serial telewizyjny | Odcinki 1-8 | 2022-2023 | ARD [de], CBS [us], Degeto [de] | kryminalny, sensacyjny | Niemcy, Polska, USA

Okres zdjęciowy

Początek zdjęć17.03.2022
Koniec zdjęć21.07.2022
Dni zdjęciowe78
Lokacje zdjęcioweBrandenburg, Görlitz und Umgebung, Danzig, Breslau und Umgebung
Rejony, w których realizowano zdjęciaNiemcy - Meklemburgia-Pomorze Przednie, Polska

Obsada aktorska

Aktor(ka)Nazwisko postaciAktor(ka) dubbingowa/lektor(ka)Stimme
Karoline SchuchMagdalena Kring [GS]
Felix KramerRoland Voit [GS]
Lucas GregorowiczStanislaw Zajak [GS]
Julius GauseKai Kring [GS]
Edgar Emil GardeKai Kring (młody) [GS]
Alix HeyblomMagdalena Kring (młoda) [GS]
Maximilian EhrenreichRoland Voit (młody) [GS]
Jan KrauterAdrian Demko [GS]
Oskar von SchönfelsAdrian Demko (młody) [GS]
Adrian TopolMarek Gorski [GS]
Haydar ZorluOktay Demirel [GS]
Christian KuchenbuchKriminalhauptkommissar Goldhofer [GS]
Katja BürkleKriminalhauptkommissarin Kochel [GS]
Bettina WegnerMinna Kring [GS]
Volkmar KleinertArthur Kring [GS]
Stefan WeinertArthur Kring (młody) [GS]
Uta JanietzMinna Kring (młoda) [GS]
Torsten Ranft
Dr. Frank Seeger [GS]
Mateusz GrydlikMarcin Buczek [GS]
Berit Künnecke
Lenora Künold [GS]
André M. HennickePaul Möbius [GS]
Winfried GlatzederJustus Voit [GS]
Liliom LewaldDejan Demko [GS]
Robert Glatzeder
Justus Voit (young) [GS]
Nicola Magdalena LüdersIlona [GS]
Remo TrajanoDelgado [GS]
Leonard KunzHaskel [RD]
Sebastian UrzendowskySebastian Wieczorek [RD]
Dominik Schiefner
Doc Jankowski [RD]
Noëlle HaeselingTierpflegerin Pia [RD]
Bennet M.August Conradi (młody) [RD]
Lion-Russell BaumannPaul Möbius (młody) [RD]
Tom QuaasGerwarth [RD]
Volker Meyer-DabischOlaf Lehnhart [RD]
Benjamin WerthLambert [RD]
Richard ManualpillaiGosh [RD]
Florian HertweckAugust Conrady [RD]
Theres EglinskiEdith Trebur (młoda) [DO]
Lina WendelEdith Trebur [DO]
Jan HrynkiewiczFilip [DO]
Andreas von Studnitz
Wolfgang Jung [RE]
Till-Jan MeinenBrunk [RE]
Miri SommerGirl on train [RE]
Babette WinterElfriede Seidel [RE]
Joanna StaneckaKlozniak [RE]
Marvin José RamosPolice Men 2 [RE]
Axel MoustacheTitu [RE]
Timur BayramRoland Voit (dziecko) [RE]
Kacper Męckan.n. [RE]
Frieder VenusRainer Seidel [RE]
Magdalena MajtykaSVETLANA [RE]
DiverseAline Adam
AktywnośćNazwiskoAdnotacja
Administrator filmuHans-Jürgen Bubser
Asystent administratora produkcjiMalek Jaserick
Asystentka administratora(-rki) filmuAna Florencia Navarro Terres
Postproduction supervisorMaximilian Link
Koordynatorka VFXSalomé Wagner
KolorystaSebastian Göhs
Wstępna korekcja barwnaMaciej Sowilski
Główna charakteryzatorka (makeup i fryzury)Meike Gfrörer
Druga charakteryzatorkaRebecca Koch
Druga charakteryzatorkaDaria Siejak
Współpraca charakteryzatorskaHanna Zygmanowska
Efekty charakteryzatorskieMelanie Wagner
SFX Makeup on set dummies
SFX Makeup on set dummies
Asystentka charakteryzatora(-ki)Kaja Maja Silezin
Operator dźwięku na planieTorsten Többen
80 Drehtag
80 Drehtag
Operator dźwięku na planieChristian Bornkessel
2 Unit
2 Unit
Operator dźwięku na planieAlexander von Lengerken
2nd Unit
2nd Unit
Operator dźwięku na planieNikolas Mühe
2 SD
2 SD
Asystent operatora(-ki) dźwiękuThomas Vosseler
Asystent operatora(-ki) dźwiękuDiego Aguirre
2nd unit
2nd unit
Technik SFXSchwerthelm Ziehfreund
SFX-Requisiten
SFX-Requisiten
KaskaderkaTeresa Henn
Szef wózkarzy / key gripGlenn König
März-Mai
März-Mai
Szef wózkarzy / key gripIlko Petkow
Mai-Juli
Mai-Juli
KostiumografkaDorota Budna
Costume supervisorAleksandra Mrozińska
Druga kostiumografkaDanja Swindall
2.Kostümassistenz Berlin
2.Kostümassistenz Berlin
Druga kostiumografkaMelanie Salfert
Asystentka kostiumografa(-fki)Anna Pham
CAST DRESSER
CAST DRESSER
Asystent kostiumografa(-fki)Tomasz Szewczyk
Zaopatrzenie (kostiumy)Sylka Schädlich
Farbowanie kostiumówSonia Inés Rocha
MontażystkaLaura Wachauf
MontażystaIlja Siebert
MontażystaMarc Hofmeister
MontażystkaZoe Dahmen
KompozytorRoman Fleischer
KompozytorTim Schwerdter
KompozytorChristoph Schauer
KompozytorMax Filges
Nadzór muzycznyMelanie Krimpelbein
Mistrz oświetlenia / gafferStefan Peters
Asystent mistrza(-yni) oświetlenia / I asystent gaffera d/s sprzętu oświetleniowegoPhilip Braun [1]
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetleniaBartosz Baprawski
Reżyserka castinguSuse Marquardt
Reżyserka castingu (dzieci)Babet Mader
Casting associateMaren Friedrich
Autor zdjęć filmowychChristian Huck
Autor zdjęć filmowychChristian Alvart
Operator gimbalaBernhard Russow
Zusatz
Zusatz
Pierwszy asystent kameryDennis Kühnel
B Cam / 1 DT / Mini LF / Mustashi / Hawk V Lite 74 Vintage / Scuba Cam
B Cam / 1 DT / Mini LF / Mustashi / Hawk V Lite 74 Vintage / Scuba Cam
Pierwszy asystent kameryGökhan Balseven
a cam
a cam
Drugi asystent operatora(-rki) kameryTimm Prozell
A/B-Cam / 2nd Unit / 4. DT (Alexa Mini LF)
A/B-Cam / 2nd Unit / 4. DT (Alexa Mini LF)
Drugi asystent operatora(-rki) kameryMatej Zet
Drugi asystent operatora(-rki) kameryHubert Marciniak
Asystent operatora(-rki) obrazu (DIT)Stefan Baltz
addtl.
addtl.
Asystent operatora(-rki) obrazu (DIT)Jonas Le-Späinghaus
Vertretung
Vertretung
Asystent operatora(-rki) obrazu (DIT)Maciej Sowilski
Operator tylnej projekcjiJoschua Deumlich
Plate assistant
Plate assistant
Operatorka tylnej projekcjiGreta Niemann
Project manager
Project manager
Podgląd wideoChristopher Haug
43 shooting days
43 shooting days
Podgląd wideo - asystentMarlon Mangweth Goiri
Podgląd wideo - asystentWincent Wiktorczyk
Operator QtakeJona Riese
40 DT
40 DT
FotosistaStefan Erhard
ebenfalls Regie Adolfo J. Kolmerer
ebenfalls Regie Adolfo J. Kolmerer
Stażystka (pion operatorski)Lilly Tholl
2nd Unit 2nd AC
2nd Unit 2nd AC
ReżyserAdolfo J. Kolmerer
ReżyserChristian Alvart
Reżyserka (II ekipa)Annemarie Falk
Osobista asystentka reżysera(-rki)Annemarie Falk
PA Adolfo J. Kolmerer
PA Adolfo J. Kolmerer
Osobista asystentka reżysera(-rki)Aleksandra Podziewska
Drugi reżyserJeronimo Wald
Druga reżyserkaElwira Iwanowska
2nd AD Crowd & 2nd Unit 1st AD
2nd AD Crowd & 2nd Unit 1st AD
Asystentka reżysera(-rki)Angie Luise Jordan
Prep Germany
Prep Germany
Asystentka reżysera(-rki)Lea Schwetje
Drugi asystentka reżysera(-rki)Paulina Maria Ochmann
additional crowd AD / kids in Herrnhut
additional crowd AD / kids in Herrnhut
Drugi asystentka reżysera(-rki)Liliana Lindner
Continuity / script supervisorGerrit Magnus Beduhn
Koordynacja (statyści)Paul Ansorge
Koordynacja (statyści)Oksana Płotnicka-Chudyk
Koordynacja (statyści)Klaudia Pawlikowska
UdźwiękowienieFlorian Holzner
Edycja dialogówClemens Nürnberger
Montaż efektów synchronicznychTaiga Trigo
Imitator dźwiękuJonas Vicent
ProducentSigi Kamml
ProducentChristian Alvart
ProducentTimm Oberwelland
Producent wykonawczyArend Remmers
Producent wykonawczyAdolfo J. Kolmerer
ProducerMax Breuer
ProducerNils Gustenhofen
Producent wykonawczy (service producer)Jacek Gaczkowski
Asystentka producenta(-tki)Daniela Wüstner
(Project Coordinator Inhouse) + PA von Christian Alvart
(Project Coordinator Inhouse) + PA von Christian Alvart
Producent liniowyMarc Wächter
Kierownik produkcji filmuFabian Martin Diering
8x45 min, 78 shooting days, 2 Countrys
8x45 min, 78 shooting days, 2 Countrys
Kierownik produkcji filmuJacek Strzelecki
Koordynatorka produkcji/ II kier. prod.Julianna Szewczyk
Koordynatorka produkcji/ II kier. prod.Karolina Sak
Koordynator produkcji/ II kier. prod.Thomas Bieber
Koordynator bezpieczeństwa i higieny pracyPatrick Krienke
Asystentka kierownika(-czki) produkcjiSofia K. Peters
Drugi kierownik produkcjiOliver Alber
Location managerSabine Bolenius
Location Manager
Location Manager
Asystent kierownika(-czki) zdjęćArne Kasten
Set-PA
Set-PA
Asystent kierownika(-czki) zdjęćMichał Preisner
Set manager assistant
Set manager assistant
Kierowca grupy filmowejFranz Hoeller
Kierowca grupy filmowejMarco Busch
PomysłArend Remmers
PomysłChristian Alvart
PomysłAdolfo J. Kolmerer
Scenarzysta wiodącyArend Remmers
Autor scenariusza / scenarzystaChristian Alvart
Autor scenariusza / scenarzystaMartin Behnke
Autor scenariusza / scenarzystaRonny Schalk
Dokumentacja archiwalnaTatjana Bonnet
ScenografkaCarina Cavegn
ScenografkaVerena Barros de Oliveira
Art directorJoanna Piestrzynska
Drugi scenografGabriel Preissinger
Druga scenografkaYvonne Leuze
2nd
2nd
Dekoratorka wnętrzChristin Busse
Asystentka dekoratora(-rki) wnętrzAnna Zaniewicz
Dekoracja wnętrz – zaopatrzenieAnna Casanova
RekwizytorkaNatalie Kismann
Germany and Poland
Germany and Poland
Asystentka pierwszego(-ej) rekwizytora(-ki)Elisabeth Fuxa
Rekwizytor planowyJoshua Elgart
Dekoracja wnętrzAnika 'Nika' Reichenbach
Zusatz
Zusatz
Dekoracja wnętrzErik Thiel
Zusatz
Zusatz
Dekoracja wnętrzAnna Zaniewicz
Dekoracja wnętrzLinda Sollacher
Dekoracja wnętrzFion-Jasper Hoppmann
Dekoracja wnętrzSteffen Petschauer
Film-leipzig.de
Film-leipzig.de
Dekoracja wnętrzTobias Geißendörfer
Dekoracja wnętrzDenise Kalipciyan
Dekoracja wnętrzJoris Walleneit
Dekoracja wnętrzHannah Roolf
additional
additional
Szefowa pionu scenograficznegoKaya Nathalina Brinkmann
Asystentka rekwizytora(-ki)Laura Jammoul
Asystentka dyżurnego(-ej) rekwizytora(-rki)Johanna Wohlers
Koordynator pojazdów grającychKlaus Wittig
Location scout / asystent kierownika(-czki) planuChristian Zimmermann [1]
Location scout / asystentka kierownika(-czki) planuSophie Wruck
Location scout / asystent kierownika(-czki) planuStefan Noebel-Heise
Budowa dekoracjiJoris Walleneit
Artystka-graficzkaLea Gabler
- (Schein Berlin) Grafiscjhr Requisite
- (Schein Berlin) Grafiscjhr Requisite
Artystka-graficzkaLina Stindt
Schein Berlin // Graphic Props & SetDec
Schein Berlin // Graphic Props & SetDec
Transport rekwizytówDenny Hiller
Transport rekwizytówKevin Kerle
Set Dec
Set Dec
Stażystka (dział scenografii)Karline Schönbach
RedaktorSebastian Lückel
RedaktorPatrick N. Simon
RedaktorChristoph Pellander
Clearing prawTatjana Bonnet
KonsultantGeorg Mikis Rees
Koordynator do spraw bezpieczeństwa i higienyNicolai Kremp
Lekarz na planieNicolai Kremp
Napisy w filmie (rozstawianie)Sarah Lafon
French subtitles - episode 5 & 7
French subtitles - episode 5 & 7

Firmy produkcyjne

FirmaAdnotacja
Syrreal Entertainment GmbH
ARD Degeto Film GmbH [de]
Koprodukcja
Koprodukcja
CBS Studios (formerly CBS Television Studios) [us]
Koprodukcja
Koprodukcja

Firma (usługi)

Obszar działalnościFirmaAdnotacja
Oświetlenie i akcesoriaLichtHaus Gruppe
Doradztwo produkcyjneSet Medic Berlin
COVID Guard, COVID Tester, Set Sanitäter
COVID Guard, COVID Tester, Set Sanitäter
Obsługa finansowa, prawna, ubezpieczeniaadag Payroll Services GmbH
Transport, podróże i zakwaterowanieFa. Blüthmann
Transport, podróże i zakwaterowanieFa. Blüthmann
Aufhalt Trailer Anlieferung Polen & Abholung im Auftrag von Filmbus
Aufhalt Trailer Anlieferung Polen & Abholung im Auftrag von Filmbus
Usługi produkcyjneEyewerk GmbH
2.AC / A/B-Cam / 2nd Unit / 4. DT (Alexa Mini LF)
2.AC / A/B-Cam / 2nd Unit / 4. DT (Alexa Mini LF)
Usługi produkcyjnefilmobil
Doppel-Lounge-Selbstfahrer
Doppel-Lounge-Selbstfahrer
Usługi produkcyjneIssWas- Filmcatering Marcel Groeger/Raimund Fink
Usługi produkcyjneTempus Film
Usługi produkcyjneTischlein deck ich GmbH
Ewolucje kaskaderskiePRODUCTION CONCEPT GmbH
Stunt-Support
Stunt-Support
Statyści / epizodyściAgentur Filmgesichter
Görlitz/ Sachsen
Görlitz/ Sachsen
Statyści / epizodyścidayplayer Casting
Besetzung Tagesrolle
Besetzung Tagesrolle
Statyści / epizodyściGPDS GERMAN PROTECT & DEFENSE SERVICE GmbH
Fire department expert compars
Fire department expert compars
Statyści / epizodyściGPDS GERMAN PROTECT & DEFENSE SERVICE GmbH
div. ambulances
div. ambulances
Statyści / epizodyściLEON Actionteam
Special Operations Command (SEK)
Special Operations Command (SEK)
Efekty specjalnePRODUCTION CONCEPT GmbH
SFX-Support
SFX-Support
KostiumyKostümfundus Babelsberg GmbH
KB Dorota Budna
KB Dorota Budna
KostiumyLEON Actionteam
Police uniforms, historical
Police uniforms, historical
KostiumyTheaterkunst GmbH Kostümausstattung
KB - Dorota Budna
KB - Dorota Budna
KostiumyWellenstein zeitgenössische Kostüme GmbH
Dorota Budna
Dorota Budna
Lokacje i studia filmoweLuricky UG
Pojazdy i samolotyBerlin City Cops
Police
Police
Pojazdy i samolotyGPDS GERMAN PROTECT & DEFENSE SERVICE GmbH
HLF (Hilfeleistungslöschfahrzeug), ELW (Einsatzleitwagen), RTW (Rettungswagen), etc.
HLF (Hilfeleistungslöschfahrzeug), ELW (Einsatzleitwagen), RTW (Rettungswagen), etc.
Pojazdy i samolotyGPDS GERMAN PROTECT & DEFENSE SERVICE GmbH
Paramedics / rescue workers specialist compares
Paramedics / rescue workers specialist compares
RekwizytyAdlershofer Fundus
RekwizytyFTA Film- und Theater-Ausstattung GmbH
RekwizytyGRAFIKWERK
WEBSHOP Artikel / Digitaldrucke
WEBSHOP Artikel / Digitaldrucke
RekwizytyPropscom – Requisiten Fundus
RekwizytySchein Berlin
Graphic Props & Set Dec
Graphic Props & Set Dec
RekwizytySturm Handels GmbH
Video/computer playbackPRODUCTION CONCEPT GmbH
car plates
car plates
Kamery i akcesoriaVantage Film GmbH
Montaż obrazuCr/edit Postproduktion
Wizualne efekty specjalne VFXOutside the Club GmbH
additional VFX
additional VFX

Nagrody

LaureatRokNagrodaKategoria 
Timm Oberwelland2023Munich Int. Film Festival [de]
Bernd Burgemeister TV Production Award
Bernd Burgemeister TV Production Awardnominowany(-na)
Sigi Kamml2023Munich Int. Film Festival [de]
Bernd Burgemeister TV Production Award
Bernd Burgemeister TV Production Awardnominowany(-na)
Christian Alvart2023Munich Int. Film Festival [de]
Bernd Burgemeister TV Production Award
Bernd Burgemeister TV Production Awardnominowany(-na)

Festiwale

RokKrajFestiwalAdnotacja
2023NiemcyFilmfest München
New German Television
New German Television

Emisja tv

RodzajKrajNadawcaData/godzinaAdnotacja
Pierwsza emisjaNiemcyARD [de]piątek, 19.01.2024, godz. 22.20simultaneous start in the ARD Mediathek

Premiery i prapremiery kinowe

RodzajKrajDataAdnotacja
Prapremieraśroda, 28.06.20232 Folgen auf dem Filmfest München