SIEGER SEIN Plakat | ©DCM Pictures
©DCM Pictures
Ταινία Μυθοπλασίας Μεγάλου Μήκους | 2023 | Δραματική, Οικογενειακή, Παιδική | Γερμανία
ΗθοποιόςΌνομα χαρακτήραΗθοποιός μεταγλώττισης / εκφωνητής / ηθοποιός voice-overΗθοποιός μεταγλώττισης
Andreas DöhlerMr. Chepovsky [ΚΡ]
Dileyla AgirmanMona [ΚΡ]
Sherine Ciara MeraiJasmin [ΚΡ]
Tamira BwiboTerry [ΚΡ]
Artemis KostopoulouFunda [ΚΡ]
Yumin Hannah ChoThi-Le [ΚΡ]
Fatima HamiehAysel [ΚΡ]
Samira HamiehAyla [ΚΡ]
Carlotta Su IpsenNadine [ΚΡ]
Anisa PerkRania [ΚΡ]
Heidi Johanna TebrokeGina [ΚΡ]
Ceci ChuhTournament director [ΥΡ]
Murat SevenSaid Sabri [ΥΡ]
Nouri ChamariMr. Bergmann [ΥΡ]
Marcel AndréeThomas Päch [ΥΡ]
Nora DeckerFrau Willkowsky [ΥΡ]
Timur BayramJungen-Clique [ΥΡ]
Franziska WulfFrau Meyer [ΥΡ]
Halima IlterNada Sabri [ΥΡ]
Rankin DuffyHarry [ΥΡ]
Ali Reza AhmadiJagar Sabri [ΥΡ]
Peri BaumeisterFrau Abbel [ΥΡ]
Hêvîn TekinTante Helin [ΥΡ]
Dominic John BrandlFood [ΥΡ]
Sasha MariniParent Couple [ΜΡ]
Martin NeuhausPolizist [ΜΡ]
Carina WieseDirektorin Burchardt [ΜΡ]
Manasse KieferHussein [ΜΡ]
Viyan AgirmanAve Sabri [ΜΡ]
Mîr Bedran Brûskcan YalmanOmeed Sabri [ΜΡ]
Benjamin Jutiar ChalabiKaval Sabri [ΜΡ]
Matteo MermerVedat [ΜΡ]
Wenka von MikuliczFrau Schmidt [ΜΡ]
ΔραστηριότηταΌνομαΣχόλιο
Digital compositor / compositing artistSebastian Mietzner
σχεδιαστής τίτλωνMicki Fröhlich
ColoristNico Hauter
Digital intermediate engineerBenedikt Kaiser
Casting directorLiza Stutzky
Adults
Adults
Casting directorJacqueline Rietz
Kinder und Jugendliche
Kinder und Jugendliche
βοηθός castingAndrea Rodríguez
βοηθός castingNele Yannica Günther
Adults
Adults
βοηθός castingLea Agmon
children and youth
children and youth
βοηθός castingGreta Baumann
Adults
Adults
πιλότος droneRobert Thürmann
drone pilot
drone pilot
καλλιτεχνική σχεδιάστριαNadja Götze
διακοσμήτρια σκηνικώνAnika Klatt
φροντιστήςThomas Wolf
βοηθός φροντιστή / prop buyerYves Boczek
Standby φροντιστήςDavid Thummerer
βοηθός standby φροντίστριαςAnna Merkt
Location scoutSophie Wruck
MDM
MDM
Location scoutPhilipp von Doering
Graphic artistInês Ferreira
Property driverTino Käseberg
μιξέρ / μίξη ήχουOlaf Mehl
σχεδιαστής ήχουSebastian Schmidt [3]
ADR μοντέρ (επιμέλεια)Sebastian Heyser
Foley editorJohannes Krause
μοντέρ διαλόγωνThomas Köhler [2]
Foley artistMaxi Pongratz
Stunt coordinatorRoland Leyer
διευθύντρια σύνταξηςAnke Lindemann
MDR
MDR
συντάκτριαNicole Schneider
Line producerJan Brandt
διευθυντής παραγωγήςMichael Belitz
Post production managerLili Villanyi
Production coordinatorEdda Markus
Cast & Team
Cast & Team
Production coordinatorAnna Brückner
DCM Inhouse
DCM Inhouse
Production coordinatorNicola Herrmann
υπεύθυνος υγείας και ασφάλειαςPatrick Krienke
COVID / Water Safety / MEDICS
COVID / Water Safety / MEDICS
Unit manager (γερμανικό σύστημα)Arne Duppler
Unit manager (γερμανικό σύστημα)Robin Nickel
3 Wochen Urlaubsvertretung
3 Wochen Urlaubsvertretung
Location manager (local system)Florian Pöhler
Set manager / floor managerFritzie Schmidt
βοηθός location managerTanina Holz
βοηθός set / floor managerAnne Herfort
βοηθός set / floor managerArthur Williams
οδηγός παραγωγήςHagen Rohling
οδηγός παραγωγήςSarah Paar
οδηγός παραγωγήςAhmad Al-Obeidi
οδηγός παραγωγήςMichael Wegner
6 Tage
6 Tage
Set runnerLea Stolle
Set runnerEsther Aillaud
Set runnerEmma Younan
Addtl. Crew
Addtl. Crew
ενδυματολόγοςSaskia Richter
βοηθός ενδυματολόγουAline Hollstein
αμπιγιέζIsmahan Ahmed
αμπιγιέζGrit Michel
ενδυματοποιόςIsabelle Marie Lange
Production of repaired soccer shirts
Production of repaired soccer shirts
α' ηλεκτρολόγος (gaffer)Heiko Grund
β' ηλεκτρολόγος (best boy)Jan-Paul Gauly
ηλεκτρολόγος - χειρίστρια φωτιστικών σωμάτωνSina Blume
πρόσθετος ηλεκτρολόγοςManuel Musch
πρόσθετος ηλεκτρολόγοςMarkus Große
πρόσθετος ηλεκτρολόγοςDietrich Schönherr
πρόσθετος ηλεκτρολόγοςYaheb Kübler
πρόσθετος ηλεκτρολόγοςVictor Boche
πρόσθετος ηλεκτρολόγοςBenedict Aufzug
πρόσθετος ηλεκτρολόγοςSampo Lüttge
πρόσθετος ηλεκτρολόγοςHannes Kempert
πρόσθετος ηλεκτρολόγοςValentin Spengemann
ηχολήπτης γυρίσματοςJohannes Hampel
μπούμαν/χειρίστρια μπουμElisabeth Schümann
μπούμαν/χειριστής μπουμRobin Hörrmann
plus one day 2. Unit production sound
plus one day 2. Unit production sound
λογιστής παραγωγήςRalf Neuhaus
βοηθός λογιστής παραγωγήςMaximilian Wagner
επικεφαλής μακιγιέζ / κομμώσειςVirginie Thomann
επικεφαλής μακιγιέζKatharina Rebecca Thieme
μακιγιέζ / κομμώσειςLucia Binta Lammertmann
πρόσθετη μακιγιέζFranzi Petersdorff
πρόσθετη μακιγιέζStefanie Kinzel
πρόσθετη μακιγιέζSabine Bolognini
πρόσθετη μακιγιέζDagmar Riha
μοντέρMarty Schenk
Online editorSven Hegen
πρόσθετο μοντάζYvonne Tetzlaff
Rough cut phase
Rough cut phase
βοηθός μοντέζLaura Zschocke
σεναριογράφοςSoleen Yusef
σύμβουλος σεναρίουHeide Schwochow
σκηνοθέτιδαSoleen Yusef
σκηνοθέτιδα 2ου unitSilke Winter
2 Tage
2 Tage
β΄ βοηθός σκηνοθέτη πλήθους (local system)Felix Florian Seyfert
γ΄ βοηθός σκηνοθέτη πλήθους (local system)Meret Wagner
γ΄ βοηθός σκηνοθέτη πλήθους (local system)Ciara Angela Mission Engelhardt
Additional (7 SD)
Additional (7 SD)
Script continuityDessirie Stegmaier
Actor coach (παιδιά)Yvette Dankou
υπεύθυνη κομπάρσωνJosephine Jütte
Zusatz
Zusatz
υπεύθυνος κομπάρσωνJulius Müller
υπεύθυνος κομπάρσωνChristian Theisinger
βοηθός σκηνοθέτιδα (1st AD)Silke Winter
+ 2nd Unit Regie
+ 2nd Unit Regie
διευθυντής φωτογραφίαςStephan Burchardt
χειριστής steadicamFlorian Schwarz
durchgehend 2nd Unit D.P., B-Cam, Iraq/Kurdistan
durchgehend 2nd Unit D.P., B-Cam, Iraq/Kurdistan
1ος βοηθός κάμεραςSimon Hamann
B Kam
B Kam
1ος βοηθός κάμεραςJohannes Päch
1ος βοηθός κάμεραςKolja Seibold
Vertretung B Cam
Vertretung B Cam
2η βοηθός κάμεραςCarolin Wessel
B-Cam Zusatz
B-Cam Zusatz
2η βοηθός κάμεραςElisa-Christin Knüpfer
A-Cam
A-Cam
2η βοηθός κάμεραςVicky Müller
B-Cam
B-Cam
τεχνικός ψηφιακής απεικόνισης (DIT)Frank Hellwig [1]
χειριστής video assistFabrice Schwarz
φωτογράφος πλατόCiara Angela Mission Engelhardt
behind-the-scenes
behind-the-scenes
σύμβουλος βιώσιμης κινηματογραφικής παραγωγής (green filming)Grit Belitz
φροντίδα παιδιώνRebecca Pap
Cast
Cast
φροντίδα παιδιώνGitta Witzel
φροντίδα παιδιώνKonstantin Kieselbach
1 SD
1 SD
φροντίδα παιδιώνBatuhan Omatan
Main Cast
Main Cast
φροντίδα παιδιώνLaura Titze
φροντίδα παιδιώνFranziska Adam
Addition, by the day
Addition, by the day
φροντίδα παιδιώνAmos Ostermeier

Εταιρείες παραγωγής

ΕταιρείαΣχόλιο
DCM Pictures GmbH
Boje Buck Produktion GmbH [de]
coproduction
coproduction
MDR - Mitteldeutscher Rundfunk [de]
Συμπαραγωγή
Συμπαραγωγή
SWR Südwestrundfunk (Zusammenschluss von SDR und SWF) [de]
Συμπαραγωγή
Συμπαραγωγή
WDR - Westdeutscher Rundfunk [de]
Συμπαραγωγή
Συμπαραγωγή

Εταιρείες διανομής / πωλήσεων

ΕταιρείαΣχόλιο
DCM Film Distribution GmbH [de]

Πάροχοι υπηρεσιών

ΤομέαςΕταιρείαΣχόλιο
ΔιακόσμησηSpreekulissen Nicolaus Wallner
Motiv Berlin
Motiv Berlin
ΚοστούμιαLEON Actionteam
Police uniforms
Police uniforms
ΚοστούμιαTheaterkunst GmbH Kostümausstattung
ΚοστούμιαWellenstein zeitgenössische Kostüme GmbH
Saskia Richter (Costume Supervisor)
Saskia Richter (Costume Supervisor)
Οχήματα και αεροσκάφηBerlin City Cops
Police
Police
Ήχος (Post production)Metrix Media
Υπότιτλοι / Ακουστική περιγραφήDatamatix Datensysteme GmbH
ΕξοπλισμόςSound Equipment Hampel [de]
Gripupup.berlin
drone
drone
StuntsFinal Moment Productions GmbH
Κομπάρσοι / Μικροί ρόλοιIM OFF Berlin, Janna Schultz-Braun
& kleine Rollen
& kleine Rollen
Οικονομικά/Νομικά/Ασφάλειεςadag Payroll Services GmbH
Komparsenabrechnung
Komparsenabrechnung
Υπηρεσίες παραγωγήςFilmschatten UG
WC-Wagen / Fahrzeug Umsetzung
WC-Wagen / Fahrzeug Umsetzung
Υπηρεσίες παραγωγήςNaked Lunch Catering
komplett vegetarisches Catering
komplett vegetarisches Catering
ΈτοςΧώραΦεστιβάλΣχόλιο
2024ΓερμανίαBerlin Int. Film Festival (Berlinale)
Generation Kplus - Weltpremiere
Generation Kplus - Weltpremiere

Κινηματογράφος

ΤύποςΧώραΗμερομηνίαΣχόλιο
Κινηματογραφική διανομήΓερμανίαΠέμπτη, 11/04/2024
ΠρεμιέραΠαρασκευή, 16/02/2024Berlinale