Reżyseria | Thorsten M. Schmidt |
---|---|
Scenariusz | Dirk Kämper |
Produkcja | Zeitsprung Pictures GmbH (formerly Zeitsprung Entertainment GmbH), Arbor Films |
Dystrybucja | Beta Film GmbH |
Początek zdjęć | 21.09.2020 |
---|---|
Koniec zdjęć | 03.12.2020 |
Lokacje zdjęciowe | POLEN: Jelcz Laskowice, Szczawno-Zdrój; NRW: Bonn, Köln, Euskirchen; BAYERN: Wörthsee, Nürnberg |
Rejony, w których realizowano zdjęcia | Niemcy - Bawaria, Niemcy - Nadrenia Północna-Westfalia, Polska |
Aktor(ka) | Nazwisko postaci | Aktor(ka) dubbingowa/lektor(ka)Stimme |
---|---|---|
Jonathan Berlin | Emil Dreesen [RG] | |
Benjamin Sadler | Fritz Dreesen [RG] | |
Katharina Schüttler | Maria Dreesen [RG] | |
Pauline Renevier | Ulla Dreesen [RG] | |
Nicole Heesters | Adelheid Dreesen [RG] | |
Henriette Confurius | Elsa Wahlen [RG] | |
Deleila Piasko | Claire Deltour [RG] | |
Jesse Albert | Robert Harthaler [RG] | |
Claudius Steffens | Harm Altmann [RD] | |
Peter Nottmeier | Jupp Pützer [RD] | |
Paul Faßnacht | Karl Zerbes [RD] | |
Ian Dickinson | Whoosley [RD] | |
Hendrik Heutmann | Rudolf Kossiczek [RD] | |
Werner Wölbern | Kurt Senkert [RD] | |
David Hürten | Hans Senkert [RD] | |
Jean-Yves Berteloot | Colonel Soter [RD] | |
David Berton | Capitaine Escoffier [RD] | |
Max Gertsch | Adolf Hitler [RD] | |
Jean-Luc Bubert | Karolus Karus [RD] | |
Edda Lina Janz | Hilde [RD] | |
Stephen Multari | Charlie Chaplin [RD] | |
Stefan Preiss | Dr. Vollmer [RD] | |
Maria Wördemann | Eva Braun [RD] | |
Sally Cowdin | Victor/Victoria [RD] | |
Rolf Heutmann | Separatist [RE] | |
Laura Sophia Landauer | Zimmermädchen Helene [RE] | |
Makke Schneider | Oberleutnant [RE] | |
Paul Schneider [1] | NS-Uniformierter [RE] | |
Farba Dieng | Bakary Diarra | |
Greta Bebenroth | Zimmermädchen Greta |
Aktywność | Nazwisko | Adnotacja |
---|---|---|
Administrator filmu | Pimes Dörfler | |
Administratorka filmu | Claudia Mehl ab Nov. 2020 | ab Nov. 2020 |
Główna księgowa | Vanessa Gathmann | |
Postproduction supervisor | Chya Oshnui | |
Digital compositor / compositing artist | Patrick Busse Lavalabs GmbH | Lavalabs GmbH |
Projektant efektów cyfrowych | Marco Baumhof | |
Kolorysta | Felix Cramer | |
Kolorysta materiałów dziennych (dailies) | Zoltan M. Geller | |
Drugi charakteryzator | Tomasz Matraszek | |
Druga charakteryzatorka | Izabela Woldańska | |
Drugi charakteryzator | Marcin Rodak | |
Druga charakteryzatorka | Anja Schnatmann Historical Movie 1918 - 1938 | Historical Movie 1918 - 1938 |
Druga charakteryzatorka | Marion Giggenbacher Maskenleitung Komparsen, historisch 20-30er Jahre | Maskenleitung Komparsen, historisch 20-30er Jahre |
Druga charakteryzatorka | Michaela Häusler Zusatz | Zusatz |
Asystent operatora(-ki) dźwięku | Rael Anderson | |
Technik SFX | FIlip Tomaszewski | |
Koordynator kaskaderów(-rek) | Paul Schneider NRW part | NRW part |
Koordynator kaskaderów(-rek) | Matthias Schendel | |
Kaskader | Lukas Hunecker Stuntperformer | Stuntperformer |
Kaskader | Alexander Schmitt | |
Szef wózkarzy / key grip | Daniel Krause | |
Pilot drona | Daniel Krause | |
Kostiumografka | Michaela Horejsí | |
Costume supervisor | Joanna Pamuła | |
Asystentka kostiumografa(-fki) | Dorota Ziolkowska | |
Kostiumy - patynowanie | Jan Eysymontt | |
Montażystka | Simone Klier | |
Kompozytor | Michael Klaukien | |
Nadzór muzyczny | Jens Quandt International Tape | International Tape |
Mistrz oświetlenia / gaffer | Markus Thiermeyer | |
Asystent mistrza(-yni) oświetlenia / I asystent gaffera d/s sprzętu oświetleniowego | Roland Raffelsberger | |
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetlenia | Mateusz Kucharz | |
Dodatkowy elektryk oświetlacz | Sebastian Koch NRW | NRW |
Obsługa światła balonowego | Christian Weber | |
Reżyserka castingu | Sabine Schwedhelm | |
Autor zdjęć filmowych | Felix Cramer | |
Operator - autor dodatkowych zdjęć | Rupert Scheele E-Shots | E-Shots |
Operator kamery | Karol Lindholm B-Cam Operator | B-Cam Operator |
Operator kamery | Tommy Mann-Winzler A-Cam Operator | A-Cam Operator |
Pierwszy asystent kamery | Sebastian Volk B-Cam | B-Cam |
Pierwszy asystent kamery | Tommy Mann-Winzler | |
Druga asystentka operatora(-rki) kamery | Anniki Lee | |
Operator tylnej projekcji | Tobias Sieben Plate Camera Operator | Plate Camera Operator |
Operator tylnej projekcji | Felix Maul Plate Operator | Plate Operator |
Operator tylnej projekcji | Thomas Matysiak Projectmanager | Projectmanager |
Podgląd wideo | Anton Hamacher For three weeks | For three weeks |
Fotosista | Wolfgang Ennenbach NRW + Bayern | NRW + Bayern |
Fotosista | Krzysztof Wiktor | |
Reżyser | Thorsten M. Schmidt | |
Drugi reżyser | Ralph Remstedt | |
Drugi reżyser | Johannes Fröhlich Übernahme ab DT 18-52 | Übernahme ab DT 18-52 |
Asystentka reżysera(-rki) | Laura Roge historisch * Anfang 20. Jahrhundert | historisch * Anfang 20. Jahrhundert |
Drugi asystentka reżysera(-rki) | Weronika 'Wero' Rodowicz 2AD | 2AD |
Continuity / script supervisor | Sonja Zoe Simijonovic Poland/ Germany | Poland/ Germany |
Continuity / script supervisor | Nicole Dillinger 3 Days | 3 Days |
Realizator zgrania dźwięku | Michael Gerlach | |
Udźwiękowienie | Jochen Fenzl | |
Producent | Michael Souvignier | |
Producent | Till Derenbach | |
Producer | Daniel Mann | |
Producent wykonawczy (service producer) | Aleksander Wojtanowski 24 SD in Poland + 26 SD in GER, Cash Rebate | 24 SD in Poland + 26 SD in GER, Cash Rebate |
Producent wykonawczy (service producer) | Krzysztof Sołek | |
Asystentka producenta(-tki) | Gala Souvignier | |
Producent liniowy | Jörg-Christian Engels | |
Kierownik produkcji filmu | Peter Faber | |
Kierownik produkcji filmu | Bartek Glinski Produktionsleiter - PL | Produktionsleiter - PL |
Koordynatorka produkcji/ II kier. prod. | Franzi Stang Polen, Bayern, NRW | Polen, Bayern, NRW |
Asystent kierownika(-czki) produkcji | Anton Finkeldei | |
Koordynatorka nagrań postsynchronów | Sonja Heitmann | |
Drugi kierownik produkcji | Philipp von Brockhausen | |
Drugi kierownik produkcji ds. obiektów | Tobias Velmans | |
Drugi kierownik produkcji ds. obiektów | Michał Korynek | |
Kierownik planu | David Richter NRW + Bayern | NRW + Bayern |
Asystent drugiego(-giej) kierownika(-czki) produkcji ds. obiektów | Peter Baumgartner [1] | |
Asystentka kierownika(-czki) produkcji | Kerstin Blumberg Set language English | Set language English |
Asystent kierownika(-czki) zdjęć | Martin J. Lorenz 19.-21.11. und 30.11.-02.12. | 19.-21.11. und 30.11.-02.12. |
Asystentka kierownika(-czki) zdjęć | Laetitia Tettenborn | |
Asystentka kierownika(-czki) zdjęć | Stefanie Siegberg 5 DT - Subsequently assistant to the motive AL 7 DT | 5 DT - Subsequently assistant to the motive AL 7 DT |
Gończyni | Lilly Tholl | |
Autor scenariusza / scenarzysta | Dirk Kämper | |
Rozwój scenariusza | Paul Bullinger Script Consultant | Script Consultant |
Script reader | Ed Ehrenberg - screen timing - all drafts during preproduction | - screen timing - all drafts during preproduction |
Scenograf | Pierre Pfundt | |
Asystentka scenografa(-ki) | Edda Staubach | |
Art director | Samuel Jaeger | |
Druga scenografka | Jill Mangels | |
Druga scenografka | Viola Sinkwitz | |
Dekoratorka wnętrz | Karin Bierbaum | |
Asystent dekoratora(-rki) wnętrz | Benjamin Peper | |
Asystent dekoratora wnętrz | Pascal Runge | |
Rekwizytor | Fred Gutberg | |
Rekwizytor planowy | Alexander Mehanikov | |
Dekoracja wnętrz | Falk Wenzel NRW & Bayern | NRW & Bayern |
Dekoracja wnętrz | Mikael Riou NRW, Bavaria. | NRW, Bavaria. |
Dekoracja wnętrz | Kai Ruckes | |
Szefowa pionu scenograficznego | Christina Heidelmeier | |
Asystentka dyżurnego(-ej) rekwizytora(-rki) | Ludyane Porsch | |
Location scout / asystent kierownika(-czki) planu | Michael von Hohenberg additional scouting Franconia | additional scouting Franconia |
Location scout / asystentka kierownika(-czki) planu | Pia Esten | |
Location scout / asystentka kierownika(-czki) planu | Ute Platzer Bayern | Bayern |
Location scout / asystent kierownika(-czki) planu | Dawid Kołosowski | |
Rekwizyty (projekt i wykonanie) | Gregor Winter Umbau historischer Blitzgeräte und Filmprojektoren auf LED | Umbau historischer Blitzgeräte und Filmprojektoren auf LED |
Artysta-grafik | Simon Hanzen | |
Artystka-graficzka | Cosima Caspelherr | |
Artystka-graficzka | Viola Weltgen Illustrationen / Plakate | Illustrationen / Plakate |
Rekwizyty (współpraca) | Hedi Kerger Helping Hand Set Dec Transport | Helping Hand Set Dec Transport |
Kierowca (dekoracje) | Michael Kerger Truck Transport Poland / NRW / Bavaria | Truck Transport Poland / NRW / Bavaria |
Redaktorka | Claudia Luzius ARD Degeto | ARD Degeto |
Redaktor | Christoph Pellander ARD Degeto | ARD Degeto |
Redaktorka | Monika Denisch SWR | SWR |
Redaktor | Manfred Hattendorf SWR | SWR |
Redaktorka | Henrike Vieregge WDR | WDR |
Kierownik produkcji (stacja tv) | Frank Horak | |
Choreografka | Julia Fidel | |
Choreograf | Antony Franz | |
Choreograf | Chris Jäger Co-Choreographer | Co-Choreographer |
Koordynator do spraw bezpieczeństwa i higieny | Anton Finkeldei | |
Koordynatorka scen intymnych | Weronika 'Wero' Rodowicz |
Firma | Adnotacja |
---|---|
Zeitsprung Pictures GmbH (formerly Zeitsprung Entertainment GmbH) | |
Arbor Films Service Production | Service Production |
Firma | Adnotacja |
---|---|
Beta Film GmbH World Sales | World Sales |
Obszar działalności | Firma | Adnotacja |
---|---|---|
Oświetlenie i akcesoria | Zasa Lights GmbH | balloonlight systems Balloonlights | Balloonlights |
Doradztwo produkcyjne | Fakner Film Service Beratung, Kostüm, Ausstattung, Set | Beratung, Kostüm, Ausstattung, Set |
Doradztwo produkcyjne | Fire and Rescue Service GmbH & Co. KG Inkl. Abstrichentnahme & Set-Medic | Inkl. Abstrichentnahme & Set-Medic |
Doradztwo produkcyjne | GPDS GERMAN PROTECT & DEFENSE SERVICE GmbH CORONA / COVID-19 tests / Poland | CORONA / COVID-19 tests / Poland |
Doradztwo produkcyjne | Pfisterer Safetyculture Occupational safety specialist | Occupational safety specialist |
Obsługa finansowa, prawna, ubezpieczenia | adag Payroll Services GmbH Komparsenabrechnung | Komparsenabrechnung |
Transport, podróże i zakwaterowanie | Crew Shuttle Cologne [de] various crew/cast shuttle services | various crew/cast shuttle services |
Transport, podróże i zakwaterowanie | Frank H. Scheller (formerly Pickup24 KurierService) | |
Usługi produkcyjne | Arbor Films [pl] | |
Usługi produkcyjne | BPS Dienstleistungen und Services GmbH | |
Usługi produkcyjne | JOLA-Rent Basisfahrzeuge komplett | Basisfahrzeuge komplett |
Usługi produkcyjne | Onkel Toms Hütte | |
Usługi produkcyjne | Studio ABM [pl] Extras casting in Poland | Extras casting in Poland |
Ewolucje kaskaderskie | PRODUCTION CONCEPT GmbH Stunt-Support | Stunt-Support |
Statyści / epizodyści | Agentur PRODUCER'S FRIEND | |
Dekoracje | Adlershofer Fundus | |
Dekoracje | Baudekolon GmbH | |
Lokacje i studia filmowe | Movie Office Filmservice GmbH | |
Pojazdy i samoloty | Filmfahrzeuge- & Setbetreuung Christian Schulz Fahrzeugvermittlung Drehort Bonn | Fahrzeugvermittlung Drehort Bonn |
Pojazdy i samoloty | Ulrich Karis Spielfahrzeuge Spielfahrzeuge incl.Betreuung | Spielfahrzeuge incl.Betreuung |
Rekwizyty | Adlershofer Fundus | |
Rekwizyty | Delikatessen Requisiten Fundus Berlin oHG Furniture, lighting, art, historical technology, decorative items | Furniture, lighting, art, historical technology, decorative items |
Rekwizyty | Delikatessen Requisiten Fundus Berlin oHG | |
Rekwizyty | FTA Film- und Theater-Ausstattung GmbH alle Bereiche Köln | alle Bereiche Köln |
Rekwizyty | FTA Film- und Theater-Ausstattung GmbH | |
Rekwizyty | FTA Film- und Theater-Ausstattung GmbH alle Bereiche Muc | alle Bereiche Muc |
Rekwizyty | GRAFIKWERK Historische Zeitungsdrucke | Historische Zeitungsdrucke |
Video/computer playback | PRODUCTION CONCEPT GmbH car plates | car plates |
Kamery i akcesoria | Fixafilm DIT | DIT |
Dźwięk (postprodukcja) | Amazonas Studios | |
Montaż obrazu | Act HeadQuarter Media GmbH | |
Obróbka filmu, transfery | Act HeadQuarter Media GmbH |
Laureat | Rok | Nagroda | Kategoria | |
---|---|---|---|---|
Jonathan Berlin | 2022 | Jupiter Awards [de] Best actor (TV & Streaming) national | Best actor (TV & Streaming) national | nominowany(-na) |
Till Derenbach | 2021 | Festiwal Filmowy w Hamburgu [de] Produzentenpreis 'Deutsche Fernsehproduktionen' | Produzentenpreis 'Deutsche Fernsehproduktionen' | nominowany(-na) |
Michael Souvignier | 2021 | Festiwal Filmowy w Hamburgu [de] Produzentenpreis 'Deutsche Fernsehproduktionen' | Produzentenpreis 'Deutsche Fernsehproduktionen' | nominowany(-na) |
Daniel Mann | 2021 | Festiwal Filmowy w Hamburgu [de] Produzentenpreis 'Deutsche Fernsehproduktionen' | Produzentenpreis 'Deutsche Fernsehproduktionen' | nominowany(-na) |
Rok | Kraj | Festiwal | Adnotacja |
---|---|---|---|
2021 | Niemcy | Filmfest Hamburg | |
2021 | Niemcy | Film Festival Cologne | |
2021 | Niemcy | Kinofest Lünen |
Rodzaj | Kraj | Nadawca | Data/godzina | Adnotacja |
---|---|---|---|---|
Pierwsza emisja | Niemcy | ARD [de] | poniedziałek, 03.10.2022, godz. 20.15 |