiektówClaudia Stolze
Motivaufnahmeleitung PA
Motivaufnahmeleitung PA
Asystent kierownika(-czki) produkcjiJan Hemayatkar-Fink
Asystent kierownika(-czki) produkcjiJustus Hagemann
Assistenz der Set- Aufnahmeleitung
Assistenz der Set- Aufnahmeleitung
Asystent kierownika(-czki) produkcjiMartin Liehr
Asystentka kierownika(-czki) zdjęćFranziska Glückstein
Kierowca grupy filmowejFranz Florian Schütze
Kierowca grupy filmowejGoran Kamitz
Kierowca grupy filmowejMike Kressmann
Zusatz
Zusatz
Kierowczyni grupy filmowejLena-Marie Sprang
Kierowczyni grupy filmowejKirsten Räck
Kierowca grupy filmowejWilly Necke
GończyniGreta Kaminski
GończyniJosephine Thiekötter
GończyniSophia Vester
GoniecSimon Nouri
Zusatz
Zusatz
GończyniEvalotte Pietsch
16 DT
16 DT
Autor scenariusza / scenarzystaThorsten Näter
Autor scenariusza / scenarzystaSven Unterwaldt
Autor scenariusza / scenarzystaAlexander Dydyna
Autorka scenariusza / scenarzystkaViola M. J. Schmidt
Konsultant scenariuszowyOliver Schütte
AudiodeskryptorAlexander Fichert [1]
ScenografMaximilian Lange
Asystentka scenografa(-ki)Sandra Fleischer
Studiobau Erfurt (Klassenzimmer und Zimmer des Direktors)
Studiobau Erfurt (Klassenzimmer und Zimmer des Direktors)
Art directorZita Pichler
Druga scenografkaMelina Maravelias
Art Department Assistenz
Art Department Assistenz
Dekorator wnętrzBenedikt Lange
Asystentka dekoratora(-rki) wnętrzAnna Casanova
Asystentka dekoratora(-rki) wnętrzGiulia Severini
Prep - Berlin
Prep - Berlin
Asystent dekoratora wnętrzMarian Ring
Asystent(ka) dekoratora wnętrzNicolas y Casanova
RekwizytorSebastian Becker [3]
Rekwizytor planowyJo Wild
Dekoracja wnętrzUlrike Eisenreich
Dekoracja wnętrzSven Mikley
Dekoracja wnętrzStefan Schiek
Dekoracja wnętrzHenne Hensold
Zusatz Bayern
Zusatz Bayern
Dekoracja wnętrzAndrea Basse
Asystentka dyżurnego(-ej) rekwizytora(-rki)Maya Zitzlsperger
Setquisiten Hilfe
Setquisiten Hilfe
Asystent dyżurnego(-ej) rekwizytora(-rki)Mathias Lang
Location scout / asystent kierownika(-czki) planuFlorian Gradmann
mdm
mdm
Location scout / asystentka kierownika(-czki) planuKatharina Kern
Location scout / asystent kierownika(-czki) planuPeter Leier [1]
Location scout / asystent kierownika(-czki) planuAlexander Schimkus
Location scout / asystent kierownika(-czki) planuChristian Meinecke
MDM
MDM
Additional location scout / druga asystentka kierownika(-czki) planuSandra Fleischer
in MDM
in MDM
Budowa dekoracjiJens Westermann
Budowa dekoracjiTobias Günther [1]
Budowa dekoracjiBernhard Riedmann
Rekwizyty (projekt i wykonanie)Veronika Zunner Fadhli
Rekwizyty (projekt i wykonanie)Yana Fadhli
Artystka-graficzkaKati Linke
Transport rekwizytówRene Göttel
Set Dec Driver
Set Dec Driver
Transport rekwizytówStephan Hausmann
Set-Dec Fahrer
Set-Dec Fahrer
Transport rekwizytówMalte Neumann
ChoreografkaTiger Kirchharz
Konsultant ds. zrównoważonej produkcji filmowejThomas Matysiak
Koordynatorka do spraw bezpieczeństwa i higienyLucie Lechner
Koordynator do spraw bezpieczeństwa i higienySven Schorn
Koordynatorka do spraw bezpieczeństwa i higienyKatharina Berger
Koordynatorka do spraw bezpieczeństwa i higienyClara Pauline Müllauer
Koordynator do spraw bezpieczeństwa i higienyPatrick Krienke
COVID Marshals, Testers, Medics
COVID Marshals, Testers, Medics
Koordynator do spraw bezpieczeństwa i higienyLeon Langenwalter
Napisy w filmie (rozstawianie)Henrike Bauer
Napisy w filmie (rozstawianie)Aya Kouamé
Opiekunka dzieci na planieClaudia Kern
Artiluna
Artiluna
Opiekunka dzieci na planieSteffi Schlademann
Opiekunka dzieci na planieLisa Näfe
Opiekunka dzieci na planieAnnett Franz
Opiekunka dzieci na planieRita Tschernjak

Firmy produkcyjne

FirmaAdnotacja
Kordes & Kordes Film GmbH [de]
Kordes & Kordes Film Süd GmbH
Kordes & Kordes Film Süd GmbH
Kordes & Kordes Film Süd GmbH [de]

Dystrybutorzy / agencje sprzedaży

FirmaAdnotacja
Młode Horyzonty Dystrybucja [pl]
Poland (theatrical)
Poland (theatrical)

Firma (usługi)

Obszar działalnościFirmaAdnotacja
Oświetlenie i akcesoriaMaier Bros. GmbH
Doradztwo produkcyjneMedia Berlin
Doradztwo produkcyjnePRODUCTION CONCEPT GmbH
Green Consulting
Green Consulting
Doradztwo produkcyjneRetterz [de]
Doradztwo produkcyjneSet Medic Berlin
COVID Tester
COVID Tester
Obsługa finansowa, prawna, ubezpieczeniaadag Payroll Services GmbH
Obsługa finansowa, prawna, ubezpieczeniaBrehm & v. Moers mbH [de]
Obsługa finansowa, prawna, ubezpieczeniaHowden Caninenberg GmbH (formerly Caninenberg & Schouten GmbH)
Insurance
Insurance
Obsługa finansowa, prawna, ubezpieczeniaRechtsanwalt Dr. iur. Stefan Rüll
Opieka (dzieci / młodzież)Artiluna GbR
durchgeführt von Steffi Schlademann, Claudia Kern, Lisa Näfe, Margarita Tschernjak
durchgeführt von Steffi Schlademann, Claudia Kern, Lisa Näfe, Margarita Tschernjak
Transport, podróże i zakwaterowanieKirsten Räck Personentransporte
Transport, podróże i zakwaterowanieMEDIAS Reiseservice
Transport, podróże i zakwaterowanieRoad Rebel
Usługi biurowe, zaopatrzenie biurowe, tłumaczeniaGO! Express & Logistics [de]
Usługi biurowe, zaopatrzenie biurowe, tłumaczeniaManthey Bürotechnik OHG
Usługi biurowe, zaopatrzenie biurowe, tłumaczeniaTwister Kuriere
Usługi produkcyjnefilmissimo Catering
Vollcatering
Vollcatering
Usługi produkcyjneMobilespace
Usługi produkcyjneROGER & OVER Sprechfunkgeräte GmbH
Usługi produkcyjneSetkeeper
Statyści / epizodyściAgentur filmissimo Inh. Antje Mews
Erfurt und Wernigerode
Erfurt und Wernigerode
Statyści / epizodyściAgentur PRODUCER'S FRIEND
Bamberg
Bamberg
DekoracjeEasy Setcompany [de]
DekoracjeGRAFIKWERK
Digitaldrucke
Digitaldrucke
Efekty specjalneMagic FX
Efekty specjalnestar-effects
KostiumyKostümfundus Babelsberg GmbH
KB: Sonja Hesse
KB: Sonja Hesse
KostiumyTheaterkunst GmbH Kostümausstattung
KB: Sonja Hesse
KB: Sonja Hesse
KostiumyWellenstein zeitgenössische Kostüme GmbH
KB: Sonja Hesse
KB: Sonja Hesse
Lokacje i studia filmoweStudiopark KinderMedienZentrum
Filmstudio
Filmstudio
RekwizytyAdlershofer Fundus
Historisch: große Bilder- und Bildergoldrahmen, großformatige Gobeloin
Historisch: große Bilder- und Bildergoldrahmen, großformatige Gobeloin
RekwizytyDelikatessen Requisiten Fundus Berlin oHG
RekwizytyDelikatessen Requisiten Fundus Berlin oHG
RekwizytyFTA Film- und Theater-Ausstattung GmbH
Alle Bereiche Muc
Alle Bereiche Muc
RekwizytyRio Requisitenfundus Schäfer Hohm GbR [de]
RekwizytySonnewald
Requisiten
Requisiten
Kamery i akcesoriaVantage Film GmbH
GripDIGICOPTER®
Luftaufnahmen Bamberg, Harz 6k Heavy Lifter
Luftaufnahmen Bamberg, Harz 6k Heavy Lifter
GripMaier Bros. GmbH
GripneoFlight UG
Blackarm ATV 4x4
Blackarm ATV 4x4
Dźwięk (postprodukcja)Shoot’n'Post - Tonbüro GmbH
5.1 rerecording cinema suite
5.1 rerecording cinema suite

Nagrody

LaureatRokNagrodaKategoria 
Alexandra Kordes2023Bayerischer Filmpreis [de]
Family-Entertainment
Family-Entertainmentwygrał(a)
Kordes & Kordes Film GmbH [de]2023Niemiecka Nagroda Filmowa (Lola) [de]
Najwyższa frekwencja kinowa
Najwyższa frekwencja kinowawygrał(a)
Meike Kordes2023Bayerischer Filmpreis [de]
Family-Entertainment
Family-Entertainmentwygrał(a)
Dennis Rettkowski2023Niemiecka Nagroda Filmowa (Lola) [de]
Najlepsze efekty wizualne
Najlepsze efekty wizualnenominowany(-na)
Tomer Eshed2023Niemiecka Nagroda Filmowa (Lola) [de]
Najlepsze efekty wizualne
Najlepsze efekty wizualnenominowany(-na)
Markus Frank2023Niemiecka Nagroda Filmowa (Lola) [de]
Najlepsze efekty wizualne
Najlepsze efekty wizualnenominowany(-na)
Sven Unterwaldt2022Schlingel - Int. Film Festival for Children & Young Audience [de]
Focus Germany
Focus Germanynominowany(-na)

Emisja tv

RodzajKrajNadawcaData/godzinaAdnotacja
Pierwsza emisjaNiemcyWow [de]piątek, 28.07.2023

Premiery i prapremiery kinowe

RodzajKrajDataAdnotacja
Premiera kinowaPolskapiątek, 05.04.2024
Premiera kinowaNiemcyczwartek, 29.09.2022