film kinowy | 2022-2023 | horror, sensacyjny, thriller | Niemcy, USA

Okres zdjęciowy

Początek zdjęć11.05.2022
Koniec zdjęć01.07.2022
Dni zdjęciowe35
Lokacje zdjęcioweNRW: Wuppertal, Krefeld, Mönchengladbach, Hessen
Rejony, w których realizowano zdjęciaNiemcy - Hesja, Niemcy - Nadrenia Północna-Westfalia

Obsada aktorska

Aktor(ka)Nazwisko postaciAktor(ka) dubbingowa/lektor(ka)Stimme
Hunter SchaferGretchen [RG]
Dan Stevensn.n. [RG]
Jessica Henwickn.n. [RG]
Marton Csokasn.n. [RD]
Jan Bluthardtn.n. [RD]
Veronika BachfischerDr. Bonomo's Assistant [RD]
Lesley HiglHenry's Wife [RD]
Ensemble [RD]Carolin Ott
Johannes BeneckeSilent Cop [RD]
Konrad SingerHenry [RD]
Kalin MorrowHooded Woman [RD]
Conny Brandtabsent-minded woman [RE]
Jana BangeYoung Female Tourist [RE]
Laura PröllReceptionist [RE]
Jennifer BuschmannMother Teenage Girl [RE]
Joshua HupfauerDriver [RE]
Matthea PedersenTeenage Girl [RE]
AktywnośćNazwiskoAdnotacja
1st ADMadli Moos
2nd ADOana Ene
Floor 2nd ADManuel Faber
Base 3rd ADIsabella Longhitano
Floor 3rd ADFrederik Jahn
AD PASimon Kidess
Cast PA
Cast PA
AD PAViola Paulus
Cast PA
Cast PA
Administratorka filmuAriane Schneiders
Administratorka filmuCoreen Kaiser
KolorystaJonas Damm
KolorystaDirk Meier
Hair/makeup designerAstrid Weber
Hair/makeup designerHannah Fischleder
Drugi charakteryzatorOliver Hildebrandt
Drugi charakteryzatorBrian Kinney
Personal for Hunter Schaffer
Personal for Hunter Schaffer
Współpraca charakteryzatorskaAlla Leonova
Operator dźwięku na planieMichael Schlömer
Asystent operatora(-ki) dźwiękuAndreas Fritsch
Asystentka operatora(-ki) dźwiękuLinne Beck
6 days replacement
6 days replacement
Drugi asystent operatora(-rki) dźwiękuTristan Fuhrmann
Nadzór efektów specjalnychSven Kühn
KaskaderkaDenise Treffler
Stuntdouble Hunter Schafer
Stuntdouble Hunter Schafer
KaskaderkaKatrin Gärtner
Stuntdouble Kalin Morrow
Stuntdouble Kalin Morrow
Szef wózkarzy / key gripClaus Gerling
last shooting week
last shooting week
Szefowa wózkarzy / key gripMaike Maier
GripRobin Gerhard
GripOliver Rduch
Letzte Drehwoche
Letzte Drehwoche
KostiumografkaFrauke Firl
Drugi kostiumografSebastian Schade [1]
Additional Costume Assistent / 1 Week Prep
Additional Costume Assistent / 1 Week Prep
Druga kostiumografkaCharlotte Grewer
GarderobianaGabriela Ramsauer
Cast
Cast
GarderobianaLena Schwingenheuer
Main Cast
Main Cast
GarderobianaSalie Hornig
KrojczaMoni Wallberg
div. Anfertigungen
div. Anfertigungen
KrawcowaLaura Marterer
Cast Costumes
Cast Costumes
KrawcowaGabriela Ramsauer
Anfertigungen für Cast
Anfertigungen für Cast
Asystent montażysty(-ki)Roman Brauch
Asystent montażysty(-ki)Jan Schepmann
Asystent montażysty(-ki)Leon Jendrejewski
Mistrz oświetlenia / gafferGrube Venn
Asystent mistrza(-yni) oświetlenia / I asystent gaffera d/s sprzętu oświetleniowegoMartin Wysmyk
Oświetlacz / oświetleniowiec / technik oświetleniaDirk Oerter-Markgraf
Dodatkowy elektryk oświetlaczHeiko Halbreiter
Asystentka oświetlaczkaAntonia Schäfer
Asystentka oświetlaczkaLisa Bülow
Stażysta (pion oświetlenia)Jan Lehmann [2]
Autor zdjęć filmowychPaul Faltz
Operator steadicamuJörg Süß
Arricam LT und 435 mit Cooke Anamorphoten
Arricam LT und 435 mit Cooke Anamorphoten
Pierwszy asystent kameryArnd Geißheimer
1. Drehtag C-Cam
1. Drehtag C-Cam
Pierwszy asystent kameryLeo Sikstel
1DT, Splinter Unit, ARRICAM LT
1DT, Splinter Unit, ARRICAM LT
Pierwszy asystent kameryMatthias Fuchs [1]
1 Dt B - Kamera
1 Dt B - Kamera
Pierwszy asystent kameryJörg Güntner
B Cam (Arricam ST oder LT, 35mm)
B Cam (Arricam ST oder LT, 35mm)
Pierwszy asystent kameryRolf Rosendahl
A-Kam. ARRICAM 435 Cooke Anamorphics + Steadicam
A-Kam. ARRICAM 435 Cooke Anamorphics + Steadicam
Pierwszy asystent kameryAltan Özcan
Loader + Focus day by day
Loader + Focus day by day
Druga asystentka operatora(-rki) kameryHanna Kortus
B Cam, 35mm Arricam ST
B Cam, 35mm Arricam ST
Drugi asystent operatora(-rki) kameryLukas Kleimt
A-Kamera Vertretung, 35mm, ARRICAM ST
A-Kamera Vertretung, 35mm, ARRICAM ST
Asystent odpowiedzialny za ładowanie kaset i robienie klapsów (clapper loader)Finn Weege
Loader 35mm 2nd Unit Bavaria
Loader 35mm 2nd Unit Bavaria
Asystent odpowiedzialny za ładowanie kaset i robienie klapsów (clapper loader)Maximilian Prinz
Operatorka tylnej projekcjiGreta Niemann
Project manager
Project manager
Operatorka tylnej projekcjiAnnika Bischoff
Podgląd wideoSven Wecker
6SD Representation
6SD Representation
Podgląd wideoMoritz Vetter
1 day substitution
1 day substitution
Podgląd wideoFinn Weege
ReżyserTilman Singer
Script supervisorAnnie Großmann
StoryboardzistaRaymond Boy
Coaching aktorski (dzieci)Anna Gaden
Realizator zgrania dźwiękuHenning Hein
Realizator zgrania dźwiękuAlexander Weuffen
UdźwiękowienieJonas Lux
UdźwiękowienieTorsten Zumhof
UdźwiękowienieSteffen Pfauth
Montaż dźwięku (nadzór)Henning Hein
Postsynchrony (nagranie i edycja postsynchronów/dubbingu)Alexander Weuffen
Edycja dialogówHenning Hein
Edycja postsynchronówAlexandros Faidon Topalis
Edycja postsynchronówAlexandros Topalis
Realizator zgrania muzykiKarl Atteln
ProducentMarkus Halberschmidt
ProducentkaMaria Tsigka
Assistant-/ junior producerDavid Sridharan
Producent liniowyMiggel Schwickerath
pre-production
pre-production
Kierownik produkcji filmuMartin Hartmann
Prep
Prep
Koordynatorka produkcji/ II kier. prod.Elisabeth Feltes
Koordynatorka nagrań postsynchronówSonja Heitmann
Druga kierowniczka produkcjiKathrin Schultz
Unitmanager NRW/Hessen
Unitmanager NRW/Hessen
Location managerRobert Hertel
Hessen
Hessen
Drugi kierownik produkcji ds. obiektówTobias Meier [2]
NRW-Block
NRW-Block
Drugi kierownik produkcji ds. obiektówUlrich Büchel
pre production
pre production
Koordynatorka ds. sanitarnych (Covid)Sophia Gilles
Asystentka koordynatora(-rki) produkcji / asystent II kier. produkcjiOlivia Sieranski
Asystentka drugiego(-giej) kierownika(-czki) produkcji ds. obiektówCristina Gonzalez
Basemanager
Basemanager
Asystentka kierownika(-czki) produkcjiLaura Marie Peck
Base Manager,
Base Manager,
Asystentka kierownika(-czki) zdjęćKatharina Langemeyer
Base Manager
Base Manager
Kierowca grupy filmowejChristoph Cordes
+ 6 Wochen Vorbereitung
+ 6 Wochen Vorbereitung
Kierowca grupy filmowejPhilipp Rempesz
Kierowca grupy filmowejMike Schmalley
NRW
NRW
Kierowca grupy filmowejMichael Neubert
5 DT Hessen-Block
5 DT Hessen-Block
Kierowca grupy filmowejSadate Abele
20 DT NRW/Hessen/Bayern
20 DT NRW/Hessen/Bayern
Kierowca grupy filmowejAndré Jakobs
Autor scenariusza / scenarzystaTilman Singer
ScenografDario Mendez Acosta
Asystentka scenografa(-ki)Linda Hofmann [1]
Art directorFrank Prümmer
Drugi scenografTim Keller
Dekoratorka wnętrzKatja Luger
Asystent dekoratora(-rki) wnętrzDominik Benninghaus
Kierownik budowyReinhold 'Ringer' Broil
RekwizytorPeter Bolewski
Asystentka pierwszego(-ej) rekwizytora(-ki)Anja Boeffel
Asystentka pierwszego(-ej) rekwizytora(-ki)Krystyna Fitz-Harris
Praktikum Setdresserin
Praktikum Setdresserin
Rekwizytor planowyMike Heubel
Dekoracja wnętrzKrystyna Fitz-Harris
Dekoracja wnętrzJosep Martínez
Dekoracja wnętrzKatia Kandziora
+Set Dec Buyer Prep
+Set Dec Buyer Prep
Dekoracja wnętrzStephen Davenport
Dekoracja wnętrzSteffi Kammer
Dekoracja wnętrzJens Mommertz
Szefowa pionu scenograficznegoMaiko Ophei
Asystentka dyżurnego(-ej) rekwizytora(-rki)Antonia Baker-Monteys
Location scout / asystent kierownika(-czki) planuMarc Geimer
NRW
NRW
Location scout / asystent kierownika(-czki) planuRüdiger Jordan
Hauptmotive NRW 2020 und 2021
Hauptmotive NRW 2020 und 2021
Location scout / asystentka kierownika(-czki) planuYvonne Wassong
Hessen
Hessen
Ogrodnik (projektowanie ogrodów)Stephan van Geldern
Budowa dekoracjiDirk Klophaus
Budowa dekoracjiFlorian Rosenbaum
Budowa dekoracjiRobin Brepohl
Hotel Empfangstheke
Hotel Empfangstheke
Budowa dekoracjiOlaf Beckert
Vorbau
Vorbau
Artysta malarzMatthias Lerch
Gemäldeanfertigung
Gemäldeanfertigung
Budowa dekoracji (malarka)Pit Schnell
Artystka-graficzkaAshley Ohman
Artysta-grafikMichael Gronendahl
Screen Animations
Screen Animations
KonsultantkaJudith Jaeger
medical advice
medical advice
Konsultant ds. zrównoważonej produkcji filmowejThomas Matysiak
Koordynatorka scen intymnychMadli Moos
Opiekunka dzieci na planieEllen Treuer
Medienpädagogische Fachkraft
Medienpädagogische Fachkraft
Trenerka dialogówErnestine Kahn

Firmy produkcyjne

FirmaAdnotacja
Fiction Park [de]
Waypoint Entertainment [us]
Co-production
Co-production

Dystrybutorzy / agencje sprzedaży

FirmaAdnotacja
Weltkino Filmverleih GmbH [de]
Germany (cinema)
Germany (cinema)

Firma (usługi)

Obszar działalnościFirmaAdnotacja
Obsługa finansowa, prawna, ubezpieczeniaadag Payroll Services GmbH
Komparsenabrechnung
Komparsenabrechnung
Transport, podróże i zakwaterowanieCrew Shuttle Cologne [de]
div. Crew/Cast Shuttle Dienste
div. Crew/Cast Shuttle Dienste
Transport, podróże i zakwaterowanieFrank H. Scheller (formerly Pickup24 KurierService)
Courier services
Courier services
Usługi produkcyjneBPS Dienstleistungen und Services GmbH
Usługi produkcyjneJOLA-Rent
Usługi produkcyjneMahl-Art-Catering
Ewolucje kaskaderskiePRODUCTION CONCEPT GmbH
Stunt-Support
Stunt-Support
Statyści / epizodyściAgentur Eick & Weber
TR, KDs, Komparserie
TR, KDs, Komparserie
DekoracjeBaudekolon GmbH
Studiobau JHQ
Studiobau JHQ
DekoracjeRinger-Setbau | Reinhold Broil
Teilvorbau JHQ
Teilvorbau JHQ
Efekty specjalneFeuerfest-SFX
KostiumyTheaterkunst GmbH Kostümausstattung
Lokacje i studia filmoweBavarian Scout Team
Pojazdy i samolotyFilmauto Markus Zimmermann und Vincent Luxen
Pojazdy i samolotyMannis-Garage
Play vehicles by the day, as well as technical appraisal, purchase and transportation.
Play vehicles by the day, as well as technical appraisal, purchase and transportation.
Pojazdy i samolotySetlounge GmbH
Generator Wc Trailer Water Logistics Set All Truck Double Stays Mask Mobile Shuttle Service
Generator Wc Trailer Water Logistics Set All Truck Double Stays Mask Mobile Shuttle Service
RekwizytyFTA Film- und Theater-Ausstattung GmbH
alle Bereiche Köln
alle Bereiche Köln
RekwizytyGRAFIKWERK
CNC-Fräsungen / Apps / Digitaldrucke
CNC-Fräsungen / Apps / Digitaldrucke
Video/computer playbackMonitoranimation
Video/computer playbackPRODUCTION CONCEPT GmbH
car and truck plates
car and truck plates
GripStefan Visse-Hövels Fahraufnahmen
Trailer, Shotmaker, Mövi XL
Trailer, Shotmaker, Mövi XL
Negatyw filmowyKodak GmbH [de]
35mm
35mm
Obróbka filmu, transferywefadetogrey GmbH

Festiwale

RokKrajFestiwalAdnotacja
2024NiemcyMiędzynarodowy Festiwal Filmowy (Berlinale)
World premiere
World premiere

Premiery i prapremiery kinowe

RodzajKrajDataAdnotacja
Premiera kinowaNiemcyczwartek, 18.07.2024
Prapremierapiątek, 16.02.2024Berlinale