Opis filmu

Ben ciężko zniósł rozwód i rozłąkę ze swoją byłą już żoną oraz dwójką dzieci. Zupełnie nieoczekiwanie los jednak dał mu drugą szansę. Mira musi spędzić w szpitalu sporo czasu. Ben znowu zamieszkuje ze swoimi dziećmi. „Tym razem wszystko będzie dobrze” – powtarza jak mantrę.

Wspaniała opowieść o przytłoczonym ojcu, który przekracza własne granice akceptacji z miłości do dziecka poszukującego swojej tożsamości. Opowiadana z odwagą, uczciwością oraz z humorem. To wspaniałe kino familijne dla całej rodziny.
[Vivarto]

Obsada aktorska

Aktor(ka)Nazwisko postaciAktor(ka) dubbingowa/lektor(ka)Stimme
Florian David FitzBen [RG]
LaurìOskar [RG]
Marie BurchardMira [RD]
Burghart KlaußnerHerr Kornmann [RD]
Juan Lo SassoDiego Ortiz Costa [RD]
Kida Khodr RamadanSeyit [RD]
Senta BergerFrau Kornmann [RD]
Ava PetschErna [RD]
Nora BoecklerFrau Steck [RD]
Lavinia NowakRamona [RD]
Ralph SchichaDr. Hirte [RD]
Sohel Altan Golİsmet [RD]
Gustav Peter WöhlerPeter [RD]
Sebastian KempfMarco Scheller [RD]
Rudolf KrauseDr. Gross [RE]
Christo KlahrPolizist [RE]
Dennis KharazmiBesucher im Möbelhaus [RE]
Xenia TilingKinderbetreuung [RE]
Leon BruggerAnführer Junggesellenparty [RE]
Matthias HaunPolizist [RE]
Fabian SchirmeierPoliceman [RE]
AktywnośćNazwiskoAdnotacja
Administratorka filmuNatalie Stelzl
Abwicklung Haupthaus
Abwicklung Haupthaus
Administratorka filmuManuela Welpmann
Asystentka administratora(-rki) filmuSabrina Kleder
Postproduction supervisorSven Nuri
(Toccata Film)
(Toccata Film)
Postproduction supervisorLukas Lerch
Dailies operatorBenedikt Kaiser
LTO Archive
LTO Archive
KolorystaSebastian Göhs
Kolorysta materiałów dziennych (dailies)Rainer Schmidt [1]
Druga charakteryzatorkaGloria Göschel
Hair & Make Up Artist Maincast
Hair & Make Up Artist Maincast
Operator dźwięku na planieMarc Meusinger
Asystent operatora(-ki) dźwiękuPeter Brücklmair
Nadzór efektów specjalnychHelmut Neudorfer
Technik SFXSebastian Bulst
PirotechnikDirk Lange
Koordynator kaskaderów(-rek)Katja Jerabek
face off stunts&rigging
face off stunts&rigging
KaskaderTim Vetter
Stuntplayer Polizist bei Demo
Stuntplayer Polizist bei Demo
KaskaderEnzo Leonardo Mandara
KaskaderkaTanja Pelster
KaskaderSteffen Jung
KaskaderMax Häusle
KaskaderLukas Gaisberger
KaskaderJürgen Klein
Stuntplayer Demonstrant
Stuntplayer Demonstrant
KaskaderMartin Cronebach
Szef wózkarzy / key gripFlorian Speer
KostiumografkaKatharina Ost
Druga kostiumografkaAnna Brandt [3]
GarderobianaPaula Jutzi
GarderobianaStefanie Katharina Müller
Dodatkowa garderobianaManuela Bönecke
Stażystka (pracownia kostiumów)Michelle Hoffmann [1]
MontażystkaAna de Mier y Ortuno
Montaż dodatkowyLukas Meissner
Asystent montażysty(-ki)Rene Bernbeck
KompozytorJosef Bach
KompozytorArne Schumann
Mistrz oświetlenia / gafferChris Böck
Asystent mistrza(-yni) oświetlenia / I asystent gaffera d/s sprzętu oświetleniowegoAndreas Strohmer
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetleniaFinn Gosch
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetleniaThomas Roßbach
Dodatkowy elektryk oświetlaczChristian Rose
Dodatkowy elektryk oświetlaczRoman von Seherr-Thoss
Obsługa światła balonowegoChristian Saalfeld
Asystent oświetlaczSimon Kmeth
Reżyserka castinguDaniela Tolkien
Asystentka reżysera castinguRebekka Abatiello
Autor zdjęć filmowychDaniel Gottschalk
Operator dronaHolger Fleig
Operator kameryFabian Rösler
Operator steadicamuNiv Abootalebi
22 DT Vertretung
22 DT Vertretung
Pierwszy asystent kameryMaximilian G. Engl
Cam B
Cam B
Pierwszy asystent kameryJohnny Feurer
A-Camera
A-Camera
Drugi asystent operatora(-rki) kameryTim Zimmermann-Ruppel
B-Unit
B-Unit
Druga asystentka operatora(-rki) kameryKaja Styczynska
A-Cam
A-Cam
Asystent operatora(-rki) obrazu (DIT)Daniel Eberhard
Asystent operatora steadicamu (ostrzyciel)Maximilian G. Engl
Operator tylnej projekcjiLukas Hariegel
Plate Assis
Plate Assis
Operator tylnej projekcjiRobin Landsgesell
Plate Operator
Plate Operator
Operator tylnej projekcjiJannik Klingel
Plate Operator
Plate Operator
Operator tylnej projekcjiThomas Matysiak
Projektmanager
Projektmanager
Operator QtakeDaniel Eberhard
FotosistaJürgen Olczyk
ReżyserHüseyin Tabak
Druga reżyserkaUlrike Schürhoff
Preparation Feb-March
Preparation Feb-March
Drugi reżyserBenedict Hoermann
Whole Shoot + 2 weeks prep
Whole Shoot + 2 weeks prep
Asystentka reżysera(-rki)Julia Eiber
2nd AD (mixed system) + 1st AD reshoots
2nd AD (mixed system) + 1st AD reshoots
Script continuityAnnalena Schwarz
2nd Unit
2nd Unit
Script continuityJulia Strobel
Montaż efektów synchronicznychNormann Büttner
Operator dźwięku (efekty synchroniczne)Normann Büttner
Imitator dźwiękuMax Bauer
ProducentDaniel Sonnabend
ProducentMarco Beckmann
ProducentDan Maag
Assistant-/ junior producerElena Erbenich
Producent towarzyszącyMarkus Reinecke
Obsługa finansowaLaura Rauscher
Team Lead Accounting & Finance
Team Lead Accounting & Finance
Producentka liniowaStephanie Hayward-Schneider
Koordynacja finansowa i rozliczeńLeonard Häberle
Asystentka producenta(-tki) liniowego(-ej)Anna-Lena Fuchs
Asystentka producenta(-tki) liniowego(-ej)Maximiliane Rabenbauer
dual Student
dual Student
Asystentka producenta(-tki) liniowego(-ej)Isabell Seeliger
Asystent producenta(-tki) liniowego(-ej)Simon Kiefer
Asystent producenta(-tki) liniowego(-ej)Lukas Schwarz-Danner
Kierownik produkcji filmuTobias Pollok
Koordynatorka produkcji/ II kier. prod.Julia Devaureix
Koordynator bezpieczeństwa i higieny pracySebastian Gosch
Corona Coordinator
Corona Coordinator
Koordynatorka bezpieczeństwa i higieny pracyGrit Belitz
Asystentka kierownika(-czki) produkcjiSiri Stattelmann
Druga asystentka kierownika(-czki) produkcjiLili Bootmann
Druga kierowniczka produkcji ds. obiektówVerena Vogl
Druga kierowniczka produkcji ds. obiektówNoelle Kempkes
Kierownik planuLucius 'Luke' Brombeis
1 DT Nachdreh
1 DT Nachdreh
Kierownik planuDirk Eberling
Asystentka drugiego(-giej) kierownika(-czki) produkcji ds. obiektówNoelle Kempkes
Asystentka kierownika(-czki) zdjęćChantal Hopp
Asystent kierownika(-czki) zdjęćBernd Morgenstern
Kierowca grupy filmowejMarco Pirkl
Kierowca grupy filmowejBernd Oberueber
Vorbereitung März 2020
Vorbereitung März 2020
Kierowca grupy filmowejTobias Caninenberg
Nachdrehte
Nachdrehte
Kierowca grupy filmowejChristian Sonnberger
GończyniJana Sander
GończyniLisa Ena Ottenschläger
GończyniAnnalena Schwarz
Autor scenariusza / scenarzystaFlorian David Fitz
ScenografkaEva-Maria Stiebler
Asystentka scenografa(-ki)Angela Mersch
+ Greenery
+ Greenery
Art directorTanja Erdmann
Dekoratorka wnętrzCora Wimbauer
Asystentka dekoratora wnętrzAnouk Comploi
Asystentka dekoratora wnętrzVanessa Eaton
Zusatz
Zusatz
Grafika – scenografia i rekwizytyAnne Wilk
Filmplakat
Filmplakat
RekwizytorkaClaudia Mahringer
4 Wochen Zusatz
4 Wochen Zusatz
RekwizytorThomas Wolf
Vorbereitung
Vorbereitung
RekwizytorkaAntje Goldmann
Asystent pierwszego(-ej) rekwizytora(-ki)Christian Haas [1]
Rekwizytorka planowaMaren Eich
Szenenbild: Eva Maria Stiebler
Szenenbild: Eva Maria Stiebler
Dekoracja wnętrzTilman Brandl
Dekoracja wnętrzLilly-Farina Krauße
Addition
Addition
Dekoracja wnętrzTill Zimmermann
Asystentka rekwizytora(-ki)Lena Klünsch
Location scout / asystent kierownika(-czki) planuPhilipp Kohen
Budowa dekoracjiAngel Martinez
Budowa dekoracji (malarz)Oliver-Markus Waimann
Budowa dekoracji (malarka)Sabine BB König
Budowa dekoracji (malarka)Natalie Schaffler
Requisiten / Prop leadpainter
Requisiten / Prop leadpainter
Artystka-graficzkaKaroline Schymik
Transport rekwizytówRalph Spielhaupter
Set-Dec
Set-Dec
ChoreografkaTiger Kirchharz
Clearing prawIngo Fischer [1]
Rights and Clearances
Rights and Clearances
Koordynator do spraw bezpieczeństwa i higienyVincent Springel
Opiekunka dzieci na planieLena Trost

Dystrybutorzy / agencje sprzedaży

FirmaAdnotacja
Vivarto [pl]
Warner Bros. Pictures Germany [de]
Germany (theatrical)
Germany (theatrical)

Firma (usługi)

Obszar działalnościFirmaAdnotacja
Oświetlenie i akcesoriaZasa Lights GmbH | balloonlight systems
Balloonlights
Balloonlights
Obsługa finansowa, prawna, ubezpieczeniaadag Payroll Services GmbH
PR / prasaCorpoTex GmbH
Teamgeschenke
Teamgeschenke
Usługi produkcyjnefilmobil
diverse Trailer: Team, Toilette, Darsteller
diverse Trailer: Team, Toilette, Darsteller
Usługi produkcyjneKipper Filmservice GmbH
Usługi produkcyjneKipper Filmservice GmbH
Usługi produkcyjneThe Cooking Brothers Gödecke OHG
Statyści / epizodyściAgentur PRODUCER'S FRIEND
Charakteryzacja i perukarstwoManufaktur
Perücke Lauri / Oskar
Perücke Lauri / Oskar
DekoracjeGrizzly Filmbau GmbH
KostiumyAtelier Katrin Bobek
Stern-Maskottchen
Stern-Maskottchen
KostiumyFTA Film- und Theater-Ausstattung GmbH
Muc
Muc
Pojazdy i samolotyFilmcops e.K.
Polizeifahrzeuge, Polizeiuniformen, Polizeirequisiten & Polizeibeamte
Polizeifahrzeuge, Polizeiuniformen, Polizeirequisiten & Polizeibeamte
Pojazdy i samolotyFritz Rössler
Spielfahrzeug
Spielfahrzeug
RekwizytyFTA Film- und Theater-Ausstattung GmbH
alle Bereiche Muc
alle Bereiche Muc
RekwizytyHerz Medical GmbH
RekwizytySonnewald
Requisiten
Requisiten
Video/computer playbackPRODUCTION CONCEPT GmbH
rear projection car plates
rear projection car plates
Video/computer playbackTeam-Endeffekt
GripCampilots
Napisy / audiodeskrypcjaAudioskript
AD + SDH
AD + SDH
Napisy / audiodeskrypcjaWay Film GmbH – Translation & Production
Obróbka filmu, transferyMedia Services GmbH - Pharos The Post Group

Nagrody

LaureatRokNagrodaKategoria 
Hüseyin Tabak2023Bambi [de]
Film National
Film Nationalwygrał(a)
Hüseyin Tabak2023Festival des Deutschen Films [de]
Rheingold Publikumspreis
Rheingold Publikumspreisnominowany(-na)
Florian David Fitz2023Bayerischer Filmpreis [de]
Najlepszy aktor
Najlepszy aktorwygrał(a)
Florian David Fitz2023Bambi [de]
Schauspieler National
Schauspieler Nationalnominowany(-na)
Florian David Fitz2023Bambi [de]
Film National
Film Nationalwygrał(a)
Florian David Fitz2023Romy [at]
Bestes Drehbuch Kino
Bestes Drehbuch Kinowygrał(a)

Festiwale

RokKrajFestiwalAdnotacja
2023NiemcyFestival des Deutschen Films

Premiery i prapremiery kinowe

RodzajKrajDataAdnotacja
Premiera kinowaPolskapiątek, 21.06.2024
Premiera kinowaNiemcyczwartek, 22.12.2022