Zwei Zu Eins | © X Verleih
© X Verleih

Two to One

  • 2:1 (Τίτλος εργασίας)
Όλοι οι τίτλοι (3)
Ταινία Μυθοπλασίας Μεγάλου Μήκους | 2023-2024 | Αγάπη, Κωμωδία, Φιλία | Γερμανία

Πληροφορίες γυρισμάτων

Αρχή γυρισμάτων11/07/2023
Τέλος γυρισμάτων23/08/2023
Αριθμός ημερών γυρισμάτων31
Περιοχές γυρισμάτωνΓερμανία - Βερολίνο, Γερμανία - Βόρεια Ρηνανία-Βεστφαλία, Γερμανία - Θουριγγία, Γερμανία - Σαξονία-Άνχαλτ

Πρόσθετες πληροφορίες

ΗθοποιόςΌνομα χαρακτήραΗθοποιός μεταγλώττισης / εκφωνητής / ηθοποιός voice-overΗθοποιός μεταγλώττισης
Sandra HüllerMaren [ΚΡ]
Max RiemeltRobert [ΚΡ]
Ronald ZehrfeldVolker [ΚΡ]
Ursula WernerKäte [ΚΡ]
Peter KurthMarkowski [ΚΡ]
Anselm HadererJannik [ΚΡ]
Martin BrambachLunkewitz [ΥΡ]
Kathrin WehlischJanette [ΥΡ]
Olli DittrichAgent Meier [ΥΡ]
Tom KeuneComrade ABV [ΥΡ]
Uwe PreussDieter Kulitzka [ΥΡ]
Meikel EngelmannSeller [ΥΡ]
Yorck DippeHerbert Bahlow [ΥΡ]
Robert HöllerUwe Matthes [ΥΡ]
Tilla KratochwilAndrea Fiedow [ΥΡ]
Hilmar EichhornHans-Dietrich Genscher [ΥΡ]
Lotte Shirin Keilingα.α. [ΥΡ]
ΔραστηριότηταΌνομαΣχόλιο
Post production παραγωγόςRoman Schneider
WeFadeToGrey GmbH
WeFadeToGrey GmbH
Post production παραγωγόςSimon Sturzenegger
for Rotor Film (as Workflow Specialist)
for Rotor Film (as Workflow Specialist)
ColoristFelix Hüsken
HDR
HDR
Digital intermediate engineerMelissa Jorga
Casting directorSusanne Ritter
Casting κομπάρσων / μικρών ρόλωνAngel Pinar
NRW Teil
NRW Teil
μακινίσταςKim Mikkelsen
GripRobin Gerhard
χειριστής γερανούStefan Odenthal
πιλότος droneFlorian Felix Reeh
aerials // [FlyHigh]
aerials // [FlyHigh]
καλλιτεχνικός σχεδιαστήςFlorian Kaposi
καλλιτεχνική σχεδιάστριαJenny Roesler
βοηθός καλλιτεχνικής σχεδιάστριαςTania Kaposi
διακοσμήτρια σκηνικώνFelicity Good
βοηθός διακοσμήτριας σκηνικώνLina Mayer
βοηθός διακοσμητή σκηνικώνJacob Schulze
φροντιστήςMaik Gießler
βοηθός φροντιστή / prop buyerSoheil Teymoori
βοηθός φροντίστριας / prop buyerPetra Popangelova
Standby φροντίστριαBabett Pönisch
Standby φροντιστήςMarc Wadewitz
φροντίστρια πλατόDaniela Grömke
Set dresserDavid Thummerer
Set dresserNaranbat Batzorig
Set dresserDaniel Peeck
Set dresserSimone Mertz
Set dresserAndreas Wendt
Set dresserMaria Nickol
historical, GDR, MDM
historical, GDR, MDM
Set dresserNicole Ophei
NRW
NRW
βοηθός standby φροντιστήRonny Giehm
Location scoutAbi Roos
NRW
NRW
Location scoutPia Esten
NRW
NRW
Location scoutMarion Gerhardt
Location scoutIris Czak
Berlin
Berlin
χτίστης σκηνικώνDaniel Buchert
χτίστης σκηνικώνMatthias Tyralla
χτίστης σκηνικώνWolfgang Gosberg
χτίστης σκηνικώνChristoph Klose
Stand by χτίστης σκηνικώνMatthias Tyralla
επικεφαλής ζωγράφος (διακόσμηση)Felix Maurice Manchon
ζωγράφος σκηνικώνAndrea Lomsché-Manchon
ζωγράφος σκηνικώνJörg Geipel
σχεδιαστής γραφικώνDennis Hahn
Graphic artistKati Linke
Property driverAndreas 'Pino' Schmidt
zzgl.Baubühne/Setdress
zzgl.Baubühne/Setdress
οδηγός (διακόσμηση σκηνικών)Anton Hirschmann
Foley artistLuis Schöffend
Stunt coordinatorOliver Juhrs
διευθυντής παραγωγήςOle Nicolaisen
β' διευθύντρια παραγωγήςLiana Henz
Accomodation
Accomodation
β' διευθύντρια παραγωγήςPatricia Langenhan
- Thuringia, Saxony, North Rhine-Westphalia & Berlin
- Thuringia, Saxony, North Rhine-Westphalia & Berlin
Unit manager (γερμανικό σύστημα)Laura Einmahl
Location manager (local system)Christopher Scheichen-Ost
οδηγός παραγωγήςWilly Necke
οδηγός παραγωγήςMarius Hähnel
οδηγός παραγωγήςMichael Höhne
Cast
Cast
οδηγός παραγωγήςDieter Weinreis
Produktionsfahrer(Thüringen, NRW, Saschen Anhalt, Berlin und Brandenburg
Produktionsfahrer(Thüringen, NRW, Saschen Anhalt, Berlin und Brandenburg
Set runnerFelix Hübler
Set runnerNicki Höft
ενδυματολόγοςAnne-Gret Oehme
βοηθός ενδυματολόγουClara-Maria Kirchhoff
αμπιγιέζAnna Biskaborn
αμπιγιέζKatrin Berthold
αμπιγιέζJoy Braun
α' ηλεκτρολόγος (gaffer)Horst Mann
β' ηλεκτρολόγος (best boy)Bernd Kremer
ηλεκτρολόγος - χειριστής φωτιστικών σωμάτωνAlexander Damaschke
ηλεκτρολόγος - χειριστής φωτιστικών σωμάτωνTobias Blankenburg
Extra
Extra
ηλεκτρολόγος - χειριστής φωτιστικών σωμάτωνGeorge Bozkurt
ηλεκτρολόγος - χειριστής φωτιστικών σωμάτωνNicolas Leonard Meyer
1x add.
1x add.
ηχολήπτης γυρίσματοςJohannes Hampel
μπούμαν/χειριστής μπουμSebastian Leukert
β' μπούμαν/χειριστής μπουμTim Ratajczyk
β' μπούμαν/χειριστής μπουμNils Ettwein
2 DT Vertretung
2 DT Vertretung
μακιγιέζ / κομμώσειςDiana Badalova
HOD historical 80'/90‘
HOD historical 80'/90‘
μακιγιέζ / κομμώσειςAlla Leonova
historisch
historisch
μακιγιέζ / κομμώσειςChristina Baier
μακιγιέζ / κομμώσειςNadine Vieker
Zusatzmaskenbildnerin Extras Fittings und 1 DT historisch
Zusatzmaskenbildnerin Extras Fittings und 1 DT historisch
πρόσθετη μακιγιέζAnne Beyersdorfer
πρόσθετη μακιγιέζMarika Knappe
πρόσθετη μακιγιέζSandy Hänsel
μοντέρRamin Sabeti
Online editorJan Schepmann
βοηθός μοντέρJason George
συνθέτριαHannah von Hübbenet
συνθέτηςAmaury Bernier
σύμβουλος μουσικήςAnnette Gentz
Original Score
Original Score
σεναριογράφοςNatja Brunckhorst
σκηνοθέτιδαNatja Brunckhorst
σκηνοθέτης 2ου unitConrad Lobst
chase sequence w/ Oliver Juhrs
chase sequence w/ Oliver Juhrs
α΄ βοηθός σκηνοθέτη (local system)Shawn Bäumer
β΄ βοηθός σκηνοθέτη πλήθους (local system)Philipp Puchert
σκριπτSebastian Meister
υπεύθυνος κομπάρσωνHenri Päffgen
6 SD
6 SD
υπεύθυνος κομπάρσωνJulius Müller
2 DT
2 DT
υπεύθυνη κομπάρσωνLisa Marie Rothe
2 DT
2 DT
υπεύθυνη κομπάρσωνSabine Voltmann
2 DT
2 DT
διευθυντής φωτογραφίαςMartin Langer
διευθυντής φωτογραφίας 2ου συνεργείουConrad Lobst
DP/DIR Combo
DP/DIR Combo
εικονολήπτης - χειριστής κινηματογραφικής/τηλεοπτικής μηχανής λήψεωςConrad Lobst
B-Cam + Gimbal R2
B-Cam + Gimbal R2
χειριστής κάμερας droneFabio Spitzenberg
χειριστής steadicamFlorian Schwarz
1ος βοηθός κάμεραςFabio Seyding
A-Cam
A-Cam
1ος βοηθός κάμεραςDennis Kühnel
B Cam / 30 DT / Mini LF / Cooke FF Anamorphics
B Cam / 30 DT / Mini LF / Cooke FF Anamorphics
1ος βοηθός κάμεραςJohannes Neumann [1]
B-Cam, replacement for 2 SD
B-Cam, replacement for 2 SD
2η βοηθός κάμεραςLilly Tholl
B-Cam
B-Cam
2ος βοηθός κάμεραςDavid Schwier
A Cam
A Cam
2ος βοηθός κάμεραςXaver Hoffmann
Zusatz
Zusatz
τεχνικός ψηφιακής απεικόνισης (DIT)Christoph Kube
μηχανικός συστήματος οπίσθιας προβολήςAnnika Bischoff
Plate Operator
Plate Operator
Qtake operatorChristopher Haug
φωτογράφος πλατόPeter Hartwig
auch Plakat
auch Plakat
γιατρός στο πλατό (πρώτες βοήθειες)Sarah Zeising
σύμβουλος βιώσιμης κινηματογραφικής παραγωγής (green filming)Ingo Ehrlich
συντονισμός καλλιτεχνών, καλεσμένων, VIPNicki Höft
φροντίδα παιδιώνJulia Füchsel
φροντίδα παιδιώνLuca Meyer
2 DT
2 DT

Εταιρείες παραγωγής

ΕταιρείαΣχόλιο
Row Pictures GmbH
Zischlermann Filmproduktion GmbH [de]

Εταιρείες διανομής / πωλήσεων

ΕταιρείαΣχόλιο
Filmladen Filmverleih GmbH [at]
Austria (theatrical)
Austria (theatrical)
X Verleih AG
Germany (theatrical)
Germany (theatrical)
KMBO [fr]
France (theatrical)
France (theatrical)
Warner Bros. Pictures Germany [de]
Distribution (Germany)
Distribution (Germany)

Πάροχοι υπηρεσιών

ΤομέαςΕταιρείαΣχόλιο
PropsAdlershofer Fundus
PropsFTA Film- und Theater-Ausstattung GmbH
PropsHahn-Grafix
Graphic Artist
Graphic Artist
Ειδικά εφέ, ειδικές κατασκευέςAris - Die Feuerteufel
SFX Effekte
SFX Effekte
Ειδικά εφέ, ειδικές κατασκευέςSDL-SFX
Alle Filmwaffen und SFX-Pyrotechnik
Alle Filmwaffen und SFX-Pyrotechnik
ΚοστούμιαKostümfundus Babelsberg GmbH
KB Anne Gret Oehme
KB Anne Gret Oehme
Οχήματα και αεροσκάφηFilmfahrzeuge- & Setbetreuung Christian Schulz
Spielfahrzeug Barkas KB
Spielfahrzeug Barkas KB
Οχήματα και αεροσκάφηmovie vehicles Sven Fielitz
Οχήματα και αεροσκάφηSetlounge GmbH
Set All Lkw 7,5t Wasser Logistik WC Anhänger Autark Diverse Anhänger Shuttle Service Bewachung Wochenende Parkplatz
Set All Lkw 7,5t Wasser Logistik WC Anhänger Autark Diverse Anhänger Shuttle Service Bewachung Wochenende Parkplatz
Επεξεργασία ταινίας / Transferswefadetogrey GmbH
Ήχος (Post production)Metrix Media
Ensemble Recording
Ensemble Recording
ΤίτλοιFilmgraphik
ΕξοπλισμόςSound Equipment Hampel [de]
Κάμερες και βοηθητικές υπηρεσίεςFilmklappen.de
Slates
Slates
Κάμερες και βοηθητικές υπηρεσίεςLudwig Kameraverleih GmbH
Alexa Mini LF, Cooke FF Anamorphic
Alexa Mini LF, Cooke FF Anamorphic
Κάμερες και βοηθητικές υπηρεσίεςMoonrocketfilms
On Set Lab // DIT // Equipment
On Set Lab // DIT // Equipment
Grip[FlyHigh] . aerials
Drone
Drone
ΤεχνολογίαPRODUCTION CONCEPT GmbH
Car Plates with LED Wall
Car Plates with LED Wall
Κομπάρσοι / Μικροί ρόλοιAgentur filmissimo Inh. Antje Mews
Δημόσιες σχέσεις / ΔημοσιότηταMedia Office GbR
Μεταφορά, ταξίδια και διαμονήBPS Dienstleistungen und Services GmbH
Μεταφορά, ταξίδια και διαμονήFilmschatten UG
LKW-Umsetzung
LKW-Umsetzung
Υπηρεσίες παραγωγήςBPS Dienstleistungen und Services GmbH
Υπηρεσίες παραγωγήςDas Filmcatering
Υπηρεσίες παραγωγήςJOLA-Rent
kompletter Basisfuhrpark / Maske, Garderobe, div. Schauspieleraufenthalte, 80KVA Selbstfahrer Generator, Setsprinter inkl. Material und Zelten
kompletter Basisfuhrpark / Maske, Garderobe, div. Schauspieleraufenthalte, 80KVA Selbstfahrer Generator, Setsprinter inkl. Material und Zelten
Φωτισμός και βοηθητικές υπηρεσίεςLudwig Kameraverleih GmbH
Βραβευμένος/ηΈτοςΒραβείοΚατηγορία 
Natja Brunckhorst2024Munich Int. Film Festival [de]
Förderpreis Neues Deutsches Kino - Regie
Förderpreis Neues Deutsches Kino - RegieΥποψήφιος(-α)
Anselm Haderer2024Munich Int. Film Festival [de]
Förderpreis Neues Deutsches Kino - Schauspielerische Leistung
Förderpreis Neues Deutsches Kino - Schauspielerische LeistungΥποψήφιος(-α)
Lotte Shirin Keiling2024Munich Int. Film Festival [de]
Förderpreis Neues Deutsches Kino - Schauspielerische Leistung
Förderpreis Neues Deutsches Kino - Schauspielerische LeistungΥποψήφιος(-α)
ΈτοςΧώραΦεστιβάλΣχόλιο
2024ΓερμανίαFilmfest München

Κινηματογράφος

ΤύποςΧώραΗμερομηνίαΣχόλιο
Κινηματογραφική διανομήΓαλλίαΤετάρτη, 04/09/2024
Κινηματογραφική διανομήΑυστρίαΠέμπτη, 25/07/2024
Κινηματογραφική διανομήΓερμανίαΠέμπτη, 25/07/2024
ΠρεμιέραΣάββατο, 29/06/2024Filmfest München